2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

ayaz'ın 7 ayı bitti bugün :lepi:
62 cm, 6500 gr olmuş. tam zamanlı ek gıdaya geçtik ya azaldı kilo alımı.
bir dahaki ay bu kadar bile alamaz, eminim.
bu gidişle yaşıtlarını anca 3 yaşında yakalar bu tosbaa
:KK1:

maşallah kuzuma:nazar: bence kilo gayet iyi esmercim. bence arayı güzel kapatacak:hooray:

Günaydın canım gözün aydın gelmiş annen.ne emziği kız?sende ist.emzik bulamadıysan biz buralarda hiiiç bulamayız.
.
bakkal emziği hacı fatoş emzik diyiler
burda bulamadım bizim orda bakkalda var
biizm burdal, bakkalda bile damaklı wee var :KK1:

selammmmm
2 gündür annemdeydim
ne var ne yok bakem annatın
naber kanka
kaancık nasıl
ek gıdaya basladın mı

havalarda çok sıcak gece yatarken çok terliyor Kuzey kalkıp sürekli üst değiştiriyoruz pijamayla yatıyor.acaba sadece bady le yatsa üşürmü.

canım bizimki sadece badyle yatıyor hatta üstü acık yatıyor
hatta bizim cam bile yarı acık
ana kız cok ateşliyiz biz ohaoldumsmile

ofertacım havalar çok sıcak. pijama fazla gelmesin. Egenin odasının penceresi açık, sadece body ile yatıyor. üstünede hiçbirşey örtmüyorum. odasında derece var gece 33 derece idi odası. izmir çok sıcak. istanbulda öyledir gerçi. ama pijamayı at sen canım

esmercim maşallah ayaza abi oldu desene iyicene.kilosuda gayet iyi bence sağlıklı olsunlarda kilo çok olmasın ne olacakki.

emziren analar sizin bebekler kaç dk a emiyor :uhm:

canım benim kızım gündüzleri 15-20 dk akşam yatarken 25-30 dk gecede bu ara yarım saat emiyor
gece dediğim sabah 5bucukta birde 7,5da emiyor yaklaşık 20-25 dk en fazla

hiç kalkmasaydın bacım yaa.
9 buçuk diyo kadın yaa :mymeka:
ben 9 buçukta evden çıksam 11'de işte olurum :bbo:

hayır 9 bucukta kalmadım 8bucukta kalktım buğlemle oyna hazırlan saat 9 buvcuk olmuş
ben hergün 8de kalksam yetişiyorum işe emzir hazırlan derken 9da iş başı yapamış oluyorum
hem senin uzak o yüzden ben yakınım metrobüsle

sinemis ohh çok iyi yapmışsın bende bugün hiç ayrılmak istemedim oğlumdan.akşam biraz sinirli davrandım ona şimdide acayip vijdan azabı çekiyorum akşam olsada oğluma sarılsam.

kızlar ben bu aralar çok gerginim sürekli çatacak yer arıyorum iş ev çocuk çok yormaya başladı işi bile bırakmayı düşünüyorum zaman zaman. çok bunaldım gerçekten dün akşam Kuzey emmek istemiyordu bende ister em ister emme diye şöyle bir iteledim onu akşamdan beri de çok üzgünüm ne olacak bu halim hiç bilmiyorum.zaten eşimle hergün hır gür içindeyiz adamında sabrı kalmadı dün artık kendine gel diye bağırdı bana.bana kalsa ben haklıyım ama dışardan bakıldığında da çekilmez olan benmişim.düşün dedi annen bile sana isyan etti dedi
kendimi çok yanlız ve kapana kısılmış hissediyorum.depresyon belirtileri göstermeye başladım korkuyorum.biliyorum geçecek bu günler ama eşimle aramız bozuk annem bana zar zor katlanıyor en kötüsüde ben çocuğuma karşı tahammülsüz olmaya başladım.
kafanızı çok ağrıttım belki niye bunları yazdığımıda anlamadım ama içim çok dolu ne yapacağımı şaırdım gerçekten.
seni çok iyi anlıyorum canım yorgunluk stres hepsi bir araya geldi biraz rahat olmaya çalış canım ne yapcaksın alışmak zorundasın şimdi ilk zmanlar brkaç ay sonra normale döner sende bu yoğun tempoya alışrsın .ne yazıkki çalışan her kadın dönem dönm depresyona giryor ama dikkat etemk lazım .inşllh bir an önce atlatrsın canım benim

yok kız bu sefer açlıktan değildi,emzirip yatırıyorum yine ağlıyordu meme aramıyordu,
başka bir sıkıntısı vardı..
hem artık emmek için 2-3 kez kalkıyordu son zamanlarda,yani 2-3 keze razıyım ben,
zaten emip geri uyuyor,çok zararı olmuyor o şekilde,
3 saatte bir kalkıyordu yani,
bu gece emziriyorum yatırıyorum tekrar ağlamaya başlıyor gözü kapalı söyleniyor bişeyler bir de burnu tıkanmıştı nefes almakta zorlanıyordu ona da kızıyor du sanırım..
neyse ben de bundan sonra uykusuzum diye yazmıcam işte hııhh,küstüüüm:1closedeyes:laelaelaelaelae

