2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

şu nst kağıdında sancı nerde yazıyo yaa.ben hiç bişey anlamıyorum ondan.

çiğdeeeem aklıma dün geldi aynı gün doğuruyomuşuz senle aynı odaya düşüyomuşuz falan diye.destek oluruz birbirimize diye geçti aklımdan.senin herşeyin hazırmı?ben çantaya koyulacakları hazırladımda yarın yerleşecek inş. valize.öbür pazartesi de kadın gelecek temizlik için.mutfağa yürüyüp bişey almaya bile gücüm yok artık.2 tane alt hasta bezi koydum ben kare olanlardan başka özel bi istek varmıydı hastaneden.

kent alsancak tıp merkezindeki doğan işsever.

Hımm bana Aslsancağı hiç tavsiye etmediler, hele hele Konak varmış ondan tırıs tırıs kaç dediler. Ben İstanbulluyum o yüzden bilmiyorum ki neresi iyidir. Buca Kadın doğumun dibinde oturuyorum ben. O yüzden oraya gittim.

günaydınlaaaaarr....gecemiz mübarek olsun inş.

bizde c.tesi gittik dr a 2600 olmuştu oğlum dr iyi diyor ama bana az geliyor yaaa....

kızlar ben arılardan uyuyamıyorum geceleri..dönemiyorum yatakta,bende mi bi gariplik var anlamıyorum...nst de sancı 20 ye kadar çıkıyo sancın yok diyolar olunca kaçlara yükseliyo bilen var mı???veya sizlerde kaç görünüyo...

ah o ağrılar.bıcaklar battı bütün gece belime:sinifsinif:

bizde c.tesi gittik dr a 2600 olmuştu oğlum dr iyi diyor ama bana az geliyor yaaa....

kızlar ben arılardan uyuyamıyorum geceleri..dönemiyorum yatakta,bende mi bi gariplik var anlamıyorum...nst de sancı 20 ye kadar çıkıyo sancın yok diyolar olunca kaçlara yükseliyo bilen var mı???veya sizlerde kaç görünüyo...

canım aynı sıkıntı bendede var bebeğim 2.800muş şuan banada az gelıyo ama dr iyi dedi gecelerı sıcaktan kaşıntıdan bırde ağrıdan bende uyuyamıyorum donemıyorum bıle iyice bunaldım allah hepimizin yardımcısı olsun..

Hımm bana Aslsancağı hiç tavsiye etmediler, hele hele Konak varmış ondan tırıs tırıs kaç dediler. Ben İstanbulluyum o yüzden bilmiyorum ki neresi iyidir. Buca Kadın doğumun dibinde oturuyorum ben. O yüzden oraya gittim.

bu doktor tavsiye olayı da garip oluyor. gerçi fikir açısından fikir ediniyo insan ama,herkese göre ilgi değişiyo ya.neden son zaman bi özel dr. arıyorsun sorunmu var yoksa canım

Günaydın kızlarrrrr.a.s. Nasılsınız bakalım ? Bugün doktora gidicektim,yarına erteledim. Fundaaa beni mi gördün rüyanda ,yoksa başka damla'yı mı ? :KK3:

gece hiç uyumadım desem yeridir.sıcak ağrılar kaşınma çıktı bide bu ara.sersem gibiyim.herkese hayırlı kandiller.[/QUOTE]
sanada hayırlı kandiller canım..bizde aynı durumdayız gece uyku yok..

inşallah canım..sanada hayırlı kandiller..

bendede 25falan cıktı millet 60-70lerden bahsediyo bilgisi olan varsa yazsın valla

herkese günaydın kızlar geçmiş biraz birikmiş okuyamadım bugğn benim son günüm oda saat 11 e kadar buradayım bu arada haftasonu doktora gittik muayenemizi olduk noırmal doğurabilirmişim ama biraz dikkatli beslenmem gerekiyormus kızım babasına cekmiş sanırım suan 3600 doktor eger 2 hafta içinde doğmazsa 4000-4200 olur onun için normal doğurman için biraz dikkat etmeliyiz dedi suan herşey normal miş 4000 gr ma kadar normal doğurabilirmişim :)) hem iyi hemde kötü bir habewr artık bugün evime gidiyoruım bilg. şarj aleti bugün yarın gelicek buldugum heryerden giricem haberiniz olsun artık masamı filan toıplucam bugün :KK3::KK3::KK3: yani son gün

maşallahde kız :)

günaydın arkadaşlar nasılsınız kandılınız mübarek olsun .. herkesın dualarınızda bızede yer verın

inşallah canım hepimiz için dua edcez..

