2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

oferta yazamadim bebe kucagimdaydi

annen bir dikkat etsin gunduz toplm kaç saat uyuyor.bir de iremin dedigi gibi yormak önemli.

öğretmenim
gündüzleri uykusu çok düzenli 3 kere 1-2 saat uyuyormuş hemde hep aynı saatlerde.yemek yemeside çok düzgün gündüz.ama gece ben eve gidince çocuk başka bişey oluyor huyu değişiyor ağlıyor mızıldıyor.uyumuyor gecede canıma okuyor resmen.
annemin evide sıcak oluyor bizim evde sıcak akşam baktım 27 dereceydi içerisi.camlar hep açık yatıyoruz ama faydası yok.

ege gündüzleri 2 kere 1,5 saat uyuyor. akşamüstü 18 gibi çok uykusu geliyor gene ama bakıcımız oyalıyor ben geliyorum zaten oynaşıyoruz yıkıyorum yediriyorum saat 20.30 da pestili çıkıyor. belki o 3. uyku akşam uyumasını engelliyordur, ya da seninle daha fazla oyalanmak istiyor. mesela hafta sonları bende gündüz uyutamıyıorum uyutsam bile sadece yarımsaat uyuyor. pedagog bir arkadaş normal demişti. sizlerle daha fazla vakit geçöirmek adına direnir uyumamak için demişti

günaydııııııııııııın:KK3:
QUOTE=_sinemis_;14461480]canım benim çoktu sütüm kendi elimle psikolojik olarak azalttım zaten

anladım canım bnde 2 yaşında vermeyi düşünyorum bakalım hakkımızdan hayrırlısı
biizmki evde herşeye uyanıyor küçükken hep tvli odada yatrmama rağmen herşeyi duyuyor
[/QUOTE]
cnm o zaman psikolojik olarakta arttırabilirsin:lepi:

beril de sesten çok rahatsız oluyor,ben evdeyken tv açmıyorum o uyurken,
hatta başka odaya yatırıyorum,kreşteyken bazen o kadar uykusu gelirmişki
çocukların bulunduğu odada bile gürültünün içinde uyuyor oluyor bazen,
ama gündüzleri çok az uyuyor,son zamanlarda sadece bir kere o da 1 saat falan uyuyor,
eve gidince 1 saat uyutmaya uğraşıyorum uyumuyor genellikleboshayallersmile

ne bilim örtmenim yaa doktor kesmeyelim öksürüğü öksürükle daha çabuk sökülür dedi.
zaten öyle çookk değil öksürüğü, olsa dinlemez kullanırdım. ara ara öksürüyor.
aslında öksürse rahatlayacak farkındayım ama öksürmüyorda manyak bebe.
çünkü bir anda hırıltı geliyor, öksürünce biraz rahatlıyor.

tabi canim oyle yani oksuruğu kesmek olmaz sonuçta o temizliyor ciğeri ama ben bricanyl i oksuruk surubu olarak değiil iyileştirici bir surup olarak dusunmustum.yani iyileştide okurmuyor diye:)iyikide sormussun
hırıltısı oldugunda verdin mi balli limon??
dr antibiyotik mi veririz dedi peki?

ne bilim örtmenim yaa doktor kesmeyelim öksürüğü öksürükle daha çabuk sökülür dedi.
zaten öyle çookk değil öksürüğü, olsa dinlemez kullanırdım. ara ara öksürüyor.
aslında öksürse rahatlayacak farkındayım ama öksürmüyorda manyak bebe.
çünkü bir anda hırıltı geliyor, öksürünce biraz rahatlıyor.