iyi iyi küsme nazımız geçtiği için dedim sen mama versen daha rahat olursun onun deyi deyip duruyorum ya kaydirigubbakcemile3

gidiyom işte hıııh,küstüüm:1closedeyes::a015::çok üzgünüm:naniknanik

:umursamaz: hıhh fırtık mehlika :roflol:

oyy oyy maşllh:nazar::nazar: ayazıma yeter annesi ne olcak ki kilolu olunca ne oluyor ki allah sağlık versin en önemliside o zaten

o anki ruh durumuna bağlı olaraktan en az 5 dk enfazla 10 dk emiyor nasıl bu kadar az emmeyle doyuyor onuda çok erak ediyorum doğrusu
melisada aynen öyle
5-10 dk emiyor

canım benim kızım gündüzleri 15-20 dk akşam yatarken 25-30 dk gecede bu ara yarım saat emiyor
gece dediğim sabah 5bucukta birde 7,5da emiyor yaklaşık 20-25 dk en fazla

maşallah buğleme :nazar:
keske benimkide emmese bu kadan
annem fazla ek gıda veriyorsun dedi ondan emmiyor diyo :uhm:

maşallah kuzuma:nazar: bence kilo gayet iyi esmercim. bence arayı güzel kapatacak:hooray:

esmercim maşallah ayaza abi oldu desene iyicene.kilosuda gayet iyi bence sağlıklı olsunlarda kilo çok olmasın ne olacakki.

aman arayı kapatıp kilo almasada olur. ben alıştım böyle mini mini.
hem çok yormuyor daha iyi :KK1:

:nazar: TOSPANA sağlıklı olsun canım gerisi boş.bence gayette normal kilosu.

bakkal emziği hacı fatoş emzik diyiler
burda bulamadım bizim orda bakkalda var
biizm burdal, bakkalda bile damaklı wee var :KK1:

naber kanka
kaancık nasıl
ek gıdaya basladın mı

canım bizimki sadece badyle yatıyor hatta üstü acık yatıyor
hatta bizim cam bile yarı acık
ana kız cok ateşliyiz biz ohaoldumsmile

vayy vayy senin kızın gözü yüksekte değil desene bakkal emziğiyle yetinio bizimkisi chicco kullanıo onu bile beğenmeyip attığı çok oluo sıpanın.kime benzediyse babası kılıklı laelaelaelaelae

:umursamaz: hıhh fırtık mehlika :roflol:

oyy oyy maşllh:nazar::nazar: ayazıma yeter annesi ne olcak ki kilolu olunca ne oluyor ki allah sağlık versin en önemliside o zaten

olmasın olmasın iyidir.
700 gr almış 1 cm uzamış 1 ayda.
yeter yeter, Allahdan belamı mı isteyecem daha :roflol:

melisada aynen öyle
5-10 dk emiyor

maşallah buğleme :nazar:
keske benimkide emmese bu kadan
annem fazla ek gıda veriyorsun dedi ondan emmiyor diyo :uhm:

e ek gıda alınca doyar ve tok tutar onu tabi.
ama sen ek gıda vermesende her bebenin huyu suyu farklı oluyor canım.

e ek gıda alınca doyar ve tok tutar onu tabi.
ama sen ek gıda vermesende her bebenin huyu suyu farklı oluyor canım.

doğru dirsin hacı
versem bi türlü vermesem bi türlü
sağlık ocağı ek gıdaya basla dedii ama fazla veriyom galiba 1 haftada semirdi iyice doktor kızmasa bari

:nazar: TOSPANA sağlıklı olsun canım gerisi boş.bence gayette normal kilosu.

1 - 12 aylar arası Türk erkek bebekleri için boy kilo çizelgesi
En düşük En yüksek
1 aylık bebek 3000 g - 51 cm 5750 g - 59.5 cm
2 aylık bebek 3600 g - 53 cm 6600 g - 62.5 cm
3 aylık bebek 4150 g - 55 cm 7500 g - 65 cm
4 aylık bebek 4600 g - 57 cm 8250 g 67.5 cm
5 aylık bebek 5100 g - 58 cm 9000 g - 70 cm
6 aylık bebek 5500 g - 60 cm 9600 g - 72.5 cm
7 aylık bebek 6000 g - 62 cm 10250 g - 75 cm
8 aylık bebek 6300 g - 63 cm 10900 g 77 cm
9 aylık bebek 6700 g - 64.5 cm 11300 g - 78.5 cm
10 aylık bebek 6950 g - 66 cm 11900 g - 80 cm
11 aylık bebek 7200 g - 67.5 cm 12200 g - 81.5 cm
12 aylık bebek 7450 g - 68.5 cm 125000 g 82.5 cm

kiloda alt sınırı yakalaşmışız da boy biraz güdük kalmış :roflol:

doğru dirsin hacı
versem bi türlü vermesem bi türlü
sağlık ocağı ek gıdaya basla dedii ama fazla veriyom galiba 1 haftada semirdi iyice doktor kızmasa bari

olm semirdi diye doktor niye kızsın.
doktora dersin ki; sütüm bugünlerde bi yağlı bi yağlı sormayın gitsin :KK1:

X