hadi bakalım hayırlısı olsun .belkı senınkıde kandil bebeği olur benımkı gibi.hayırlısı canım.bizde dün riva ya gittik malum eşim izin alamadıki bi yerlere gidelim.yıllık iznide doğumda kullanacak adamcagız.neyse ben kenarda oturdum eşya bekçisi gibi denizede giremedim hayatımda ilk defa:gitme:
yanmıs sırtım biber gibi..keyifle dönüyorduk neyse denızden eşim kardeşi ben ve oğlum ,eşimin teli çaldı.annesi arıyor.normalde carsamba gelcem gelcem dedı.ben gelmıyorum haftaya gelcem dedi eşimin kardesınede .hemde ne eşimle nede benle konustuki hep konusurdu konusmadan kapadı.cmtesı akşamı benle konustu patik örüyorum kıza çarsamba gelecegım dedı.denıze gitme muhabbetını söyleyıncede bi sesi değişti.kaynımada demişki gece düşündüm yatakta taşındım.ben oraya gelsem beben bni evden cıkarmaz(cıkarmaz dediğide adam zaten üsküdar sahilde oturuyo.kendi inse sahile 5dk sonra boğazda ..doğumada benım dr um 13üne kadar bekleyelım dedığı için kadn 13.de sanıyor.ozamana gelecekmıs yada haftaya işte.napacakmıs gezip bişey yapamıyormus burda gelınce.sakı eğlenceye çağırıyoruz kadını.bende kendı kendıme ev işi yapmaya çalısıyorum oğlumla.gelse oğlumun yannda dursada bende iş yapsam diye nasıl heveslenıyordum.kadına iş yapta demıyoruz kaynımada diyomuskı oraya gelırsemde yorulacagım az dinlenıyım gelıyım evde yün döküp yorgan yaptırmıs evını temızlemıste yorulmuş.birgün evımde bir tabağı kaldırdıysa ne oluyum.ayyy sinir oldum mübarek gün..annemde amelıyatlı die gelemıo .kımse yok gelebılecek napıcaz bilmiyoruz karı koca.oğlum için mecbur olmasam kadına arayıp hiç gelme diyecektım.gezme manyagı ya.denize gidcez dedımya 50yasında kadınsın ne işin var denizde ona bozulup yaptı böle eşimede dedım olabılır dedı..

hepsi aynı işte. bir kaç istisna vardır tabi mutlaka ama geneli aynı. boşver.

tamam canım haberlerini bekliyorum ya damlayı gördün mü gecen ben onu rüyamda gördüm acaba doğurdumu diye merak ettim artık doğurma vakti

Bilemiyorum ki canım. Kaç gündür gelemiyorum ben de. Umarım iyidir.

şu nst kağıdında sancı nerde yazıyo yaa.ben hiç bişey anlamıyorum ondan.

çiğdeeeem aklıma dün geldi aynı gün doğuruyomuşuz senle aynı odaya düşüyomuşuz falan diye.destek oluruz birbirimize diye geçti aklımdan.senin herşeyin hazırmı?ben çantaya koyulacakları hazırladımda yarın yerleşecek inş. valize.öbür pazartesi de kadın gelecek temizlik için.mutfağa yürüyüp bişey almaya bile gücüm yok artık.2 tane alt hasta bezi koydum ben kare olanlardan başka özel bi istek varmıydı hastaneden.

