2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

hatta markette aptamil 1 gözüme carptı alcaktım vazgectim bakalım doktor kusmasına ve kilosuna ne dicek pazartesi...

ahh canım

eşim gıtmış ip almış salıncak kurcakmış eve delikafadulden

her akşam sallamktan helak olduk:teytey:

:roflol: salıncağı nereye kurucaksınıs kıss bizimkide elde sallanmaya çok alıştıda bende kocişe bu sallanma modelinin satılanı yokmu diyodum.

yaw kızlar bebekleri sallamak zararlı diyolar da bakıyorum hemen hepiniz sallıyosunuz bizim oglan bilmiyo sallanmayı gündüz memede gece dönenceyle uyuyo.........

kızlar benim aklıma bişey takıldı Efe son 4 saattir her saat emmek istiyo sanırım yine doymuyor..
Siz kaç saatte bir emziriyosunuz, emzirmeden önce göğüsleriniz baya bi dolmuş mu oluyo , ben bu kadar sık emzirdiğim için havası kaçmış b alon gibi..

yaw kızlar bebekleri sallamak zararlı diyolar da bakıyorum hemen hepiniz sallıyosunuz bizim oglan bilmiyo sallanmayı gündüz memede gece dönenceyle uyuyo.........

Bu konuda dr tuğcu tamemen çeviri hatası olduğunu söylüyor ingilizcede sallamak anlamına gelen iki kelimeden bahsediyor biri yavaş yavaş sallamak diğeri çalkalar gibi sallamakmış. Diyor ki yavaş yavaş sallamak bebeğinizi rahatlatır bir sakıncası yoktur. ben de bunu duyduğumdan beri minik minik sallıyorum

bebegın odasını ayırmak istiyorsanız sallanmayın, uyandıgında sallanmak isteyecegınden zor olurmus bı yerde okumustum
bu arada bız haftaya odasını ayıracagız artık sepetıne sıgmıyor kaan :)))

ben guzduz uyanık oldugunda her saat bası emzırıyorum aynen senın dedıgın gıbı havası sonmus balon gıbı oluyor

aaa göbek bağı demişken bizimkide hala ewde uygun bir yere bırakılmayı beklıo,
sizler naptınız ya attınız mı bi yere??

canım biz göbek bağımızı saklıyoruz.babaannemiz ileride olası yaşanacak önemli bir hastalıkta drların göbek bağını ihtiyaç duyduklarını söledi kendisi bu konularda bilgilidir.tabi bu sadece önlem mecburi bir durum deil..ama genelde büyükler basılmıycak bi yere gömerler die duymuştum.

selam kızlar siteyi açık unutmuşum yine misafirler gitti farkettim.ay saat 9da da eşimin halasıGıLLER:)gelcek çayın yanına ne uydurulur bu saatte pastaneden alcak tabi de ben de bi çeşit yapsam diyorum ne olur yardım edin bu kadar az zamanda ne yapılır

pempecim yalancı tavukgöğsü yapıyorum ben çok sverek yiyoruz..hemende yapılıyor..

ben 2 kilo sütten yapıyorum 2 kilo süt 8 fincan un 7-8 fincan şeker güzelce karıştırarak muhallebi kıvamına gelene kadar pişir..piştikten sonra 5-6 dk mikserle çırp,sonra yarısını borcama dök üstüne kakaolu bisküi koy kalan yarısınıda dök üstüne..eğer bisküi yoksa hepsini boşalt borcama..eğer yine evde varsa üstüne çukulata sos veya meyveli sos yapıp dökebilirsin..hiçbiri yoksa tarçın serpebilirsin..afiyet olsun :)) daha bugün bitirdik biz :))

Sağol özlemcim
pambepanter yok canım aklıma gelmiyo şimdi, bi irmik varsa irmikli pasta yap tarifini bilmiyorum ama netten bakarsın . irmik süt şeker karıştırıp borcama dökülüyo ama tabi ölçülerini bilmiyorum

bende bseverim yalancı tavuk göğsünü varsa bide damla sakızı ilave et bacım vede vanilyasız güzel olmaz haberin olsun :)

inaysa sağol canım vanilya yazmayı unutmuşum..elbetteki vanilyasız olmaz :))

Sütlaaççç... Bayılırım sütlaça.. Evde yeterli süt yok. Yoksa yine yapardım aklıma gelmişken.. Kendi sütümden koysam olurmu -tatlicadiarzu-

sütlaçıda fırında yapacaksın benim sırf sütlaç yapmak için fırın kaselerim var valla bende çok sverim ben bütün tatlıları seviyorum yaa o yüzden hamilelikte diyete soktu dr beni :)))))))))))))

Irmik tatlisi acayip basit 1 kilo sute 7 kasik irmik 10 kasik seker pisir surekli karistir ama yapisiyor borcama dokk sogusun ustune hazir cikolata sosu dokk guzel oluyor

Ben aldim 1 aylikken cok kullandim gece hala onda yatiyorr ama bu ayin sonuna kadar Ancak yatar yani 4.Aya giricez seninki zaten 2 aylik 2 ay icin alma derim ben birde uyuyunca yatiyorlar sallanip uyanmiyorlar ama uyanikken yatirinca uyumuyorlar

bizim salıncaktan alsanıza otrduğumuz yerden sallıoz en azından

alishacım salıncağınız çok güzel bizde düşünüyoruz böle bişey nerden ve kaça aldığınızı yazarmıısın ve daha başka yerlerde gördüysen onuda yazabilirsin canım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…