2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

anacim merak etme sigortasi en iyisinden parasi da babasi tarafindan odeniyo senin kiza da bizim oglan yapar gul gibi yasarlar...ama merak etme burda herkes tip uzmani valla doktordan iyi biliyolar hastaliklari..zaten aciyom tv.yi program izliyom ben bile uzman olcam programlar sayesinde..hos bizim sehir bu kadar pahali..diger yerler daha ucuz olmadi orda yasarlar...ay seninki kizi hasta etmeyiz ki hem hastane derdimiz olsun ayol
ben öle zenci mahallerine kız vermemkaydirigubbakcemile3siz nerdesiniz newyorkmu, orda çok türk var

saol canım dünden beri biraz rahatsızımda etlerim kemiklerim ağrıo,bitki çayı içerek kendıme gelmeye çalışıorum

geçen senın emreyi ben birine tavsiye ettim ama kimdi acaba??talyamıy dıki,aaa bize damat kalmamış deyınce seni sölemiştim:jeyyar:tühhh kaçırdı seni bak

ay gecmis olsun esra...valla ben cok sukur hasta olmadim burasi o kadar soguk oluyodu ki mikroplar bile oluyodu..ama tr.de nemli hava azcik da sogusun direk hastaliklara davetiye cikiyor..valla gecen kis gelmistim de ben bile bi garip olmustum cok dikkat etmek gerek...tekrar gecmis olsun..

sagol tavsiye icin...oh oh oglumun ne seker teyzeleri var oyle :1hug:

ben öle zenci mahallerine kız vermemkaydirigubbakcemile3siz nerdesiniz newyorkmu, orda çok türk var

biz aristokrat sehirdeyiz bostonda veriyon simdi dimi...hemide burda turk var hemide cogu akademisyen..harvardli mit.li vs vs..gonder hadi kizi...ay benimki lutfetti uyandi cirliyo..

yok cnm sleeper bak bu pencerenin önündeki alet

alisha walla helal olsun anında görüntü war sende,senın kız napıo bu arada kafamçokkarıştı

evet evdeyim bugün yarın gidicem işe..damadın uyandı rezenesini içirdim şimdi yanımda yatıyor koltuğunda vızıldanıyor tabii :))

oo keyif günü demek bugun,rezeneyı direk ona mı içiirosun,ben kendım içiodum onada etı edıodu,aklıma gelmışken bugun yapayım ne zamandır içmiodum
..

[

kızlar canınız çekmesin ama bi profiterol yapayım dedim canım çıktı valla -tatlicadiarzu-

hemen de kizi aliyoz buraya kaydirigubbakcemile3

annesi de gelsin burda bahar yeni yeni baslayacak cok vakit var bi tatil yapariz dunurumlen

ben sizi kaçırmıyım lida, boston süper bi yer görümcem gitmişti fotolarına bayılmıştm ne yeşil ne kadar huzurlu bi yer. kızı uçağamı koyım kargoylan eve mi gelsin:)))

ezra bnm kız hep salncakta cnm 2saatte bi kaldırıom emiyo oynuoz yatırıom sallaynca hep uyur ne çok foto koydm bugn ya gözlerim pörtledi size foto ararken

Lajoconde canım sende eşine öyle diyormusun bugğn annene git onunla vakit geçir falan diye yerimseniben

Ah linayyyyyyyyy..Ne sen sor ne ben söliimmm..Benimki tam anneci..Dememe fırsat yokkii..Onun 1 numarası annesi zatenbenneyaptımki..Şimdi kız olduda biraz olsun biz de top 10 da üst sıralarda yerimizi aldık..Yalnızzz,erkek anneleri size sesleniyorum..Sadece tatlı dille oğlunuz asla sizden kopamaz..Benimki öyle tatlı dilli öyle tatlı dilliki oğlu mest oluyor..Aslanımla kuzumla iş götürüyo kadın..Bi de bölee ezik ayaklarına yatacaksınız..Hafiften gözyaşları,yapıcı olma ayakları:1shok:

esra doktor verebilirsin demişti ben bayağıdır veriyorum sabah akşam severek içiyor..

heraaa çok severim profiterolü eline sağlık canım benim yerimede ye yerimseniben

yakında çalışacak yada su an çalışan anneler ,uykularını düzene sokmayı düşüomusnuz,
yakında işe başlıcam şu ankı gibi gece 1 lere kadar oturamam,benım saatime göre ayarlamam gerek ya,

Bebek 3-4 aylık olduğunda artık yatağına konulduğunda ve tek başına uyuyabilme eğitimine başlamak için hazır duruma geliyor. Bilindiği gibi bebeklerin genel olarak aylara göre toplam uyku saatleri var. Örneğin yeni doğmuş bir bebek günde 16-18 saat uyur ve bu süre gittikçe azalır. 3-4 aylık olduğunda genelde iki-üç kısa gündüz uykusuyla birlikte toplam 13-14 saat civarında uyur. Ancak toplam uyku saati bebekten bebeğe değişebilir. Yapılacak ilk iş sizin bebeğinizin bir günde toplam kaç saate ihtiyacı olduğunu saptamaktır. Bunun için birkaç gün boyunca bebeğinizin uykusuna hiç müdahale etmeden ufak bir deftere kaydını tutabilirsiniz. Gece saat 12den ertesi gece 12ye kadar uyuduğu saatleri toplayarak bebeğinizin genel olarak uyku ihtiyacını öğrenmiş olursunuz. Örneğin bebeğiniz toplam 13-13,5 saat uyuyor, fakat uykular çok düzensiz: gece 2 saat uyanık kalıyor, 5’te tekrar uykuya dalıyor, sabah 10’da uyanıyor, gündüz bazen hiç bazen de üç kısa uyku uyuyor. Oldukça karışık olan böyle bir düzeni bile normale çevirip, bebeğinizi yatağına koyduğunuzda kendi kendine uyumasını sağlamanız mümkün. Ancak bir süre yorulup uykusuz kalmayı, bebeğinizin odasıyla kendi yatağınız arasında mekik dokumayı göze almalısınız.

