2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Günaydın, iyi haftalar.
Egehanda aldı karnesini:))))İlk karnesi:)))
Serpil bence de beraber gitmeniz iyi olmuş.Özlüyorlar tanıdıkları kişileri.Bizimki arada kızkardeşimiz kızını sayıklıyor, resimlerini gördükçe özellikle.Telde konuşturuyoruz.Benim karyam diyor sürkli.Ctesi tunçlar geldi, çok sevindi.Akşama kadar kavga etmeden oynadılar.Sadece arada, bisiklet ve kaykay arasında sorun yaşadılar, ama biraz bizim arabuluculuğumuz biraz kendileri 2 oyuncağı paylaştılar.Ben büyük arabadan korkuyordum, kavga ederlermi diye, ama ikisi birlikte binip sürdüler evin içinde:))))
Ctesi gününden beri, altını bağlamıyorum.Ama kaka sorunumuz var, kesinlikle yapmıyor.Bugün kreşe bırakırkende söyledim, artık bez bağlamıyorum diye.Alıştırma külodu alacağım şimdi.Onu da vereceğim.Bakalım nasıl çözeceğiz.

slm
meralcim çözer bir haftaya merak etme ben hiç kullanmadım alıştırma kilodu kakasinida normal klozete oturtuyorum birazda içeri doğru sarkitiyorum çok kolay yapıyor
bizimde sorunumuz gece kaldırmazsak sabah7 gibi cis yapıyor tutamıyor demek 10 gibi uyuyor 8 de uyanıyor gece kaldırıyorum 4 gibi mecbur
dün disardaydik tüm gün agliycak birsey buldu artık öyle kasmisimki kendimi bugün ise gitmedim tüm vücudum ağrıyor salıncak dolu diye ağlıyor biniyor inmiycem diye ağlıyor yemiycem gelmiycem of of nasıl laf dinleyip adam olacak bu kız ya evde Melek disarda şeytan oluyor çok moralim bozuk

merhabaaa..
meralcim hayırlı olsun:)))nil 7 saat çişini 3 gün de kakasını tutmuştu,en sonunda eşşek gibi yaptıalıştırma külotu ben de kullanmadım ama kakasını mutlaka kitep okuyarak yapar
derya babayla olunca daha da azıo mu,nil babası varken hep çatlak,ben de patlak,adam korkuo nille ne yapıosun dio bazenacaba ev onun hakimiyetinde ya hep lider olma isteğinden mi bööle oluo???
ayy egenin de ilk karnesi hayırlı uğğurlu olsun Allahım bize üni.mezuniyetlerini de göstersin işallah

Sağolun kızlar yaaa, şu çiş işini de çözersek iyi olacak.Aslında büyüdükçe hep çözülecek bir problem oluyor ama neyse:)))))

Sağol duygu, nilinde ilk karnesi hayırlı olsun:)))İnşallah görürürüz o günlerini de.

Yaa bende dışarı çıkmak istemiyorum, evde sorun yok ama dışarda, sürekli bir sorun buluyor.Aynı dediğin gibi derya, inmiyeceğim, binmeyeceğim, buradan gidelim, oraya değil butaya gidelim.Yol tarifimiz kesin oluyor.Her yeri öğrendi ya beyefendi.
Alıştırma külodu evde kullanmayacağım, ama kreşte istediler onlara vereceğim.Baklalım işe yarayacak mı_?

Ezgi babası gelince coşuyor ama anane dede ve teyzede cozutuyor asla takmiyor beni ama yalnız evdeyken ne dersem yapar çok keyiflidir parka gitsek sorun yasamayız gider ağlamadan geliriz ama ikinci üçüncü kisiler bozuyor bizi

nil de hep gezmek istio,oyun parkı,park,kafe,araba,okul,ablalr....nerdeysek diğerinde olası gelio ...bi de bizim canı istedi'lerimiz var,yanlış bişi yapıo ya neden diorum canım istedi!!!benim de yeni cevabım:beniim canımda seni dövmek istio,döveyim mi:)))))))))!!!!nil:hayırrr...puaahahahah..valla cani oldum..
evet hepisi geçecek yani aslında şimdi bile çok rahatladık,valla bi gelip sarılıo,öpüooo,içine sokuo beni

