2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

Benimde demek istediğim buydu zaten:))))Ne olursa olsun, bırak kendi halinde olsun.
Sana şöyle birşey söyleyeyim ovulasyon hesabıyla ilgili.
Kızkardeşim hamile kalmak istiyordu, bu hesapla düşündüler.O sırada hamile kalmadı.Adet bitiminde beraber olmuşlar, ama açıkçası kalacağını hiç düşünmemiş.O gün hamile kalmıştı.
Hamile kalmak bence hem allaha kalmış bir şey hemde senin o anki psikolojine:)))

kesinlikle doğru meralcim bende ovulasyon hesabına göre yapıyodum ama mesela 2 kere sekteye uğradı kaynım kaza geçrimişti o psikolojiyle nasıl olsun o zaman ben hiç saymim kısmetse marttaki adetimden sonra başlayalım çalışmalara Allah versin aratmasın inşallah ne bana ne başkasına hayırlı bi tane daha evladım olsun

amin amin
hani ben dedim böle bişey varsa şansımı denesemmi ama çok ikilem yaşıyodum oluruna bırakmak ağar basıyodu ama yinede acabamı diodum ama sayenizde emin oldum doğrusu :)))

selam kızlar nasılsınız giremiyorum hiç sizde iyi kaynatmışsınız hani :)

Nazocum kızlar çok güzel anlatmışlar herşeyi Allahın takdirine bırak, madem niyetine girdin şubatı martı ovulasyon gününü falan hiç düşünme , at kafandan rahatla ilk önce şöööyle bir sonra nasıl kısmetse öylr olsun bu aradada ben 12. gün hamile kaldım günümü biliyorum çünkü aşılama yaptırmıştık :) oğluşum oldu bak keşke oğluşun olsa o kadar tatlılarki ikisinide tatmış olursun hayırlısı bakalım hadi bekliyelim haberlerini

insan bazan doğru olduğunu bilese bile ikilemde kalıyor. paylaşmak çok güzel bu anlamda. birde sanal anlamda paylaşmakta ayrıymış doğrusu. mesela ben eşime olan sinirimi buralarda aslında buranın bi önemi yok hiç bi yerde paylaşmam. sır vermeyi sevmem pek. belki de o yüzden burada çok anlatıp duruyorum. biraz başınız şişiyo ama napiim.
aslında biz sorun yaşayan bi çift değildik yanii ben sorun yapmazsam herşey yolunda ama ben bişeyleri sorun yapabiliyosam sorun var demektir dimi.
neyse buda biter ben biraz kapattım kendimi eşimede arkadaşlarımada biraz böyle olsun kafamı dinleyeyim.
ne diyeyim nazo allah sağlıklı sıhhatli eli yüzü düzgün kendi güzel bahtı güzel evlat nasip etsin sana ve tüm isteyenlere..
meralinde dediği gibi gün saymayla da olmuyo. ben baya uğraşmıştım olsun diye gün say dediler saydım bi halt olmadı sonra gün saymadım adet bitiminde birlikte olduk nasıl olduysa oldu işte. allah can versin yeterki..

dimi emel tamam kız çocuk başka diyorlar ama erkek çocukta başka yaaa.. yani olay senin olduktan sonra keşke oğlan olcana kız olsaydı veya kız olcana erkek olsaydı demiyosun. evlat sonuçta
kızlığını erkekliğini bi yana bırak çocuğunun bi eksiği bile olsa ki allah korusun yinede anne baba iyiki o bizim çocuğumuz olmuş diyorlar. böyle işte erkekin yeride başka

amin serpilcim amin
yaaa ne kafa şişirmesi ne alaka o zaman bizde senin kafanı şişiriyoruz alala deli kız
saol emelcim
bencede paylaşmak çok güzel serpil akıl akıldan üstündür diymi heleki burda benden yaşça büyük tecrübeli deneyim sahibi insalnlar varken burda paylaşımda olmadık benide çok rahatlatıyo
sende kendini dinlemekle en iyisini yapıyosun en başta sen ne istediğini bilicen karar vericenki ona göre hareket edesin eşinlede problem geçicidir oluyo böle şeyler hayatta

itiraf edimi erkek olursa sevememekten korkuyorum komik ama öle işte ne bilim ya kızım gibi sevemezsem diorum ya ayrım yaparsam diorum hoş kız olsa bile aynı şeyleri düşünüyorum

ay nazo deme böyle şeyler....

ben deli gibikız istiyordum... hatta hamile kaldım kesin kız hissediyorum diyordum...

dr gittik erkek demezmi? birkaç damla göz yaşı döktüm ama neden bilmiyorum şuan üzüldümmü şaşırdımmı ?

neyse bir süre sonra baktım isim aramaya başladım. oğlumla dans ederim... .kocaman boyum kadar dalyan gibi oğlumla gezerim gurur duyarım onunla demeye başladım...

