2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

og ünlerde çağana farklı bişiy yapmadım ama ablam baktıdı gece 2 gece spasmo panalgine fitil atmış gazı gitsin yuusun diye:)))) bana gelirkene söledi dün gecede ben atam dedim attım mıçıtrrtı ama uyutmadı:KK43:((((

aynen vallaha mehlika zaten uyuduğu geceelrdede ablam yanındadı hep sallamış uyandıkça
bende alıştım artık gece gündüz uyumamamsına ama 2 gündrü sürekli ağlak hep kucakta al beni diye ağliyo hiç eğlenmiyo mutsuz hasta bendede öksürük var sanırım benim yüzümden hasta oldu yadadediğimi gibi denizde üşüdü
bebelere değişik neler veriyonuz ben epeydir aynı sebze çorbası yarım süt yarım su cicibebe meyve yoğurt pirinç unu standarlarımız bunlar
aaa demeyi unttum biz tam 10 kilo olduk artık

anaa beril çağanı yakalamış,
berilin 6 aylık kilosu 9800 :nazar::nazar:
çağanın 6 aylık kilosu mu o:uhm:

kızlar funda arar'ın 'yak gel'i çok güzel,
bir de candan erçetinin kırık kalpler albümü çok güzel,
dinlemenizi tavsiye ederim..

kızlar görümcem, onun görümcesi, kaynanası, eltisi,bebeleri yalovaya yazlığa geldiler banada geleceklermiş. menü hazırladım çokmu basit fikir verebilirmisiniz?
çorba ne çorbası yapacagıma karar vermedim
et sote
pilav
yaprak sarması
salata
tatlı acaba azmı olmuş ikinci bi yemek dahamı yapsam?

kızlar görümcem, onun görümcesi, kaynanası, eltisi,bebeleri yalovaya yazlığa geldiler banada geleceklermiş. menü hazırladım çokmu basit fikir verebilirmisiniz?
çorba ne çorbası yapacagıma karar vermedim
et sote
pilav
yaprak sarması
salata
tatlı acaba azmı olmuş ikinci bi yemek dahamı yapsam?

cnm menü iyi bence..

cadı inek sütünümü sulandırıp veriyorsun. yeşil mercimek yapsam kızlar çorbasını gaz yaparmı hani et yerine geçiyo diyolarya ben şimdi ondan yapayım diyorum olurmuki?

milupanın gönderdiği kitapçığı okuyordum da,
keçi kakası gibi sert ve taneli dışkılama kabızlığın işaretiymiş,
aklıma posi geldi yusufçuk öyle yapıyordu,
bu durum bebeğin az beslenmesi veya az sıvı aldığının göstergesiymiş..
bu arada posi görünmüyor bu günlerde..

ayy esmer bende aşagıya hiç bakmıyom nerde diye soruyom ıyıce şaşkın oldum.. dün face de yazmışsınya kaşlar kalkık fılan dıye bende tam karşımda görümcem vardı ondan olabilir diye yazacaktım ama onlarda face girip okuyorlar yazmadım artık .
dogru söylüyon canım doktorda boyu uzuyorsa gelişiyo demektir zaten artık az kilo alırlar dedi..

görümceye posta koydun he :KK1:

şu muhasebecilere allah yardım etsin valla ben çalışırken derdimki keşke muhasebe bölümüne geçsem akşama kadan oturup döt büyütüyolar diyodum ama şimdi siz anlattıkça anladımki insanın beynini yoran bir iş allahtan geçmemişim diyom:)

muhasebeden nefret ediyorum.
ben örtmen olmak istiyorum, rehber örtmen hemde. geç mi kaldım yavv

cadıı pisiklet pompsıyla mı şişrdin çağan'ı hacı.
maşallah tosuncuk deel tosun olmuş valla kaydirigubbakcemile3

mehlika geçen senın verdiğin tatlıdan yapsam olurmuki acaba yapabilirmiyim? bide haşhaşı nerden alacagımkı?

