2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

iyi fikir düşünmemiştim,
oyy napcam ben bu çocuğu yaa iyilikle olmuyo kızmayla olmuyo kendi haline bırktım olmuyooooooo olmuyoo

Serpil evde yaptigim kayisi suyunu ece de icmedi. Gecen gun tesadufen markette kendi aldi 200 ml lik kucuk meyve suyu. Kayisili olani sevdi belki kendi aldi diye bilmiyorum bide hazir meyve suyunu dene istersen.
Valla uzerine gitmeyince hic olmuyo. Baban yicek baban icecek diyorum nasil kosarak geliyo.
Zorla olmuyo ama kizinca hic olmuyor. Yersen parka gotururum diyorum yiyo uyu parka goturecem zorda olsa uyuyor :)

yokvalla benimki damam o zaman bende gitmem diyo yemeğini ye istediği bişey varsa o an onu alcam diyorum istemem vazgeçtim onuda alma diyo ay bildiğiniz gibi değil kızlar baban yiycek başka bebek yiycek diyorum onlar yesin ben istemem diyo. sabır taşı oldum valla

:))) aaynı ezgide böyle canım şu yiycek yemezzen .....yesin.... parka götürmem... gitmiycem .... çikolata şeker vericem.... verme.... hiçbir türlü ikna olmuyor ...

ve direk kusuyor benimki ....

kreş çok iyi geldi bize 3 ay direndi ama dur bakalım belki düzelir seninkide...

gecen yıl kuşadasına gittik bu hanım hotelde birşey yemedi diye balık sever dedik kuşadasının içine indik... tadına bakmadı balığın yalvar yakar yok... yan masada iki kız vardı 11-12 yaslarında biz yedirelimmi dediler inanmazsınız kocaman levrek yedi o kızlardan hep inadı bana ...

benimkide öyle derya başkasından yiyo kreşte bi sorun yok inanamadılar anlattıklarıma. öğretmeni bi gün yemek saatinde gelip kameradan izleseniz dedi belki bana inanmazsınız ben şuan sizin anlattıklarınıza inanamıyorum dedi. çağan bide başkasından da ben yanındaysam yemez. çok dayanamazsa arkasını döner bana öyle yer ben yediğini görmiyim yeterki ama yese bile yine de zayıf hafta sonu ve akşam yemeyince kilo da alamıyo okulda yediğini orda koştururken yakıyo olmuş yine 10800 bi ara 11 i görmüştük

Bundan bi ay oncesine kadar ece de boyleydi uzunca bi zaman hep tersini soylerdi ne sedek.bu aralar biraz sakin ve uyumlu.bizde donem donem degisior.bi iki ay huysuz inatsa bi iki ay melek gibi oluyo :)

Bu kis iki ay eceyi kendi haline biraktim 1 kilo verdi.kilo vermesi onemli degil verilir alinir da ama yeme sekli degismedi.hic acikmaz cani bisey istemez. Bi lokma isirir tamam der.yok baktim olmuyo .eskisi kadar zorlamiyorum ama pes etmiyorum.yagda pismis bi yumurtayi en az 40 dakikada yior .2 saati bulduguda oluyo.
Sinirlenip biraksam yememis olacak.ne yese kardir deyip isi gucu birakiyorum yaninda oturup cizgi film izliorum :))

:)merhabaa..
nil bazen kapıo babası yemesin die bazen de ye ye baba büyürsün
bikaç gündür biz de bişi yemioduk kinder süt dilimi,penguı dışında bu akşam azcık salatayla makarna yedi,açıldı işallah ama kahvaltı hiç yapmıo ya..yumurtayı unuttuk..
biz de yarın deniz kenarına gidioruz antalyaya süt beyaz inmeyeyim dedim:)))

:)merhabaa..
nil bazen kapıo babası yemesin die bazen de ye ye baba büyürsün
bikaç gündür biz de bişi yemioduk kinder süt dilimi,penguı dışında bu akşam azcık salatayla makarna yedi,açıldı işallah ama kahvaltı hiç yapmıo ya..yumurtayı unuttuk..
biz de yarın deniz kenarına gidioruz antalyaya süt beyaz inmeyeyim dedim:)))

merhabaaa..
dün gezdiniz di mi??
biz de ilk defasinopz giittik denize Allahımmm nil çıkmak bilmedi sudan şükür:)ağlaya ağlaya aldık mecbur...
ramazan hayırlı olsun hepimize,oruç tatanlara da kuvvet diliorum,kolay gelsin:)))

Merhabalar
Harkese hayirli ramazanlar..
Duygu bizde oyle gelmek bilmiyo. agliyo biraz sezlongta otursun diye oyalamaya calisiyorum ben gidicem deyip duruyo :) bizim kiz dalgalardan korkuyo kumlarda oynayip duruyo he bide habire kosuyo butun gun :)
Ne bitmek bilmez bi enerji ben oturdugum yerde yoruluyorum.

hafta sonu gittinizmi denize... biz pazar gittik çok dalga vardı ... ama deniz çok sıcaktı tam benlik :)) güzeldi 10 gibi gidip 3,5 gibiçıktık...

çıkışta köylüler tezgah açıyor gördünmü domates biber falan çok güzeller... yumurta da aldık tavukların altından hemde daha sıcaktı :))) seviyorum ben böyle taze şeyleri ya ...

ezgide şöyle yapıyor ayakta dikiliyor etrafına bakınıyor bir çocuk görüyor koşa koşa onun yanına gidiyor oturuyor yanına oyuna başlıyor ezgi ezgi bagırsam dönüp bakmıyor peşinden gidiyorum gel gelmez milletle hababam muattap ediyor beni gıcık oluyorum ...

hiç tınlamıyor valla dönüp bakmıyor bile ... napıcam bilmem kaybolmak falan öyle korkuları yok hiç ya ...çok başına buyruk bir çoxuk olucak 17-18inde hiç tutamıycaz heralde...

