2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Merhaba arkadaşlar,
Çok müdavimi olmasam da başlığın mutlu haberimi paylaşmak istedim. Geçen hafta çarşamba, doktor son konrtolde bebeğimi 4100 gr ölçünce ve hala hiç sancım başlamayınca ya suni sancıyla doğumu başlatmak ya da sezeryan ile bebeği almak gerektiğini söyledi. 40. haftada hala hiç doğum belirtisi yoktu ve bebeğim çok büyümüştü. Ben önce normal doğum istediğim için suni sancı yanlısı olduğumu söyledim ama doktor istersem deneyebileceğimizi ama bebek çok iri olduğu için büyük olasılıkla doğumun ilerlemeyeceğini söyledi. Ben de normal doğumu çok istememe rağmen bebeğimi riske atamadım ve oğlum cuma günü 4400 gr olarak aramıza katıldı. Sezeryan sırasında oğlum kesikten bile zor çıktı maşallah, kafası zor sığdı. Ama sağa salim aramızda şimdi. Herkese aynı kolaylıkta bir doğum dilerim. Görüşmek üzere.

sezeyan olan arkadaşlar bişey sormuştm ama cevap veren olmadıı. tekrar sorayımmm
ağızdan boru sokuyorlarmı? birde sonda mutlaka takıyorlarmıııı

BANA müsade şu işleri toparlıyayım gelirimmmmm. gelene kadar bir iki kişi doğurmuş olur inş.

ohh masş. sağlıkla büyüsün inş.

evet sonda yı ben de merak ediyorum hatta sez.a girerken lavman yapılıyor mu
onu da merak ediyorum ama hortum olaynı sanmıyorum yaa fahriyecim neyse
onu da bilgilendirsinler bilenler yani sez.olanlar...ama sen gnel anestezi mi
olacaktın fahriye ben olursam spinal isteyeceğim.sakinleştirici ile birlikte uyur uyanık sakin yarım saatte temizz allahın izniyle...

maşallah....Allah sağlıcakla büyütmeyi nasip etsin inşallah....

arkadaşlar...bu sayfalarda kasılma ile sancı tanımlarıyla karşılaşıyorum sık sık.....bu kelimelerden bahsediyorsunuz....ben ikisini ayırt edemedim şimdi....aradaki farkı kısaca bana anlatır mısınız lütfen ?...

Canım hastanede böyle dev gibi sağma makinası vardı, hemşire hanım onu getirdi, ağlaya ağlaya onunla çıkarttık. Bir de benim mememin yalnızca birinin ucu var. Sağ tarafın çok az, alamıyor oğlum. Onu da meme kalkanı ile alabiliyor. Emince ucu çıkıyor. Eczanelerde 5liraya satılıyor, tavsiye ederim. Yalnız biz emdirene kadar bayağı boğuştuk; boğuşman gerekebilir. Sakın üzülme cırtlıyor diye. Onun iyiliği için. Bir de "doyurduktan sonra bir çay kaşığı kadar su verin" demişti bize hemşire, ağzında pamukçuk olmuştu. Bir daha olmasın diye.