dünde bana geldi milupanın kargosu benim kız mamalrın hepsini bir defada bitiremiyce için bende azar azar yapıyorum gerisini dolaba kaldırıyorum .......
bizim aşımız pazartesi günü daha öncekilerde aşıdan sonra biraz mızırdanmalarımız olmuştu ama şükür ateş yaşamadık inşalah bundada olmaz....çok geçmiş olsun canım hepsi onların iyliği için ....

mehlika geçen senın verdiğin tatlıdan yapsam olurmuki acaba yapabilirmiyim? bide haşhaşı nerden alacagımkı?

neden olmasın,bence çok hoş bir tatlı,ben çok beğendim,
kardeşimden almıştım tarifini,ilk defa yaptım ben de,
hem de kolay,
haşhaş marketlerde satılıyor,baharat kısmında oluyor..

fatmazehra yaparsın çok basit revaninin haşhaşlı hali,
ben de ilk defa yapmama rağmen güzel oldu,tutturamama gibi bir durum olmuyor..

nasıl bir tatlı kızlar bu tarifini birdaha versenizde bizde yapsak sempatiksalakcinni haş haş marketlerde var canım küçük baharat poşetlerinde yalnız....yada pazardaki aktarcılara bak onlardada olur...

mehlika ben ay hesabndan anlamam ama biz ocak 4te doğduk 7 aylığız sanırım hatta 15 gün sora 7 bitcek sekiz olcaz bana göre
esmer hava vuruyom geceleri uyumuyom fedakan anneyim kızım ben gece uyumuyom hava vuruyom bebeme sen gibi döt büyütmüyom zaten yeterince büyük:KK43:(
fatma zehra yeter çok bile bu sıckata bişiy yenmiyo gerçi ben ne bulsam yiyom orasıda ayrı

mehlika ben ay hesabndan anlamam ama biz ocak 4te doğduk 7 aylığız sanırım hatta 15 gün sora 7 bitcek sekiz olcaz bana göre
esmer hava vuruyom geceleri uyumuyom fedakan anneyim kızım ben gece uyumuyom hava vuruyom bebeme sen gibi döt büyütmüyom zaten yeterince büyük:KK43:(
fatma zehra yeter çok bile bu sıckata bişiy yenmiyo gerçi ben ne bulsam yiyom orasıda ayrı

cadı doğru hesaplamışsın,Ağustosun 4'ünde 7 bitmiş olacak,
şuan 7. ayınızdasınız,
beril de 12 Ocak doğumlu,çağanla 8 gün var aralarında..

cadı nbr bakalım nasıl gidiyor..geçmiş olsun çağana..
seninki yarışı bırakmış 10 kiloda kalmış..ısırırım onun dötünü ben

nasıl bir tatlı kızlar bu tarifini birdaha versenizde bizde yapsak sempatiksalakcinni haş haş marketlerde var canım küçük baharat poşetlerinde yalnız....yada pazardaki aktarcılara bak onlardada olur...

mesajlarıma baktım da ptesi bir ara yazdıklarımız uçmuştu tarifte uçmuş,
fatma sen bilgisayarına kaydettiysen kopyalayabilir misin,
yoksa ben yazayım..

haşhaşlı tatlı
3 yumurta
1 s.bardağı şeker
1 s. bardağı yoğurt
1 s. bardağı sıvı yağ
1 s. bardağı haşhaş
1 s. bardağı irmik
1 s. bardağı un
1 kabartma tozu
1 vanilya

şerbeti için:
2 s. bardağı şeker
2,5 s. bardağı su

üzeri için:
1 kremşanti

yapılışı:
yumurtaları ve şekeri mikserle çırp,diğer malzemeleri ekle karıştır,
yağlanmış dikdörtgen borcama dök,fırına ver,
180 derecede pişir,kızarınca çıkar,
bir yandan da şerbeti koy,şerbet sıcak tatlı soğuğa yakın olacak şekilde şerbeti dök
soğuyunca üzerine kremşanti sür,
afiyyet olsun,

X