2010 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

didemm hayırlı haberlerinizi bekliyoruzzzz

onat evine gelmişşşş :lepi: çok sevindimmmm

slm kızlar...ayyyy ne güzel bebişler yavaş yavaş geliooo
:ecrin_bebek:sıra bizede gelioooo hem seviniyorum hemde korkuyorum artıkohaoldumsmile

canım....bu ördekleri nereden aldın ve nerede satılır bu gibi şeyler?....içine neler koydun?....tülünü nasıl hazırladın peki?...kısaca bahseder misin lütfen?....

canım ben sekerin malzemelerini

Ssl Bebek Odas Ss Sslemesi ekeri Malzemeleri Hazr Nikah Kap Hastane

bu sitenin havuzlu handaki magazasindan aldim

toplamda 65 tl tuttu 100 tane seker icin malzeme+silikon tabancasi

yapilisi da kisaca su sekilde

tulun icine lavantayi koyup kurdela ile bagliyorsun -bu is icin 2 kisi yapmak gerekiyor biri tutuyor digeri bagliyor :)

sonrasinda tuyunu koyup etrafini raketlerin saplari ile bagliyorsun --raket dedgim icine seker konan beyaz tullu seyler

sonra silikon tabancasi ile ordegi ve miknatisi yapistiriyorsun

en son da sekerleri koyup raketleri ikiye katliyorsun :=)

iyi geceler güzel anneler nasılsınız ne güzel bir bir bebişlerimize kavuşuyoruz rabbim hepimize nasip etsin inşallah bu günleri görmeyi.Yarın bizde doktora gidicez birkaç test yapılacak hepatit testleri açlık kan şekeri falan bakalım dedi doktor idrar testide armı bilmiyorum birde bu iki gündür bebiş yavaş ve sanki az hareket ediyo gündüz az akşam gece normal oluyor hareketleri onun için yarın bir gidelim dedim inş iyidir bebişim .Rabbim herkesin bebeğini korusun içindede bizimkileri....

Didemmm..umarımm çok kolay bir doğum yaşarsın..bebeğin sağlıklı sıhhatli, akıllı uslu olur inşallah. Herşeyin yolunda gitmesi dileğimle, allah kolaylık versin cnmm.

ohhhhhhh........
bitti valla bittiiiiiii.. yerleştim şükür sonunda..
en ince detayına kadar tertemiz mis gibi oldu heryer.. taşınmanın en güzel y
anı bu heralde:)
çoooookkk yoruldum çooooook yordum kızımı.. son 2hafta dinleneceğiz artık:)
yeni doğum yapanlar olmuş.. ninik ve baklavayı tebrik ediyorum.. ALLAH sağlıkla büy
ütmelerini nasip etsin.. darısı vakitlice sağlıklıca bize olsun..
onatcım evinize dönmüşsünüz çok şükür.. ALLAH hastanelere düşürmesin.. (eksikliğinide vermesin tabi) sen mis gibi bakarsın hiçbişeycik olmaz kuzuna..
dualarım tüm anne ve bebişlerine...

geçmişi şimdi okuyup bitirebildim.
yeni doğum yapan arkadaşların gözü aydın.
sarılık olan bebeğimiz inşallah en kısa sürede düzelir.
halisna yerleşmişsin şükür. artık herşeyin hazır olduğuna göre.....
şimdi sıra bebekte. sağlıkla gelsin oda yerleşsin evine.

geçmişi şimdi okuyup bitirebildim.
yeni doğum yapan arkadaşların gözü aydın.
sarılık olan bebeğimiz inşallah en kısa sürede düzelir.
halisna yerleşmişsin şükür. artık herşeyin hazır olduğuna göre.....
şimdi sıra bebekte. sağlıkla gelsin oda yerleşsin evine.
sorma canım.. sakın şimdi gelme evimizi yerleştirelim sonra gel temiz temiz diye diye bitti:)

kimsecikler yok ama yine de yazayım dedim ya ne uyuyabiliyorum ne bişi yapabiliyorum çok sıcak olduğum yerde terliyorum gittikçe daha da zorlaşıyor Allah en hayırlı zamanda hepimize rahatlamayı nasip etsin inş.
hallisnacım hadi gözün aydın bundan sonra iyice dinlenirsiniz bebişinle.
didemcim umarım herşey yolunda gider yarın ve sağlıcakla bebeğinde kavuşursun sende.
onat, nurcan,ninik, baklava haydi gözünüz aydın artık bebişlerinizle ilgileniyorsunuzdur
darısı da bizlere artık.

off bende uyuyamıyorum çok sıcak yani acaip nem var bide acıkmışım kalktım bi güzel bi şeler yedim ama ekmek tuzsuz herşey tuzsuz ama olsun napalım az kaldı

günaydınnnnnn, Akşam yatarken çok ağrım vardı sonra bayılmışım tabii tuvalet rituellerimiz devam sabaha kadar :))

Cuma babaannem hasta olduğunu kendine göre iğne yaptıracağını söyledi beni çıldırttı tabii. Senede 2 kere max yaptırması gereken demir/kömür serumlarını her sıkıntısında aldırıp yaptırmaya alıştı. Herkes kötü sıcaktan kimse uyuyamıyor 80 yaşında illaki sıkıntıları olacak ama kendini iyi hissediyor diye her hafta vurduracak nerdeyse serumları. Biz de uğraştık şansa bugün 8'e sait çiftçiden randevu aldık bir gözüksün kafasına göre takılmasın diye. Annem kızdı tabi beni bu halde hastanelere götürecek , bir tek sana yapıyor bak kimseyi arıyor mu sen dayanamıyorsun diye açıp beni ağlatıyor ölecek diye. Eşim ben hallederim sen gelme dedi , ayakların şuanda bile acaip şiş , parmaklarımı hissetmiyorum ayak bileklerimin boğumlarının etleri açılacak gibi acıyor krem sürüyorum v.s.

