2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Miniğim üzülme bazen bende senin gibi düşünüp korkuyorum ama sonra hemen bu düşüncelerden vazgeçiyorum, okuması yazması olmayan bir sürü anne var onlar sadece annelik içgüdüsü ile büyütüyorlar bebeklerini biz mi altından kalkamıyacağız diyorum.
hareketler başlayınca tabiki endişen artar çünkü artık bebişinin hissediyorsun gerçek olduğunu görüyorsun önceden sadece biliyorduk o kadar şu anki duygu çok farklı
Allah hepimizin geri kalan hamileliğinin kolay rahat sağlıklı geçmesini nasip etsin inşallah az kaldı

ohoooo ben çoktandır hamile pantolonu giyiyorum hatta bi tanesini eskittim bile :))) bluz desen hep robadan aldığım yada böle bol giyiyorum bugün bende bi bluz giydim boldu ama daralmış :))) göbişim fırladı aslında böle sevmiyorum ama giymiş bulundum

hanımlar huhuuuu tünaydınn,muhabetiniz bol olsun :))

miniğim bir anne hiçbir zaman karamsar olmaz canım olamaz,
sen şimdi bunları düşünüp en güzel günlerini kendine dert edinme..
o dünyaya gelince göreceksin bak nasıl bir anne olacaksın sen bile şaşıracaksın..
bir anne herzaman güçlü olmalı babadan bile güçlü, Allah sana o gücü veriyor zaten..
o yüzden bugünlerin keyfini çıkar :))

arkadaşlar belki izlemişsinizdir adanada 38 yaşında bir kadın 10.çocuğunu dünayaya getirmiş
bebek 7 kilo anne şeker hastası olduğu için..
dün sordular kadına başka çocuk yapacakmısınız diye şimdi değil ama 3-5 sene sonra yapabilirim dedi )))) kocasıda çalışmıyormuş üstelik..görüyorsunuz değilmi insanlardaki rahatlığı..
Allah büyük rızkını verir diyor..

sağolun kızlar ya iyi ki varsınız iyiki buraya üye olmuşumda sizleri tanımısım a.s.

yaaaa sen ne güzel kahve içiyorsun ben hamile kaldığımdan beri bir fincan dahi içmedim doktorum yasakladı bana(((((
aa benim bildiim günde bi fincan kahve 2 fincan açık çay normal. ama ben de hergün içmiorum nescafeden nefret ediorum sdece arada türk kahvesi, tabi sigarasız-tatlicadiarzu-

ekinsu sana katılıyorum arkadaşım bu dünyaya dişi olarak gelen her canlı annelik içgüsünüyle gelmiş bencede :CüvCüv:
hiç korkmayalım arkadaşlar bu benim 2.çocuğum ilkinde bende buna benzer korkular yaşadım ama o kadar memnunum ki bakın 2.ciyide yapıyorum:lepi:

aa benim bildiim günde bi fincan kahve 2 fincan açık çay normal. ama ben de hergün içmiorum nescafeden nefret ediorum sdece arada türk kahvesi, tabi sigarasız-tatlicadiarzu-

kahvede kafein var ve oda kasılmaları artıran bir madde. ha sigara içmişsin ha kahve hiçbir farkı yok yaniii.

evet çay kahve kola bunlarda kafein var, bebeğin plasentası tüm zararlı maddeleri engellerken sadece kafeini engelleyemiyor ve bebeğe geçiyor, o yüzden de bunlar yasak , içilebilir olanı sadece çay o da günde bir bardak çok çok açık, birde çay vücuttaki demir emilimini artırıyor o yüzden içmeyin diyorlar

kısla rben önceden çay hastasıydım şidmi içemiyorum türk kahvesi hergün içerdim azıma süremiyorum. ama çay içmeyi çok özeledim . doğumdan sonra bi demlik çayı önüme alırım artık :))) ama bu seferde kansızlık yapar içme derler. nescafeyi sade ve sekersiz içmeye bayılırdım o yüzden dişlerim rengi berbattı ama hamile kalalı dişlerimde kendini buldu kocacum ne güzel dişlerin avr senin diyor :)) yazık yaa oda beçere ne sıgara içer ne kahve bizim evin erkeği ben,im galiba ama görünüş olarak sıfırın altındda

