2010 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar bursa gezisini kazasız belasız atlattık
taha dün biraz ateşlendi şurup verdim
ılık duş aldırdık şükürler olsun geçti

günaydin herkese

Mehlika cok gecmis olsun, sen kendine iyi bak bari bu seferde senden ona bulasmasin,

ben cumartesi aksami almanyada alisveris yaparken cüzdanim calindi, vizelerim banka kartlarim herseyim gitti cumartesi aksamini poliste gecirdik dua edin kizlar ins. bulunur

merve ne güzel geziyonuz, biz de türkiyeye geldigimizde bol bol gezdik ama yorgunluktan baska bisey kalmadi geriye :KK43:

simdi evde cok sikiliyorum ve burda gezecek bir yer bilmiyorum,

mehlika cnmm geçmiş olsun sanada kızınada
posi sanada geçmiş olsun inş bulunur evrakların cnm

merve ne güzel geziyonuz, biz de türkiyeye geldigimizde bol bol gezdik ama yorgunluktan baska bisey kalmadi geriye :KK43:

simdi evde cok sikiliyorum ve burda gezecek bir yer bilmiyorum,

yok canım ben o gezenler grubuna dahil değilimkaydirigubbakcemile3
taha doğduğundan beri ilk kez çıktık bizde
çok korktum ama şükürler olsun bişey olmadı

günaydin herkese

Mehlika cok gecmis olsun, sen kendine iyi bak bari bu seferde senden ona bulasmasin,

ben cumartesi aksami almanyada alisveris yaparken cüzdanim calindi, vizelerim banka kartlarim herseyim gitti cumartesi aksamini poliste gecirdik dua edin kizlar ins. bulunur

geçmiş olsun canım inş bulunur

mehlika geçmiş olsun inşallah çabucak iyileşir beril
posi sanada geçmiş olur oradada çok sorunlumu bu kimlik çıkarma işleri bulunurda uğraşmazsın umarım.
esmercim sorma ya dünde çalıştım canım çıktı bu hafta nasıl geçecek bilmiyorum gerçekten çok çorgunum birde çocuk gece hiç uyutmadı zombi gibiyim resmen.

bu arada size bişey soracağım ben hiç anlamadımda olayı bakalım sizin yorumunuz ne olacak.Kuzey cumartesi kontrole gitti kendi doktoru izinli olduğu için başka bir doktor muayene etmiş kilosu filan iyi çıkmışta bizim çocuk 3 -3,5 saate bir 110 cc civarı süt içiyordu bende az bulduğum için doktora sorun demiştim sormuşlar doktrorda az bulmuş midesi ufaktır ondan demiş 2 saate bir yedirin midesi genişlesin biraz demiş.
şimdi biz 2 saate bir veriyoruz ama çocuk 60-70 cc ancak yiyor bazen de90 cc zorlayarak yediriyoruz iki gündür çok huzursuz sanki yenidoğmuş bebek gibi gazı olmaya başladı.akşamları uyamaya başlamıştı ne güzel sevinirken dün saat başı kalktı mahvetti beni.
Kuzey tam 5 ayını bitirdi bu ayda sizin bebekler ne kadar cc süt içiyorlardı birde kaç saat arayla merak ettim.
Ek besin olarakta sadece meyve suyu ve yoğurt başlamış. yeterlimi sizce....

aslında kafam çok karışık o kadar çok sorum varki neyse aklıma geldikçe sorarım artık.

posi geçmiş olsun yaa, inşallah bulunur herşeyiniz bir an önce.

oferta; 5 aylık bebek için 2 saatte bir beslemek doğru olur mu ki? benim hiç aklıma yatmadı açıkçası. sık sık beslendiği içinde gazı oluyor olabilir. 3,5 saatte 110 cc biraz az ama çocuk acıkmıyor demek ki. acıkmayınca da 2 saatte 70 yiyormuş işte.
sen ek gıdaya geçeceksen istersen gene 3-3,5 ssaatte bir besle; yani o ne zmaan isterse. aralarda da ek gıdasını verirsin.
meyve suyu-yoğurt da iş başlangıç için normal bence.
kahvaltıya falan 1 ay sonra başlatır anca.

oferta cnm eğer kilosu iyi ise neden daha fazla yemesini istiosun
ek gıdalara başlangıçta onlarla başlanı giderek çoğalıo cnmm

Ayaz'ın emzikleri genelde sapsız. sapı olanlarınkini de çıkardım zaten. çünkü parmağını sokup ağzından çıkrıyor.
sapsız emziklerin arka kısmı yuvarlak gibi oluyor ya.
bizimki elinde emzik her tarafını kemirmeyi çok seviyor.
dün gene emziğin etrafını kemirirken tersinden ağzına soktu. yani bu yuvarlak kısmı ağzında memesi dışarda kalacak şekilde.
bende oynuyor çıkaracak sandım. bir çığlık attı kıpkırmızı oldu yüzü.
meğer ağzına çok sokmuş emziğin dibi ağzında sıkışmış çıkaramamış.
hem korktu hemde kendi çektiği için canı acıdı sanırım.
ayy ne ağladı ne ağladı. neyse sakinledi ama 2-3 saat emziği her gördüğünde mızırdandı, söylendi.

feyza bayağı coşmuşun haftasonu.:KK1:
ama bende senin gibi işleri istediğim gibi gitmezse koceden çıkarırım hıncımı.
sonradan üzülürüm ama yiğitliğe de poh sürdüremem o saatten sonra kaydirigubbakcemile3

mehlik geçmiş olsun. iğneler daha iyi gelir, daha çabuk toparlar beril.
ama sende kendine dikkat et, bu sefer de senden ona bulaşmasın bir de.

