2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Ayakla oynama daha tam başlamadı bizde, ben bazen ayaklarını ağzına götürüyorum, o zmana elleriyle ayaklarını tutmaya çalışıyor.

iyi geceler watercimmm bizde sizi öptük

benimki daha ayaklarını keşfedemedi ama yattığı yerden beline kadar kalkıyo artık, nerdeyse oturur hale geliyo, tehlikeli olmaya başladı,

bu arada kafasında konak oluşmuştu doktor saf zeytinyağı sürün dedi, dün denedim gerçekten de yarısı gitti, iki üç seferde bişey kalmaz herhalde, bilmeyen varsa denesin

birde öksürük için ıhlamur verin dedi varmı veren.

ben de ilk önce ayaklarını ağzına götürüodum ama artık kendi ayaklarını tutuo:))
ben ıhlamur vermedim canım,bi fikrim yok..
ben de kaçıorum artık kociş gelir bi şeylr hazırlayayım..
tatlı rüyalar:)

Günaydın... Ben açmak istemiyorum tükanı, uyumak istiyorum... Ama kızım sağolsun uyutmuyor...

Kızlar size bir kaç sorum var...

1. Sağlık ocağının verdiği demir ilacını kullanıyormusunuz?
2. Bebeklerinizin başı hala sıcakmı? Benim kızın kafası yanıyo resmen.
3. Bebeklerinizin ateşi kaç oluyor genellikle? Bizimki makattan dijitalle 37,2 oluyor.

Teşekkürler hanımlar... Size iyi uykular ve iyi kahvaltılar. Biz kızımla biraz balkona çıkalımda güneşlenelim...

günaydın kızlar,
eşref saatimdeyim sanırım size taa ilkokuldayken öğretmenimin anlattığı bir hikayeyi anlatayım..
anne tavşan ve anne kirpi komşuymuşlar.. tavşan bir gün kirpiye gelip, "benim ufaklığı okula gönderdim ama beslenme çantasını veremedim, şimdi de işim çıktı, sen götürür müsün" demiş.. kirpi tabiki, demiş ve eklemiş "benimkiyle aynı sınıftalar ama ben senin çocuğunu tanımam ki.." tavşan tarif etmiş.. "şööle bembeyaz, akça pakça, yumuşacık tüyleri var, sınıfın en güzel çocuğu." tamam demiş kirpi, almış emaneti.
akşam olmuş, yavru tavşan ağlayarak gelmiş eve. "yemeğini peşimden göndereceğini söyledin, göndermedin, bütün gün aç kaldım" demiş. anne tavşan hışımla kirpinin kapısını çalmış,
-komşu, söz verdin, niye götürmedin? Kirpi cevap vermiş..
-götürdüm, götürdüm komşucum, ama sen sınıfın en güzel çocuğuna ver dedin.. en güzel çocuk benimkiydi, ben de onu pamuğuma verdim..delikafadulden

bu hikayeyi duyduğumdan beri çocuğum olacak da, bana da dünyanın en güzel bebeği gibi gelecek mi diye merak ediyordum. öyleymiş, benim yamuk burunlum bana göre dünya tatlısı..
kızlar bu arada bebişlerinizin düşmesine çok üzüldüm, Allah korusun hepsini, alisha çok sıkıntı çekiyorsun son zamanlarda, annem "bir sadaka bin belayı savar" der, bir yoksul mu doyursan? bol bol oku, nazar alıyordur güzel naz.
hasta arkadaşlara acil şifalar..
bir de bir fb li olarak beşiktaşı tebrik ederim. ben bugün nası işe gidecem yaaa...

günaydın..
alisha barci geçmiş olsun..
bu 4.ay aşısı bacaktan iki tane mi yapılıyor??bizde pazartesi gideceğiz aşıya.ateş olmaz inşallah..

