2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ben yusufu ve esimi uyuttum benim uykum kacti alistim uykusuzluga bakiyim dedim. askitomu kakcirmisim :KK43:
ya ben daha yogurt vermiyorum, iki defa bizim yedigimiz normal yogurdu verdim afiyetle yedi valla benimki pis bogaz agir da gelmedi. mayalama denemellerimin hepsi basarisizlikla sonuclandi :KK43:
kavonoz meyvelerinden veriyorum bi de ülkekrin kaksik mamalarindan yediriyorum

gittik asılarımızı olduk ağladık geldik
ben 2 tane sanıyordum 3 müş cok ağladı kuzum :2:

tamamiyle ek gıdaya geciyoruz süt yetmesede yetmesede artık anne sütü gümüş değerinde dedi
coğu vitamini ek gıdalardan alcakmış
gündüz emzirmek yok akşamdan sabaha kadar sadece emecek...
kahvaltı meyve sebze corbası yoğurt akşam anne sütü ve kasık maması...

keci sütünü sordum asla dedi....
corbaya pirinç kabah havucla baslıyoruz...

800 gr almış.. bundan sonra ayda 300 gr ma kadar düşebilir dedi..cok kilo almasını istemiyorum dedi yazın cok pişik olurmuş..günde 2 kere yıka dedi...
aşılarınız hayırlı olsun cnm,
melisaya da kocaman bir maşaalah:nazar::nazar:
kızlarr tekrar soruyorum sizinde arada sütünüz su gibi oluyomu
cnm ilk süt zaten su gibi olur,benim önden gelen sütüm su gibi,sonra koyulaşıyor,
normal bir durum merak etme,
kızlar ben yarın gidiyorum. Ankaradayken arasıra girerim diye düşünüyorum ama olurda giremezsem herkes kendisine, bebişlere iyi baksın. zemuszemus
sana iyi tatiller cnm,habersiz bırakma bizi..sizi özlücess..
iyi geceller bayanlar. bu gün arkadaşım doğum yaptı, videosunu hemen facebooka koymuş ailece merak ettik ona bakmaya açık bu saatte, ben de bi buraya bakayım dedim.
biz de yazlık sezonunu açıyoruz. bu hafta sonu yazlıkta olucaz. pek istemiyorum yazlığa gitmeyi aslında, nefret ediyorum demeyeyim, çok sert olur ama hiç ama hiç hoşalnmıyorum yazlıktan. cümbür cemaat gidince kendimi hiç rahat hissetmiyorum orda, şimdi i de bebekle... belki o moral kaynağım olur orda..

şimdiden herkese güzel, bol dinlenceli, bol gezmeceli bir hafta sonu diliyorum. iyi geceleeeeeeer...
size değişiklik olur cnm,mutlu ,huzurlu,iyi tatiller diliyorum..
merhaba kizlar burak uyuyor bir bakayim size dedim birazdan arkadaslar gelecek moskovadan arkadaslarimiz antakyada yasiyrolar dun istanbula gelmsiler yarin da moskovaya doneceklermis gitmeden buraki gorelim demisler cok sevindim onlarin da 1.5 yasinda oglullari var esi rus
bu arada sevcan ecrin ne oluyor size aa cok ayip basiniza gunes gecti galiba yazi dilinde bazen karsilikli konusmak gibi olmuyor yazilanlar yanlis anlasilabiliyor bosuna birbirinizi kirmayin lutfen herkes cocugunu istedigi gibi buyutmek de ozgurdur burda hereks kendi duzuncelerini paylasiyor sonucta kimse kimseyi zorlamiyor kendi doktorunun dedikelrini payalsiyor doktordan doktora bile soylemelr degisiyro sonucta kesin kati kurallar yok hicbir konuda kafamiza uyan metodu uygulariz uymayani uygulamayiz bosuna uzmeyelim yeterki birbirimizi
hadi gözünaydın cnm,iyi bir akşam geçirirsiniz inş.
diğer söylediklerine ise tamamıyla katılıyorum,
herkes kendi fikrini ve drunun söylediklerini yazıyor,
isteyen uygular isteyen uygulamaz,burası bir paylaşım sitesi sonuçta,
birbirimize karşı kırıcı olmuyalım lütfen...
slm kızlar nasılsınız ben geldım

hoşgeldin cnm,nasılsın,ömer nasıl?