geçmiş olsn canım .nasıl bu kadr üşüttüki beril kreşte terliydi belkide öyle yelek felan takmadılar oda üşütt demkki .
canım ya iğne vururken nasıl ağlamştr
sanada çok geçmiş olsun bol bol c vitamin al dirençsiz kaldın o yüzden oldu

mehlika çok geçmiş olsun

günaydin herkese

mehlika cnmm geçmiş olsun sanada kızınada
posi sanada geçmiş olsun inş bulunur evrakların cnm

mehlika geçmiş olsun inşallah çabucak iyileşir beril
posi sanada geçmiş olur oradada çok sorunlumu bu kimlik çıkarma işleri bulunurda uğraşmazsın umarım.
esmercim sorma ya dünde çalıştım canım çıktı bu hafta nasıl geçecek bilmiyorum gerçekten çok çorgunum birde çocuk gece hiç uyutmadı zombi gibiyim resmen.

bu arada size bişey soracağım ben hiç anlamadımda olayı bakalım sizin yorumunuz ne olacak.Kuzey cumartesi kontrole gitti kendi doktoru izinli olduğu için başka bir doktor muayene etmiş kilosu filan iyi çıkmışta bizim çocuk 3 -3,5 saate bir 110 cc civarı süt içiyordu bende az bulduğum için doktora sorun demiştim sormuşlar doktrorda az bulmuş midesi ufaktır ondan demiş 2 saate bir yedirin midesi genişlesin biraz demiş.
şimdi biz 2 saate bir veriyoruz ama çocuk 60-70 cc ancak yiyor bazen de90 cc zorlayarak yediriyoruz iki gündür çok huzursuz sanki yenidoğmuş bebek gibi gazı olmaya başladı.akşamları uyamaya başlamıştı ne güzel sevinirken dün saat başı kalktı mahvetti beni.
Kuzey tam 5 ayını bitirdi bu ayda sizin bebekler ne kadar cc süt içiyorlardı birde kaç saat arayla merak ettim.
Ek besin olarakta sadece meyve suyu ve yoğurt başlamış. yeterlimi sizce....

aslında kafam çok karışık o kadar çok sorum varki neyse aklıma geldikçe sorarım artık.

sağolun arkadaşlar,
ben de daha çocuk daha iyileşemeden benden grip kapmasından korkuyorumeyvahedigeldismile
Allah'ım korusun:Saruboceq:
posi geçmiş olsun cnm,inş. işleriniz yolunda gider..
oferta beril de 3 saatte bir emiyor genelde ama 110 cc süt çıkıyor mu bilmem..
bu sıralar hasta olduğu için hiç iştahı yok bir memeyi tam bitirmiyor bile:sinifsinif:

oferta cnm eğer kilosu iyi ise neden daha fazla yemesini istiosun
ek gıdalara başlangıçta onlarla başlanı giderek çoğalıo cnmm

aslında olay şöyleki bizim küçük adam 3 - 3,5 saate bir 110 cc civarı içiyordu bende hani ammaların üstünde ayına göre içmesi gereken miktar yazıyor ya ona bakaraktan bizimkinin az içtiğini düşünmeye başladım ve doktora sorun dedim anneme ben çalıştığım için gidemedim çünkü.doktor da az demiş ve 2 saate verinki midesi büyüsün demiş ama bana çok saçma geldi bu yeni doğmuş bebekmiki 2 saate beslensin dimi ama.neyse eşim pimpirikli sen doktordan iyimi bileceksin deyip 2 saate bir yedirmemi istedi bende öyle yaptım ama çocuk iki gündür huzursuz gece uymadı doğru düzgün bence hazım zorluğu yaşadı.neyse eşimde onun o halini görünce bugün tekrar doktora götürmeye karar verdi bakalım kendi doktoru ne diyecek.haftasono kendi doktoru yoktu da başkası bakmış.

selam kızlar..berbat bir haftasonu geçirdim çok şükür bitti..inşallah bu hafta güzel geçer.eşimle hala konuşmuyoruz utkuyla konuşurken yüzümüz gülüyo birbirimize bişey sorucaksakta zaten ikimizde gergin ve sinirli konuşuyoruz yine bi gerilim oluyor..çok mutsuzum bu böyle nereye kadar gidecek bilmiyorum..kolay ağlayabilen biride değilim ağlasam rahatlıcam..
utkuda dün gece 2 buçukta korkarak uyandı etinden parça koparmışlar sanki nası korktum nası koştuğumu bilmiyorum yanına..yanımızda yattı yine..her gece muhakkak geliyo yanımıza yatağına alıştıramıcam diye korkuyorum..

mehlikageçmiş olsun berile..nasıl bu kadar hasta oldu ya ilerlerse daha kötü olur..başka bi dr a götürsen canım
posi sanada çok geçmiş olsun bulunur inşallah kimlikler
rengarenk sefası olsun kızının..zamanla sever havuzuda
sinemis ne güzel eşin alttan almış..barış bence bi jest yap hatta..benimki hem suçlu hem güçlü huzur muzur yok valla

alıntı yapmamıştım şimdilik aklıma gelenler bunlar kızlar

oferta cnm sen o kutunun üzerindekilere bakma her bebek farklı cnmm aralarda meyve suyuda vermeye başlayacaksın yoğurt falan böyle böyle daha fazla yer bencede 2 saatte bir vermek mantıksız bakalım kendi doktoru ne diyecek cnmm

X