2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

slm kızlar aysegül gecmiş olsun academic hospital evimin cok yakınında iyi diye de bilirim sasırdım anlattıklarına allah acil şifalar verdin allah cektirmesin....
lida tebrik ederim canım bak gör hersey güzel olcak metin de kar sayıklıyo....
deryaaaaaaa nerde olmustu nişanınız yer arıyodunuz şimdi de evleniyo dimi zaman ne cabuk geciyo
kızlar metin yasından cok ileri konusuyo herseyi söylüyo soru cevap yapıyoruz dün cok güldüm aramızdaki diyalog
metin:anneeeeeeeee ben gidiyom(ayagında babasının ayakkabıları)
filizglum nereye
msmanlara
fsman kim
m:cavolin osmana vurdu osman aglyo onlara gidiyorum
koptuk gülmekten
şimdi de Atatürk e taktı dizlerine vuruyo tüh tüh tüh atatürk ölmüüüüüüüüüüş
niye gelmiyo hadi gelsin
dil pabuc kadar işimiz var sorular soruyo kaan nerden geldi evi nerde ne zaman gitcek bana ne zaman abi dicek
bugunde sasırmıs aaaaaaaa sen niye okula gitmedin cocuklara bagırdın dimiiiiiiiiiiiiii diyo

erkekler geç konuşurlar diyorlar birde görüyormusun metini...

yalnız kaanın hala gitmesini beklemesine çok üzüldüm :))) hüsrana uğruyordur gitmedikçe

Merhaba kızlar..
Ben de ayda yılda bir katılabilenlerdenim..Sanırım işleri birarada götüremiyorum ,zamanım olmuyor.Tatile girdik ya ,evdeyim.Çok zor bir hafta geçirdik,Bade rotavirüs oldu
2 gün kustu..Ama sürekli..Eşim Gata kalabalıktır özel hastaneye götürelim dedi,gittik serum taktılar...Ve serum takılıyken kucağımda durmasını teklif ettiler..Serum 4 saate ayarlıydı..Eşim çıldırdı..Bağırdı,tehditler savurdu..Sonra bizi kıçıkırık bir gözlem odasına aldılar..Çok kalabalık acilde yatamaz dediler..Klinikte yer yokmuş,falan filan..Herneyse..Serum bitti ,bu arada ateşi de yükseldi 40 a.Kusması devam ediyordu..Zaten inanlmaz halsizdi ve çoook dirençli bir iştahsızlığı vardı..
suyu içiyor ve içmesiyle birlikte geri kusuyordu..
Bize yerimiz yok hadi artık başka kapıya dediler..Gata ya geldik apar topar..Gayet güzel yatışımız yaptık 4 ayrı hekim gelip gördü...Yani, ne varsa devletde var diyeceğim.Paranla rezil olmaktan ötesi yok..
Bade toplam 3 şişe serum yedi Bu arada hep baygındı..Ateşten gözlerini açamadı yavrum..Ben perişan oldum tabiii..kakada rota baktılar ve pozitif çıktı..Nerden nasiplendik bu virüsü bilemiyorum.Toplamda 4 gün kesinlikle birşey yiyip içmedi..bir lokma bile düşünün..
Allah a çok şükür şimdi toparlandık.Zaten ateşten sonra ishale çeviriyor 4-5 gün ishal devam ediyor ve böylece virüs vucuttan atılıyormuş.
İşte böylee..Bu arada ben rota aşısı yaptırmamışım..Doktor gerek yok demişti..Allah razı olsun kendisinden..Hürmetle andım hastalık esnasında..Ayşegül Allah kayınvaldene yardımcı olsun..
BENİM KIZIM HİÇ ÖYLE BICIR BICIR KONUŞMUYOR YA ARKADAŞLAR..En fazla 2 kelimeli kısa cümleler kuruyor..Bi de uyduruk kelimelerle şarkı söylüyor..Başka bi numarası yok yaniii

bizde de soru cevap oluyo filizcim çok tatlı oluyolar bu ara taktığıda nerdenin (nerdesin) evin içinde sesleniyo anneee nerdenin :)))
bizde osman yasaklı dizilerden soruyolar defne osmanı izliyomusun babam açmıyo diyo :))) reklamını görünce aaa anne babam açtı diye seviniyo :)) halbuki anası açmıyo

Maşallah metine yaaaa, süper konuşmalar.Büyümüşte küçülmüş.Akıllı bıdık:)))Kaanı hala istemiyoruz öyle mi_? Benim kızımda büyük oğlumu istememişti.Araları 3,5 yaş olduğu halde hemde.
Gamze sizede geçmiş olsun canım.Özel hastaneler artık devlet hastanesinden beter.Sadece otel hizmeti veriyorlar.
Defneyede maşallah nazlı.Daha bizde o tür konuşmalar yok.Şimdilik kendi dilince bir şeyler söylüyor, biz anlamayınca da çıldırıyor.:))))

saol meralcim
deryanın dediği gibbi erkek çocukları genelde geç konuşuyo metin gibi istisnalar olabiliyo tabi defnenin akranı tanıdığım 2 tane erkek çocuğu var cümle kurmak bi yana kelime dahi çıkmıyo ağızlarından bi arkadaşımında oğlu 3 yaşına kadar sadece anne baba ve ıh ıh şeklindeydi sonra birden açıldı şimdi 4 yaşında ve maşallah şakır şakır konuşuyo

valla monte oğluna maşallah. bayılıdım konuşmalara.. görmeyi çok isterdim onu öyle..