Programa başlayın

Bihter Mutlu Gencer, “Bebeğinizin uykusunun kaydını tuttuktan sonra derin bir nefes alıp karar verin ve her sabah bebeğinizi aynı saatte uyandırmaya, 2 veya 3 kısa gündüz uykusu uyutmaya ve akşamları da aynı saatte yatırma programına başlayın.” Diyerek şöyle devam ediyor: “Unutmayın amacımız sonuçta bebeğinizin tek başına ve önceden belirlediğiniz ihtiyacı olan saat kadar uyumasını sağlayabilmek. Bebeğin uykuya daldığı ve uyandığı saatlerin kaydını tutmaya devam edin. Programı uygularken uyuyan bebeğinizi saati geldiğinde uyandırmaktan çekinmeyin, ayrıca arabada giderken zamansız uykusu gelen bebeğinizi uyutmamaya çalışın. (lütfen büyüklerin “uyuyan çocuk uyandırılır mı”, veya “uykusu var bırak uyusun” sözlerine kulak asmayın-ilerde bir türlü uyumak istemeyen çocuğunuzu uyutmak için siz uğraşmak zorunda kalacaksınız) En başlarda bebeğinizin uyku düzeni hemen oturmayacaktır çünkü malum “onun alışmış olduğu düzen, düzensiz uyku”dur. Gece 12’de uykusu gelen bebeğinizin uykusunu yavaş yavaş 11:30’a, ertesi gün 11’e ve bu şekilde sonuçta bebekler ve küçük çocuklar için en uygun uyuma saatleri olan 8:00-9:00 arasına çekebilirsiniz.”

Ah linayyyyyyyyy..Ne sen sor ne ben söliimmm..Benimki tam anneci..Dememe fırsat yokkii..Onun 1 numarası annesi zatenbenneyaptımki..Şimdi kız olduda biraz olsun biz de top 10 da üst sıralarda yerimizi aldık..Yalnızzz,erkek anneleri size sesleniyorum..Sadece tatlı dille oğlunuz asla sizden kopamaz..Benimki öyle tatlı dilli öyle tatlı dilliki oğlu mest oluyor..Aslanımla kuzumla iş götürüyo kadın..Bi de bölee ezik ayaklarına yatacaksınız..Hafiften gözyaşları,yapıcı olma ayakları:1shok:

verdiğin tüyolar için sağol :jeyyar:..bizde oğullarımıza öyle davranalım bari şimdiden alıştıralım :))

esracım ben tuttum bu kaydı ezgı hergun aynı saatte uyuyor artık. gecede bıze göre ayarladık. 1 haftadır super gıdıyor...

ezra biz bir aydır hep 8-9 gibi yatırıoz sallıyoruz her yolu deniyoruz karı koca,daha yeni alıştı sanırım 2gündür bizim odaya tam 9da emzirip yatırıorm gözleri açıkken koyuyom yatağına 5dk da uyuyo, zor bi süreç alıştrmak saatlere, inşallah değişmez bizimki

ezra bnm kız hep salncakta cnm 2saatte bi kaldırıom emiyo oynuoz yatırıom sallaynca hep uyur ne çok foto koydm bugn ya gözlerim pörtledi size foto ararken

ee sürekli uyuyunca gece napıo uyuyomu yine ??

hera walla adresını ver gelıom sana bayılırım delikafadulden
ama ewde hiç denemedım zor deilmı yapması
ayy bak şimdi gidip bende tatlı koyiim kendıme misafirden kalan lar warcokacimcoook

uyuyo maşallah 9da yatıyo hep, ama kalkış erken olabiliyo 6-8arası değişiyo, bişeyi farkettik biz ne kadar geç yatrsakta hava aydınlanınca uyanmaya başlıyo, bide o gün uykusuz kaldıysa gece de uyumuyo, ilginç ama bizimki böle

benimki bu programa uyuyor zaten..akşam 10 da yatırıyorum..gece acıkınca uyanıyor emip uyuyor yine..ben gündüzleri öğlen uykusuna alıştırmaya çalışacağım..uykuları hep kısa kısa gündüz..

uyuyo maşallah 9da yatıyo hep, ama kalkış erken olabiliyo 6-8arası değişiyo, bişeyi farkettik biz ne kadar geç yatrsakta hava aydınlanınca uyanmaya başlıyo, bide o gün uykusuz kaldıysa gece de uyumuyo, ilginç ama bizimki böle

bende farkettim canım,gece de düzenli uyuması için gündüzde muhakkak uyuması gerekıo,yoksa mızıldanıo

benimki bu programa uyuyor zaten..akşam 10 da yatırıyorum..gece acıkınca uyanıyor emip uyuyor yine..ben gündüzleri öğlen uykusuna alıştırmaya çalışacağım..uykuları hep kısa kısa gündüz..

bizimde öle gündüz hemncik uyanıverio

ee sürekli uyuyunca gece napıo uyuyomu yine ??

hera walla adresını ver gelıom sana bayılırım delikafadulden
ama ewde hiç denemedım zor deilmı yapması
ayy bak şimdi gidip bende tatlı koyiim kendıme misafirden kalan lar warcokacimcoook

gel esracım beklerim. linay sana da kargo yapayım :)

X