2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

cadaloz benim kızıma da doğadan marka sallama poşet rezene iyi gelmişti..bi de naneli ıhlamur var aynı marka..ikisini karıştırıp veriyodum iyi geliyordu bi dene istersen...

yusufu yikadim geldim,
cantanelerim baskalarina adres vermis ama randevu aliyorsun mesala dün yardim etmek icin aileyi görmek isteyen birine taaaaa haftaya pazar gününü verdi bu pazar müsait degillermis :1shok:
benim bebem ac olcak ben her türlü müsait olurum.

cadaloz benim kızıma da doğadan marka sallama poşet rezene iyi gelmişti..bi de naneli ıhlamur var aynı marka..ikisini karıştırıp veriyodum iyi geliyordu bi dene istersen...

benimki suyu bile zor iciyor aklima geldikce zorla vermeye calisiyorum.
cayi asla icmez heralde benimki, ek gidaya basladigimiz icin gazlanip rahatsiz oluyor bebeler dimi? o yüzden rezene veriyorsunuz?

herkese selam a.s.
akşam misafirlerim gedli o kadan uğrastım yaa
catalla bile dokunmadılar yaptıklarıma
cok kızdım cok
bebeylen yapcam die canım cıktı benim...

neyse bende bidaha onlara gittiğimde aynını yapcam :dilcikar:

Merhaba kizlar, iki gündür su yardim meleklelri linkinde yardim isteyen kizla özel mesajlasiyorum.
iki aile bebeklerine mama alamayan önce ilki icin düsündüm sonra ona sürekli ihtiyaclarini yollayacak birileri cikti ikinci bebege mama yolliyim ablamla birlikte dedim. acik adres istedim ablam oraya alisveris yapip gelicek dedim
bu sefer de aile güvenlik gerekcesiyle adresini vermemi istemiyor diyor :1shok: ama banka hesabini veriyor. ben güvenmis kendi ihtiyacimdan eksilltip ona biseyler götürmeyi kabul etmisim onlar...
benim bebegime mama alcak para bulamasam ac kalsa helal olan herseyi yapardim.
sinir oldum

valla posi ben o bayana güvenmiyorum bir çok yardm konusu açmış ne malum başka şeyler yapmadıgı..geçen bende konularına baktım bana güvenilir gelmedi birde bir kişi daha var onunla sürekli paslaşıyorlar giibi evet yardım edin şöyle böyle duA eder vs..gibi..boşver sen onları dünyanın suyu çıkmış kimseye güven olmaz.hele net ortamında.bildigin bi aile varsa onlara ver..

kızlar kimse yok ama görünce bi cevap yazın lütfen ben daha adet olmadım sizce doğumdan sonra hiç kilo veremem bundan olabilir mi adet olmaya başlayınca daha çabuk kilo verir miyim acaba
haftanın 3 günü spor salonuna gidiyorum en az 1,5 saat spor yapıyorum tek sorun emzirdiğim için yediklerime pek dikkat etmiyorum ara sıraa hamur işleri kaçıyo öyle ekmek falan yemiyorum sadece kahvaltıda
herkes daha erken falan diyorda ne erkeni demir 6.ayın içinde
off ya ne zaman vercem ben bu kiloları hayatım boyunca hep zayıf oldum kilo almak için uğraştığım zamanları bile biliyorum şimdii zayıflayacağım diye göbeğim çatlıyo
offff offffff

Esracim kimse cevap yazmamis,
Ben de hala sadece emziriyorum ve ben de henuz hic adet olmadim; ben cevap yazayim dedim.

Adet olmadim ama emzirmek bana iyi geldi galiba hamilelik oncesi kiloma dondum hemen. Gerci emziriyorum diye o tatli senin, bu pasta borek benim yiyemem zaten.
Sutum de masallah yetiyor yani.

Bence adet olmaya baslayinca da mucize bekleme
6.aydan sonra yavas yavas kontrolu eline al
acele etme canim, eminim eski elbiselerinle salinacaksin yakinda:)

Bence bu kilo alma/verme isleri felan bunye meselesi, kisiden kisiye cok degisiyor. O yuzden sen kimseye bakarak kendini degerlendirme.
Ama emziriyor olmanin kilo vermene yardimci olmasi lazim.
Bir de 6.aydan sonra emzirmeye devam etsen de yediklerimize dikkat etmeye, saglikli bir diet yapmaya baslanabilir diye biliyorum ben.