sonraki hafta kız olduğunu öğrendim :))))))))

allah dediki bana resmen bak oğlun olsada seversin kızın olsada seversin....

evlat bu ya sevilmezmi? insana öylede gelse seviyorsun güzelim.... o minicik masumu görünce için erir merak etme

Son düzenleme:
ama şu bendede var

ikinciyi doğurunca ezgiciğimle eskisi gibi ilgilenemem daha çok küçük ilgiye çok ihtiyacı var falan gibi şeyleri kafamdan atamıyorum...

onun erkek olmasıyla alakası yok bence. ikinciyi birinci kadar severmiyim diye düşünüyosun ya o ayrı. bende olsa severmiyim diye düşünüyorum ama eminim severim. yani bunları nasıl bu kadar sevdik onlarıda en az bu kadar severiz merak etme...

seviceğimize eminim ama

ezgi daha çok küçük geliyor bana...

şimdi tek o var ve tüm ilgimiz onun üzerinde ikinci gelince çok ilgiye ihtiyacı olacak sürekli emzirmek vs... ezgi ne olacak o sırada ... ezgiye baksam bebek ne olacak...

ben ezgiyi emzirirdim kucağıma yatırırdım orada uyurdu odasına koymadım aylarca... başka odaya götüremedim hep salonda yanımda dizimde uyudu gündüz... gece zaten odamızdaydı.... ne biliyim ben bir garip çocuk bakıyorum :)) yapışık geziyoruz...

dimi yaaa serpil
dün halamdeyken kuzenimle konuştuk diorum ya onunda kızı var defneden 3 ay büyük düşünüyomusun ikinciyi dedim ki düşünün defneden daha ılımlı uyumlu söz dinleyen bi çocuk yani zor bebek değildi neyse ay yok düşünmüyorum dedi neden dedim maddi açıdan dedi şimdi ezgiyi kreşe göndermek istiyorum onu gönderip ikinciyi göndermesem olmaz ama ikisini birden gönderemem okul hayatı çok masraflı dersanesi mersanesi zor dedi iyide neyin garantisi var dedim bu yüzden kardeşszimi kaldın ilerde derse sana neden benim kardeşim yok die ee kızım biz seni iyi okutmak için yapmadık kız demezmi benim yüzümden die

valla ezgi bana sorarsa kardeş neden yapmadın diye

senin yüzünden diycem... yaramazlıgından :))))))

dün varya evdeydik ya koltukların en üst kısmı düz bizim orada geziyor bir sola bir saga göbek atıyor sonra hop bana atıyor kendini... yok böyle bir şey yani...

koltuk tepesinde geziyor çok yaramaz dedikleri ezgi işte.....

Kızlar size şöyle söyleyeyim.İlk çocuk olduğunda ikinciyi sever miyim diye düşünüyorsun.
Benim ilk kızım doğduğunda 3 yaşında hamile kaldım, istemiyordum.Ama mecburen kabul ettim.Oğlum olsun istiyordum o başka:))))

Ama açıkçası, ne olursa olsun, kızımdan daha fazla sevemem diye düşünüyordum.Doğupta kucağıma aldığımda ikisi içinde kesinlikle ayırım yapamayacağımı anladım.
Tabii küçük olduğu için ikinciyle ilk başta biraz daha fazla ilgileniyorsun mecburen ama her zaman ikisine de vakit ayırabiliyorsun.Senin için yorucu oluyor sadece:))))

Derya, işte 2. çocuk olmasının nedenlerinden biriside bu.Şimdi yapışık ikiz gibi dolaşıyorsunuz, o da sana aşırı bağlı oluyor.Ama dengeyi hafif kaçırırsan, aileye, anneye babaya bağımlı çocuklar olmaya başlıyor.Kendi ayakları üzerinde dikilemiyorlar.Ben o bakımdan ikinci çocuğun olması taraftarıyım. Anneye ya da babaya birşey olsa 2 kardeş birbirlerine çok iyi destek olabiliyorlar.
Yanlış anlama ezgi öyle olacak demiyorum:)))Sonuçta anladığım kadarıyla zaten ezgi şimdiden kendi başına yaşayabiliyor.Kreşe gidebilmesi, oradan zevk alması bile önemli.

Son düzenleme:
yok güzelim babası öyle büyütüyor normal tek oyunları yok....

hep koltuk tepelerinden hoplamalar zıplamalar, havada dönmeler. yerde yuvarlanma

yatakta tepinmeler... nerde anormallik orada bizimkiler...

şimdi yeni oyunları at gibi yürüme :))) bir garip yürüyorlar tek ayakla hoplaya hoplaya :))))

doğru söylüyorsun canım biz ölünce yalnız kalmasın bu hayatta diyorum ama daha ikinciyi düşünme fikri bile uzak bana... hamilelik doğum hepsi uzak... hala gece uyanan bir bebeğim var zaten :))))

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…