Son düzenleme:
nohcoy, selamlar..
1. bize sağlık ocağı demir ilacı vermedi henüz, devit 3 verdi, d vitamini, bir tek onu kullanıyorum ben.
2. berat'ın başı da sıcak. emerken saçı sırılsıklam oluyor.
3. popodan ölçülen ateş 1 dereceye kadar fazla olabiliyormuş. bir arkadaşıma böyle demiş dr.

size iyi güneşlenmeler. öperim kuzunu.

pardon ya ben karıştırdım demirle d vitaminini..d vitamini kullanıyoruz..demir kullanmıyoruz canım..demir ilacına doktorlar karşı.sağlık ocakları veriyor..kendi dr danış en iyisi

günaydın arkadaşlar..hepinize teşekkür ederim kızlar, eşime ya da anneme falan anlatrken kendmi suçlayınca hemen kızıolar burda rahat rahat yazıorum rahatlıorum benim suçumdu fotoğraf çektirmekte kızın düşmesi de, aptal bi patates yüzünden oldu evde patates kalmamış , yemeğe başlamıştm soğanı kavurmuştm panik yaptm markete gidicem fln die aklımdan geçirirken kızı savurmuşum yerlere
dağevi evet ya sadakalarla yaşıyoruz ama bizim asıl noksanımız kurban kesmedik, onu bi an evvel halletmek lazım.durumu olanlar kessin kızlar, sanki bu aksiliklerin sonu gelmiycek kesmedikçe biz
inanna cnm ucuz atlatmışsın halı korumuştur, bi de ben kızı bazen ana kucağında balkonda masa üstüne!!!koyuyodum, arabanın kemerini de 1haftadır takıorum, Allah korumuş.
koltuklarını güle güle eskit, ben dün olay olunca eşim gelene kadar kıza mama, şekerli su falan verdim o panikle hepsini koltuğa dökmüşüm, kızı soymuştum koltuğa işedi..ama hiiiç umrumda diil giden koltuk olsun.vişne çürüğü beyaz bence pembeyle çok güzel kombinleyebilirsin. duvar toz pembe çok güzel olur ama evde bütünlük olsun hepsi aynı renk olsun diosan aksesuarların, sehpan oyun buyun pembe olsun.oturma odasında favori rengm pembe, salonda kahve mutfakta kırmızı yatakta beyaz

Günaydın hanımlar..
akşam muhabbet koyuymuş galiba ,biz de maç seyedicez diye kardeşimdeydik giremedim kaçırmışım muhabeti tühh :1no2:

Nohcoy ;
demir ilacını sağlık ocağı verdi ancak doktorumuz 6.aydan başlıyacağız dedi..
bizimkininde kafası çok sıcak oluyor emerken kan ter içinde kalıyor..
ateşide normal oluyor hiç ölçmedim normal zamanda..

dağevi çok güzel hikaye :) cidden herkesin yavrusu kendine güzel, kuzguna yavrusu şahin görünürmüş misali :)
Geçmişe dönüp geleyim hemen..

dagevı hıkaye cok guzel cok hosuma gıttı cok saol canım
basıl çatlıyor agrıdan((((((

cok gecmıs olsun canım nasıl anlarlar mınıcıkler daha vallahı aklım almıyor bıbaronu verıyorum almıyor memeye yaklastırıyorum kaanı kafayı cevırıyor bu meme degıl dıye
cok akıllı bu yaramazlar yakında sakınlesır ınsallah canım

hay allah ya gozu degenın gozu cıksın ınsallah o nasıl nazarmıs oyle sınırlerım bozuldu bu kac oldu cocuga boyle aaaa
Allahümme barik fihi ve la tedarruhü (Allâh'im, bunu mübârek eyle. Ona zarar dokunmasina izin verme) peygamber efendımızın nazar ıcın okudugu duaymis
bende bı tane naz için gonderıyorum

sızede gecmıs olsun aman dıkkat edın arkadaslar allahım kuzucukları korusun
butun yavrulara bın maşallahhh

guluyor canım ama bı tek bana guluyor kım kucagına alsa yanıma gelıyor bı kere guldur dıye :)))) tam annecı oldu baska kımseyı sallamıyor

