2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

canım çok sevindim annene de cağanın iyi olmasınada...sizede geçmiş olsun eşinle... .biz hasta olalımda çocuklara birşey olmasın.

slm kızlar
ben de ilk gün tuttum oruç Allah kabul ederse ama çook zordu ya, hiç acıkmadım aslnda ama insan sürekli yatmak istiyo çocukla da imkansız..bi de ifgtarda 1.5lt su içtim ölüorum sandım az kalsın patlıycaktım orta yerimden:)napalım bu senede tutamıycam belli oldu
derya ben de tavsiye ediyim colgate:)naz çok seviyo yıldızlı yıldızlı minicik sürüyoruz fırçalıyo yemeklerden sonra
biz de artık büyük havuzuna geçtik küçük kesmiyo bizimkini,kolluklarıyla bi uçtan bi uca yüzüyo ama ağzını kapamayı bi öğretemedim gülmekten kapanmıyo o minik ağız.allahtan yutmuyo hep açık olduu için ağzı giriyo çıkıyo su:)

maşallah naza, çağanda iyileşmiş ...ama annesi ve babası hastaymış, çok geçmiş olsun.
Tuvalet eğitimi için bizde bir Çinli gelin var 8-9 aylıkken başladı. Bizde güldük ama çocuk bir yaşında tuvaletini söylüyordu. Ben seneye yazın bıraktım...
Hepinize iyi iftarlar ve iyi bir haftasonu geçirmenizi diliyorum.

günaydın kızlar

burcucum unutmuşum elvin ne kadar büyümüş maşallah çok tatlı

incicim çok geçmiş olsun hepinize

buldum tamam bu dimi

evet deryacım bu tadıda çok güzel diş fırçasıda oral b nin var 1 yaş onu kullanabilirsin ben parmağa takılan şeffaf diş fırçasını kullanıyorum (nenedent)

iyi geceler kızlar , ramazan hayırlı olsun herkese.Tutanlara bol sabır diliyorum.Ben hiç denemeye bile kalkmadım açıkçası.Annem tutuyor bizde.
ay meral anlatmayın bunları benim moralim bozuluyor ... yeni evim 14, katta cam kapı açmıyoruz ödümüzü koparıyor bu kız bizim heryere tırmanıyorlar en büyük fobim oldu bu benim...
Hayatım balkonlara sandalye vb üzerine çıkabileceği birşey bırakmıyorum.Benim korkum merdivenler mermer ayağı kayıp düşmesin diye.Yoksa balkonlarda üzerine çıkıp düşeceği sandalye filan yok.Ama tırmanma dediğin gibi hepsinde var:))))Dağcı olacak bu veletler:))))

emelcim arada ugruyorsun cevap verirsen sevinirim onata diş macunu ne kullanıyorsun markası nedir.

florürlü olması lazımmış hangi markalarda var bulamadım.
Her akşam banyodan sonra egede diş fırçasını istiyor, ama ben 2 yaşından önce diş macunu verilmesini sakındcalı buluyorum.

Egeninde ütün vücudu isilik oldu.Bende kullanayım bari bunu.Hergün denize gitsekte, orada sönüyor, sabah uyandığüında tekrar oluşuyor terlediğinde.
2-3 gündür poposu pişiyor diye bez bağlamayı arada bırakıyorum.Çişin var mı dediğimde varsa tuvalete gidiyoruz.Ama tuvalete oturduğunda oyun oynuyor.Bende artık bıraktım, benyoda yere çömeliyor, çişini yapıyor:))))Benim oğlum pek modern olamayacak anlaşılan:))))Bu gün kendisi pipisini tutarak çiş çiş dedi, götürdüm yaptı.Sanırım zorlamaya kalmadan kendisi söyleyecek:)))

Sağol emelcim.Bu veletlerden gözümüzü bir dakika ayırmaya gelmiyor:)))3 kişinin gözü önünde çatı katına tırmanmış.

Annene çok sevindim canım.Hayırlısı ile gitsin gelsin inşallah.Sizin yaşadığınızı bizde 2 hafta öncesinde yaşamıştık.Geçmiş olsun hepinize.
Bende annemin balkon kapısını kapatıyorum, bazen annem sandalye filan bırakabiliyor.O yüzden ege ile tek başınaysak sabahları balkon kapısını kapatıyorum, oraya çıkmasın diye.Birkez alıştılar mı devamını getiriyorlar zaten.