slm kızlar,biz dün sağlık ocağına aylık kontrole gittik,
geçen ayda 18'inde gitmiştik,kilo alımı nasıl diye 18'ini bekledim bu ay,
beril tahmin ettiğim gibi az kilo almış..
bu ayı hastalıkla kusmayla,isalle vs. geçirdik..
400 gr.almış sadece,biz her ay 1 kilo üstüne alıştığımız için çok az geldi,
boyumuz da 3 cm uzamış..
aynı zamanda hastaneye de gittik akciğer filmimiz temiz çıktı çok şükür..
ama hırıltı tamamen geçmediği için antibiyotik ve öksürük şurubunu 6 gün daha kullanmamızı istedi,
yarın tekrar şuruplara başlıyoruz:sinifsinif:
ben iyileştim,burnum da genellikle açık ama koku alma duyumu kaybettim,
ne zaman koku almaya başlıcam yaa,koku alma duyusu ne güzel bişeymiş,
insan kaybedince anlıyor,
berilimin kakla yaptığını bile anlamıyorum koku alamayınca:1shok:
açıyorum bir bakıyorum doldurmuş:1shok:
kızımı koklamak isti,yorum,kuzumun kokusunu özledim..
antibiyotiksütümü çok azalttı bugün buzluktaki 3
poşet sütümün 2 poşetini kullandım,
biri 50 biri 70 cc ,içlerine 3'er tane hero babyin hilal şeklinde küçük bisküvilerinden attım,
biraz da emzirdim,inş. doymuştur,sütüm hiç birikmiyor,
antibiyotik yarın bitiyor ,inş. bir an önce sütüm eski haline döner:Saruboceq:

mehlika bak yavas yavas iyiye gidiyorsun elh.
ins. koku alma sikintinda gecicek zamanla
Allah caresiz dert vermesin yeterki.

sevcan ben eşimle küs degilim kimseden hıncını çıkarmıyorum.düşüncelerimi söyledim...benim dogrum bu..farkındaysan geçen sende beslenme konusunda ayy okadar saat açmı durur ben 3 saatre veriyorum vs dedin birşey demedim.bu 40 gunluk bebe degil 3 saatte bir mama yemeye kusura bakma.herkesin dogrusu kendisine....dedigim gibi herkesin dogrusu kendisine..ben böyle büyütüyorum.......

Son düzenleme:
culi yok canım sizden sıkılmadım da girmek istemiyorum eskisi gibi ne bileyim.......
hele senden hiç sıklmam korkma... :)

ecrin canım seninle müsait olduğunda konuşmak istiyorum..faceden konuşmayı özlemişim senlen ..faceden konuşmalarımız rahatlatıyordu beni ..olmazsa seni telden ararım...
şu düğünü bi atlatalım da...

ne zamandır girmiyorum arada girip yorum yazıyorum sonra aradan bi hafta geçiyo tekrar giriyorum bakıyorum ki bana cevap yazan bir iki kişi...halbuki ben gerçekten sammi olduğumuzu düşünüyordum..
neyse bana bikaç samimi arkadaş yeter..

biliyorum bunu okuyanlar geçmişe bakmadık görmedik falan diyeceklerdir..önemli değil yorum yapan da okuyp geçen de görmeyenler de sağolsun.:)

amacım nette kkde vakit geçirmekk değildi,gerçekten arkadaş edinmekti ama öyle olmuyor bu işler demek ki..

Son düzenleme:
.......................................................................................................................

Son düzenleme:
bu üçüncü soruşum lsun kadriy abladan hberiniz var mı eşi nasıl oldu çok duyarsızlaştık yaa adam çok ağır ameliyat geçiirdi buraya yazıyordur kadriy abla mutlaka durumunu neden okuyanlar cevap yazmıyor bu kadar mı duyarsızlaştık yav...

hoya, iyi misin , noldu, ben de pek giremiyorum nete, olan bitenden bihaberim,
bugün bile bu saatte anca uğradım, canın sıkkın gibi, hatta biraz kırılmış gibisin,
ben buraya çok az uğrayan biri olarak söz hakkına pek sahip değilim ama sizin çok
hoş muhabbetleriniz vardı, ben sizlerin iyi arkadaşlar olduğunuzu düşünüyorum,
inşaallah nazar değmemiştir, ben de buraya yazınca az cvp alıyorum ama çok az
girdiğimden çok da cvp beklemiyorum, bazen hiç kimse görmüyo, bazen bir kaç
yorum alıyorum, benim reytingim düşük yani ama seninki öyle değil, ocak anneleri
deyince benim aklıma ilk gelen isimler hoya, juli, esmer, ayça, ecrin, cadı vb. , canını
sıkma bence, iyi geceler...

bu üçüncü soruşum lsun kadriy abladan hberiniz var mı eşi nasıl oldu çok duyarsızlaştık yaa adam çok ağır ameliyat geçiirdi buraya yazıyordur kadriy abla mutlaka durumunu neden okuyanlar cevap yazmıyor bu kadar mı duyarsızlaştık yav...
dediğin kişileri tanımıyorum ama Allah şifa versin inşaallah...

