2009 Ocak Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar dün oğlumun 5-6 aylık videolarını seyrettim gözlerim doldu miniciklermiş bebekmişler büyümüşler şimdi ne tatlıymış oğluşum hareket edemiyor derdini anlatamıyor ağlayışı bile dokunaklı ve o günleri çok özlediğimi hissettim oğlumun o halini özledim ama asla geriye dönemiycez ne kötü bir şeymiş 1 yıl sonrada bu günlerini, özlüycez özlem her geçen yıl artacak bu nasıl bir histir hem yanımda hem özlüyorum Allahım sana çok şükürler olsun sen isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip et

Denizcim cok gecmis olsun ya, sen asi yaptirmamismiydin? su cicegi icin?
cok kasinir simdi ,Allah sifa versin canim ya.
evet deryacım hiç biberon kullanmadık ama biberon çürüğü olduk yavrum üst dişleriyle bir şeyi ısıramıyor dişlerinin kökü kaldı sadece :KK43:( geceleri çok emiyordu anne sütünden olmuş bizde o yüzden memeden kestik 20 gün oluyor işte

bizimde 13. diş geliyor üstte altta yanyana 4 er diş var 4 tane azı var şimdide köpek dişi patlamış en sancılısı bu köpeklermiş galiba öyle duymuştum

yeşimcim merhaba defne nasıl anlaşacak peki koreli arkadaşlarıyla
nasil yani? hic aklima gelmezdi anne sutenden olucagi. gecmis olsun canim.
defne arkadaslariyla anlasti sanirim cok az aglamis oyle diyorlar. sanirim uykusu geldi
ondan oldu
Merhaba kızlar, bende çoğunlukla okuyorum ama ancak ofise geçersem ya da ege uyursa yazabiliyorum.
Nasılsınız_?

Merhaba yeşimcim, en iyisini yapmışiaın güzelim, çocuk hem dil öğrenir hemde biraz daha sosyalleşir.Ama daha ilk günden o kadar uzun bırakma bence.Uyanma saatine yakın bir git istersen.

Dişler çok zorluyor çocukları yaaa, bizim sadece azılar kaldı ama.Köpekler le son azılar zorluyormuş iyice.Bu sıcaklarda zaten bişey yemiyorlar, birde diş sorunu olunca iyice kötü oluyor.
meralcim ben dayanamadim tabi oglen gittik valla. beni gordu basladi aglamaya ben nasil birakayaim daha onu. tabiki birakmadim. ben gttigimde icerde bir adam vardi hikaye anlatrdu hikaye saatiydi sanirim. boyle aktivitelerin olduguna sevindeim yeni kendi halina birakmiyorlar cocuklari. birde yemekler konusunda asiri tereddutluydum ama yenmekleri gordum ve oruclu oldugum halde Allah affetsin tadlarina baktim orucun sakat olmamis insallah. ama bilmedende yediremezdim tatlari guzeldi sonrada uyku saatiymis bende ladim eve getirdim. yarinda oglene kadar dusunuyorum en azindan simdilik

Merhabalar,
Şahapv e eymene geçmiş olsun,
Yeşim büyük cesaret yemeklerin tadına bakmışın, çocuğun ilk günü seni görünce ağlaması normal tabii,
Emel'cim haklısın büyüdükçe aradaki bağ kuvvetleniyor, sürekli aşk artıyor, Allah büyük işte, o aşk olmasa bakılırmı bu tatlı belalara!!!!

slmlar hanımlar bende defnenin dişlerini fırçalamaya çalışıyorum ama ne diş fırçası alcamı bilemedim ne tavsiy edersiniz

geçmiş olsun dileklerinize çok teşekkür ederim canlarım...

yeşimcim dr umuz bırak vurdurma onu er yada geç çıkaracak
bırak erken çıkarsın en azından kaşımaz izikalmaz dedi. şimdi kaşımasını bilmiyo
oyüzden şükür izi kalmıcak..

minik eymene de çok geçmiş olsun...

yeşimcim defne de şuanda tam oyun çağında olduu için oyuna dalıp sonrada uykusu geldii için çokağlamamıştır... alışır canım niye alışmasın ki sonuçta orasıonun yaşıtları olan bi yer...

geçmiş olsun dileklerinize çok teşekkür ederim canlarım...

yeşimcim dr umuz bırak vurdurma onu er yada geç çıkaracak
bırak erken çıkarsın en azından kaşımaz izikalmaz dedi. şimdi kaşımasını bilmiyo
oyüzden şükür izi kalmıcak..

minik eymene de çok geçmiş olsun...

yeşimcim defne de şuanda tam oyun çağında olduu için oyuna dalıp sonrada uykusu geldii için çokağlamamıştır... alışır canım niye alışmasın ki sonuçta orasıonun yaşıtları olan bi yer...

geçmiş olsun denizcim de aşı olan çocuk su çiçeği çıkarmıycak diye birşey yok ki güzelim. vucuduna o mikrobu daha önceden aldığı için sadece daha hafif çıkarır ... doktorun böyle demesine çok şaşırdım doğrusu... benimki aşı oldumu ama alırsa mikrobu haif bir şekilde atlatacaktır muhakkak...

