2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Ya kızlar nstyi sordum benim gittiğim hastaneye 170 dedi. Buna ne sıklıkla giriliyor bilen var mı?

gecen yıl yengem her 15 gunde 1 giriyordu ama onda seker hastalığı olduğu için okadar sık gırıyordu ve son aylarda daha erken değilmi bizim için

kıslar merhabalar hepinize bizde oğluşumuzla yemeğimizi yedik geldik. nasılız bugün?

Ya kızlar nstyi sordum benim gittiğim hastaneye 170 dedi. Buna ne sıklıkla giriliyor bilen var mı?

Benim gittiğim hastanede doktor isteyince giriyordu hastalar. Hatta doğumu gelmiş kadınları da bağlıyorlardı. Bizim bebeklerimiz nst için küçük değil mi?? 32. haftada falan başlıyor yanılmıyorsam.

Ya 32de ama çok pahalı değil mi ya bence yanlış baktı kadın ama bir daha aramaya çekiniyorum sesimi tanır diye. Ya ne olur biriniz arayıp sorun çok utandım 1 daha aramaya

Kızlar merhabalar..Biliyorsunuz geçen cumartesi günü amniosentezim yapıldı..çok şükür gayet iyiyiz ben de bebeğimde :)) bu zamana kadar bana destek olan tüm arkadaşlara çokkkkkk teşekkür ederim.. Veeeeee başkanımmmmm yaz listeyeeee KIZIMIZ OLACAKKKKKKKK :))))))

nst ne tatlım???

Bebeğin işlevsel açıdan sağlıklı olup olmadığını değerlendirmek için de çok sayıda test geliştirilmiştir. Bu testlerden en sık kullanılanı NST adı verilen testtir.

Anne adayı bir yatağa yatırılır. Karnına fetus kalp atışlarının en kuvvetli duyulduğu yerde kardiyotokografi cihazının kalp atışlarını algılayan probu bağlanır (resimde karnın alt kısmına bağlanmış şekilde görülmektedir). Ek olarak rahim kasılmaları da araştırılmak istenirse bu durumda karnın en tepe noktasına kasılmaları algılayan prob ("ağrı probu") yerleştirilir (resimde karnın üst kısmına bağlanmış şekilde görülmektedir). NST'de genellikle ağrı probu kullanılmaz.

Anne adayının eline üzerinde bir düğme olan bir çubuk verilir. Test esnasında bebek oynadığında bu düğmeye basması istenir. Yaklaşık 20 dakika boyunca cihaz bebeğin kalp atışlarında meydana gelen değişiklikleri kağıda aktarır. Bu kağıda NST trasesi adı verilir.

Pınarcım gözün aydın canım biz de seni çok merak ediyorduk ay çok sevindim ya

netten baktım tam bılgım yotu 26-28 haftada doktor isterse cok ender durumlarda bakabiliyormus asıl36-38 haftalarda her hamilele haftada 1 rutın olarak nstye girmeliymiş

Ya 32de ama çok pahalı değil mi ya bence yanlış baktı kadın ama bir daha aramaya çekiniyorum sesimi tanır diye. Ya ne olur biriniz arayıp sorun çok utandım 1 daha aramaya

kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 kaydirigubbakcemile3 ay çok alemsin, günde 1000 kişiyle konuşuyordur o kadın. Nereden bilecek seni, hem de sesinden?
Benim doktorum hemen hemen hep aynı kişi oldu (bazen ameliyatta olduğu için hastane ortamında başka doktora girmek zorunda kalıyordum), yine de geçen rapor almak için gittiğimde adam tanımadı beni delikafadulden , sonradan hatırladı herhalde "çidoşşş" dedi.

Hamileliğin son dönemlerinde girilmesi gereken bir test. Bir cihaza karnını bağlayıp, bebeğin kalp atışlarını kaydediyorlar, kağıt üzerine.

hımmm ben bılmıyodum sagolun kızlar yaaa

Kızlar merhabalar..Biliyorsunuz geçen cumartesi günü amniosentezim yapıldı..çok şükür gayet iyiyiz ben de bebeğimde :)) bu zamana kadar bana destek olan tüm arkadaşlara çokkkkkk teşekkür ederim.. Veeeeee başkanımmmmm yaz listeyeeee KIZIMIZ OLACAKKKKKKKK :))))))

ben tahmın etmıstım kız olacagını yaaaa:):):) cok sevındım tatlım allahım saglıkla kucagına almak nasıp tsın ıns....:):)kaydirigubbakcemile2

anaaammm işte en büyük bombaa :))) tebrikler canııımmm :))) Allah gönlünüze göre verdii... Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin :)))

gözün aydın canım allah hayırlı ugurlu etsın

merhaba güzel anneler ve bebişleri nasılsınız bakalım
italyadan gözün aydın canım çok sevindim senin adına :)

Didemcimmmmmm çokkkk teşekkür ederim canım..Hepimiz inşallah sağlıkla kucağımıza alırız canım benim..

Yaa kızın mı olacakmış, çok sevindim canım benim. Allah sağlıkla nasip etsin kucaklamayı. kaydirigubbakcemile5
Ya benim internetimde sorun mu var, sitede mi anlamadım. Hata veriyor site ikidebir, kaçırıyorum yazanları bazen.

X