2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

valla duygu duş işini hiç sormadım tuhafmıyım ne ama havuza gittikleri akşamlar evde hemen bıcı yapıypruz. valla çağan bıcıyı sevmeyen bi çocuk galiba sevmediği için kirletmiyo kendini. elinebişey deyse kıyameti koparır pis oldum diye ama bu havuz işi en çok ona yaradı. suyu kendi döküyo artık başından aşaya dur dilimi ısırıyım
valla sevda 57 oldum bende ama biraz daha vermekstiyorum
bu arada ben kendimi 59 sanırken 61.5 olnuşumda haberim yokmuş tartıda görünce şok olmuştum neyseki 4 ünü çabuk verdim kilomuydu o neyde ya iki haftada iniverdim.

anlatmam lazım
sabah servis geldi çağaı alcak. herzaman durduğu yere bi araba parketmiş. serviste az açığa durdu. çağan geçti her zamanki yerine. otobüs niye orda durdu buraya gelsin dedi. anlattık ama yok. kucaklayıp servise bindirdik oturmaz sabah sabah uğraş dur ikna olmuyo servisin yeri burası buraya gelsin en son şoför amcası aldı kucağına onu biraz uzağa bıraktı sen burda bekle ben otobüsü oraya getiriyim dedi damam dedi benimki koca adam kalktı aravayı geri aldı çağan öyle bindi sonrada diyoki hah şimdi oldu...bu ne sabitlik anlamadım ki ben kızamıyoruzda gülemiyoruzda arada kaldık...

duygu tama işte ne güzel allah ağzınızın tadını hep tatlı etsin bu durumda bi patoloji arama

Merhaba kızlar, nasılsınız_?
Duygucum, çok güzel bir şey işte bu altında birşey arama derya ile serpilin dediği gibi.Bence de birbirinizi seviyorsunuz.Sadece sanırım başka problemler vardı hayatınızda, belki onları da atlattınız, ondan şimdi birbirinize daha olumlu bakabiliyorsunuz.

Serpil, çağan çok belirgin kurallar koyan bir çocuk sanırım.Değişiklikleri kabul etmiyor.İşiniz hem çok kolay, kendi kurallarını koyacak.Ama aynı zamanda çok zor.Bu kurallardan taviz vermeyecek.

evet meral dediğin gibi hem kolay hem zor.
kızlar burası çok sıcak. bir nem var anlatamam. sırf sıcak bu kadar olmazdı bide hipertroidiye girmişim zaten çarpıntı bilmem ne acaip bualdım.

yaa çağan çok fena kabız. tıkaç olmuş hep olurdu ama bu çok fena. ağlaya ağlaya parçaladı kendini. sonunda da sızdı kaldı. şurup dedim bi ölçek z.yağı içirdim inşallah yarına çözülür. 2 saattir onla uğraşıoruz eşşek sıpası yemezse böle olur işte. çeksin aklı başına gelsin diycem olmuyo analık işte. napcam bana bi akıl verin yaaa

serpilcim geçmiş olsun kuru kayısı falan yerse yedir olmadı kaynat suyunu içir geçmiş olsun...

kızlar ya galiba ben pes edicem sizinkiler ne kadar sürede alıştılar kreşe...elvin yırtıyo kendini benden ayrılamıoo sonradan alışıyo unutuyo...ne yapmam lazım??eşim bıraktı bu sabah yine aynı...çok ağlıyomuşş sinirim bozuluo yaa kendimi suçlu hissediyrm...ayyy içim daralıyoo pztsiden beriii.:2:

serpilcim geçmiş olsun kuru kayısı falan yerse yedir olmadı kaynat suyunu içir geçmiş olsun...

kızlar ya galiba ben pes edicem sizinkiler ne kadar sürede alıştılar kreşe...elvin yırtıyo kendini benden ayrılamıoo sonradan alışıyo unutuyo...ne yapmam lazım??eşim bıraktı bu sabah yine aynı...çok ağlıyomuşş sinirim bozuluo yaa kendimi suçlu hissediyrm...ayyy içim daralıyoo pztsiden beriii.:2:

ezgi 17 aylık başladı hiç ağlamadı ... ama son birkaç haftadır gitmiycem diyor ... sonra arkadaşlarını görünce giriyor ...ama aglarsa eminim bende çok kötü olurum...

yapacak birşey yok ilkokuldada aynı tepkiyi veren çocuklar var... o da alışır zaman ver biraz sabır...

yaa çağan çok fena kabız. tıkaç olmuş hep olurdu ama bu çok fena. ağlaya ağlaya parçaladı kendini. sonunda da sızdı kaldı. şurup dedim bi ölçek z.yağı içirdim inşallah yarına çözülür. 2 saattir onla uğraşıoruz eşşek sıpası yemezse böle olur işte. çeksin aklı başına gelsin diycem olmuyo analık işte. napcam bana bi akıl verin yaaa

hiç bilmiyorum kabızlığı ezgi çok küçüktü olmuştu 5 gün yapmamıştı fitil kullanmıştık ....

evet çağan yemediği için oluyor ... meyveye odaklan biraz kavun (yerse tabi velet) ve üzerine su işe yarar galiba geçmiş olsun yavruya ...

