2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

benimde 42.haftada 16 ağustos oluyorr kendi doğum günümm.amaa nayır nolamaz beklemek istemiyorum o kadarrr.
bu arada ben sana şeyi sorucaktım belki duymuşundur.hani bi test var doğuma az kalıp kalmadığını öğreniyosun.düz bi zemine bacaklarını uzatıp destek almadan bi ayağın baş parmağını diğer ayağın baş paramğının üstüne koyamıyorsan 2 gün içinde bebiş geliyo demekmişş.valla ben koyabiliyomm..

Evet evet, onu bana da söylediler, 2 hafta önce komşudaydık... Ben de koydum. Şu an bacağımla sıkıntım var, geçse denerim :KK1: Ay oğluşum hıçkırdı.

cnm doğum için gidince malesef dr.lar ebeler gelen giden hepsi parmaklıyo valla cnm usg de sadece bebğe bakıyorlar bide nst ilk gittiğinde sonra parmak hep
ben şimdi kontrole gidince çok ağrım oluyo dediğim için dr.da çatı muayenesi yerine usg ile bakıyo daha şu kadar cnm var bebek tam inmemiş diyo cnm
parmaktan kurtuluş yok

cnm prospektüsünü okumadan sakın sürme

as hoşgeldin cnm

kız ilk defa duydum sanmıyorum öyle olacağını

hadi gözün aydn cnm

sağol canımcım

selamlaaaaaar....canım öncelikle dedenden iyi haber almışsındır inş. geçmişi pek okuyamadım...ya da henüz almadıysan hayırlı haberle sevinirsin inş.:Saruboceq:

ben kürtaj oldum daha önce(bebeğimin kalbi durmuştu) ve tüm o saatler boyunca açılma için ilaç veriyolar vs vs..açılmayı hep elle kontrol ettiler,alet kullandıklarını sanmıyorum açılma için yani....

anladım cnm ben de elle diye biliyorum çünkü 5 defa oldum bile ben.
e ama 7-8-9 cm de elle ölçemiyorlardır ama.. birkeresinde acile gittiğimde
nöb.dr.spektulum denen aletle baktı açılmama neye göre elle neye göre
spektulumla bakılıyor bilmiyorum artık...

offffff dedem daha çıkmamış ameliyattann.mafoldumben
10 kere aradım sabahtan beri annem dedi tamam ben haber vericem
çıkınca...allahım can mı dayanır ?kan mı dayanır bu kadar saat 7 den beriimafoldumbenmafoldumben

ayy yemin ederim stresle geliyor bu sancılar fazlalaştı şimdi...

sıkıntı yapmaaaa lütfennn kolay ameliyat değil uzun sürer iyi olsunndaaa inş.

Hepinize merhaba kızlar, sabahtan beri diş ağrısı çekiyorum. çok da sıcak dışarı çıkmak da zor geliyor biraz hafifledi gibi tekrar artarsa gidicem bakalım... ficilcim ve çiçekçik çok teşekkür ederim, keşke diğerini aldırırken bunu da aldırsaydım... Allah kimseye diş ağrısı vermesin hele böle karnı burnundayken hiç vermesin:KK43:

yarın da missgrafiğin bebişinin haberini beklicez demek ki, ne mutlu Allah sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin, dualarımız seninle...

daisy6595, Allah bir yastıkta yaşlanmayı nasip etsin, çocuklarınızla beraber...

defne25, hayırlı haberler alman için dualrımız seninle ve dedenle canım, Allah acil şifalar versin...

ben de normal doğum yanlısıyım canlar, adı üstünde normal. ama çok şükür ki tıpta o kadar ilerledi ki anne ya da bebeğin hayatı tehlikeye bile girmeden, bi risk söz konusu dahi olunca müdahale edilebiliyor. ama ben her şeyde olduğu gibi normalden yanayım, korkmuyorum da aslında sadece sabırsızlanıyorum, mesela sezeryandan dahaa çok korkuyorum. suni sancı, epidural ve epizoyotomi de istemiyorum, ama dr her normal doğumda epizyotomi yaptıklarını söledi kendiliğinden olan yırttıkları tamir etmek daha zormuş ve estetik olmuyormuş... kısmet tabi, benim de üst pelvik kemiğim basıkmış normal doğumu engelleyebilir dedi, esnek olma ihtimali de varmış-ki ablamın esnekmiş onun da kemiği basıkmış- gönlümüzden geçeni Allah hakımızda hayırlı kılsın, hepimiz sonuçta yavrularımıza kavuşucaz...

zeynop, umarım bebeğin biraz daha bekler, yine de her daim hakkınzıda hayırlısı olsun canım... sen güçlü ol ki oğlunda annesinden güç alsın... Allah yadımcınız olsun, dualarımız seninle...

offffff dedem daha çıkmamış ameliyattann.mafoldumben
10 kere aradım sabahtan beri annem dedi tamam ben haber vericem
çıkınca...allahım can mı dayanır ?kan mı dayanır bu kadar saat 7 den beriimafoldumbenmafoldumben

Sabırlı ol ve dua et bir tanem. Herşey iyi olacak.

nasıl yatarken mi nasıl olucak o ya mutlaka iki ayak birbirine değer değmez mi

Yok, yere otur, bacaklarını uzat ileri doğru. bir ayağını kaldır, topuğunu diğer ayağının başparmağının üzerine koy. Koyamazsan doğum vaktin çok yakınmışmış.

ben gideyim biraz ütü falan yapayım evi toplayayım yoksa midemi unutamıcam geldiğimde çookkk güzel haberler almak üzmidiyle öptümm hepinizii

kızlar bende kaçıyorum kuzum uyurken oyuncaklarını toplayıp azcık yataım bende
malum tüm gece ayaktaydık
çisem iyi haberler alacaksın endişelenme lütfen
görürüşüz hanımlar

hım denemek lazım gerçi benim daha vardır haftaya falan deniyeyim :))
sabah makinayla bacaklarımı alayım dedim off kabus gibiydi ne mümkün bileklere falan uzanmak bu arada bende az miktarda mantar çıktı geçen ki tahlilde valla iş yerinde herkes mantar olmuştu ben olmamıştım eve geldim mantar oldum canım sıkıldı sonra düşündüm nerden olabilir diye en son ağdacıya gitmiştim orda mı oldu acaba ya çünkü o yatılan yerin üzerindeki kağıdı değiştirmedi kimbilir kim yattı oraya off

sağolun kızlar bucucum çıkmadı daha gelirim yine kızlar.
çıktım ben..

Tamam, düşün ama umudunu yitirme, aklına kötü şeyler getirme. Dişini çektirmiyor, çok önemli bir ameliyat. O yüzden bu kadar uzun sürüyor.

bu arada bende ütümü yapayım 2 de randevumuz aa çamaşırları atmayı unuttum makinaya haydi ben kaçar öptüm hepinizi yarın gelirim bu kadar uzun kalamasamda bi ce derim size

X