Naza da maşallah.Egeye öğrettim, ağzını açıyor suyu alıp, arkasından atıyor.Dün datçada, kolluksuz yüzdü:))))Ama ancak 1-2 metre.Sonra suya daldı.Hemen tutup çıkardık ama bizimki bana mısın demiyor.Yine bırakın beni diyor.

günaydın kızlar

oğluşum kaç gündür ne güzel 7 de kalkıyordu bu sabah yine 6 da uyandık gece çok sıcak uyuyamıyoruz sabaha kadar vantilatör çalıştırdım ama yinede sıcaktı çocuğa zarar verir diyede korkuyorum ama başka çare yok sıcak daha perişan ediyor

meralcim merdiven başlarına takılan güvenlik kapıları var onlardan düşündünüzmü hiç

incicim iyiyim canım saol sen nasılsın iyileştimi çağan, annenede hayırlı olsun benim annemde çok istiyor kısmet olur inşallah ama onun gidecek kimsesi yok babam yarı felçli gidemez, dedem yaşlı , ancak bir arkadaş falan bulması lazım kendine

Son düzenleme:
selamlar herkese gerçi pek uğrayan kalmamış siteye
emel meral saolun cablarım hayırlısı ile gitsin gelsin işallah annem bakalım çok istiyrdu valla emelcim benimde abimle gidiyolar işallah bir kaç arkadaş ulurda annenede nasip olur canım
ya bnede diş macunu kullanmıyorum gerçi benim opğlan fırçalamıyda pek sevmiyor arada zrola işte günde 1 defa akşamları anca yapıyoz nasıl alışkanlık olucak bilmiyorum
meral çağanda sürekli pişik ya bugün gene pişik olmuş ay ağlıyor altını elletmiyor bizde hergün üç defa suya sokuyoz yarım saat ama banamısın demiyor birde ishal yavrum gerçi isahli dişlerden sanırsam habire patlatıyor malum geç çıkmaya başladı bizimkiler şimdi haftada iki üç diş birden patlıyor oda çok zorluyor çağanı iştahı gene sıfır ugün sadece 1 küçük muz yedi uyudu gerçi sağlıklı olsunda yemsin artık diyorum zira bu yaz hastalıktan çok çektik
bu nazonun bahsetiği babenin şampuanı falan nerde satılıyor acaba bende alayım ya elki iyi gelir bizede dr travazal verdi o bile kar etmedi
ha unutmadan dün esra ile komnuştum izmire dönmüş taşınmış evine ama net henüz yokmuş hepinize selamı var berrakta iyiymiş
emelcim sen antilatörü fazla açma yine bende pencere açıyorum gece pencere açsan daha iyi sanki tabi evinizin durumunu sen daha iyi bilirisin neyse kıslar ben kaçtım akşama uğrarım

Emelcim ben tüm merdiven başlarına taşınırıken marangoza kapı yaptırmıştım.Ama zemin kattaki kapıyı açmayı öğrndi.Aynı zamanda da zorlarken duvardan söktürdü vidalarını.Mecburen sökmek zorunda kaldık.

Bizimde gün içinde sürekli vantilatör çalışıyor.Gece yatarkende tüm pencereleri açıyorum.
Bizimde sadece azılar kaldı.Arkada dişetleri kabarmış sanırım.Elini sürekli ağzında arka taraflara götürüyor.Şu dişler çıksa da rahatlasa...

İncicim hem cam açık hem vantilatör ona rağmen yanıyoruz geceleri çok sıcak , diş fırçalama alışkanlığı başta olmuyıor ama düzenli yapınca alışıyorlar biz günde 3 kez fırçalıyoruz her yemek sonrası mecburen üst dişler çürüdü ya bebekvebebek sitesinde ara parmağa takılan bebek diş fırçası diye macunu ile birlikte satılıyor ben ondan kullanıyorum kendi henüz fırçalayamıyor çünkü bizimde köpek dişimiz patlamış bu akşam gördüm

meralcim maşallah egehana nasıl söktü kapıları öyle

İncicim pisik ishalden oluyordur ezgi dış çıkarırken ishal olmuştu çok pisik oldu hipokort al ve gunde 3 kere sür Pisik olan yere yedir iyice surup bırakma yani bir iki güne geçiriyor cocuk acı çekmesin bosuna

Aferim naza ilk yürüyen o ilk yüzende o mu olacak egemi bakalım :))

İki aydır fircaliyorum ezginin dişlerini oral b nin dış macunuyla florurlu olması lazimmis macunun o koruyormuş çürükten o yüzden araştırmaya girdim siz biberon çürüğü denilen seydenmi oldunuz cokmu çürüdü ustler

deryacım yarın aldırayım bende hipokart işe yarar işallah
emelcim hayırlı olsun dişinizde bittimi onatın dişlerinin hepsi bizde daha 12 oldu gerçi çağan geç çıkarmaya başladığı için acele etmiyorm ama çok zorluyor bu dişler birde çok düzensiz çıkarıyor mesela altta ki iki dişin yanları çıkmadan en arka azılar çıktı gibi birde bize diş dr 3 yaşa kadar macun kullanma dedi bende su ile fırçalıyorudum colgaten 1ila 2 yaş arası bebekler için olan diş fırçasını kullanıyordum ama emelin dediği hoşuma gitti parmağa geçirilenden bakıcam şimdi sitelere
egehan ve naza maşallah ilk yüzen bebişlerimiz onlar olucak galiba bizimkide çok istekli ama nerde sokucaz burda havuzu var evde ona sokuyoz ondada arabalarınıda sokuyor onları suda yüzdürcekmiş paşa kendi yüzmek yerine
neyse hben kaçtım herlese ii geceler

merhaba kizlar
incicim gecmis olsun cagana ishal pisik yapar, pisik kreminden ziyade ishal icin bir sey
isteyebilirsin doktordan. bizim disler bayadir beklemede, hic baska disi cikmasin isiyorum
acikcasi, cok zor oluyor.

