2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

filizz metinle kaanı resmi yokmu merak ettim bi sakıncası yoksa koysana müsait bi zamanda kaanıda merak ediyorum

Kızlar günaydın birsey sorucam
ezgi iki gündür katı seyler yerken disının acidigini söylüyor sag alt sdislerini gösteriyor 2 tane çiğneme dısı çıkmış zaten orada en arkadakide kabarmış gibi o ne zaman çıkıyor erken degilmi çürükte yok peynir ekmek yiyemedi bu sabah acıyor deyip ağlıyor

en arka azılar için ikiyaşmış. yani zamanı artık. biimkinde de bi kabarıklık var kaşıyor ama acıyo falan demiyo. hadi bi çırpıda bunlarıda çıkarıp kurtulsun yavrular..

3. Azı yani dımı bizde 2 tane çıkmış zaten yazık birseyler yemek istiyor canı çok yanıyor

Süt dislerni 20 taneymiş ezginin 20 tane zaten başka çıkmaması lazım anlamadım ben bu ısı ya

merhaba arkadaşlar,bende sürekli takip eden malesef ara ara yazabilen ocak annelerindenim..
ve hamileyim...
kızım yemek yeme,banyo,uyku problemi olan bi çocuk..
herşeyimiz savaşarak..
nasıl olcak napıcam hiç bilmiyorm..
ikinci bebeği olan anneler;çok zorlanıyor musunuz?

merhabaaa...
derya dişine bişi batmış olmasın,yani diş etine vs..geçmiş olsun,dişleri tam dediğin gibi..
sevdaaaa çok tatlısın yaa..kocayı anasına ha:)
aylinnn gece gece geldin ha,hoşgeldin:)
ebrar seni hatırlıorum ama ne zaman hamile kaldın,hayırlı olsun??

teşekkür ederim duygu:)
aslında 2 ayı geçmiş olması lazım ama geç yumurtlama olmuş sanırım henüz dün duyduk kalp atışlarını:)
7 haftalık kadar minik fasülye:)

Son düzenleme:
EVET derya 20 tane. yani dişleri tam en arka azıları ne kadar erken çıkarmış. duygunun dediği gibi başka bişey olabilir bi diş hk.ne götür istersen.
valla çağan 4aylık çıkardı ilk dişini ama arka 4 azı hala bekliyor.

ayy febrar aynen çağan. yemek uyku banyo sorun bizde de
ama ikinci öyleo lmaz diiyorlar hem ona bakıp kzında sorun çıkarmaz olur belkide.

kızlar oğlum ece ecee diyip duruyo. bakıcılarıyla da yolları ayırdılar artık hergünde göremeyecek.
bugün bakıcısı bize geldi (ecenin bakıcısı) kadına nasıl sarılıyo ece nerde yapıyo kadıncaz bile bi kötü oldu. söz verdi ben seni eceye götürürüm pazartesi diyede biraz durdu bizimki..

kızlar koltuklarımın döşemelerini değiştireceğim. sıkıldım
diyorum ya herşeyden sıkıldım diye bari onlar değişsin. koltuklarım çok sağlam kıyamıyorum yenisini almaya..
döşeme için kumaş önerileriniz var mı araştırıyorum gerçi de önerileride alabilirim..

gezentiler merhabaaa...
ay nil de çoktannn tamamladı anam hepisi farklı bu bebeklerin
canım kaplama işi koltuk fiyatına denk gelio sıkıldım die yapacaksan kökten değiştir gitsin
kızlar nilin de var küçük aşkı,oğusszz..kızanımım gözleri parlıo,hafif utangaç bahsedio oğuzdan,burak patlatırım kafalarını modunda ama benim nedensse hoşuma gidio