kızlarr vanda işimi bitirdim samsundayım şimdi.
az önce geldik dışarda yedik içtik evdeyiz..
çok şükür bitti..
çağanda ayşe annesi de çok mutluydu. artık ayşe anne değil ayşem annem diyo. kavuşma anları çok hoştu. gördü yüzüne baktı sak,n ve hüzünlü bi şekilde ağlıyomu diye baktı herhalde sonra hiç bişey demeden sarıldııııı kaldıı. vedalaşırkende öpücükler ata ata hemde iki eliyle ve gözden kaybolana dek el sallayarak ayrıldı. bu da burda bittiiiii..
dün akşam yine düştüm. 10 gün öncede çağan kucağımda düşmüştüm yüzüstü düşmeme rağmen çağanı korumayı başardım o gün. kasığım ve dirseğim mosmordu. daha dirseğim geçmemişken dün oturduğum yerden kalkarken tökezlendim başparmağımın üstüne. bugün film çektirdim başparmağım çatlamış. rapor vercem alçıya alcam dedi. dedim olmaz uçağa bincem bide çağan var yanımda. uçakta aktarmalı 2 saat ankarada bekliycez çağanı zaptedemem dedim. o zaman samsunda atel yaptır dedi öyle yırttım ama ayak mosmor şişmiş bide ağrıyoki sormayın.çağanım beni hiç yormadı amaonca yolu uslu uslu geldik..

karneleriniz hayırlı olsunnice mezuniyetlere inş..
derya çocuklar kimden ne alacağını biliyo anneanne gibi büyüklerin yanında bizim fazla yaptırımımızın olamadığının farkındalar ve onu kullanıyorlar. yanlızkjen melek olması çok iyi çünkü onların yanındaki davranışı sadece onların yanında yapabileceğini biliyo demekki. bi hareketi o hareketin sahibiyle özdeşleştiriyo süper bişey. hiiç canını sıkma oldukça aklıllı bi kızın var sınırları belli.
neyse ben kaçarrrr....

kızlar mrb
bende bir iki güne başlamak istiyorum tuvalet eğitimine ama nerden başlıycam bilmiyorum okadar büyüyoki gözümde anlatamam..başlayan ve başaran arkadaşlar yazın lütfen kaç saatte bir tuttunuz gece nasıl oldu,alıştırma kilodu kullandınızmı,kılozetmi yoksa lazımlıkmı biyere gittiğinizde nasıl hallettiniz ayy kafam çok karışıkk çıkamıyom işin içindenn.

Günaydınlar,
Serpil sevindim işlerin yolunda gitmesine, ama geçmiş olsun bir taraftanda.Nasıl düştün öyle yaaa.
Çatlak parmakla yürümek ne yakmıştır canını.Geçmiş olsun canım yine.

Sevda bizde yeniden başlamıştık, ama dün kreşte wc ye sokamamışlar, mecburen bağlamışlar altını. Öğrtmeni yavaş yavaş alıştıralım dedi.Evde klozetede lazımlığa da oturan çocuk orada wc girelim deediklerinde çığlık çığlığa ağlamış.
Ne yapacağız bilmiyorum.

aaa halbuki kreste herşeyi yapar evde yapmazlar çok ilginç alışır canım merak etme keşke altını baglamasalardı açık kalsa altına yapsaydı çişini yapınca rahatsız olsaydı
meral ya benim gibi yapma fırstaın yokmu 1-2 hafta alışana kadar evde takılsana bence kreşte ugraşmamışlar

oh bitti nihayet yani ... çok geçmiş olsun canım benimde ezgi kucağımda düşmemem adet haline geldi.... valla o parmakla ordan oraya ugraştın demek birde çok yazık...

ezgi için yorumun çok hoş valla çok zorluyor beni bagramıyorumda annemlerin yanında çok üzülüyorlar canımı çok sıkıyor ... napalım buda geçicek

Bu hafta kalamam ama önümüzdeki hafta göndermeyeceğim büyük ihtmalle.Evde ben kendim alıştıtayım, en kolayı o olacak.Bende öyle düşünmüştüm.

slm bende çok büyütüyordum gözümde

3. gün artık ezgi koşa koşa tuvaletini yapıp gelmeye başlamıştı...

lazımlığa oturmayı klozete oturmayı reddetti... müzikli lazımlık aldım çok hoşuna gitti bir çiş yapan bebek aldık önce bebk yaptı sonra kendi :)) alkış kıyamet çok hoşuna gitti.