merhaba ben aranıza yeni katıldım.uzun zamandır takip ediyorum sizi,yani 6 aydır falan...ama pazartesi işe başlıcamsenağlamasenağlamaminnakımı bırakcam...nöbetle başlıcam hemde...neyse hayırlısı

merhaba ben aranıza yeni katıldım.uzun zamandır takip ediyorum sizi,yani 6 aydır falan...ama pazartesi işe başlıcamsenağlamasenağlamaminnakımı bırakcam...nöbetle başlıcam hemde...neyse hayırlısı

Aramiza hosgeldin yersinya, bizden de bicok kisi bebelerini birakmak zorunda kaliyor maalesef. ama onlarin gelecegi icin calisiyorsunuz Alla yardimcin olsun ins. bebegin cok etkilenmez.

bugün misafirleri gezdirdi esim, aKSAM YEMEGE GELECEKLER DIYE YEMEK YAPTIM BISSÜRÜ: Karniyarik, pilav, mantar, ciger..... ama daha hala Luzerndelermis buraya bayagi uzak 1 saatlik yol simdi ciksak en erken 1 saat sonra gelebiliriz dedi saat 21 de yani :KK43: o saatte kimse böyle etli agir yemekler yemezki
Juli sizin misafirler yaptiklarina hic dokunmamis ya benimkiler de öyle olcak galiba mafoldumben

Esra, Cindirella, bebek emmeyi kestikten yaklasik bir hafta sonra adet oldum ama emmeyi kesitigi icin bi anda kilo almay abasladim ben. hani Schrek filmindeki Fiona var ya iste tam onun gibi oldum:KK1:

valla posi ben o bayana güvenmiyorum bir çok yardm konusu açmış ne malum başka şeyler yapmadıgı..geçen bende konularına baktım bana güvenilir gelmedi birde bir kişi daha var onunla sürekli paslaşıyorlar giibi evet yardım edin şöyle böyle duA eder vs..gibi..boşver sen onları dünyanın suyu çıkmış kimseye güven olmaz.hele net ortamında.bildigin bi aile varsa onlara ver..

ben de baktim simdi yardim melekelrinde yardim isteyen kisiler cogunlukla yeni üyeler. mesaj sayilari az ve yazdiklari tüm mesajlar yardim icerikli forumlarda, dikkat ceken bi yna da hic yardim yapma amacli degil hep isteme amacli.
ya ama kücük bebekler insanin ici aciyor Allah kimseyi baskasina muhtac etmesin.

esra bence de mucize bekleme regl olsanda belki ödem varsa o gider vucudundan okadar..ama okadar spor yapıyorsan kilo vermesende toparlanmış olman lazım degilmi,?kaç kilosun şuan?

hoşgeldin aramıza.üzülme çalışan arkadaşlarımız burda var belli bir süre sonra alışıyorlar.hatta pazar gunu allahım pazartesi olsada işe başlasam diyende oluyor:roflol:

bebegin nekadarlık?kim bakacak?kız/erkek?ismi nedir?
ne çok sordum ayy:1shok:

yersinya aramıza hoşgeldinbuyrunnnnnnnnn
posi cnm yerler belki,o kadar uğraşmışsın..
yemezlerse yarın yersiniz,yarın yemek yapmana gerek kalmazyerimseniben

mehlika nasılsın ne yapıyorsun kimse yok topikte..

iyiyim cnm,berili yeni uyutabildim,ayağımda sallıyorum hala..
her zaman emerek uyurdu bu sefer emiyor bırakıyor oyun oynamak istiyor ,ama uyku gözünden akıyor..
ben de ayağımda sallayarak uyutayım en iyisi dedim,hemen uyudu ayağımda sallayınca,
sen nasılsın,ayris uyudu mu?

esra ben de arkadaşlara katılıyorum,
kilo vermenin adetle alakası yok gibi,daha çok bünye meselesi,
ben de henüz adet olmadım,doğumdan kısa süre sonra eski kiloma döndüm,ama doğum öncesi 2-3 kilo fazlam var onu vermem lazım..
akşam geç vakitte yemek yememeye dikkat et,spor yapıyormuşsun zaten,
bence yakında eski haline dönersin..

pose hiç uzulme yarin çok güzel yenir:))

esra
6.aya kadar kilonuzu dert etmeyin diyorlardi 6dan soonradaha dikkatli olursun.bende hamileyken fazla yemedigimi dusunuyordum ama diyet yapınca anladim ki çok yiyormusum:))yani demem o ki simdi az yedigini dusunsende ek gidalara geçine sık sık ve az yersen kilo verirsin spor da yapıyorsun ustelik...

X