2009 ocak anneleri hadi buraya (ARŞİV)

Kızlar ben çıkıorum yarın benim küçük kızımın doğum günü ona hazırlık yapmam lazım.Bana dua edin çabucak bitirim işlerimi.

evet çay kahve kola bunlarda kafein var, bebeğin plasentası tüm zararlı maddeleri engellerken sadece kafeini engelleyemiyor ve bebeğe geçiyor, o yüzden de bunlar yasak , içilebilir olanı sadece çay o da günde bir bardak çok çok açık, birde çay vücuttaki demir emilimini artırıyor o yüzden içmeyin diyorlar

ben hamile kaldığımda beri süt ve su dışında bişi içmiyordum sonra bıktım heralde su+süt olayından 2-3 haftadır bunlara ek olarak 3-4 fincan türk kahvesi içmeye başladım şimdi ondanda bıktım günde 2 fincan bol limonlu çay içiyorum artık bundan sonra bundanda bıkarsam ne olur bilmemkaydirigubbakcemile3
ama bunları duyduktan sonra kahve içmeyeceğim kesinkaydirigubbakcemile5

minpğim katılıyorum canım
kahve ve çay çok tehlikeli doktorum hemen yasakladı bana alisha canımcım içmesen çok iyi olur çay kahve yerine taze sıkılmış portakla yada mev-yve suları bir harika soğuk soğuk iç
k
benim doktorun verdiği dosyada da üzüm suyu ve portakal suyu içmeyin yazıo,portakal mideyi ekşitiomuş rahatsız ediomuş, üzümsuyu kanı sulandırıomuş.elma suyu kayısı suyu en ii die biliorm tabi taze olucak hazır bütün meyve suları yasak

Canım benim bak bide şöyle düşün.Bizim doğumumuz kışa gelior millet ağustosun ortaların da doğuruyor.Biz ne güzel serin serin ohhhh.Tamam son aylarda biraz şişiosun ama hepsi tatlı şeyler.Doğum için sen ALLAH'a sığın bol bol dua et inan bana çok rahatlıycaksın.Ben daraldığım da ALLAH'a sığınırım sen benim için herşeyin hayırlısını verirsin diorum kendimi sana emanet ediorum diyorum ve gerçekten bu beni inanılmaz rahatlatıor.

ahh canım iyiki allahım var zzaten normalde eğer sizde olmasanız pek kimseye söleyemem böle şeyleri zaten ancak allahıma dua ederim işte... çok saolun hepiniz a.s.

eğer çaydan iğreniosan içmek istemiosan bebişin erkek olabilir genelde erkek anneleri çay içmio die biliorm

valla tadını alamıyorum alisha kahveni içdiğine pişman oldun kıs afiyet olsun bişey olmas ,

ben akşamalrı bir litre kadar ayran yapıp kafaya dikiyorum sonrada sefam olsun diyip yatoyorum valla çok güzel oluyor. sizd eiçin akşamları gündüzleri içmeyin uyku yapıyor ben işyerinde bazen dalıp gidiyorum öyle yazık bana kaydirigubbakcemile3

k
benim doktorun verdiği dosyada da üzüm suyu ve portakal suyu içmeyin yazıo,portakal mideyi ekşitiomuş rahatsız ediomuş, üzümsuyu kanı sulandırıomuş.elma suyu kayısı suyu en ii die biliorm tabi taze olucak hazır bütün meyve suları yasak

benim dr o konuda bir şey demedi ama ben kendim hazır meyve suyu içmiyorum birincisi kalorisi yüksek kilo alıyorsunuz ikincisi hazır meyve suları en düşük kalitedeki meyvelerden yapılır ve içerisindeki meyve oranı çok azdır ve içinde katkı maddeleri vardır

o yüzden ben kayısı, şeftali, erik suyumu kendim yapıyorum evde çokda güzel oluyor

valla tadını alamıyorum alisha kahveni içdiğine pişman oldun kıs afiyet olsun bişey olmas ,

ben akşamalrı bir litre kadar ayran yapıp kafaya dikiyorum sonrada sefam olsun diyip yatoyorum valla çok güzel oluyor. sizd eiçin akşamları gündüzleri içmeyin uyku yapıyor ben işyerinde bazen dalıp gidiyorum öyle yazık bana kaydirigubbakcemile3
ay yok kızz:kahve: içtim ohhh çok güzeldi:sm_cool: ama sanırım son olabilir..ayran süper ya ben de çok seviorum zaten bana ekşi tuzlu olsun, avuç avuç vişne yiyorum yeşil elma tuzlayıpcokacimcoook

ay yok kızz:kahve: içtim ohhh çok güzeldi:sm_cool: ama sanırım son olabilir..ayran süper ya ben de çok seviorum zaten bana ekşi tuzlu olsun, avuç avuç vişne yiyorum yeşil elma tuzlayıpcokacimcoook

bende aynı senin gibi ekşi ne varsa yiyorum ve de aynen elmaya limon sıkıp hafifde tuzlayıp yiyorum süper oluyor

kaydirigubbakcemile3 ay azım sulandı alisha..
ufakken bahcelere dalardıke rikleri toplardık ufak ve ekşi olurdu avcumuza tuzu doldururduk erikleri öyle yerdik valla klavyem ıslancak şimdinaniknanik

tünaydın kızlar, minik bebişler

alisha ekinsu siz kızları getirceksiniz anlaşılan :))) ye ekşiyi çıkar ayşeyi :))

ben ekşi hiçbirşey yiyemiyorum ama ayşe geliyor gene de galiba:)))))))))

bende aynı senin gibi ekşi ne varsa yiyorum ve de aynen elmaya limon sıkıp hafifde tuzlayıp yiyorum süper oluyor

ekinsucum senin ne zaman bi sonraki kontrol, walla senden çok merak eder olduk göstersin artık neyi varsa ben inşallah yarın akşam saatlerinde müjdemi vericem merak edenler bi uğrasınşakkıdı

ekinsucum senin ne zaman bi sonraki kontrol, walla senden çok merak eder olduk göstersin artık neyi varsa ben inşallah yarın akşam saatlerinde müjdemi vericem merak edenler bi uğrasınşakkıdı

sorma gerçekten öyle oldu en büyüklerin içinde tek öğrenemeyen ben kaldım, salı akşamüzeri dr kontrolüm ayrıntılı ultrasona giricem tek ümidim bu herhalde bu sefer kaçamaz ayrıntılıda yakalarız , hadi bakalım senin erkenmiş senin haberlerini de merakla bekliyoruz ama benim içimden senin kızın olacak gibi geliyor

kızlar ben bu ay tam 2.5 kilo aldım ya çok canım sıkılıyor aklıma geldikçe ve de anlam veremiyorum, tatlı yemiyorum hamurişi yemiyorum , ekmek günde 3-4 dilim fazlası yok bol bol sebze meyve ızgara et tavuk vb. yani neden alıyorum bu kadar anlamadım , tecrübelilerden yorum bekliyorum lütfen

ekinsu canım dert etme bu kadar, zaten o kiloların bir çoğu bize ait değil..
300 gr kuzucuklarımız olsa 1 kg yakın suları olsa ıvır zıvır başka şeylerin kilosu da var
sana ne kaldı geriye kilo olarak...
belki de vücudun su topluyordur ondan fazla olmuştur..

X