2 günde iki kere altına kaçırdı ... 1 yada 1,5 saatte bir tuvalete oturttum ... istemezse oturtmadım ... hala o istemeden yapmıyor. mesela dışarı çıkıyoruz yap öyle çıkalım diyorum yoksa asla oturmaz...

3 gun gece altını bagladım. sonra ezgi istemedi ben bebk değilim dedi...

şimdi geceleri kaldırmazsam yapabiliyor ... sabaha karşı 4-5 gibi kaldırıyorum ... gece çişim geldi diye kalkmıyor yani o sorun şuan... ama problem değil kalkıyoruz zaten muhakkak ağlar seslenir...

dışardada çok korkuyordum artık onuda söylüyor... ilk zamanlar 1-2 saatte bir götürdüm dışarda şimdi büyük insan gibi bir kere giriyor ...

Bu hafta kalamam ama önümüzdeki hafta göndermeyeceğim büyük ihtmalle.Evde ben kendim alıştıtayım, en kolayı o olacak.Bende öyle düşünmüştüm.

bencede en kolayı o olur evde hep ilgi görür sen hareketlerinden anlarsın belki çocuğun çişi gelmeden götürdüler tuvalete o da yapmak istemedi... ezgi asla yapmıyor çünkü

sağolun kızlar. öğleden sonra hastaneye gitcem atel yaptırmaya.

meral bence de kreşte uğraşmamışlar. egenin wc yw girmeyi reddetmsi çok normal. onlar sabırlı davranacaklardı. bide çocuklar sürekli çiş var mı diye sorulmasını sevmiyorlar. büyük ya onlar. bize sürekli sağda solda çiş var mı diye soruyorlar mı hayır sorsalar sinir oluruz. onlarda inada bindiriyor işi. çağan da gittiğimiz yerlerde asla yapmıyor çiş. anemlerin evde günde bi kez çiş için sokabildik wc ye. onuda artık yatmadan önce sokabiliyorduk. sabah kalkıncada yapmaz düşün yani 24 saatte bir. annem bi ara altını bağlayalım dedi kızdım bende nereye kadar tutacak eninde sonunda yapar dedim bağlatmadım. ama maşallah ne mesane varmış lazımlığı yarısına kadar doldurduğunu biliyorum. ama inatlaşmıyorum.
en iyisi senin uğraşman deryanın dediği gibi. acele etme. bi elde yürümesi bu işin en sağlıklısı.sende bu işi yparken yanında annen teyzen gibi birileri olmamalı. herkes her işe çok karışır çünkü.

sevda bizde 1 günde bitirdik işi. 2. günde kendi gidip yapıyodu. önce anlattım altını açtım sonra çiş gelince haber ver dedim. önce dedi. 2. de altını ıslattı bu suda ne diye şaşırdı akşam wc nin ışığını açtım oda kendini soydurdu. çişin gelirse gidip kendin yaparsın ışıkta kapıda açık dedim. sonra kendi gidip gidip yaptı. allaaahım kaçırcam diye bi koşturuyodu ki çok komik.
ilk gece kaldırdım yapmadı gece boyuncada yapmadı. bende bidaha geceleri hiç kaldırmadım öylee bitti mesele.

dışarda da ilk önce çantamda klozet adaptörü taşıdım sonra onuda bıraktım. antibakteriyel ıslak mendil ve peçete taşıyorum. etrafı ıslak mendille temizleyip peçeteleri seriyorum tamam bizimki de pek dışarda yapmadığı için fazla sorun olmuyor.

ayyyy yine çok uzun yazdım. valla bizim sayfa kapanmıyosa benim sayemde haaa

Sağol serpilcim bilgiler için:)))
Bence de uğraşmadılar.Evde kendim alıştıracağım en kolayı olacak öylesi.

Derya az önce resmi görememiştim, şimdi gördüm.Çok tatlı olmuş bu kız:))))Maşallah bebeğime benim yaaa.
Çiş olayımızı bitirelim, istemeye gelelim.Şimdiden aldık aldık, yoksa bu güzelliği kaçırırız:)))))

:))))))))) çiş olayını halledip he :)) çok güldüm valla

vermem kızımı sıraya girin tüm ortaköy istedide vermedik :)))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…