2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Esmerim
Ben Türkiye de calisirken özel sigorta basladigimda demislerdiki simdi hamile kalir dogrursan karsilamayiz en az bi senelik sigortali olman gerek erken dogumuda karsilamiyoruz yok cart yok curt ama gene mecburen yaptirmistim hic yoktan diye yillarca para ödedim onlara bi kez doktorluk isim olmadi ama buraya geldim esimin ödedigi tüm parayi sigortadan cikarttik cocuklarim ve ben :)))))
Hastayi erken dogumu karsilamicaksan sigorta olmanin ne anlami varki araba sigortasida öyledir ya calindimi bulunana kadar anani aglatirlar yada terör kapsam disidir bi sürü sacmalik.
Burda sigorta firmasi özel devletin yok ve doktor hastane hasta arasinda öyle bi denge kurmuski öyle olunca kazanci zaten oluyor ücün besin pesine düsmüyor.Doktorlarda sigorta harici calisamadiklarindan dolayi dünyanin zengini olamiyorlar.

yook etobur olmasın ona et dayandıramayız sonra.
bol bol balık yesin; ortaköylü balıkçı dedesi var nasılsa, istemediği kadar balık yapar ona kaydirigubbakcemile3

ayy ne güzel yaa. büyüttün besledin emek verdin, kocaman olup okulda tören yapıyor şimdi.
darısı tüm bebekelrimizin başına.
ama hemen de gelemsin o zamanlar, bebekliklerinin tadını çıkaralım birazcık

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 hadi onun ortaköylü balıkçı dedesi varda bizim yok kayıran mevlam bize kayırsın :KK1:

Benim büyük oglan etobur hicde öyle alistirma filan yapmadim ama cekmis artik kime cektiyse corba sebze filan zorla yer ama reklamlarda et gördümü mangal filan gözler parlar bu gün sabahtan aksamki mangalin hevesine girdi ama esim istemiyor kalabalik ortamda sosis yesin burda durumlar malum :KK43: Bende evde pisiricem sosisini yanimiza alip orda caktirmadan eline vericem .Tavuk sosiside var ama ayni izgarada pisiyor diye esim cok titizleniyor yagi karisir yok ayni masa ile tutulur filan.

Esmerim
Yolumuz daha cokkkk uzun neler olacak ama en tatli zamanlari 19-26 aylik arasi tam oyuncu oluyorlar oglanin eski fotolarina bakiyorumda ne bilmismis bakalim bu nasil olacak.Bide bizde konusma sorunu vardi allahim kimseye vermesin nasil atlatmisim o günleri bilmiyorum.

Ceyce
Allah korusun canim ya benimkide öyle boglur gibi oluyordu daha kücükken hele uykuda emzirirken cok korkuyordum kadin belkide uykudaydi farkedemedi :KK43:

Kizlar ben gidim bakim is güc daha dogrusu bakinayim bide alisverise gidicem daha offf keske Istanbul da olsam sahilde bi cay bahcesinde otursaydim off offf

ya kızlar acil yardımmm
ben ilk defa on gün önce adet olmuştum ama bugün gene damla damla kan gelmiş bu neki adet kanamasımı benım adetlerim çok düzenliydi hamilelikten önce bu ne şimdi anlşamadım aramızda böyle olan varmı?

delf
Canim ben pek düsünmüyorum gelmeyi oglanlar biraz büyüsün diye bakiyorum ikisiyle cok zor bana ama esim illa gidelim seneye yaza diyor bakalim kismet artik.Özlüyorum ama iki oglanlada cok zor ya.Istanbul daki ev nerdeyse Tekirdag da ya Taksim e filan gitmek istesem bi sürü trafik cok sicak bide .3 sene evvel büyük oglanla kasim ayinda gitmistik bize öyle sicak gelmistiki oglan üstünü cikartti tshirtle gezdi sadece bogazdan cengelköy e gittik vapurla sadece onu sevmis arabayla trafikte fenalik gecirdik.Simdi kücükde var zor valla.Biz bide Bingöl e gitmek zorundayiz 15 gün esimin anne babasi orda hadi onlar bizim icin Istanbul a geliyor ama mutlaka birinin dügünü filan olur gitmek zorundayiz yani :KK43:((

Fatmacim
Ben daha olmadim regl valla cok rahatim hep böyle olsa.

orda hep özel sigorta mi var meltem,

viyanada devlet sigortasi herseyi karsiliyordu cok rahatti

ama isvicrede de özel sigortalar var, mesela yasliysan sürekli hasta oluyor ve doktora gidiyorsan daha fazla aiydat ödüyorsun sigortaya
bebegin premitüre ise sigortaya daha fazla ödüyorsun cünkü hastane ihtiyaci daha cok olcak diye, üstelik sigortan oldugu halde ve aldigin saglik hizmeti sigorta dahilinde olsa bile yüzde 30 unu illaki cepten ödüyorsun yasliysan da ayni durum var,

biz de zorunlu sigorta yapmaliyiz o yüzden arastiriyoruz burayi ama türkiyeden hicbir farki yok hic sevmedim buranin saglik sistemini :1no2:

ya derdime bi çare didim yokmu aranızda hiç adet olan valla haydar amcama yazacam haaa:dilcikar:

aşkitom hoşgeldin yenıden net mi baglattınız eve. ay bugün neden kımse yok?

ya derdime bi çare didim yokmu aranızda hiç adet olan valla haydar amcama yazacam haaa:dilcikar:

aşkitom hoşgeldin yenıden net mi baglattınız eve. ay bugün neden kımse yok?

canim ben uzun yazilari okuyamiyorum yusuf izin vermiyor uzun bisey okumama, okuyabilsem de yusufun bagirmalarindan anlayamiyorum okudugumu :kedi:
ben emzirmeyi kestikten sonra düzenli adet oluyorum. ayni hamilelik öncesi gibi

X