hastalıgın boyutunu bilmiyorum ama
doktorumuza öksürüyo diye dert yanınca
balgamı atması için öksürmesi gerekiyor dedi
ama yanlış hatırlamıyosam o şurubu balgamı atması öksürmesi için vermişti karıştırıyorda olabilirim

herkeslere merhaba
uzun bi aradan sonra tekrar kk dayım. malesef bugün işte ilk günüm ama oğlumu çok özledim ben ya
beni hatırlayan varmı
ben hatırladım cnma.s
kızlar bide bişey sormak istiyorum bu guruptan yeniden hamiş kalan varmı yoksa tek kazazede benmiyim :çok üzgünüm: kafamçokkarıştı
hayırlı olsun cnm,inş. sağlıcakla kucağına alırsın,Allah kolaylık versin:Saruboceq:

ne güzel cnm çok şanslısın kızının etrafında onun gibi minik yavruların olması gelişimi açısından da çok faydalı
evet cnm çalıştığım yerin kreşinin olması büyük nimet,
kızımı arada görebiliyorum,kreşte hem bağışıklığı güçleniyor hem de sosyalleşiyor,

öğretmenim
hemen büyük pütür şeklinde vermedim
yavaş yavaş büyüttüm pütürleri
mesela rondolarken biraz daha kısa rondoladım biraz parçalı kaldı
öyle öyle alıştı çok şükür şuan o sıkıntımız bitti makarnada yiyo eymen :)
maşaallah eymene:nazar:

bu arada aranızdaki tek kazazede benmişim galiba :kedi:
bir arkadaş daha var cnm,myocan belki hatırlarsın..
sağolasın
ilk başta oğlum daha küçük olduğu için çok üzüldüm. ama napalım Allahtan hediye isteyip gönderince seviniyoruzda
o biz istemeden bize bi hediye gönderdiğinde üzülmek olmamalı
demekki Rabbimin bi bildiği var
cnm tabi ilk başta kabullenmek çok zor olur,ben kendimi düşünüyorum da çok üzülürdüm,
ama zamanla kabullenecez alışacaz illaki,
çok doğru düşünüyorsun bu aradaolumunekankayizsmile
Vadofonede bir hafta bedava net kampanyasi var cepten baglaniom :)
hoşgeldin aşkitom,seni sahalarda görmek ne güzel,vadofon ne iyi yapmış:lepi:

arkaaslar bricanyl her öksurukte verilmiyor ciğere inmesi gerekiyor simdi nette de okuyorum da....oksuruk surubu degil bricanyl basta da belirtmiştim, dr ciğerine inince bu surubu verdi.o yuzden aman haa oksuruge iyi geliyor diye vermeyelim doktor vermedikçe

canımmm bebişlerimin :emir_bebek:güzel anneleri günaydınnn bayanssulusmile
nasılsınız
ben geç kaldım bugün bi kalktım saat 8:40
buğlemi 07:30da emzirrken uyumuşuz
kalkıp beşiğe koymuşum hatrlamıyorum bile
sonra 1 saat güzel bi uyku çektim uyandığımda işe geç kalmıştım :eek:
hemen saçımı başımı yaptım çıktım
geldim ki patron muhasebede
dedim uyuyakalmışım akannehir
neyse hemen bankalrı al dedi
bankaları baktım bakiyelere şimdi paracıkları sayıp geliym

esmer sananeyi göstercem sana heee .geçmiş olsun canımmmcımmm
zambakcım alnmadın canım bende sen alındın sandım kaydirigubbakcemile3
mehlika beril gibi buğlemde canı isteyince hiçbişey duymuyor canı istemeze duyuyor uyuyor

arkaaslar bricanyl her öksurukte verilmiyor ciğere inmesi gerekiyor simdi nette de okuyorum da....oksuruk surubu degil bricanyl basta da belirtmiştim, dr ciğerine inince bu surubu verdi.o yuzden aman haa oksuruge iyi geliyor diye vermeyelim doktor vermedikçe

evet arkadaşlar biz hastaneye yattığımızda bronşit için ozaman çıkışta vermişti doktor balgamı atması için bencede hafif bi ilaç değil doktor vermeden vermeyin çağan aşırı derecede öksürüyo hemde balgamlı öksürüyo ama atamıyo ne kusuyo ne alttan atamıyo bende dün onu doktora götürdüm kontrolle dedim bi balgam sökücüverseniz atsa bi şekilde yok gerek yok dedi öksürsün dedi çarşamba günü geldiğinde bakarız dedi şimdilik antibiyotiği bitene kadar beklicez dedi bide gece rahat etmesi için sıngulaır toz kullanıyoz atlatırız inşallah

esmer ayaz gece hırlıyomu çağanda gece öksürük yok ama gündüz yatana kadar mahvoluyo yavrım

berili dün işçıkışına yakın yine işyerime getirdim,
çok istek vardı,illa getir diyorlardı,
beril de dudağını büzerek bi ağlıyor ki sormayın,
bugün yine getirmeyi düşünüyorum alışsın buraya,

gunaydinnn sinemiss ne guzel almişsindir uykunu:))

cadi
çagan neden antibiyotik kullaniyor??