hepimiz geçirdik korkulacak birşey yok...

slmlar hanımlar bende defnenin dişlerini fırçalamaya çalışıyorum ama ne diş fırçası alcamı bilemedim ne tavsiy edersiniz

ben oral b nin 1 yaş almıştım eskidi bile üstünde çizgifilm karakterleri var seviyor ...

emel ele takılan şeffaf fırçalardan kullanıyormuş..kendileri tam fırçalayamıyor ya o güzel oluyor. ama kendisinin tutması içinde al bir tane alışsın...

bende oral-b sanırım 1 yaş bulamadım 2-3 yaş vardı onu aldım ama ele takılan nasıl hiç rastlamadım diş macunu ne öneriyosunuz bu arada benimki hala tüküremiyo bi gıdım sürüyorum diş macunu ama yinede korkuyorum bi sıkıntı olurmu acep bende elimi sokup yıkıyorum ama yinede yiyceğini yiyo

bende oral-b sanırım 1 yaş bulamadım 2-3 yaş vardı onu aldım ama ele takılan nasıl hiç rastlamadım diş macunu ne öneriyosunuz bu arada benimki hala tüküremiyo bi gıdım sürüyorum diş macunu ama yinede korkuyorum bi sıkıntı olurmu acep bende elimi sokup yıkıyorum ama yinede yiyceğini yiyo

tamam işte odur diş fırçası bizimde ... diş macunu yeni aldım oral b nin kullınıyordum emelin dediğini aldım dün... birkaç sayfa önde var ismide fotografıda unuttum şimdi ... macunu aldığım eczacı günde 2 kere su ile fırçalayın sadece akşamları macunla fırçalayın dedi. çok çok az sürün macunu dedi.

valla ezgi bırak tükürmeyi bazen fırçalarken kaçıyor yıkayamıyorum bile ağzını... ama çok az sürüyorum ben macunu...

birde bunu buldum araştırırken macunu yutuluyor. fırçada ele takılandan

Nenedent-baby, İlk Dişler için Bebek Diş Macunu ve Fırçası,

- 6-24 Ay arası Bebekler için

- Parmağa takılabilen nenedent bebek diş fırçası

- Yutulabilir.

- nenedent diş fırçasının özel şekli, dişlerin iyi hissedilerek, kontrollü şekilde temizlenmesini sağlar.

Son düzenleme:
bizde oral-b 0-2 yaş arası diş fırçası kullanıyoruz. Benim kızım bize kesinlikle fırçalatmıyor, kendi kendine birşeyler yapmaya çalışıyor. Diş macunu henüz kullanmıyoruz.

geçmiş olsun denizcim de aşı olan çocuk su çiçeği çıkarmıycak diye birşey yok ki güzelim. vucuduna o mikrobu daha önceden aldığı için sadece daha hafif çıkarır ... doktorun böyle demesine çok şaşırdım doğrusu... benimki aşı oldumu ama alırsa mikrobu haif bir şekilde atlatacaktır muhakkak...

hepimiz geçirdik korkulacak birşey yok...

canım çok sağol teşekkür ederim... ewet korkulacak bişiy olmadığını doktorumuz anlattı...
birde bende geçirmedim su çiçeği... erişkinlere bulaşma imkanı biraz düşükmüş ama bulaşırsada biraz ağır geçermiş...hakkımızda hayırlısı o iyileşsin de bana geçsede sorun diil...

bende e-bebekte buldum az önce ama artık bize göre deil die düşündüm maşallah bizimki koparır parmağımı

selamlar herkese
eymene ve şahapa geçmiş olsun
emelcim mesajını aldı canım ama bakamadım valla iş görüşmesine gittim bugün akşama bir tane daha var buaralar iş arıyorum o yüzden pek nette vakit geçiremiyorum yarın inceliyeceğim verdiğin siteyi
kıslar acaip sıcakya vede çağanın isilikleri geçmek bilmiyor akşam baktım sönmüş gibi sabah kalkıyoz artmış oluyor ay nasıl çozülcek bu isilik sorun u kollar bacaklar kıpkırmızı oldu ya

saol emelim valla görüşmeye gittim gerçide ilki iş olarak iyiydi ama ücret beni tatmin etmedi açıkça söledim zaten bu ücrete ben çalışamam diye ikinci görüşmede iş tanımı bana uygun değildi ilanda farklı yazmışlar ooo istemedikleri iş yok valla neyse hayırlısı işallah bakalım nasibimizde düzgün bir vardır işallah
neyse zaten kimsede yok herkese iyi geceler

Herkese merhabalar....

Arkadaşlar acilen güzel kız isimleri tavsiyelerinizi bekliyorum...bugün yarın doğurucam hala kızımın bi ismi yok:KK43:

iyigeceler kızlar,
sennurcum hayırlı olsun, senin hamile olduğundan bile haberim yoktu:))))
karya olabilir, begüm olabilir:)))

sennurcum duru olabilir :) derin,defne,elif ,tanem ve ela olabilir canım yani özellikle tanem ismine bayılıyorum ben.hayırlı doğumlar canım.sağlıkla al bebeğini kucağına inşallah

X