2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Esracım hoşgeldin,
şmrısk sana da güle güle hayatım. Burada da sabahtan beri hava bulutlu, sizin oralara yağınca bir iki gün içinde bizde burada serinlemeye başlıyoruz.
alishacım güle güle otur, evin çok güzelmiş.Manzarasına da bayıldım.

slm waterfull,
walla bugun izmirde bıraz önce bulutlandı ama yarım saat süürdü,yine sıcak bastı,off biraz hava serinlese,
ya 1 saattir ne yapayım die düşünüorum iftara,ne kadar zor ya menüye karar wermek

100gr.lık şeker yüklemesini yaptırdım bugün arkadaşlar mahvoldun valla
gece 11den itibaren bişey yemedim sabah 100gr glikoz yüklendi 4kez kan verdim saat başı eve geldiğimde dermanım kalmamıştı artık sonuçlarıda yarın alıcam inşallah bu defa sonuçlar kötü gelmez :Saruboceq
barcli ne yaptı o da şeker yüklemesi yaptıracaktı ne oldu acaba
barclicim sonuçlarını alırsan paylaşalım güzelim bi ses ver a.s.

esra hoşgeldin valla çok zor hergün yemek düşünmek hele ramazan olunca
daha da zorlaşıyor..kolay gelsin sana..

zeynep geçmiş olsun inşallah iyi sonuçlar alırsın..
darısı başımıza artık bakalım kaç kişi şekerlenicez..

saol canım,
benımde 2 hafta sonra yapılacak şeker testi,ben bişeyı merak ettim,100 lük yaptıranlar acaba tatlıya düşkün olanlarmı,ben zaten sewerdım tatlıyı,şimdilerde muhakkak hergün bir sütlü tatlı yıyorum,bende de çıkmasın acep şeker:1shok:

çok şimşek çakıyo ya kızlar ödüm koptu sizin oralarda da var mı saol tatlım bak mutfağımı da koydum oraya

tatlı yemekle alakası yoktur bu işin sanırım..
önce 50 gr lık yapılıyormuş riski yüksek olanlara 100 lük yapılıyormuş..

:roflol::roflol:yok canım yok ben tatlı sevmem bi dilimcik yesem hemen keser beni çok tatlı şeyleri nedense oldum olası yiyemem
aldığım tek şeker çaya attığım şeker
normal testlerde şekerim hep normal değerler arasındadır ama
hamilelikre glikoz yüklemesinde yüksek çıkıyor ilk gebeliğimdede yüksek çıkmıştı ama 100lük istemedi dr bu baya yüksekti 100 lük istedi
inşallah sende bişey çıkmaz canım anlayacağın tatlı yemeyle bi alakası yokmuş ben hiç yemiyorum bende hiç olmaması lazımdı o zaman a.s.

buradada gökgürültüsüyle başladı yağmur...
allahım artık serinlesin hava,sıkıldık sıcaklardan..

iyi bari rahatladım,tatlı yemeye dewam ölese:teytey:
yoksa bana deil 100 lük 1000 lik test yapması gereknaniknanik

çok şimşek çakıyo ya kızlar ödüm koptu sizin oralarda da var mı saol tatlım bak mutfağımı da koydum oraya

Gördüm hayatım , kırmızı kırmızı çok şık.Perdene bayıldım.

Esracım bende çok severim tatlıyı, özellikle sütlü tatlılar, tahin helvası filan. Son zamanlarda canım sürekli istiyor. Benim şeker yüklemesi istedi dr. önümüzdeki hafta yaptıracağım, ayrıntılıya da gireceğim.Ama açıkçası bende korkuyordum,bu kadar tatlı yiyorum yüksek çıkar mı acaba diye

Ama seviyorum tatlıyıııııı, oğluşumda sevecek sanırım, o da isteyip duruyor çünkü.:dance:

ya sakın benimde oğlan olmasın,acayıp tatlıya düştüm:1shok:
böle bişey olmaz dimi son anda:roflol:

kızlar başka bir sitedekı hamiş anneın bır yazısı,dunde çamaşır muhabbetı wardı burda,nasıl yıkıycaz die,fikir olur belkı sizede

Dayanamayıp bebeğimizin çamaşırlarını yıkamaya başladım. Renklileri yıkayıp, ütüleyip kaldırdım, az önce de beyazları yıkayıp astım :) Bu konu ile ilgili Evren beni uyarmıştı sağolsun, ben de biraz araştırınca aynı şeye rastladım. Bebek çamaşırlarını yıkarken yumuşatıcı kullanmamak gerekiyormuş, çünkü yumuşatıcı son durulama suyuna yakın çamaşıra karıştığından sanırım yeterince durulanmayıp çamaşırlarda etkisi kalıyor ve yumuşatıcıların içindeki kimyasallar da bebek cildinde alerjik reaksiyona sebep olabiliyormuş. Benim gibi yumuşatıcı kokusuna bayılan biri için zor oldu kullanmamak ama önemli değil tabi...Deterjan olarak da Ecover kullandım.

Yeni doğan bebekler doğdukları andan itibaren renkleri görebilir ama birbirine yakın tonları ayırt etmede güçlük çekerlermiş; kırmızı ve turuncu gibi. Bu yüzden siyah-beyaz gibi ya da birbirinden farklı bol renkler içeren resimleri daha iyi kavrarlarmış.

Bu arada her yerde okuduğum ortak birşey var ki, bebekler için en eğlenceli şey anne-babalarının yüzleriymiş. Bebeğinize çok yakından bakıp onunla sürekli bir göz teması kurup, üstüne bir de yumuşak ses tonunuzla konuşursanız bebeğinizin çok hoşuna gidermiş...

Bence bebek çamaşırlarında deterjan değil, toz sabun kullanın arkadaşlar, deterjanlar alerji yapabiliyor.

kızlar geldim sonunda aldığım sonuçta şunlar yazıo

açlık kan şekeri:113 normal değeri 60-110

glukoz 60' :158 normal değeri 120-170

glukoz 120' :156 normal değeri 70-120

glukoz 180' :110 normal değeri 70-120

mirmirmirmir:uhm:böle işte var mı yok mu anlamadım ben şimdi fisfisfis

barcli benimde 2.saatim yüksek cıkmıstı senin de yüksek bilmiyorum doktor ne der ama sen dün tatlı bişiy de az tükettin dimi belki bu da degerlerini etkilemiştir....

evet cnm az tükettim bakalım drum yarın ne diyecek çok saol cnm tşk ederim

ben nette okudum eğer 2 saatte yüksek 1'i düşükse şeker var demektir yazıodu ondan kafam karıştı

senin kaçtı değerin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…