2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

aaaaaaaa filize bak ,kızıma çamur atıooo ya,kıss dünür bişey desene,kıskanıolar walla,kızı bin kişi ister 1 kişi alırmışş ona göre

ben çıkıorum kızlar gezmeye,ii günler herkese

nazın ağlamaları eşliğinde ayıkladım zorla, sarmsaklı yoğrtla karıştrdm, zyağ tuz limon akşama koyucam olur heralde, bi de balık fırında bu kadar, hergün bıktım yemek uydurmaktan offf
kızı sallamıyım bugn dedim öyle bi ağladı zor salıncağına attım 2salladım anında gözünü kapadı çok alıştrmışız yandık

pembe turp otunu bende severim ama acımsı olanları sevemedim bi türlü.

herkese merhabalar ilk önce. ben ağustos anne adayıyım. şu an itibariyle 23+0 günlük hamileyim. sizler ne güzel anne adayıyıken anne oldunuz. darısı bizim başımıza inşallah. ama ben sizin tecrübelerinize dayanarak size bişey sormak istiyorum. kendi dr um bana 16 haftalıkken cinsiyetitiyle ilgili olarak muhtemel kıza benziyo ama ayrıntılı usg ye girdiğinde kesinleşir demişti. bende 19 haftalıken ayrıntılı usg ye girdim ve radyoloji uzmanı dr erkek dedi ve bende dr da pipiyi net olarak gördük. asıl kafa karıştırıcı olya ise şimdi. dün kendi dr uma kontrole gittiğimde ben kız olarak görüyorum. birde 4 boyutlu usg ye gir dedi.ben şimdi kime inanayım yada ne yapayım bilmiyorum.sorduğum herkes de 3 boyutlu yani ayrıntılı usg de söylenen doğru çıkıyo diyolar..
zaten asıl önemli olan cinsiyetinin ne olduğu değil sağlıklı olduğu. ama cinsiyetinde böle tereddüt yaşarken sağlığıyla ilgili yorumlarada güvenemiyorum artık. kafayı yemek üzereyim

alisha anlamadım ben şimdi hem sarımsklı yoğurt hemde yağ limon mu koycan. eğer öyleyse güzel olmaz kız öyle.

behiye hayırlısı olsun bebeğin sonuç ne olursa olsun sakın kendini alıştrma , bak minik erkeğim fln havaya girmişsin:) doğunca hiç bi önemi olmadıını anlıcaksın benim fikrimi sorarsan erkek diip kız çıkan çok oluyo ama kızlarda pek yanılma payı yok
ne dicem kızlar biliomusunuz yukarda sağda seçenekler var ordan konuya abone olunca hiç aramadan yukardan yararlı linklerden direk giriyoruz topiğe, çok pratik

canım aynı şey benimde başıma geldi dr baktı kız gibi dedi ayrıntılıda erkek dediler zaten oğlum oldu :)))))))))) hayırlısı ile sağlıcakla kucağına al işallah ama ayrıntılı daha doğru oluyor

Ya kızlar bişey soracağım. Hamileikte kan ilacı kullananlar hala kullanıyormusunuz?? Bana doğumdan sonra iki ünite kan taktılar çok kansızmışım.. İlacına devam ettiler ama ben içemiyorum kan ilaçlarımı. Şu küçük şişelerde var ya onlardan kullanıyorum ama midem kaldırmıyor onu...

Doğal bildiğiniz kan artırıcı varmıdır?

doğal yoldan artırıcı bilmiyorum ama kan hapı kullansan olmaz mı?ben santafer diye bir hap içiyorum hergün 1 tane

baklagiller,kırmızı et,pekmez arttırır kanı cnm ama sen yine de ilacını. hap al onları içemiyorsan.

"gyno ferro sanol" kullanıyorum ben, hergün 1 tane..

doğal olarakta; pekmez, çekirdekli siyah kuru üzüm, hurma, karaciğer, yeşil biber..

cnm ihmal etme bence, geçmişolsun

Ozaman en kısa zamanda hapını yazdırayım... Bu küçük şişedeki sıvıları içemiyorum. Sanki şekerli kan içiyormuşum gibi geliyor...

Siyah kuru üzüm yiyordum ama pekmezle ciğerede başlıyayım... Teşekkürler arkadaşlar...

Son düzenleme:
slm herkese..
3 ayı bitirmek üzereyiz, ne çabuk geçti. yarın prevenan (pnömokok) aşımız var, yaptıran var mı? yanetkileri vs..off yine ağlatacaklar hiç sevmiyoruz aşıları :bbo:

cnm bi de kalsiyumla birlikte alma. ilacını sabah erken saatte uayndıgında alırsan, kahvaltıya kadar o etkisini gösterir..(1-2 saat önce al yani) diğer kan yapan gıdalarını da yogurt, peynir, süt..grubuyla alma.demir emilimini azaltıyolar çünkü..demir emilimini arttıran ise "c vitamini" bu gıdalarla turunçgilleri tüketebilirsin yani

bende de vardı kansızlık maltofer şurup kullanıyordum doğuma kadar kan değerin 8in üstüne çıkmadı bana da kan takılcaktı ve bi mucize oldu sezeryan gunu kanım 11 çıktı ben son ay üzüm pekmezi içtim yarım çay bardağı pekmeze su ilave edip bir kaç damla limon suyu sıkmıştım sanırım onun faydası oldu daha önce keçiboynuzu pekmezi içiyordum onun faydsı olmadı

ayça bizim pnömokoku 2.ayda karma aşılarıyla birlikte vurdular 3 aşı birden vuruldu yani o yüzden sadece pnömokokun yan etkisini bilemeyeceğim

Çok teşekkürler arkadaşlar... Dediklerinizi uygulayacağım...

Bu arada bizde 2. ayda 3 aşı vurulduk. Pnömokok bunun içindemiydi aceba.. Sormadım da..

slm herkese..
3 ayı bitirmek üzereyiz, ne çabuk geçti. yarın prevenan (pnömokok) aşımız var, yaptıran var mı? yanetkileri vs..off yine ağlatacaklar hiç sevmiyoruz aşıları :bbo:

bizimki 2 aylıkken oldu,önce ataşdüşürücü verirsen sonra problem olmuyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…