Hoşgeldin efsanurcum, kandilin mübarek olsun. Valla ben 38+5'im; 40 haftayı geçerse belki bir ihtimal karşılaşırız, daha muayenede karşılaşamadık ama, kısmet belli mi olur? Benim doktor izne gitti sağolsun. Sudan çıkmış balığa döndüm, bakalım ne yapacağım. Zaten ödüm patlıyor 40'ı geçerim diye. 40'ı geçersem işte o zaman ciddi ciddi acı çekmeye başlayacağım mafoldumben

Soruna cevap vereyim, nst kağıdını ismini okuyabildiğin düz şekilde tut, en üstteki bebeğinin kan ve kalp akışı, ortadaki hareketleri, en altta ki de sancın...

canım aynı sıkıntı bendede var bebeğim 2.800muş şuan banada az gelıyo ama dr iyi dedi gecelerı sıcaktan kaşıntıdan bırde ağrıdan bende uyuyamıyorum donemıyorum bıle iyice bunaldım allah hepimizin yardımcısı olsun..

sersem gibiyim sürekli düzenli uyku yok,sürekli yorgun hissediyorum özellikle iki üç gündür...onun öncesinde çok iyidim yani zinde hissediyodum kendimi ağrılarım hep var ama halsizlik beni sinir ediyo....normalde hareketli canlı kanlı biriyimdir de...

[ı]hoşgeldin fundacım... Ya ne garip bir gün. Ben de bebikime sarılmak istiyorum yaaaa mafoldumben .
Son gününmüş, hayırlısı olsun canım. Benim de buradaki internetim birkaç güne kapanacak, kendi evimize alınacak biliyorsun zaten. Birşey olursa haber ederim sana.
[/ı]

bütün gece ağladım o bacaklar yüzünde nefes alamadım ya birde gerinmiyormu iyice deliriyorum sağa da solada dönsem hiçbirşey farketmiyo :KK43:

özge hanım da izinli bu hafta evrim hanzıma gidecekmişim öyle demişti.perşembe gideceğim inşallah.ama yarın rapor için gideceğim herhangi birine girerim.birde idrar tahlilimi yenileteceğim. sol kasıktaki batmam geçmedi hala. iltihaptanmı normal bi ağrımı bilemiyorum.sol ayağımın üstüne basarken çok canım yanıyor.

aman canım zamanında sağlıkla doğuralım biz de görüşmesekte olur :)

Günaydın arkadaşlar,
Öncelikle hepinizin Berat Kandilini kutluyorum. Bu mübarek günde birbirimizden duaları esirgemeyelim...
Sonrasında, geçmişi çok detaylı okuyamadım, o yüzden isim isim yazamayacam ama, doğum yapan arkadaşlara, "gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün, hayırlı bir evlat etsin" demek istiyorum. Bizlere de dua edin hayırlısıyla bizler de kucağımıza alalım...
Gelelim hafta sonununa,
Cuma günü iki ayrı doktora gittik. Biri rutin kontrolümüzdü zaten. diğeri de Erdem hastanesini doğum için tavsiye etmişlerdi. orada bir doktorla görüştük. doktoru ve hastaneyi beğendik. tek problem doğum geceye denk gelirse nöbetçi doktor giriyor. kendi doktorunu çağırmaya ayrıca ücret istiyorlar...
kızımız bir doktorda 2900, diğerinde 3100 cıvarı çıktı. keyfi yerindeymiş çok şükür. kendi doktorumuz nst ye de aldı. orada da bir sıkıntı yok çok şükür. 2 hafta sonra tekrar kontrole gidecez...
artık kontroller ve doğumlar sıklaştı. herkesten güzel haberler alırız inş...

şaka maka bu güne kadar geldiğime hala inanamıyorum ben.daha dün gibi test yaptığım gün.hatta öyle ki testi yaptım ama hiç umudum yoktu.kan tahlili , kalp atışı,kesesi göründü derken şimdi kollarımıza almayı sayıyoruz.ben çok şaşkınım.o kadra okumama bilgi sahibi olmaya çalışmama rağmen hiç birşey bilmiyorumuşum ve bebeğime bakamayacakmışım korkusu taşıyorum.neler bekliyor bizi?

rabbim 1 yıllık hesabımızın yazılacağı bu günde bebeklerimize bize eşimize ailelerimize hayırlı yazılar yazsın.

özge hanım da izinli bu hafta evrim hanzıma gidecekmişim öyle demişti.perşembe gideceğim inşallah.ama yarın rapor için gideceğim herhangi birine girerim.birde idrar tahlilimi yenileteceğim. sol kasıktaki batmam geçmedi hala. iltihaptanmı normal bi ağrımı bilemiyorum.sol ayağımın üstüne basarken çok canım yanıyor.

aman canım zamanında sağlıkla doğuralım biz de görüşmesekte olur :)

Çok özür diliyorum, yürürken "sahibinin şeysine" iğne saplanıyormuş gibi oluyor değil mi? O bana da oluyor... İltihap yürürken ağrı yapmaz, bebeğin başının baskısından ağrıyordur muhtemelen. Ben de çarşamba gidiyorum hastaneye. Pamir bey varmış sanırım. Ona gideriz, 3'lü testimi o yapmıştı. İltihaptan ağrın varsa, tuvaletin gelince ya da yaparken yanma/ağrı hissedersin.