ben Kadriye ablanın eşinin ameliyat olduğunu bilmiyodum
daha şimdi öğrendim senden
ne ameliyatı olmuş
Kadriye Abla pek uğramıyo kk'ya

slm kızlar,biz dün sağlık ocağına aylık kontrole gittik,
geçen ayda 18'inde gitmiştik,kilo alımı nasıl diye 18'ini bekledim bu ay,
beril tahmin ettiğim gibi az kilo almış..
bu ayı hastalıkla kusmayla,isalle vs. geçirdik..
400 gr.almış sadece,biz her ay 1 kilo üstüne alıştığımız için çok az geldi,
boyumuz da 3 cm uzamış..
aynı zamanda hastaneye de gittik akciğer filmimiz temiz çıktı çok şükür..
ama hırıltı tamamen geçmediği için antibiyotik ve öksürük şurubunu 6 gün daha kullanmamızı istedi,
yarın tekrar şuruplara başlıyoruz:sinifsinif:
ben iyileştim,burnum da genellikle açık ama koku alma duyumu kaybettim,
ne zaman koku almaya başlıcam yaa,koku alma duyusu ne güzel bişeymiş,
insan kaybedince anlıyor,
berilimin kakla yaptığını bile anlamıyorum koku alamayınca:1shok:
açıyorum bir bakıyorum doldurmuş:1shok:
kızımı koklamak isti,yorum,kuzumun kokusunu özledim..
antibiyotiksütümü çok azalttı bugün buzluktaki 3
poşet sütümün 2 poşetini kullandım,
biri 50 biri 70 cc ,içlerine 3'er tane hero babyin hilal şeklinde küçük bisküvilerinden attım,
biraz da emzirdim,inş. doymuştur,sütüm hiç birikmiyor,
antibiyotik yarın bitiyor ,inş. bir an önce sütüm eski haline döner:Saruboceq:
massallah berile canim hic uzulme kilo alimi icin burak da 2 aydir 500 gr aliyor zaten 4. ayden sonra kilo alimi max. 600 civarind aolmali yoksa obez olur bu cocuklar canim kilo iyi bisey degilki yag hucreleri ne kadr kucuk yasta vucuda yerelsirse ileride obezite olma olasiligi o kadar cok bebislerin o yuzden kemik gelisimleri iyi sagliklari yerinde canlari iclerinde olsun doktorlar bile fazla kilo aldirmayin diyolar her ay 1 kilo alsalar zaten 1 yasinda 15 kilo olur bebisler ki bu iyi bisey degil zira 3 yasinda bir cocuk ancak 15 kilo olmali boy uzamasi gayet guzel demek uzun boylu manken gibi bir kizin olacak ne gzuel bak ilerki yaslarda sonra kilolalri vermekle ugrasiyor arkadaslar boyunun uzamasi sutunun yettigi anlamina geliyor zaten sen de iyikesirsin insalalh biranonce antibiyotigi birkakirsin sutun hemencecik gelir geri yeterki sutum azaldimi diye stres yapma canim hep olumlu dusun bol suvi tuket helva hurma ye su ic biraz da uyumaya calis sutun artar merak etme en onemlisi dinlenmek sut icin gece nasil doluyro gogusler uyudugumuz icin gunduz bos gibiler ne cok yazdim icini rahatlatmak istedim merak etme sakin duzelir canim
en son 2-3 hafta once sanirim gormustum kadusu burda simdi daha iyi esim yazmisti ondan sonra da gormedim girmiyor kkya insallah iyilesmistir bu arada sen de kirilma sen arada giriyorsun bu aralar gecmisi goremezsin belki diye okuduklarinda sen cikmis oluyosun diye cevap yazilmamistir yoksa sen burda yokken seni soran arkadasa cok rastladim hoya nerde diye annesinde yazdi arkadaslar da boyle kirilganliklar yapmayalim lutfen hereks bir kosturmacada sen de sanriim bunaldin orda o yzuden boyle bir ruh halindesin ins. bir an once evine donersin de eski duzeninize kavusursunuz kizinla
geciic bir durum oldugunu dusun cok uzme kendini orda kizina da stres gecer sonra

gunaydinlar bu arada pat diye giris yapmisim :) bu sabah erkenciyiz biz kardesim tasiniyor da bugun annem ona yardima gitti sabah halam ve kuzenim geldi annemi almaya ben de o sebeple erken kalktim kahvalti ettik burak uyuyor simdi ben de nete bakayim dedim babalariniza soyleyin tum babalarin babalar gunu kutlu olsun bizimki cooook uzakta olsa da :KK43:

X