1-henuz doktora gıtmedık haftaya kontrolumuz bakalım ne dıcek doktorumuz demır için bu yuzden bu soruyu gecıyorum
2-kaanın da oyle bası yanıyor emen bebeklerın olurmus boyle
3-koltuk altı dıjıtal ates olcerle 36.5 veya 37.0 oluyor

saol özlemcim bende dün yasin okudum kelam suresini okudum Allah kabul etsin, artık çok korkuorum nazın yıldızıda alçak galiba hemen göze gelio bi topluluğa girince, dün hastanede bile herkes başına toplandı sevdi
ve neoldu..bu insanları anlamak mümkün değil ağlıodum oraya gittiimizde herkez sakinleştrmeye çalışıo, bir teyze yanıma geldi geçmiş olsun kızıım dedi, bende teşk ettim ne dedi biliomusunuz üzülme daha gençsiniz daha çok çocuğunuz olur!!dr hanım uzaklaştırdı kadını yoksa yaşına bakmayıp yolucaktım ya benim canım yanmış, başka çocuk dio ben kızımı dünyalara değişirmiyim...
kasım anneleri toplanmış çok özendim, ctesi annemlere gidiorum 2hafta sora gelicem anadolu yakası anneleri, bende toplanalımmı monte ekinsu linay ela aklıma gelmedi başka bana gelsenizeeee

sağolun arkadaşlar...
dagevi hikayen çok güzelmiş..Kargaya yavrusu şahin görünür derlerya benim kızımda benim için dünyanın en güzel bebeği...

Kızlar geçengün kızı ayağımda sallarken babamızdan zinco yu istedik.. kızım pek sevemdiği için babamız ağlamısın diye "zinkomuz geldi zinkomuz geldi" diye kızın ağzına damlatıyordu.Birde baktımki burun damlasını almış gelmiş zinco diye.. Az kalsın zinco diye burun damlasını damlatıyordu.. :))

akşama yemek yooookkkk......

günaydınlar hanımlar umarım herkes iyidir bizde erkenciyizde anca gelebildim buaraya kocişin seminerleri var erken gtti onu geçir çağana süt içir uyut derken bu sat oldu şimdi uyuttum uyurken önce buraya bakayım dedim evi toparlıcam öğleden sonrada dışarı çıkarız biraz :)
bende tek kat giydiriyorum çağanı ben doğduğundan beri tek kat zaten dışarı çıkarken kışın tulum giydriyordum üstüne şimdi hırka alıyorum ama çok sıcak onuda giydirmiyorum çünkü biz şort tişört geziyoz dr demişti kendi giydiğinizin bir üstü giydirin diye
ben ferruma başmaadım dr 6. aydan sonra dedi sağlık ocağındakilerde verin diyor ama vermiyorum ben
ateş elimle kontrol ediyorum genelde pek çıkmıyor ama emerken falan terliyor tabi normal yani dün banyodan sonra kuzumun bacağında sivilce gibi bişey çıkmış nazardan olmuş okudum geçti valla süreklide okuyorum ama oluyor işte bugün oğluma püre vericem ben hep elmanın suyunu veriyordum bugün pürelere başlıcam yavş yavaş haftaya da çorba başlıcam kısmetse az az

alishacım canım yaa nedir bu naz kızımızın başına gelen, ve cidden nazımızın yıldızı çok düşük üzerinizde nazar var sizin..bol bol oku bol bol sadaka ver canım belayı def eder..çok geçmiş olsun üzülme artık bunlarla gider inşallah nazar..bu arada senin adın ne gçen gün aklıma geldi..tabii toplanırız bana da gelebilirsiniz..

duygucum sana da çok geçmiş olsun canım,nil kızımızında nazarları gitmiş olsun inşallah..yeni evinde de güle güle otur ne taşınacaksın?

Kanciceğim doğum günün kutlu olsun sevdiklerinle birlikte nice güzel yaşlar canım..

ay kızlar yaaa ben çok kalın giydiriyorum ozaman.. Belkide o yüzden üşütüyorum kızı. kalın giyip terliyo sonra üşütüyor. ben hala çözemedim bu işi..

kızlar içli köfte bileniniz varmı??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…