2009 mayıs anneleri bebeklerimize neler almaya başladık

bende henüz bebeğime hiç bişi almadım ama şuan bir battaniye örülüyo daha erken ama biraz uzun sürdüğü için ve ören kişi sıkışmadan rahat örsün diye erkenden yaptırıyo kayınvalidem anacım olaydı bebişi yeleği şimdiden hazırdı.bende heralde bu aydan sonra minik minik şeylerden başlarım almaya bebeğim gelsinde yeterki gelsin sağ sağlim allahım tüm hamiş annelerin kucağına bebişlerini almayı nasip et muradımıza erelim

Eşimin dayısı ve teyzesi haftasonu bize maç izlemeye geldiler.Dayımız bi güzel pijama takımı getirmiş ki :) Bide verirken havlu aldım sana bi aç bak bakalım dedi. Sarı-beyaz nasıl güzel. Süpriz oldu bayıldım bayıldım :) Teyzemizde minik patik örmüş. Oyy pamuk ayaklarına nasıl da güzel olur kuzumun kim bilir :)

bende daha birşey almadım ama teyzesi 7 parçalı zıbın seti almış çok güzel bayıldım. annennemizde süveterle kapşonlu ceket almış.hepside çok şeker.ha birde kızlar ben hamile kalmadan 2-3 ay önce sanki içime doğmuş gibi bebiş isteyeceğimiz internette e-bebek.com da "bebeğimin ilk yılları" kitabı indirime girmişti onu almıştım.isabet olmuş.kitabı görseniz çok güzel.içinde a dan z ye herşey var.biz dolduracağız için.doğduğundan ana okuluna kadar ki olan herşeyin hatıra kalması için mükemmel bir anı olacak inşallah.

Aaa bayılırım öyle şeylere. Bende bulayım da alayım hemen :)

selam kızlar şuanda 14 haftalık himişim eşime müjdeyi verirken fıstık yeşili hastane çıkışı almıştım üzerine güzelce bir not yapıştırdım 4 kişilik aile olmaya hazırmısın diye çünkü bu benim ikinci meleğim ilk meleğim kız şuan 29 aylık kızım doğana kadar pek bişey almamıştım zaten erken doğum oldu bundada acele etmiycem zaten ablamızın eşyaları variş sadece bikç kıyafete kalsın sağlıcakla doğsunlarda.hepsi tamamlanır:)

ya ben artık dayanamıcam haftaya başlıcam bişiler almaya yaatabi öle çok çok değilde azar azariçim gidiyo görünceharika şeyler varbebişlere yaa

Ay kızlar bu elbiseler konusunda bende çok duygusal oldum. Elbiseleri görünce inanın ağlıyorum, uzun uzun onları inceliyorum. Almamak için kendimi zor tutuyorum. Hamile kalmadan önce bebek istiyormuyum diye düşünürken şimdi çıldırıyorum onun için. Eşim işten ayrılacak gibi o yüzden bebek odası filan almaktan vazgeçtik, sadece bir beşik alırız. Durumumuz düzelince ona ne odalar yaparız inşallah.Ama elbilerini yavaş yavaş almaya başlarım artık.

bEN DAHA Birşey almamıştım ama anneme daha yeni söyledik pişman oldum.İlk torun olduğu için galiba ağızlığından şampuanına kadar almış inanamadım daha ne gerek vardı dedim.Cinnsiyeti bile belli değil.Olsun özendim aldım dedi benim özenmemi unutmuş.ama sevinmedim desem yalan olur.Bu gidişle biz yatağını da alırız heralde.ALLAH SAĞLIKLI SIHHATLİ VE ÖMÜRLÜ DOĞMASINI NASİP ETSİN.:enbuyukkk:

bizim de daha cinsiyyetimiz belli değil..3,5 aylığız ama ben bişiiler almak stiyorum.annemler hazırlıklara başladı bile.cinsiyeti belli olsun her ay dolabına bişiiler asıcam.inşalla bi problem çıkmazsa...allah herkesin yardımcısı olsun sağlıklı gebelikler...

bende henüz bişe almadım şu anda kendime kıyafet almakla meşgulüm:)))
ama annem 3 tane tşört almış.kayınvalidemde habire örüyor
arkadaşımda ufak ufak patiklere başladı mevlüt şekeri olacaklar o patikler
7. aydan sonra almayı düşünüyorum bende son ay ağırlaşırım alamam ben beğenmek istiyorum herşeyini o yüzden ağırlaşmadan alıcam inşallah Allahım sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin de bunlar en kolay işlerrr

kızlar ben bebişime sadece zıbın aldım.Birde bebişimin kalp atışlarını dinlemek için doppler aldım çok güzel bişey bebeüinizin kalp atışlarını,tekmelerini,hıçkırıklarının duya biliyorsunuz.heyacan verici.

kıslar bebeğimin ilk kıyafetini aldım bayramlık olarak aldım :))
daha öle cezbedici şeyler varki bütün dukkanı almamak için kendimi zor tutuyorum harika bişi yaa

Son düzenleme:
teşekkür ederim canım sağolasın evet bencee kuzuma çok yakışacak bitanem benim şimdi kız olduğu kesin olmadığı için pembe yada erkek için mavi almadım zaten öle almayı pek düşünmüyorum da nebilim çok hoşuma gitti ilk aldığım şey bebeğim için inşallah kuzuma giymesi nasip olur

teşekkür ederim canım sağolasın evet bencee kuzuma çok yakışacak bitanem benim şimdi kız olduğu kesin olmadığı için pembe yada erkek için mavi almadım zaten öle almayı pek düşünmüyorum da nebilim çok hoşuma gitti ilk aldığım şey bebeğim için inşallah kuzuma giymesi nasip olur

İnşallah hepimiz sağ salim kucağımıza alırız kuzularımızı... Banada doktor %90 kız dedi ama ne bilim bende hala sarı, yeşil gibi renkler bakıyorum. Gelen hediyelerde hep ara renkler. Ay sonu kesinleşirse inşallah cinsiyet, o zaman bakıcaz pantolonlar mı alıcaz yoksa cicili bicili elbiseler mi :) Pembe mi mavi mi :)

cnm hayırlısı olsun inş ağasalim kucaklıycaz çocuklarımızı:)ben 13 haftalık hamileyim sizin kaç haftalık birde bu doppler cihazını nerden aldınız fiyatı ne kadar bu haftalarda duyabiliyormusunuzki?

bende daha hiçbirşey almadım bebeğime cinsiyetide muamma zaten eşim iş için yurt dışına gittiği dönemlerde aldırmıştım ordan bütün biberon emzik we termoslarını 3 sene kadar önce aldırmıştım:))
annemde patikli pijamayla minicik bornoz almışş o başlamış çeyizini hazırlamaya ama ben erken dawranmak istemiyorum ya nolur neolmaz nebilim işte... son aylara doğru inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…