2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Tatlımı yaptım geldim,
Linay haklısın alışmamız lazım. Ezracım işimiz zor. Uyku meselesine gelince bende geceleri 8:30-9:30 arasında uyutuyorum, yaklaşık 3 haftadır böyle,Alisha'nın dediği gibi hava aydınlanınca uyanıyo. Gündüz henüz bir düzenimiz yok, günde 3-4 defa en uzun 25 dk uyuyor.

alishs kargoya ver kiz...hemen gelsin delikafadulden
sen de yüz görümlüğünü kargoya ver o gelsin ben kızı yollıcam:roflol: o diil de ben nazın göbek bağını yollasam kargoyla şööle harvardın bahçesine gömüverseniz olmaz mıı dünürcüm

ya burda gece 11-12 de beslemenız sabaha kadar idare eder dio,benım kı hep 3-4 saatte bi uyanıp emıo şimdi benmı alıştırdım onu uyanmaya:uhm:

Meme, biberon, emzik emerek, kucakta veya ayakta sallanarak veya buna benzer bir alışkanlıkla uykuya dalabilen bir bebek gece uyandığında da bu alışkanlığını isteyecek ve tekrar uykuya dalmakta güçlük çekecek, hatta bu alışkanlığını bırakması da güç olacaktır. Bu nedenle böyle bir alışkanlığa hiç başlamadan yatağa yatırarak uyutmaya çalışmak en iyisidir. Bazı çocuklar ise uyurken parmaklarını emerler. Bihter Mutlu emzik ve parmak emme konusunda şunları söylüyor: “Emzik bebeğinizin gündüz emme güdüsünü karşılamak üzere verilebilir fakat uykuya dalarken sizin kontrolünüzdeki emzik yerine kendi kontrolünde olan parmağını emerek kendini sakinleştirip uyumaya alışması bireysellik, bağımsızlık gelişimi için daha uygundur-parmak emmek bizim toplumumuzda nedense hoş karşılanmaz; oysa çocuğun 4 yaşına kadar, hatta kalıcı dişleri çıkana kadar, parmak emmesi son derece normaldir, zaten bu yaştan sonra parmak emmeyi kendi kendine bırakır. Eğer 6 yaşına gelmiş ve hala bırakamamışsa anne babayla ilişkide bir problem yaşanıyor olması gibi başka olumsuz faktörler işin içine karışmış olabilir, o zaman da bu olumsuzluklar üzerinde çalışılmalıdır.”
Akşam yatağına yatırdığınız bebeğiniz uyumuyor ve ağlıyor. Elbetteki bebeğiniz kan ter içinde kalana kadar onu savunmasız bırakmamalısınız. Bbu onun sizinle olan güven ilişkisini de zedeleyebilir. Fakat bebeğiniz en ufak bir hoşnutsuzluk sesi çıkardığında hemen yatağının kenarında soluğu almanız da doğru değil. O halde ne yapmalı? “3-4 dakika ağlamasına izin verip sonra yanına gidip kucağınıza almadan sırtını sıvazlayarak, sakin ve sevgi dolu sesinizle ona “uyuyoruz bebeğim, ee yapıyoruz” diyebilirsiniz, veya ona uyku şarkısını söyleyebilirsiniz. Bebeğiniz sakinleşmeyecek gibi görünüyorsa kucağınıza alıp bir dakika gibi kısa bir süre sallamadan tutup tekrar yatağına koyabilirsiniz. Tekrar ağlamaya başladığında, veya gece uyandığında da yapılacak olan şey işte bu sistemi bebeğiniz ağlamaya başladığı her seferde bıkıp usanmadan ve sakinliğinizi koruyarak tekrar tekrar uygulamaktır. 4 aylık bebeğinizi siz gece yatarken saat 11-12 civarında beslemeniz onu sabaha kadar idare eder, dolayısıyla onu artık bütün gece beslemeden uyumaya alıştırabilirsiniz. Saat 3’te uyanan bebeğinizi o saatte beslerseniz ertesi gece tekrar aynı saatte uyanıp karnını doyurmak isteyecektir.”

aaa göbek bağı demişken bizimkide hala ewde uygun bir yere bırakılmayı beklıo,
sizler naptınız ya attınız mı bi yere??

okulun bahçesine gömdük,aslı varmı bilmem ama biz tedbirimizi alalım dedik.

bu arada son hız bi duş alıp geldim ne hızlı hatunum dimidelikafadulden
ii ki dünden yemeğim var yoksa bugun eşim aç kalacakmış,buraya takılıp kaldım,bide hastayım ya keyif yapıom mazeretim var:CüvCüv:

imrendim valla,bizimki şimdi gelecek ne yemek var ortada nede ortalık toplandı.

merhaba ocak anneleri
ben de mart annesiyim 55 günlük kızım var
sizlere bişey sormak istedim
içinizde sleeper kullanan var mı ve memnunmu ?
almayı düşünüyorum ama 2 gün sonrada bi kenara atmak istemiyorum
kullananınız varsa yardımcı olursa sevinirim

mrb selence
aramızda bikaç kişi wardı kullanan bildiğim kadaryla memnundular,hatta bugunku sayfalara bakarsan burda resminide koymuştu bugun

slm bayanlar oooo bebekler usluymus bugun yazmıssınızda yazmıssınız nişanlıklar gelinlikler filan alisha marsg ikinizde cok hos olmussunuz ...esra gecmiş olsun neyin var alisha balımın oglunu bıraktı mı senin kız:))
bizde kaynanamdaydık....diyo ki gögsümün üstünde cıban varmıs o yüzden emmiyomus bizimki bababababaaaa........birde baskalarının bebekleriyle kıyaslıyo benim oglum minyon 64 cm. boy 6 kg ...yok baska tanıdıklarının oglu subatta dogmus da 7 kg mus filan dedim ki kilo saglık göstergesi degil doktor begeniyo oglumu hareketleride normal ama sinir oldum ....bakalım daha neler görcez ...bu arada eylülde işe baslıyorum bebege bakarım dedi ...

slm filiz,biraz rahatsızdım da iim şimdi şükür
bugun çok kaynattık walla
o çıbanda nerden çıktı ya.))))çok komık
eee pekı sen kayınwalıdenemı bırakcan metini şimdi,

görünen o gibi.... belki yanıma da götürebilirim....
arkadasım okul acıyo bana calısr mısın dedi 4 saat bende düşünmüyorum dedim cok ısrar etti sabah yada öglen gidicem bana kalmıs artık metinin uyku saatine göre ayarlıcaz....
sorma yaaaa kadın memelerimi test etti bugun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…