cok guldum aysegul ya su girip cikiyor hehe :) bizim kizda su manyagi cikti ama malesef
hava burda o kadar kotuki japonyada firtina cikmis burdada etkisi var acayip yagmur
yagiyor kac gundur hava hep kapali. bekliyorum haftaya guzel olursa goturcem Defneyi
denize.

kizlar ya bugun defneyi goturdum yuvaya biraktim sabah gidiyorum ben defne baybay dedim oda el salladi bana ya suan hep aklima acaba napiyor acaba aglar mi?
9- 4 arasiymis ama ben daha erken almayi dusunuyorum bilemiyorum ki zaten 1-3 arasi
uyuyorlarmis 3 tede sutlerini iciyorlarmis 4 dede eve gelecek. kizlar cok garip oldum ya
ev o kadar sessiz olduki butun sesi o yapiyormus. ama napayim onun iyiligi icin ya
evde kos kos oturup napicak orda oynuyor iste ama bana zor geiyor.

selam kızlar bayağı zamandır giriyorum ama yazaya vaktim olmadan çıkmakzorunda kalıyorum...
bayağa gelişmeler var bebişlerde hepsine maşallahhh::))))
bu arada hastalar varsa geçmiş olsun....
kızlar bişiy diycem oğlum suçiçeği çıkarıyo biliyomusunuz?
eşimin dayısı vefat etmişti geçen hafta onun torunuda ordaydı şahaptan 3,5 ay felan büyük oda
yaşıtlar yani...
kız çiçek çıkarıyomuş habeleri yoktu daha tek tekti çiçekler
bunlar beraber oynuyodu . daha sonra öğrenişler çiçek çıkardığını
annesi dedi bana ki deniz dikkat et zeynepnaz suçiçeği çıkarıyo şahaba dikkat et oyun oynadılar çıkarabilir her an diye demesine kalmadan cumartesi günü ateşlendi 40 ı geçti ateşi dr götürdük çiçekdiil dedi... dr. anlamamış bizde düşürmeye uğraşıyoz ateşini. meğerse düşürmemek gerekiyomuş çiçek çıkarırken ateşi...
velhaslılı kelam oğluşum suçiçeği geçiriyo şuanda((

merhaba herkese nasılsınız

bizde sıcaklarla boğuşuyoruz eymen yine grip oldu..benimde bileğim çıktı yeni geçiyor ağrısı çok zomuş 4 gün annemlerde kaldım eymene onlar baktı...bu arada eymeni traş ettirdik saçlarına üzüldüm ama sıcakta çok zor oluyordu kyruk şeklinde toplanıyordu artıık kız zannediyolardı benim oğlanı.

yazacak çok şey vardı ama unuttum..

meral abla geçen salı marmaristeydik içmelere geldik...dalamana kardeşimi almaya gelmiştik benim kuzenler sabah erken gidelim marmariside gezeriz dediler seni aramadım zamanımız kısıtlı diye..

evet deryacım hiç biberon kullanmadık ama biberon çürüğü olduk yavrum üst dişleriyle bir şeyi ısıramıyor dişlerinin kökü kaldı sadece ( geceleri çok emiyordu anne sütünden olmuş bizde o yüzden memeden kestik 20 gün oluyor işte
bizimde 13. diş geliyor üstte altta yanyana 4 er diş var 4 tane azı var şimdide köpek dişi patlamış en sancılısı bu köpeklermiş galiba öyle duymuştum

yeşimcim merhaba defne nasıl anlaşacak peki koreli arkadaşlarıyla

Merhaba kızlar, bende çoğunlukla okuyorum ama ancak ofise geçersem ya da ege uyursa yazabiliyorum.
Nasılsınız_?
Geçmiş olsun denizcim, inşallah bir an önce atlatır.Yaralarını kaşımadığı sürece sorun olmaz hayatım.Ama kaşırsa o zaman iz kalıyor, kardeşimden biliyorum.

Merhaba yeşimcim, en iyisini yapmışiaın güzelim, çocuk hem dil öğrenir hemde biraz daha sosyalleşir.Ama daha ilk günden o kadar uzun bırakma bence.Uyanma saatine yakın bir git istersen.

Merhaba faziletçim.Keşke arasaydın bir ara görüşürdük:)))Neyse başka bir zamana inşallah.Bizim oğlanında saçlar yine uzadı, babası götürmeye korktuğundan bekliyoruz.İlkinde çok sorun çıkarmış.

Dişler çok zorluyor çocukları yaaa, bizim sadece azılar kaldı ama.Köpekler le son azılar zorluyormuş iyice.Bu sıcaklarda zaten bişey yemiyorlar, birde diş sorunu olunca iyice kötü oluyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…