Valla çok anlattım ama genel istek üzerine bir kez de senin için anlatayım. Şimcik; ben cumartesi doğurdum ama çarşamba kontrolüm vardı. Nst kağıdımı koymuştum siteye 70lerde çıktı sancım. Doktor önemsemedi "cuma tekrar gel" dedi. Ama karnım ağrıyor paso. Sadece ağrı var ama başka birşey yok. Perşembe saat tuttum 10dk da bir ağrıyor yine, başka hiçbirşey yok. Cuma oldu yine nst ye bağlandım bu sefer sancı kağıdını geçecek kadar yükselmiş sancılarım 100 olmuş, pisim gördü bilir. Belim ağrıyor, karnım ağrıyor ve 10dk da bir düzenliydi. Sonracıııma, cuma akşamı buradaydım pisim de vardı, karnım ağrıyor dedim herkese, gece yattım. Uyumak ne mümkün? Karnım ağrıyor ama derinden geliyor sancı önce sonra belim karnım ve kasılmalarım trio oluşturmuşlar, saate bakıyorum hala 10dk da bir; sabahın 3:15'i. Hani öldürecek ağrı olmasa da, dayanması zor ağrı. Kocam diyor "hastaneye gidelim" ben "yok 5dk da bire inmeden olmaz" Saat 7 oldu "bak işe giderim" diye tehdit ediyor kocam, benim hastaneye gitmeye niyetim yok o gün. Neyse 7:15 civarı 5dk da bire düştü. Bekliyoruz hala 7 buçuğa kadar 5dk bir belimle karnım ağrıyor alçaktan yükselen şiddetli ağrı, karın kasılması vs. Bir düşa girdim, k.validem geldi o sırada aradık da. Giyindim sakin sakin, çantamı aldım evraklar falan. Doğru acile. Acilde açılmama baktılar -çisemcim o parmaklar açılmaya bakarmış, çatı muayenesi çok daha korkunç- 1cm açılmam varmış, doktor suyuma baktı azaldığını gördü "seni çatır çatır normal doğurtacağım" dedi. Yatışımı verdiler. Çıktım doğumhaneye. Beklemeye başladım ama nasıl sancım var. 10dk kadar sonra ebe geldi, bir parmak da o attı, yazdı dosyama bir şeyler gitti. Bir 10dk daha geçti hastanenin en iyi doktoru geldi -şükürler olsun-, çatı muayenesi yaptı elini sokup bir güzel çevirdi. "Sen doğuramazsın, çatın çok dar" dedi. Sonra beni ultrasona soktular, kesinleşti. "Ameliyathaneyi arıyorum, 15dk sonra alacağız bebeğini" dedi. Bir sürü kağıt imzalattılar hani ölürsem diye, eşime de imzalattırmışlar. Geldiler giydirdiler, bir yandan kanamam da başladı 20dk da 4cm olmuş açılmam ama yine de çatı durumundan alındım sezerciğe. Ameliyathanede 15dk kalmışım. Bir uyandım kimseyi görmüyorum, bilincimin tamamen yerine gelmesi 2 saati buldu vs vs.

hmmm hiç olmadı bana iştebilmiyorumkismile

Ondan diyorum ya hayatım, başladığında anlayacaksın diye.

canım bütün anneler evlatlarının iyiliğini ister ben çok hizmet ettim annemin evinde kayınvalideme görümcemede kendi evimdede pek naz yapmam zaten tabiatım değil
annem ben evlenince arkamdan demiş rahmetli nurcan yoruluyormuş bayağı diye aslınd bukadar hizmet etmek iyi değil kimse kıymet bilmiyo biraz kendi kıymetini biliceksin eşiminde çok üstüne düşerim yoruluyo diye bebeğin altını açamıyo gazınıda alamıyo elinden gelmiyo ne yapsın keşke gelseydi

lavman ve sonda yapılıyo bayıltınca sokuyolar boruyu

Bana lavman yapılmadı, açtım geceden çünkü. Ama sondayı doğumhanede soktular. Hala geçmedi acısı, hele ki çıkarttıktan sonrasını hiç anlatmasam daha iyi olur. akannehir

valla canım biz de tam olarak anlayamadık doğum yapanlar sana daha iyi cevap verir ama şöyle ki karnın göbek deliğinin çevresi sertleşip toplanıyosa o kasılma. aynı anda adet sancısı gibi ağrı duyuyorsan o da doğum sancısı oluyormuş. yalancı sancılarda da ağrı oluyomuş gerçek sancı zannedip doktora gidip geri dönenler oluyomuş düzenli kasıldığı halde sancı duymayıp doktora yetişemeyen de :)) herkeste farklı sanırım. önemli olan kasılmalarının düzenli ve açılmayı sağlıycak güçte olmasıymış.

gitmeden bir soru daha sorayım karın çatlak kremine devam edecekmisiniz
doğumdan 1 süre daha????

çatlak kremi ve göğüs kremi kullanmadım canım gerek kalmadı ikisinede zaten 7 kilo aldım çatlak olmadı göğsümde hiç yara olmadı allaha şükür

[ı]bana lavman yapılmadı, açtım geceden çünkü. Ama sondayı doğumhanede soktular. Hala geçmedi acısı, hele ki çıkarttıktan sonrasını hiç anlatmasam daha iyi olur. Akannehir[/ı]

lavman ve sondayı bilmiyodum sürpriz oldu hasta bakıcı sen gel benimlededi ay ödüm koptu soyun dedi çekinincede kızdı herkeze yapıyoruz dedi ikiside kötü sondada lavmanda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…