2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

esmercim şimdi sen söyledikten sonra dr.kadir tuğcunun sorulara verdiği
cevapları okudum da ne güzel cevaplar vermiş bağzısına çok güldüm
yanlış yaptığım ne çok şey var gerçi herkes farklı söyluyo kafası bulanıyo insanın
ama ben bu doktoru çok tuttum eşimede gönderdim yazıyı oda okudu
hemen benim yaptığım hataları söyluyo daha önce okuyasmışız dedi

ben en son kendimize yaptığımız tarhana çorbasını verdim.
tarhananın kendiniden tuzu vardı ve çok az acıydı.
pişirirken de azıcık domates ve salça ile nane ekledim. bildiğin çorba yani.
sadece pişiriken azıcık zeytinyağı koymuştum Ayaz'a ayırdıktan sonra kendimizinkine yağ kızdırıp döktüm.

2 haftadır sebze bulamacı içmeyen bebe yarım kavanoz içti bundan.
zaten o sebze çorbası berbat birşey yaa. 40 yıl aç kalsam ancak yerim yani.:dilcikar:
kokusu koku değil tadı tat değil, haklı bebeler yememekte yasakkelime

artık hepsi kocaman sıpa oldular kızım bizde yemişiz herşeyi maşallah hiçç bişeyimizide yok yani katılıorum sana canım o sebze çorbasını bana verseler hayatta ağzıma sokmam. mesela bu et suyunu diyolar çorbalara koyun fln diye bizim dr.muz fazla önermio onu vereceğini etin kendisini verin dio et suyunda fzl yağ olduğundan bebeğin kilo alımını gereksiz arttırıomuş köfte yap ver dedi et ver kıyma tavuk balık ver yiyebildiği kadar ver demişti.dr.muz bilmio herhalde etin kgsunu sempatiksalakcinni

Ben zaten ıhlamurla bal veriyorum zenceflli içmiyor öğürüyor o yüzden atamıyorum .teşkkürler yinede ilgin için sevgili kaynanacağııı boshayallersmile

şuan beynim durdu julin verdiği detinoxnuydu vallahi evde o kadr ilaç varki yığılı unuttum evde bakar yazarım yada eim arar birazdan ona sorarım .ben ağzı ateş gb yanınca süryorum oda ayaz gibi damağına sürmeden yiyip bitiryor

evet bugünlerde garezi var bana allahtan hayırlsı inş bir an önce değişir :ecrin_bebek:eek:da stresimi yorgunluğumu anlayıp huzursuz oluyor bnce

bal veriyorum esmercim ıhlamura pekmez değil bal koyuyorum çoğu zamn zencefiliden öğüsüryor ama karabiberi ekleyeyim bugün iyi aklıma gtrdin sağol canım
ayazında lattamı belirtileri bayağı sürebilyormuş belirnce hen çıkcak diye bişey yokmuş .bazı tanıdıklar belirti olmayıpta sabah dişin çıktığını gördük felan diye yorum yapnalrda var

hakların hayılrıs ateşsiz sızısız bi atlatsalar iyi olacak .jeli buğlemde yiyor damağına ulaşmadan jel bitmiş oluyor :roflol:

esmer bnde sana katılıyorum canım
ben yiğenimi büyüttüm 8 aylıkken annesi biberona sütü koyu içine atıyordu cicbebeyi hadi yallah 3. çocuk olduğu için bıktımı nedir hep aynıydi
ben sonra bu duruma sinirlenmeye başladım benim eve getryodum 3-4 kalırdı hiç ağlamzdı bana çok düşkündü.bnde kendimce ona yemek olayına lıtrmıştım
sabahları yumurta-pekmez-zeytin dönüşmlü peynir veriyordum
öğlen annemin hazırladığı çorbalardan püre yapıyordum
öğleden sonra uykudan öncede yoğurt yedyodum
sonra uyanınca süt istrdi ne lakya verddim
akmada annem ne yemek yaptysa ondan yedirdm gece yatrken yine süt ben yiğeni bu şeklde büyttüm
hala annesi söyler şuan her yemeği ayırt etmeden yiyormuş
bnde buğleme başlaycağım süte aynen tiskinyorum ne olduğunu bilmediğim o devam sütleri ne kadr sağlıklı ki
bende ikiz olduğum için ikiz eşim ememiş ben emmemişim sma yemişim 6 aya kadr sonra hep sütle büyümüşüm bi eksiklk mi, var hayır
ben şimdi bile masay oturp kucağıma alıyorum herşeyi tattıyorum vermediğim şey kalmadı doyumluk değil tadımlık herşeyden yediyorum
ve k8-9 ay sobrasında ben ne yiyosam oda onu yedircem ayırt edip saçma sapn şeyler yedirmek istemyorum vitemnli şeyler en doğlaı devam sütünü bnde desteklemyorum