Benle uğraştığı yetmiyormuş gibi Allah razı olsun babannemle, annemle yengemle kim ihtiyacı varsa Eşim yakınmadan koşuyor. Allah onu başımızdan ayırmasın...

Bugün artık bebişin kıyafetlerini yıkamaya başlıycam kısmetse :))

Bu arada kayınvalidemler doğuma değil de yazlığa çağırmışız havasında ; Annem ve belki de teyzem doğuma gelecek Altınoluktan . Ay sonunda da Eşim dönem toplantısı için Bodruma gidecek. Eee sen toplantıdan git gel biz geliriz hem ev müsait olur diyorlar. Ya sanki yazlığa çağırdık onlar gitsin biz geliriz v.s. Zaten bana yardımcı olacak insan lazım , onlar yaşlı ve annesi birşeyi toparlayamıyor ama hiç mi torununu merak etmez ? Biz zaten 2 gece hastanede kalacağız onlar bizim yatakta yatar , teyzemler misafir odasında annem de bebeğin odasındaki tekli de tamam... 2 gece kalsınlar bebişi görsünler gitsinler ... Herşeyi biz organize edecez bir de sanki üfff En sonunda eşim aman isterlerse gelsinler istemezlerse gelmesinler dedi... Bakalım hasta oluyorum bir de bunlarla uğraş....

Herkese çok güzel ve sıkıntısız bir gün +

Didem arkadaşıma ve varsa bugün doğum yapacak arkadaşlarıma da kolay doğum ve güzel yavrularını sağlıkla kucaklarına almalarını diliyorum..

GÜNAYDINN ANNECİKLER. yaa sabah sabah bu ne zıcak yaaa. çamaşır astımm ter içinde kaldım. eşimi yolladım şimdi kahvaltı edicem.
BU ARADA KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUNNN RABBİM DUALARIMIZI KABUL ETSİNN BEBEKLERİMİZİN (yani doğmayanların) SON KANDİLİ İNŞ HEPİMİZ HAYIRLISIYLA YAVRULARIMIZA KAVUŞUR,GÜLE OYNAYA BÜYÜTÜRÜZ.
didemcime Allah yardım etsinn eminimm çookkk heyecanlıdırrrr ee nede olsa MASAL GELİYOOOOOOOOOOOOORRR:)

ohhhhhhh........
bitti valla bittiiiiiii.. yerleştim şükür sonunda..
en ince detayına kadar tertemiz mis gibi oldu heryer.. taşınmanın en güzel y
anı bu heralde:)
..
dualarım tüm anne ve bebişlerine...
hatice Allah güle güle oturmayı nasip etsinnn yerleşik evi temizlmek daha zordur yoruldun ama İPEK gibi olmuştur evin:)

günaydınnnnnn, Akşam yatarken çok ağrım vardı sonra bayılmışım tabii tuvalet rituellerimiz devam sabaha kadar :))
...
Didem arkadaşıma ve varsa bugün doğum yapacak arkadaşlarıma da kolay doğum ve güzel yavrularını sağlıkla kucaklarına almalarını diliyorum..
kolay gelsin cnm bu sıcakta bu ağırlık ,iş güç birde misafir zor valla. hani derler ya derdim kendime yetiyor o hesap. bende o yüzden ne yarım istiyorum nede başka birşey kendim halledip bitirmeye çalışıyorumm. gel diyene gelme denmez ama anlayış dimii:)))

günaydın kızlar
gece çok sıcaktı uyuyamadık yaw bi de zeynep hanım var tabi o da uyuyamıyo mızıklanıyo sabaha kadarayaktayız nerdeyse
az ütüm var akşam yaparız
kayu izliyoruz netten şimdi kuzuyla bende bi yandan size bakayım dedim
yeni doğumlar varmış geçmişi okumaya fırsatım yok şu an
Allah analı babalı büyütsün inş
serdem hayırlısıyla kavuşursun inş yavruna
halisna oh mis gibi olmuş evin ne güzel darısıs başımaa
evde ekmek yok kahvaltı edicem ama offf
açımmm
markete gideriz şimdi kuzumla
bi de bezlere bakayım miniğime almadım daha
prima alırırm yine sanırım
molfix de fena değildi
zeynepten tecrübeliyiz artıkkaydirigubbakcemile3
bugün keyif günü ilan edicem kendime bakalım bi aksilik çıkmazsa
ficil sana da kolay gelsin cnm afiyet olsun
öptüm kızlar görüşürüz

ayy evet bugün kandil unutmadan kutlayayım bende herkesin kandili mübarek olsun
hayırlara vesile olsun inş.

kandil.gif

Günaydın annecikler:teytey:
nasılsınız bakalım?
Didemcim bugün Masalına kavuşuyor büyük gün bugünopuyorumnanaktan
ben de birazdan dr.a gidiyorum kontrole bakalım ne diyecek doktorumuz.
Benim korkum eve gelememek çünkü yazmıştım ya 3 cm falan olursa açıklığın
eve göndermem sunni sancıyla başlatırım doğumunu demişti.inşallah biraz
daha bekler oğluşum.aslında gelsin de istiyorum neyse hayırlı zamanı o zaman gelsin
bakalım.Haber ederim size yalnız bugün geç gelicez k.vaidemin mr ını bekliycez
hastanede.akşama gelince yazabilirim artık.6 gibi falan tabi gelebilirsem.
Gelemezsem bi şekilde haberiniz olur zaten:)))

X