ama farklı bi çocuk demekki. mota mot konuşma değil resmen analiz edilmiş konuşmalar. sen ne biliyosun ağladı diye teselli etmeye gitmeyi. tekrar tekrar maşallah valla..

bizim dana da içerde babasına boooo yapıyo korkutuyo aklınca işte biz daha oralardayız..

ya arkadaşlar başaktan haberi olan varmı acaba.
bana baya oluyor bir mesaj atmış
ben mesajı baya geç farkettim. ve ona cevap yazdım. ancak bir daha siteye sanırım girmedi çünkü cevap yazmadı. açıkcası biraz kırgın bir mesajdı. daha doğrusu ona kırıldığımı hissetmiş öyle olmadığını falan yazdım ama bidaha da hiç girmeyince merak ettim kendisini. acaba siteye girmemesine ben mi neden oldum diye.
tanıyan bilen varsa bi arayıp sorsa nasıl iyimi vallahi içime çok dert oldu..

gamze gecmiş olsun rota asısını olmusmuydunuz olanlar coooook hafif geciriyo diye biliyorum ishal kadar da cocugu mahveden bir hastalık yoktur herhalde....
derya meral aslında kardesini seviyo zarar vermiyo ama dün ısrarla sordu sasırdım bilinçaltı işte...
metin cok erken konustu cümle kurucagını filan tahmin etmiyordum ama sasırttı bizi keske az konussa da yemek yese biraz...
cocuk mantıgı işte bizimki saklambaca bulamaz ki diyo anneeeeeeeee bulamaz ki oynayalıııııııım 1-10 sayar arar bulur
nazlı defne de anlattıgına göre cok uslu akıllı masallah valla forumda en favorim kızım

günaydın meral nolsun istanbulda kar var soğuk eve tıkıldık kaldık

saol filizcim evet bgenel uslu uyumlu bi çocuk arada sapıtıyo tabi ama :))) ya diorum ya ben biraz yüz bversem veya gevşek bıraksam dahada sapıtma alt yapısı var

Günaydın nazlı.O kadar olacak canım, çocuk sonuçta.Biz de o kadar yüz vermiyoruz, aslında ben biraz kuralcıyımdır, babasıda öyle.Ama yine de sapıtıyor:)))Bir de yüz versek ne olacak bilmiyorum.:))))
Dün güneşli ama soğuktu.Bugün çok güzel bir hava var burada.

işte bunu söylemeye çalışıyorum her çocuk kendine has bi karakterle doğuyo yani direk yetiştirmeyle veya davbranış şekliyle siz onu öyle yapmıyosunuz yani kimi çocuğun içinde var direk ortaya koyuyo kiminde de içinde var bizler ortaya çıkarıyoruz kimisinde hiç yok dedim ya ben kızımı çok iyi tanıyorum benimkinin içinde var ben desteklesem ortaya çıkar ama kuzenimin kızının hiç içinde bile yok

Benim kızkardeşimin bir tanesi öyleydi.Annem hala söyler.Ufukla heryere giderdim.Oturttuğun yerden kıpırdamaz, acıksa bile acıktım demez.Ben vermedikçe hiç bir oyuncağa atlamaz diye:)))Diğer kızkardeşimde tam onun tersiydi.Cadaloz, yaramaz, dur durak bilmez:)))Her ikisinide aynı aile yetiştirmesine rağmen arada dağlar kadar fark var.
Dediğin gibi çocuğun içinden gelecek.Yapısı nasılsa, öyle davranışlar sergiliyor.

bu arada pilatese başladım tekrar acaip etkili yaaa ilk günden karın kaslarım ağrımaya başladı valla

en basit örnek pilatesi beraber yapıyoruz fakat ben ham olduğum için çok zorlamıyorum hareketleri yarım bırakıyorum benimki yiyo anne hadi gel yapalım hadi hadi dün yıktı ortalığı dedim annecim yoruluyorum yarın yapıcaz tekrar yok dinlemiyo bende kapattım tvyi hayır annecim yarın dedim biraz daha ısrar etti vazgeçti ama ben gönlü olsun diye yapsam sürekli bunu yapıcak bana ısrar ısrar ve zamanla dediğini yaptırma

selam kızlar. offf sabahsabah bi yoruldum ki sormayın. hastaneye geldik acil servis hasta kaynıyo. geldikçe geldiler 12 hasta trafik kazası. daha ancak oturduk yerimize oturduğumuz yerden çalışmaya devam ediyoruz işte.

siz sohbeti kaynatmışsınız bile.

zaten canım sıkkın bide üstüne bu.
sabah kalktık heryer beyaz olmuş güzeldi ama gerçi buralarda kar direk yere düşüyo.
konacağı dal yok öyle işte..
benim oğlumda gezmelerde falan çok iyidir maşallah. hiç zorluğu olmaz bana. izin almadan hiçbişeyi ellemez zarar vermez izni evin sahibinden direk alır öyle işte..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…