Günaydın

Geçmiş olsun serpil, burasıda çok sıcak ve nemli.Yazı seviyorum ama bunaltıyor bazen:)))
Çağanada geçmiş olsun, kabızlığı bilmiyorum ben, egehan hiç olmadı, ama zeytinyağı iyi gelir deniyor.Birde kayısı çok iyi.Kavun dediği gibi deryanın.Bol meyva yese kalamz ama.Çocuklar işte.
-
Burcu, egehanda aylıktı başladığında.Hiç sorun yapmadı.Yaz dönemi göndermiyorum şimdi ama, bazı zamanlar çok güzel giriyor, bazı zamanlar da hep zorluyordu.Zamanla alışacaktır.Bir hafta-15 gün süre tanı.

Zamanla alisir burcu.insanin ici parcalaniyo agladigi zaman ama bi muddet sonra alisiyor hatta kosarak gidio okula gidince :)
Serpil bu konuda tecrubeli olarak bol bol su icmesi gerekiyor eger ilac iciiyorsan miktarini 2katina cikar uzerinede icebildigi kadar su.yemedikleri icin oluyor boyle ecede pesinde kosturursam yiyor meyve yoksa yok.bide sicak suya oturtursan oda cok ii gelior.sularla oynamayi seviyorsa doldur kuveti icinde otursun.
Aman popoda catlak olmasin olunca cok daha zor.biz hala tam olarak duzeltebilmis degiliz.inss kisa surede atlatir

merhaba..
nil de hiç ağlamadı kreşe giderken ama ağlasaydı da gönderirdim sonçta ilkokula da giderken ağlıolar:pzamanla çok sevecek:))o bi senden ayrılsa..
serpil gerçekten poposunu çatlatmadan yapın ne olacaksa..fitil asla vermeyin,zeytinyağ,kayısı,patates kızartması..ii gelir,umarım şimdiye kadar da geçmiştir..
ne var ne yok kızlar,..
dün bizim 5.yılımızdı ama gene iğrençtik..
neys okuyorum ama bazen yazamıorum..kuzuları çok öpün,ööpün ama bak çok içimden geldi..

merhaba..
nil de hiç ağlamadı kreşe giderken ama ağlasaydı da gönderirdim sonçta ilkokula da giderken ağlıolar:pzamanla çok sevecek:))o bi senden ayrılsa..
serpil gerçekten poposunu çatlatmadan yapın ne olacaksa..fitil asla vermeyin,zeytinyağ,kayısı,patates kızartması..ii gelir,umarım şimdiye kadar da geçmiştir..
ne var ne yok kızlar,..
dün bizim 5.yılımızdı ama gene iğrençtik..
neys okuyorum ama bazen yazamıorum..kuzuları çok öpün,ööpün ama bak çok içimden geldi..

patates kızartması nasıl iyi geliyor patates kabızlık yapmazmı :))

niye iiğrençtiniz be güzelim nazarmı değdirdin kendine özzel günlerde yap bir program önceden güzel geçirmeye bak ...

hala kabız keçi şeyi gibi yaptı dünde ama bi önceki gün gibi değildi. dün artık kavga ettik yemediği için. gel dedim olmazzzz odana git biz yiyene kadar odanda kal dedim gidemeemmmmm
sinir etti beni bağırdım çabuk odana diye hala lakayt lakayt gitmeeeemm gidemem diyo bende salonun kapısını bıraktım iyi gitme burda kal dedim. bağırıp bağırıp sustu. eşime dedim sen iyi polis ol al getir geldi paşa çeyrek köfte yiyip kalktı..
sabah uyandık bana diyoki annecim ben okula gitcem ikidede gelmiycem sende çok ağlaa
arkadan babası sesleniyo bende ağlarım oğlum
cevap babacıııımm sen ağlama annem ağlasın
gülermisin ağlarmısın

kızlar barda diye eski bi türk filmi vardı. izlememiştim ben az önce onu izledim dehşet verici bi şeydi yattığım yerden kalkamıyorum

hala kabız keçi şeyi gibi yaptı dünde ama bi önceki gün gibi değildi. dün artık kavga ettik yemediği için. gel dedim olmazzzz odana git biz yiyene kadar odanda kal dedim gidemeemmmmm
sinir etti beni bağırdım çabuk odana diye hala lakayt lakayt gitmeeeemm gidemem diyo bende salonun kapısını bıraktım iyi gitme burda kal dedim. bağırıp bağırıp sustu. eşime dedim sen iyi polis ol al getir geldi paşa çeyrek köfte yiyip kalktı..
sabah uyandık bana diyoki annecim ben okula gitcem ikidede gelmiycem sende çok ağlaa
arkadan babası sesleniyo bende ağlarım oğlum
cevap babacıııımm sen ağlama annem ağlasın
gülermisin ağlarmısın