yavv betty'nin kızınınki da bir gecede çıktı işte.
bi gün gündüz onlardaydım, ertsi gün dışarda buluştuk işte kızlarla.
iki günde hiçbirşey yoktu.
sonraki gün telefon açtı Gözdenin dişi çıktı dedi. bir gecede çıkmış işte.

inşallh bizimkide öyle olur:Saruboceq:

önümde bir yığın iş
çalışmasam bugün lak lak yapıyorum burda
bu işleri kim yapcak acaba
sihirli bi değnek nie hep çizgi flimlerde varki gerçektede olsa ne güzzel olurdu
bi dokunsam evdeki işler ve burdaki işler bitse
neyse hayali bırak feyza işine bak hadi bakiiimmm

Günaydin kizlar

Sivribiber masallah ogluna emeklemeye baslamis.

Esmerim
Ver canim ben veriyorum ama tadimlik birde öglen sebze püresini artik etli vermeye basladim.Inek sütü cok icildiginde kansizlik yapiyor diye yasak yoksa baska bisi yok günde yarim kilo vermiyorsan inek sütü verebilirsin ilk zaman biraz suyla karistirirsin bagirsaga agir gelmesin.Benimkide sevmedi o formul sütü gece sütü diye aldim ama iciremiyorum.

Sinemis
Cok gecmis olsun Bugleme canim.

esmercim şimdi sen söyledikten sonra dr.kadir tuğcunun sorulara verdiği
cevapları okudum da ne güzel cevaplar vermiş bağzısına çok güldüm
yanlış yaptığım ne çok şey var gerçi herkes farklı söyluyo kafası bulanıyo insanın
ama ben bu doktoru çok tuttum eşimede gönderdim yazıyı oda okudu
hemen benim yaptığım hataları söyluyo daha önce okuyasmışız dedi

ben televizyonda falan da izlemiştim bu adamı.
çook öncden beri biliyorum.
öğretmenim Kerem'i Kadir Tuğcuya götürüyor aylık kontrole. Caddebostanda muayehanesi.
Özel sağlık sigortası olanlar bence hiç tereddütsüz buraya götürsün derim.

artık hepsi kocaman sıpa oldular kızım bizde yemişiz herşeyi maşallah hiçç bişeyimizide yok yani katılıorum sana canım o sebze çorbasını bana verseler hayatta ağzıma sokmam. mesela bu et suyunu diyolar çorbalara koyun fln diye bizim dr.muz fazla önermio onu vereceğini etin kendisini verin dio et suyunda fzl yağ olduğundan bebeğin kilo alımını gereksiz arttırıomuş köfte yap ver dedi et ver kıyma tavuk balık ver yiyebildiği kadar ver demişti.dr.muz bilmio herhalde etin kgsunu sempatiksalakcinni

:roflol:
gerçi bebeler allahtan az yiyor eti.
ben 150 gr dana kıyma aldıydım ona. top top ettim buzluğa attım. 10 top falan çıktı.
yani 10 kap yemek demek :roflol:

esmer bnde sana katılıyorum canım
ben yiğenimi büyüttüm 8 aylıkken annesi biberona sütü koyu içine atıyordu cicbebeyi hadi yallah 3. çocuk olduğu için bıktımı nedir hep aynıydi
ben sonra bu duruma sinirlenmeye başladım benim eve getryodum 3-4 kalırdı hiç ağlamzdı bana çok düşkündü.bnde kendimce ona yemek olayına lıtrmıştım
sabahları yumurta-pekmez-zeytin dönüşmlü peynir veriyordum
öğlen annemin hazırladığı çorbalardan püre yapıyordum
öğleden sonra uykudan öncede yoğurt yedyodum
sonra uyanınca süt istrdi ne lakya verddim
akmada annem ne yemek yaptysa ondan yedirdm gece yatrken yine süt ben yiğeni bu şeklde büyttüm
hala annesi söyler şuan her yemeği ayırt etmeden yiyormuş
bnde buğleme başlaycağım süte aynen tiskinyorum ne olduğunu bilmediğim o devam sütleri ne kadr sağlıklı ki
bende ikiz olduğum için ikiz eşim ememiş ben emmemişim sma yemişim 6 aya kadr sonra hep sütle büyümüşüm bi eksiklk mi, var hayır
ben şimdi bile masay oturp kucağıma alıyorum herşeyi tattıyorum vermediğim şey kalmadı doyumluk değil tadımlık herşeyden yediyorum
ve k8-9 ay sobrasında ben ne yiyosam oda onu yedircem ayırt edip saçma sapn şeyler yedirmek istemyorum vitemnli şeyler en doğlaı devam sütünü bnde desteklemyorum

