2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

bizde de bişeyi gizlice yersen yada onu saklarsan sakladığın yerde leke olur derler

şeker hamuru dediğiniz ne kızlar ya ben hiç duymadım yada biliyorum da ismi mi farklı acaba

[/IMG]

ekinsucum yenilebilir pasta hamuru diyebilirim sana. hazır satılıyor kendinde yapıyorsun ama biraz zor oluyor.

pastayı normal yapıyorsun bu hamuru incecik açıp pastanı kaplıyorsun. sonra becerine göre figürlerle süslüyorsun.

çok zevkli ve ortaya güzel şeyler çıkıyor. ekte attım bir tane sana pasta örenği.. ben saklıyorum bunu yapıcam kesin

bunlarda kurabiyeler yapıcağımız allah izin verirse görürsek o günleri uyumlu olsunlar diye :))

[/IMG]

Son düzenleme:
şeker hamuru dediğiniz ne kızlar ya ben hiç duymadım yada biliyorum da ismi mi farklı acaba

tarifi bu ekinsucum ama bende hiç yapmadım

şeker hamurunu evimizde de yapmamız mümkün. Bunun için ;

- 1 kg pudra şekeri(mümkünse bağdat marka)
- 125 gr glikoz
- 22 gr gliserin
- 10 gr toz jelatin
- 80 gr su

jelatinsiz şeker hamuru için ;
- 1 yumurta akı
- 2 çorba kaşığı likit glikoz
- 500 gr pudra şekeri

jelatinsiz hamurun yapımı : glikozu ve yumurtayı hamur yoğurma kabında karıştıralım. Üzerine pudra şekerini eleyerek ekleyelim. Önce spatula ile malzemeyi birbirine yedirelim. Daha sonra elimizle yoğurmaya başlayalım. Rengi beyaz olana kadar mermer tezgahın üzerinde yoğurmaya devam edelim. Hamurun pürüzsüz,beyaz ve ipeksi bir yapıda olması gerekiyor ve iyi yoğurmak çok önemlidir. Hamurumuzu tezgahın üzerine pudra şekeri dökerek merdane ile dikkatlice açmalıyız.

Kıssslarr,
Bunlar çok zor çok basit yoldan yapmayı düşünüyorum ben
biraz tül birazda renkli badem şekeri birazda kurdela kare tüle renkli badem şekerinden 3 4 adet koyup şekerleme gibi iki ucunda kurdela ile bağlıycam çok güsel örneklelri var

geçmiş olsun canım umarım temiz çıkar tahliller , evet kişiden kişiye değişiyor bu hamilelik

teşekkür ederim canım valla bu kansızlık başa bela hayatım boyunca kurtulamadım ama şimdi üzüo hastanede bi kadın anlattı da doğum yapan gelini? de kansızmış bebek bembeyaz çıkmış...bebişim güsel olsun benim(

ianna inş temiz sonuçlar alırsın evle hastane uzakmı taksiyle gtisen otobüslerle uğraşmasan

yakın aslında ama taksi bulmak burda olay 2 tane bi yerde 2 tane başka bi yerde gördüm yani öle dolaşmıolar caddelerde alışık olduğumuz gibi(1 senede 4 tane :)) )aslında eşim götürüo ama erken çıkınca hava çok sıcak olmaz dedim,keşke demeseydim..
teşekkür ederim bu arada işallah hepimizin tüm tahlilleri hep temiz olur:))

kızlar ya benim doktor bugünmüş şimdi geldim çok güzeldi bebişm kocaman 200gr olmuş elleri ayakları göbüsü kocaman dizlerini kırdı ayaklarıyla kapadı önünü doktor görebildiim kadarıyla %70 kız dedi ya doğrumudur sizce şimdi daha da çok meraklandık

ay çok sevindim alishacım doğrudur bence emin olmasa söylemezdi gözünaydın hadi allah gönlüne göre verdi

ay çok sevindim alishacım doğrudur bence emin olmasa söylemezdi gözünaydın hadi allah gönlüne göre verdi
ay bi de inanabilsem ekinsucum benim kıjımmı olcaaakk benim şu an havalarda uçuyo olmam lazım ama kaptırmıorum kendimi bak marsg ın mesela kesin gibiydi deişti.kızlarda yanılma payı daha az sanıırım, bi de benim doktorum da bişi anlamasa bidaaki aya sölicem derdi seninki gibi.ben sanırım şu medipole fln bi gidicem ölesine haftaya sırf emin olmak için çünkü ister istemez kıza alışabilirim snra erkek derse hayal kırıklıı olur

slm kizlar naberisniz bakalim?? bugun ben gec girdim malesef islerim vardi..
eeee hamislik nasil gidiyo bakalim??? biz cok iyiyiz kipir kipir kusum bugun:)))

ya benim kurbaam hiç hareket etmio( bugün ult.giremedim zaten dr.yıllık izindeymiş şimdi daha da merak ediorum .bi aksilik yoktur işallah..

hayırlı olsun canım :))valla marsgdan soona hepimizin içinde bi acaba oldu ben de bi türlü emin olamıorum kızım mı olacak die..:))

alisha hayırlı olsun canım,zaten beklıordun dimi kızın olsun diehihoyyyt
eveeet ama ya kesin demesini beklioduk:1rolleyes:
şimdi doktor araştıırıorum bi kerelik cinsiyet için gidebileceim, var mı bildiğiniz anadolu yakasında cinsiyet bilen doktorfisfisfis

alisha hayırlı olsun canım gözünaydın
Ben avrupa yakasında oturorum ama bildiim kadarıyla otarafta sonomed vardı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…