kızlar barda diye eski bi türk filmi vardı. izlememiştim ben az önce onu izledim dehşet verici bi şeydi yattığım yerden kalkamıyorum

yemiyen çocuk yemiyor işte... bende birkeresinde ezgiye yemek yemediği için odana git demiştim gitmem dedi. aldım kucagıma bıraktım odasına kapıyı kapamadım ama agladı ağladı geldi yiycem dedi... bir lokma almasıyla kusması bir bul oldu... ezgiyi zorlamak bagırmak çağırmak ceza vermek işe yaramıyor maglesef ... ancak yalvar yakar şaklabanlıkla yerse yer başka türlü hayatta yemez

O filmi arkarasimin israri uzerine sinemada izlemistim hemde berbatti. Serpil kayisi suyu icirmeyi denedin mi hic gecen sabah kahvaltida bi bardak icmisti ece ogleden sonra kolayca yapmisti kakasini. Ben simdi ilaci azaltip meyve, meyve suyu, posali yiyeceklerle cozmeye calisiyorum. Cok zor kabizlik popoda catlak olmadan atlatir inss. Dikkat ediyorum ece cok yedigi zaman tuvalete hergun cikiyor. Yemeyince. Gunasiri bazen 2 gunde. Cok sinir bozucu bi durum hani kabizlik
problemi olmasa ne yerse yesin dicem de boyle olunca ugrasip duruyorum.
Derya naber, ezgi nasil? Ramazandan once yarin son bi kilyos yapacagiz. Sayende tayile gitmeden deniz gorduk.

O filmi arkarasimin israri uzerine sinemada izlemistim hemde berbatti. Serpil kayisi suyu icirmeyi denedin mi hic gecen sabah kahvaltida bi bardak icmisti ece ogleden sonra kolayca yapmisti kakasini. Ben simdi ilaci azaltip meyve, meyve suyu, posali yiyeceklerle cozmeye calisiyorum. Cok zor kabizlik popoda catlak olmadan atlatir inss. Dikkat ediyorum ece cok yedigi zaman tuvalete hergun cikiyor. Yemeyince. Gunasiri bazen 2 gunde. Cok sinir bozucu bi durum hani kabizlik
problemi olmasa ne yerse yesin dicem de boyle olunca ugrasip duruyorum.
Derya naber, ezgi nasil? Ramazandan once yarin son bi kilyos yapacagiz. Sayende tayile gitmeden deniz gorduk.

iyiyiz canım nasıl olsun bazen sapıtıyor ama genelde iyiyiz..

kilyosa pazar günü gidicez bizde gidemedik iki haftadır ezgi sayıklıyor kolluklarımı takıp atlıycam diyor sürekli....

burnumuzun dibinde böyle güzel deniz plaj varmış haberimiz yokmuş bizde bu yıl keşfettik yazık valla ....

atada bindir kızını alışsın biz biniyoruz her gittiğimizde....

Evet gercekten guzel. Buralarda oynayabilecegi kum yok heryer beton :KK43: bu sayede cocuk doyasiya oynuyo
Ata binmek istiyor ama babamiz kucuk seneye diyor :)
Bizim kiz dalgalardan korkuyor sabah erkwn gidiyoruz deniz carsaf gibi oluyo cok guzel oynu

Evet gercekten guzel. Buralarda oynayabilecegi kum yok heryer beton :KK43: bu sayede cocuk doyasiya oynuyo
Ata binmek istiyor ama babamiz kucuk seneye diyor :)
Bizim kiz dalgalardan korkuyor sabah erkwn gidiyoruz deniz carsaf gibi oluyo cok guzel oynu

ata bindiriyoruz yanında babası geziyor yine canım çocuk alışsın birşey olmaz....

valla dün kayısı kaynattım içsin diye bi yudum almadı..
çağanda prensesisayıklıyo bindiği atın adı hep ona biniyo..
hafta sonu gideriz bi aksilik olmazsa..
deniz burnumuzn dibinde bi kere gidemedik. şimdi de ramazan geldi bilmiyorum ne zaman açarız sezonu. çağan baya yüzüyomuş. artık havuza kendisi atlamaya başlamış izin vermiyorlarddı kendi atlamasına ama geçen hafta izin vermişler gözetmen eşliğinide tabii

ben yine çok kötü tutuldum boynum sırtım belim buraların nemi çok hiç iyi gelmiyo bana ama yapacak bişey yok artık.. izin verdiler hastaneden öğleden sonra eve geldim oturup filmi izledim sanki bi yerden çıkıp gelceklermiş gibi geliyo fena tırstım ama iyice büyüyünce izletcem oğluma saçma cesurluklar yapmasın diye.

X