yaa bi yere gittiğin zaman mamayı ayrı taşı, suyu ayrı taşı karıştır onları.
1 saat geçti bozuldu dök. döktükten 10 dk sonra bebe içecem desin tekrar yap...
süt mis valla, bi o içer bi ben kaydirigubbakcemile3

hee ben artık kaynatılmış soğutulmuş su işini de bıraktım
kapalı sudan veriyorum kaynatmadan.
yıkanırken de bol bol terkos suyu içiyor zaten kendileri.

inşallh bizimkide öyle olur:Saruboceq:

inşallah yaa

Posi
Yarasin afiyet olun Yusuf a.

Sinemis
Bende uykusuzu ondan isteksiz oluyor insan öfff banyonun fayanslari 3 gündür bana bakiyor kim temizlicek allah askina daraldim artik .Aksamada oglanin okulda son günü diye okulda mangal partisi var oraya kostur bu sefer herseyi hazir alicam ya hep börekler kisirlar köfteler yetti valla alicam iki paket hazir salata yallah :))))

önümde bir yığın iş
çalışmasam bugün lak lak yapıyorum burda
bu işleri kim yapcak acaba
sihirli bi değnek nie hep çizgi flimlerde varki gerçektede olsa ne güzzel olurdu
bi dokunsam evdeki işler ve burdaki işler bitse
neyse hayali bırak feyza işine bak hadi bakiiimmm

feyzacım o değnekten banada lazım masamda bir ben yokum çoook işim var evimi b.k götürüo ama hiiç birini yapmak istemiyorum sadece oğluşuma sarılıp onla oynamak istiyorum.offf offff

ceyce
Balik icin erken bence ne olur ne olmaz ama köfte verebilirsin hatta bence iyi bile kiymayi sebze püresine kat en iyisi o.

Esmerim
Sen burda olsan bu doktorlara her gittigine kafayi gecirirdin ama saglik sigortasi allah icin cok iyi burda.

Günaydin kizlar

Sivribiber masallah ogluna emeklemeye baslamis.

Esmerim
Ver canim ben veriyorum ama tadimlik birde öglen sebze püresini artik etli vermeye basladim.Inek sütü cok icildiginde kansizlik yapiyor diye yasak yoksa baska bisi yok günde yarim kilo vermiyorsan inek sütü verebilirsin ilk zaman biraz suyla karistirirsin bagirsaga agir gelmesin.Benimkide sevmedi o formul sütü gece sütü diye aldim ama iciremiyorum.

Sinemis
Cok gecmis olsun Bugleme canim.

Ayazda kansızlık var halihazırda. Zaten kuvözdeyken 2 ünite kan verilmişti.
2 ay önceki tahlillerde de kanı düşük çıkmıştı.
Ama inek sütü yeterli kalsiyum almazsan kansızlık yapabilir; ki o da küçük bir ihtimal.
Kırmızı et ve grubunu tüketen bebeklerde zaten yeterli kalsiyumu almış oluyorlar.
Ben Ayaz'ın çorbasına kıyma ekliyorum.

Zaten dediğin gibi günde 500 gr süt içmiyorlar, fırsat kalmıyor.
yok meyve, kahvaltı, çorba derken gidiyor zaten..

Esmerim
Biz bile kaynama su isini biraktik kapali siseden veriyorum ama onun sisesi ayri yerde bi dikkat ettigim o .

ceyce
Balik icin erken bence ne olur ne olmaz ama köfte verebilirsin hatta bence iyi bile kiymayi sebze püresine kat en iyisi o.