hatta vitrinimide çizdim bi model çokta zorlanmadan çağana gardrop olacak şekilde. vanda bunu yapabilecek birilerini bulursam yaptırcam. bu sefer de içindekileri nereye koycam derdine düştüm. tv ünitesi alsam ama zaten kalabalıktan bıktım evdeki herşeyi atıp rahatlayasım var.
tayinci olmak yerleşik bi düzeninin olmaması çok kötü. 10 yıldır geziyoruz. daha öncesinde de babamla gezerdik o da askerdi..
benim şansımmış bu..
vandan ne zaman gideceğimiz belli değil napsam idare mi etsem yoksa kendimi kasmasammı
eşim hiç kasmaz al der ama ben öyle değilim. böyle dengeliyoruz birbirimizi demekki.
bu arada biz hala nanemollayız.
vanda kalma kararı iikimizin kararıymış gibi anlatyo herkese ben daha da sinir oluyorum. ama konuşmuyorumda. çünkü beni haksız çıkaracak nasılsa.
kestirip atacak konuyu ben dahada sinir olcam. işte aslında belkide bu yüzden herşeyi değiştresim var evi değiştiremiyorum bari içindekileri değiştireyim..
vazgeçmezsem tabii...

canım ben olsam değiştirmezdim yani ne bilim kullanılır durumda ise ne gerek varki hani kenid evinizde olsanız hemen derim ama ordan oraya modlarında olan eşyalara oluyo yazık valla ev senindeil eşyada senin kalmıyosen bilirsin tabide ben mesela bu eve geçen sene taşındım herşeyi sıfırdan yaptırdım çokta güzel oldu ama sona bir iki eksik kalmıştı onlardanda vazgeçtim çünkü bizim evimiz olmasına rağmen burda kalıcı olmıycam inşş ev yaptırma düşüncemiz var her kesede diom valla çöp bile almam buryaa yeter aldığımm

valla sevda haklısın ne diyim. yeni aldıklarımda çöp olcaına hiç almamak daha iyi..
bende onu orayabunu buraya koyuyorum.
yarın nöbetçiyim nöbetim iyi geçerse biraz sağlıklı düşünmeye fırsatım olur belki. evde kafamı hiç toparlayamıyorum.
akşama da misafir çağıırdım. ikiz kızları var. birbirimizi çok iyi anlıyoruz. biraz dertleşiriz. uzak oturdukları için pek sık görüşemiyoruz onlar bi dağın tepesinde oturuyo kışın yolları çok kötü oluyo dertleşebileceğin yakınında biri olması çok iyi oluyo.
gerçi ben fazla tanıdıklarımla rahat ta dertleşemmem ama
neyse yaa yattılar baba oğul bizimki sanırım babasını uyutacak.
3-4 ay önce eşimin bi arkadşaı gelmişti. çağana da zuzu fareler varya onlardan almış. çağan sadece ogün görmüştü arkadaşı
bugün yine geldi çağan direk gidip oyuncağı arayıp buldu annee abiç diyo. abisi almış. unutmamış sıpa çok hoşuma gitti.

Slm.. Uzun bir aradan sonra tekrar ocak annelerine girebildim... Özledmişim burayı..

Ebrar hayırlı olsun, sağlıcakla kucağına alırsın inş.

Aybükenin de yeme sıkıntısı var. Banyo yapmayı çok seviyor, gündüzleri ayağımda sallıyorum akşamları kendi uyuyor beşiğinde... Kızımın da bi Azra'sı var. Gece gündüz sayıklar durur. Kendisi karşı komşumun kızı aybüşten 4 ay küçük bütün gün beraberler ama yetmiyor galiba...

Neyse :) iyi sohbetler...

kimseler uğramamış.
yarın kısmetse dimii.
benim oğlum acıkmış yemek yok evde almış eline cips şu fırınlananlardan bi elinde de su yiyo içiyo..
ayy bu bile bişey benim için..

evet canım en iyisi bencede,hani dedimya sizin sonuçta orada temelli olmadığınız belli herkesde öle düşünerek bakar zaten eve kimse görmez eskiyi yeniyi yarın öbürgün kendi evine geçince ohhh en güzellerini en harikalarını alırsın inşallah Allah gönlüne göre versin hayatım.dertleşcek birini bulduğunada sevindim bende oda yok valla sonuçta burda kimsem yok hepsi eşimin yakınları çevresi arkadaşları benim tüm çevrem istanbulda oraya geldiğimde kendime geliyorum kendimi hatırlıyorum resmen.

Hoş bulduk.. İyiyiz çok şükür. 5 günlüğüne babannemiz gelmişti hemen huy değiştirdi bizim cadı onun şımarıklıklarıyla uğraşıyorum...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…