Günaydın arkadaşlar,
Öncelikle hepinizin Berat Kandilini kutluyorum. Bu mübarek günde birbirimizden duaları esirgemeyelim...
Sonrasında, geçmişi çok detaylı okuyamadım, o yüzden isim isim yazamayacam ama, doğum yapan arkadaşlara, "gözünüz aydın, Allah analı babalı büyütsün, hayırlı bir evlat etsin" demek istiyorum. Bizlere de dua edin hayırlısıyla bizler de kucağımıza alalım...
Gelelim hafta sonununa,
Cuma günü iki ayrı doktora gittik. Biri rutin kontrolümüzdü zaten. diğeri de Erdem hastanesini doğum için tavsiye etmişlerdi. orada bir doktorla görüştük. doktoru ve hastaneyi beğendik. tek problem doğum geceye denk gelirse nöbetçi doktor giriyor. kendi doktorunu çağırmaya ayrıca ücret istiyorlar...
kızımız bir doktorda 2900, diğerinde 3100 cıvarı çıktı. keyfi yerindeymiş çok şükür. kendi doktorumuz nst ye de aldı. orada da bir sıkıntı yok çok şükür. 2 hafta sonra tekrar kontrole gidecez...
artık kontroller ve doğumlar sıklaştı. herkesten güzel haberler alırız inş...

Hoşgeldin canım...
Kandilin mübarek olsun, bebeğinin durumuna çok sevindim. +200/-200 fark olabilirmiş, normalmiş. Hastanenizi de seçmenize sevindim. Haydi bakalım, şans artık doğuma...

he kıslar yaaa bişi diicem:benim bebik resmen şeyimde oynuyove orda hareket ettiği zaman ağrı da oluyo tabi kanla mı girmeye çalışıyo acaba ya da girdimi???sizde de oluyo mu???

şaka maka bu güne kadar geldiğime hala inanamıyorum ben.daha dün gibi test yaptığım gün.hatta öyle ki testi yaptım ama hiç umudum yoktu.kan tahlili , kalp atışı,kesesi göründü derken şimdi kollarımıza almayı sayıyoruz.ben çok şaşkınım.o kadra okumama bilgi sahibi olmaya çalışmama rağmen hiç birşey bilmiyorumuşum ve bebeğime bakamayacakmışım korkusu taşıyorum.neler bekliyor bizi?

rabbim 1 yıllık hesabımızın yazılacağı bu günde bebeklerimize bize eşimize ailelerimize hayırlı yazılar yazsın.

amın canım amın.......

Evet sayılı günler çabuk geçer diye boşuna dememişler... Ben de herşeyi araştırmama rağmen annelik hissiyatından mıdır nedir koşa koşa hastaneye gittim. Neler bekliyor bizi? Bu sorunun cevabını yaşayarak göreceğiz artık.
Duan hepimizin duası...

Ne geldi aklıma... Rahmetli annem demişti "kızım, bir anne doğum yaparken Allah anneye rahmet eder, günahlarını çektikleri ölçüsünde siler. O yüzden doğururken unutma dua et Allah'a. Ben senin için etmiştim "Allah'ım kötü insanlarla karşılaştırma yavrumu" diye".
O duanın bereketiyle, hiç kötü insanla karşılaşmadım demeyeceğim ama hiçbiri bana zarar veremedi. Vermeye çalışanlara da Allah cezasını verdi. Ben beddua bile etmedim; etmem. Ok gibi saplanır.

he kıslar yaaa bişi diicem:benim bebik resmen şeyimde oynuyove orda hareket ettiği zaman ağrı da oluyo tabi kanla mı girmeye çalışıyo acaba ya da girdimi???sizde de oluyo mu???

Elinle yokla istersen karnının altını, başının tepesi eline gelir, nerede olduğunu anlarsın... Bir de bkz: sahibinin şeysi...

X