Esmerim
Sen burda olsan bu doktorlara her gittigine kafayi gecirirdin ama saglik sigortasi allah icin cok iyi burda.

yavv meltemcim Türkiyedeki özel sağlık sigortası sektörüne inanılmaz hıncım var.
Ne demek prematüre bebeği hastalıklı kabul edip sigorta etmemek yaa???
Erken doğumu karşılamamak ne demek? Sanki insanlar keyiflerinden erken doğuruyorlar..
Ben o sigortayı sağlık hizmeti almak için yaptırtıyorum bebeğime ama senin sağlık sorunu çıkma olasılığın yüksek diye sigortalamıyorlar.
Ayy yazdıkça uyuz oluyorum bak gene:umursamaz:

ben televizyonda falan da izlemiştim bu adamı.
çook öncden beri biliyorum.
öğretmenim Kerem'i Kadir Tuğcuya götürüyor aylık kontrole. Caddebostanda muayehanesi.
Özel sağlık sigortası olanlar bence hiç tereddütsüz buraya götürsün derim.

:roflol:
gerçi bebeler allahtan az yiyor eti.
ben 150 gr dana kıyma aldıydım ona. top top ettim buzluğa attım. 10 top falan çıktı.
yani 10 kap yemek demek :roflol:

yaa bi yere gittiğin zaman mamayı ayrı taşı, suyu ayrı taşı karıştır onları.
1 saat geçti bozuldu dök. döktükten 10 dk sonra bebe içecem desin tekrar yap...
süt mis valla, bi o içer bi ben kaydirigubbakcemile3

hee ben artık kaynatılmış soğutulmuş su işini de bıraktım
kapalı sudan veriyorum kaynatmadan.
yıkanırken de bol bol terkos suyu içiyor zaten kendileri.

inşallah yaa

bende şimdi okuyorum bir kaç makalesini güzel şeyler söylüo adam mantıklı söylemiş.

bende sen dedin ya kıymalarını öyle top top yaptım çorbasının içine bir top atıyorum yetiyor ona. şimdi az yıyolarda bunlar birde et obur olurmuş sempatiksalakcinni

Kizlar
Cok heycanliyim bu gün oglanin okulda son günü yarin sabah törenleri var eve dönerken ikinci sinif ögrencisi olacak oglusum.Ne zaman büyüdü ya bu sabah caktirmadan provalarina baktim kocaman olmus sipalar okul acildiginda bücürük karnimdaydi o ble cikti büyüdü.Insallah bu bebislerinde ilkokul biri bitirdiklerini görürüz.Büyük oglum 5 aylikken hic ilkokul bir aklimin ucundan gecmiyordu ama simdi önümüzde abi örnegi olunca insan neleri planliyor.

nerde okuon kız?bence aslında prematüre bebelere özel sağlık sigortası yaptırmaları lazım. neyapmayı planlıon kız 8.ayda

delfcim hadi hayırlı olsun canım biz biri görmeden siz ikiyi görüonuz.darısı bizim başımıza

sağol canım. darısı sağlıkla başınıza inşş

Kizlar
Cok heycanliyim bu gün oglanin okulda son günü yarin sabah törenleri var eve dönerken ikinci sinif ögrencisi olacak oglusum.Ne zaman büyüdü ya bu sabah caktirmadan provalarina baktim kocaman olmus sipalar okul acildiginda bücürük karnimdaydi o ble cikti büyüdü.Insallah bu bebislerinde ilkokul biri bitirdiklerini görürüz.Büyük oglum 5 aylikken hic ilkokul bir aklimin ucundan gecmiyordu ama simdi önümüzde abi örnegi olunca insan neleri planliyor.

canım ne mutlu sana. Allah hem Matteo için hemde bizimkiler için göstersin hepimize sağlıkla mutlulukla huzurla inşş

bende şimdi okuyorum bir kaç makalesini güzel şeyler söylüo adam mantıklı söylemiş.

bende sen dedin ya kıymalarını öyle top top yaptım çorbasının içine bir top atıyorum yetiyor ona. şimdi az yıyolarda bunlar birde et obur olurmuş sempatiksalakcinni

yook etobur olmasın ona et dayandıramayız sonra.
bol bol balık yesin; ortaköylü balıkçı dedesi var nasılsa, istemediği kadar balık yapar ona kaydirigubbakcemile3

Kizlar

ayy ne güzel yaa. büyüttün besledin emek verdin, kocaman olup okulda tören yapıyor şimdi.
darısı tüm bebekelrimizin başına.
ama hemen de gelemsin o zamanlar, bebekliklerinin tadını çıkaralım birazcık

X