rengarenk
nereye gittin:))

gunaydinnn sinemiss ne guzel almişsindir uykunu:))

cadi
çagan neden antibiyotik kullaniyor??

rengarenk
nereye gittin:))
günaydın canım nasılsın
tabi uykumu aldım zaten gece maşllh 11de yattı buğlem
sabah 6 kalktı bende bayağı dinlendim
ama sabh o kadar uyumaya tekrar nasıl uyudum hayret ettim vallahi

cadaloz geçmiş olsun çağana cnm,inş. kısa sürede iyileşir,
beril de öksürüyordu biz bu sefer ilaçsız atlattık çok şükür,hergün 50-75 cc ıhlamur+zencefil verdim,öksürüğünün ilerlememesin de onun da etkisi var sanırım..

bu arada geçmiş olsun esmercim valla içimizde en çok bağdire atlatan sensin Allah seninde yardımcın olsun İnşallah

sağol canım. atlattık geçti çok şükür. Allah beterini vermesin bu saatten sonra.

ege gündüzleri 2 kere 1,5 saat uyuyor. akşamüstü 18 gibi çok uykusu geliyor gene ama bakıcımız oyalıyor ben geliyorum zaten oynaşıyoruz yıkıyorum yediriyorum saat 20.30 da pestili çıkıyor. belki o 3. uyku akşam uyumasını engelliyordur, ya da seninle daha fazla oyalanmak istiyor. mesela hafta sonları bende gündüz uyutamıyıorum uyutsam bile sadece yarımsaat uyuyor. pedagog bir arkadaş normal demişti. sizlerle daha fazla vakit geçöirmek adına direnir uyumamak için demişti

aa anlıyor muymuş sıpalar.
bende dün en sonunda ağladım uyutamayınca, ben bu bebeğe bakmayı beceremiyorum diye.
hiç ama hiç uyutamıyorum ben. ne haftasonları ne de haftaiçi gündüz evdeysem.

tabi canim oyle yani oksuruğu kesmek olmaz sonuçta o temizliyor ciğeri ama ben bricanyl i oksuruk surubu olarak değiil iyileştirici bir surup olarak dusunmustum.yani iyileştide okurmuyor diye:)iyikide sormussun
hırıltısı oldugunda verdin mi balli limon??
dr antibiyotik mi veririz dedi peki?

hastalıgın boyutunu bilmiyorum ama
doktorumuza öksürüyo diye dert yanınca
balgamı atması için öksürmesi gerekiyor dedi
ama yanlış hatırlamıyosam o şurubu balgamı atması öksürmesi için vermişti karıştırıyorda olabilirim

bize haftasonu gittiğimiz poliklinik doktoru assist pediatrik diye bir şurup verdi. o da balgam söktürücüymüş. yani öksürüğü arttırıp balgamı atmasını sağlarmış.
internetten prespektüsünü okudum 3 ay üzeri bebeklerde kullanılırmış.
kendi doktorumuzu aradım içiriyim mi diye; Ayaz'a içirme bence dedi. bu şurup öksürtür, Ayaz daha narin bir bebek her ilacı kullanmak istemiyorum ona dedi.
belki bricanly için de aynısını düşünmüştür.