Bizde cumartesi gunu gittik.oglene kadar bulutluydu ve cok dalgaliydi ben hic girmeim denize.ecede bu defa diger cocuklarin yanina gitti yavas yavas uzaklasiyo onu izlemekten boynum tutuldu :) simdiden basladi diyorum esime buyuyunce hic yanimizda durmayacak
Gecen hafta almistim sebzelerden cok guzeldi hele semizotu.bende cok severim boyle bahce urunleri almayi.bu hafta donuste pazara gidecegiz diye almadim 2 saat yolda gecince pazara gitmeik.evdede hic bisey yok.pazar gunu migrosa gittik az az aldim sebze meyve hem pahali hemde hic guzel degildi.

Bizde cumartesi gunu gittik.oglene kadar bulutluydu ve cok dalgaliydi ben hic girmeim denize.ecede bu defa diger cocuklarin yanina gitti yavas yavas uzaklasiyo onu izlemekten boynum tutuldu :) simdiden basladi diyorum esime buyuyunce hic yanimizda durmayacak
Gecen hafta almistim sebzelerden cok guzeldi hele semizotu.bende cok severim boyle bahce urunleri almayi.bu hafta donuste pazara gidecegiz diye almadim 2 saat yolda gecince pazara gitmeik.evdede hic bisey yok.pazar gunu migrosa gittik az az aldim sebze meyve hem pahali hemde hic guzel degildi.

merhabalar, biz döndük tatilden, deniz güzeldi ama Aslı pek hoşlanmadı, sadece ayaklarını soktu suya.... Birde benim kızım kumları hiç sevmiyor, ayağına kum değecek diye ödü kopuyor!!!!
İlk iş günü ve oruç bir arada zorluyor ... Hayırlı Ramazanlar hepinize.
Aslı bugün kreşe tamamen başladı, öğlen arası aradım bir problem yok dediler, hiç ağlamamış, İnşallah hep böyle devam eder. Umarım Elvin'de kısa zamanda alışır.
Yemek yememe konusu açıldığında hep bir ahhhhh çekiyorum, ama eskisi gibide önemsemiyorum, çünkü ben inat o benden inat.

herkese merhabalar sonunda netim geldi nasılsınız konu yine yemekmi
ben iyiyim çok şükür ama sıcaklarla aram fena çok terliyorum oda zorluyo beni hatta bazen sinirlerim bozuluyo iyki yine kışın doğurucam ay valla kızlar benden size tavsiye eğer ikinciyi doğurusanız gene kışa getirin iki tane ziyaret ettim yeni doğum yapan aman aman ......
defne iyi sırf çene hep evde misafir olsun istiyo bide biraz bu ara inatlaşmamız başladı bi bakıyosun annem benim annem benim neni çeyiyom neni çoç çoç çeyiyom bebişimide çoç çeyiyom babamıda çeyiyom sizi çoç çoç çoç çeyiyom diyo ama iki dakka sonra yapma dediğimi yapıyo bide hırslanıyo falanb dönem heralde diyorum geçicek diye umuyorum bizimki hiç arkadaş canlısı değil ama hemen yanına gidemez kaynaşamaz ne küçükle ne büyükle ama aradan zaman geçtimi alıştımıda yanından ayrılmaz

selam iyi gezmiş herkes. ne hoş çabuk gelsin hafta sonu. dün bizde iyi gezdik eve geldik sahurda yemekle uğraşmamak için poğaça yaptım daha doğrusu yapamadım bul.mk.nın gider yerinden gidememiş su eve bastı. iki saat tem,zle et belim koptu. iş bitince de havuza indik. site havuzlu her ay aidatını yatırıyoruz ama daha dün açılış yapabildik. çağan çocuk havuzunu beğenmedi büyükte yüzcekmiş. kenarda oturalım diyorum tama diyo sonra hoooopp suya diyip atıyo kendini havuza. değil bende boyumu geçen yere gitmeme gibi takıntı var hemen kesiliyorum ayağa kalkmak istiyorum korktum vallaaa..

bugün çağanın fotolarını gönderdi öğretmeni. bi baktım onlarda atlı spora götürmüşler. valla bu kreşi ben durdukça seviyorum. bu arada çağan da eşşek hiç anlatmıyo naptıklarını insan bi ata gittik prensensesi gördüm falan der dimi yokk

slm kızla iisiniz inşallah hayırlı ramazanlar hepinze.ben oruç tutucam bu sene kısmetse çok tembellik yaptım 3senedir.naz ı okula vericektim bu ay ama kıyamadım ya öğlen çok güzel uyuyor yemesi de ii, çocuk orda ne yer ne kadar uyur riske atmak istemedim biraz zor oruçla ama 2ay daha göndermiycem.eylülde de tatile gidicez gitmesin zaten ömrü okulla geçicek
2bebekliler nasıl hayat ya ben hala hiç düşünemiorum 2.yi maalesef..

merhabaa..
ay nil kummm die yırtar kendini ama ayağına gelmesini sevmio..
valla bizim kızan da gider,istediğine istediğini yaptırır,sen şööle ,sen de şööle yap tamam mı derP
bugünlerde acayip babasına düştü nil,burak bayaadır çok çalışıo ondan diodum ama,bugün okuldan geldi güle güle,babam nerde dedi,işte annem dedim,der demez attı kendini aşağıya,bi tepinio,kafasını duvarlara vura vura,çığlık çığlığa,yerlere atladı,koştu deli dana gibi,nası vurdu anlatamam resmen sinir krizi geçirdi..ben de aldım babasına götürdüm..nie bööle oluo acaba??

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…