Ayy çok hoş okuyun kızlar..
"Hamileliğimde bunların hepsini okuyup, duyduğumda ben de bunları böyle kitabına göre yapacağım diye kendimce karar vermiştim. Ama gerçek hayatta neler oldu neler? İşte benim tecrübelerim:
1. Okudum ki: Doğduğunda mutlaka sadece anne sütü verilecek. Yoksa biberona alışabilir veya "nipple confusion" yaşayabilirmiş.
Yaşadım ki: Bebişin kilosu önemli miktarda azalır ve doktor formula ver derse, aynen formula takviyesini dayıyormuşuz.
2. Okudum ki: Sallayarak uyutmaya alıştırmamak lazımmış.
Yaşadım ki: İlk 3 ay bebişin uyuması için her yol mübahmış.
3. Okudum ki: Bebeğimizi memede veya biberonda uyutmamak lazımmış.
Yaşadım ki: Bebiş uyuyacaksa uyusunmuş, ister memede, ister biberonda, ister bacakta sallanırken...
4. Duydum ki: Aman her gak guk dediğinde bebeği kucağa almayın; kucağa alışırmış, şımarırmış.
Yaşadım ki: Kucağa alışma diye diye birşey yokmuş. bebişimizi bol bol kucaklayıp, sarılıp öpecekmişiz. Güven duygusunun gelişmesi için ağladığında cevap verecekmişiz. Sonra çombak zaten kucaktan kaçmak için solucan gibi kıvranacakmış.
5. Okudum ki: 6-7 aylıktan sonra gece beslemelerini kesecekmişiz.
Yaşadım ki: Bu lafı edenler yavrularımız gece uyanıp ağladığında mıçlarında pireler uçuşarak beşinci uykularını uyuyorlarmış. Biz ise gidip güzelce beslemeye devam ediyormuşuz.
6. Okudum ki: İlk dişler ortalama 6. ayda çıkarmış.
Yaşadım ki: İlk dişler 11. - 12. ayda da çıkabilirmiş.
7. Okudum ki: Bebeklere TV seyrettirilmemesi gerekirmiş.
Yaşadım ki: Yavruya yapılacak başka animasyon kalmadığında ve yavru sıkıntıdan sınır küpü olduğunda (az da olsa) TV imdadımıza yetişirmiş.
8. Okudum ki: 1 yaşını geçtiğinde biberonla süt/su vermeyi bırakmak gerekirmiş.
Yaşadım ki: Başka türlü süt içmeyi kabul etmiyorsa biberonla vermeye devam edilirmiş.
9. Duydum ki: Çocuklar 1 yaşından evvel tuvalete alıştırılabilirmiş. (or: annem, ben, kardeşim vs)
Yaşadım ki: Yavru hazır olmadan hiçbirşeyi zorla yaptıramazmışsınız.
10. Düşündüm ki: Biyoloji bilgilerime dayanarak ailede çoğunluk sarışın ise ben de kabak kafalı bebish bekleyebilirim.
Yaşadım ki: Çocuğun kesinlikle sana benzemeyebilir hatta uzak atalarından birine bile çekebilirmiş.
11. Düşündüm ki: Sonsuza kadar yavruşumu emzireceğim.
Yaşadım ki: Sütüm tahminimden evvel azalabilirmiş, hatta kesilebilirmiş.
12. Düşündüm ki: Bunların hepsini ben tek başına yaparım. Kimseye ihtiyacım yok.
Yaşadım ki: Annem olmasa bu çocuk 2 aylık olmazmıs. Belki olurmuş ama o zaman ben böyle olmazmışım.
13. Duydum ki: Ooooo onların zamanında onlar yokmuş, bunlar yokmuş, annelik çok zormuş.
Yaşadım ki: Annelik hala zor."
kaynak:http://pratikanne.blogspot.com

valla kızlar bende içmiyorum aslında en çok sevdiğim şeylerdi çay kahve kola ama bebişe kıyamıyorum valla

kahvede kafein var ve oda kasılmaları artıran bir madde. ha sigara içmişsin ha kahve hiçbir farkı yok yaniii.

minpğim katılıyorum canım
kahve ve çay çok tehlikeli doktorum hemen yasakladı bana alisha canımcım içmesen çok iyi olur çay kahve yerine taze sıkılmış portakla yada mev-yve suları bir harika soğuk soğuk iç

benim dr.umda günde çok isresen 1 fincan iç demişti ama içmiyim barifisfisfis

banada aynısını söyledi ama bildiğim bişeyi yapmamak istedim o yüzden içmiyorum hiç kahve çay ise ayda bir belki çok canım isterse içiyorum. ama sanki sen geçen gün sigaradan bir iki nefes çektiğini söyledin şimdi böyle konuşuyorsun diyeceksiniz ama oda irade işte yenemedim. tabiki sigara çok daha zararlı ama zararlarından biri kasılmaları artırması. kahvedeki kafeinin ise kasılmaları artırmada çok güçlü olduğunu biliyorum

Canım benim bak bide şöyle düşün.Bizim doğumumuz kışa gelior millet ağustosun ortaların da doğuruyor.Biz ne güzel serin serin ohhhh.Tamam son aylarda biraz şişiosun ama hepsi tatlı şeyler.Doğum için sen ALLAH'a sığın bol bol dua et inan bana çok rahatlıycaksın.Ben daraldığım da ALLAH'a sığınırım sen benim için herşeyin hayırlısını verirsin diorum kendimi sana emanet ediorum diyorum ve gerçekten bu beni inanılmaz rahatlatıor.

eğer çaydan iğreniosan içmek istemiosan bebişin erkek olabilir genelde erkek anneleri çay içmio die biliorm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…