canımmm bebişlerimin :emir_bebek:güzel anneleri günaydınnn bayanssulusmile
nasılsınız
ben geç kaldım bugün bi kalktım saat 8:40
buğlemi 07:30da emzirrken uyumuşuz
kalkıp beşiğe koymuşum hatrlamıyorum bile
sonra 1 saat güzel bi uyku çektim uyandığımda işe geç kalmıştım :eek:
hemen saçımı başımı yaptım çıktım
geldim ki patron muhasebede
dedim uyuyakalmışım akannehir
neyse hemen bankalrı al dedi
bankaları baktım bakiyelere şimdi paracıkları sayıp geliym

esmer sananeyi göstercem sana heee .geçmiş olsun canımmmcımmm
zambakcım alnmadın canım bende sen alındın sandım kaydirigubbakcemile3
mehlika beril gibi buğlemde canı isteyince hiçbişey duymuyor canı istemeze duyuyor uyuyor

hımbıl kadın nolcek. 1,5 senedir 08:40 gibi bir saatte uyanmadım olm ben yaa

evet arkadaşlar biz hastaneye yattığımızda bronşit için ozaman çıkışta vermişti doktor balgamı atması için bencede hafif bi ilaç değil doktor vermeden vermeyin çağan aşırı derecede öksürüyo hemde balgamlı öksürüyo ama atamıyo ne kusuyo ne alttan atamıyo bende dün onu doktora götürdüm kontrolle dedim bi balgam sökücüverseniz atsa bi şekilde yok gerek yok dedi öksürsün dedi çarşamba günü geldiğinde bakarız dedi şimdilik antibiyotiği bitene kadar beklicez dedi bide gece rahat etmesi için sıngulaır toz kullanıyoz atlatırız inşallah

esmer ayaz gece hırlıyomu çağanda gece öksürük yok ama gündüz yatana kadar mahvoluyo yavrım

gece gündüz hırlıyo bacım yavv. içine düdük kaçmış gibi.
evde ventolin yapıyorum, hoşuna gidiyor, buharı yemeye çalışıyor açıyor ağzını kocaman. ventolinden sonra 1 saat kadar rahatlıyor sonra gene başlıyor ötmeye.

örtmenim; ballı limon verdim, içine az da zencefil rendeledim ama işe yaramadı.
poliklinik doktoru cumartesiye kontorle getir geçmezse antibiyotik veririrz dedi. benim doktoru da aradım söyledim, doğru söylemiş verdiği ilaç adını bana söyler başlarsın geçmezse dedi.
ama pek geçecek gibi değil zaten. çünkü 3 gündür ventolin yapıyorum hiiiçç işe yaramadı.

sağol canım. atlattık geçti çok şükür. Allah beterini vermesin bu saatten sonra.

aa anlıyor muymuş sıpalar.
bende dün en sonunda ağladım uyutamayınca, ben bu bebeğe bakmayı beceremiyorum diye.
hiç ama hiç uyutamıyorum ben. ne haftasonları ne de haftaiçi gündüz evdeysem.
aynen canım bende evdeysem kesinlikle ve kesinlikle uyutamıyorum ve bende hafta sonları sinirden ağlıyorum. bakıcımız hiç problem yaşamadığını uykusu geldiğinde iki pışpışla uyuduğunu söylüyor. zaten ne zaman arasam uyuyor oluyor. pedagog kesin haklı o zaman esmercim. bizi gördükleri için direniyorlar yeminlen bak :KK3:

dün beril 8,5' tan yaklaşık 5,5'a kadar hiç emmedi,
sadece 125 gr lık kavanozdaki çorbasını ve yoğurdunu yedi:uhm:
saat 5,5 gibi sadece bir göğsümü emdi ben de diğerini sağdım,
onu da biberonla vermeye çalıştım,
biberonu ısıra ısıra (maksat kemirmek) 20 cc daha içti,
kalan sütü de yatmadan önce muhallebi yaptım milupanın gönderdiği aptamil tek kullanımlık muhallebilerden,
o da sütlü bisküviliymiş,paketi açınca farkettim,
benmari usulü ılıttığım süte katıp karıştırdım ama hiç koyulaşmadı,muhallebi kıvamına gelmedi,
niye öyle oldu ki:uhm:
ben de kaşıkla vermedim biberonun başlığını çıkarıp bardaktan içiyo gibi içirdim,
sonlarda içmek istemedi ama zorla içirdim,sütüm araya mı gitsinsempatiksalakcinni
ya tok tutmadı ya da gazdan 3,5 saat sonra ağlayarak uyandı:bbo:

Son düzenleyen: Moderatör:
X