2009 mayıs anneleri bebeklerimize neler almaya başladık

bende henüz bişe almadım şu anda kendime kıyafet almakla meşgulüm:)))
ama annem 3 tane tşört almış.kayınvalidemde habire örüyor
arkadaşımda ufak ufak patiklere başladı mevlüt şekeri olacaklar o patikler
7. aydan sonra almayı düşünüyorum bende son ay ağırlaşırım alamam ben beğenmek istiyorum herşeyini o yüzden ağırlaşmadan alıcam inşallah Allahım sağ salim kucağımıza almayı nasip etsin de bunlar en kolay işlerrr

:emir_bebek::emir_bebek:Hamile kıyafetlerinizi genelde istanbul da nerelerden alıyorsunuz?Güzel ve farklı kıyafet satan yerler var mı arkadaşlar?Ben şimdilik pantalon falan aldım malum bayram geliyor elbise ve farklı kıyafetler almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.:teytey::nazar:

:emir_bebek::emir_bebek:Hamile kıyafetlerinizi genelde istanbul da nerelerden alıyorsunuz?Güzel ve farklı kıyafet satan yerler var mı arkadaşlar?Ben şimdilik pantalon falan aldım malum bayram geliyor elbise ve farklı kıyafetler almak istiyorum yardımcı olursanız sevinirim.:teytey::nazar:

Canım Kadıköy'de Ege Butik var. Çok güzel hamile kıyafetleri satıyor. Ben pantolonumu falan ordan aldım. Eğer gidebilirsen tarif edeyim sana yerini...

13 haftadan sonra duyabiliyorsun tatlım ben int.aldım 2 güne teslim.çok memnunum valla bu adresten aldım Angelsounds Hamile Anne Bebek Kalp Atışı Dinleme El Dopleri - ANASAYFA alırsan şimdiden güle güle kullan..

cnm çok sağolasın bana biraz pahalı geldi maddi durumuma göre ama belki piyasada bulurum pazarlıkla alabilirim ya çok iyi bişeyde şeyi düşünüyorum hani gebelik bitti o zaman ne yapcaz bu aleti kaldır koy kenara bilmiyorumki alsammı genede araştırayım sağol:lepi:

canım internetten satarsın yada hamiş yakınına hediye edersin :) şahsen ben öyle yapmayı düşünüyorum da tabiki sen ne yapacağını dahaa iyi bilirsin.canım ben doppleri piyasada bulamadım o yüzden int.aldım sen yine bir araştır

Bende dün İkea'dan neler alacaktım da eşim zor tuttu :) Dayanamadı yine de sus payı olsun diye kıyafetleri için rengarenk askılar aldık öyle güzel ki :)

Ben de bebiş 6-7 aylık olana kadar almayı düşünmüyorum, henüz cinsiyetide belli değil sadece eli açık olan bir arkadaşım ilk iç çamaşırını aldı :)))

canımm eger bu tarafta oturuyorsan bakırköy carausel in arkasında hamilelik kıyafetleri satan mağazalar var ben geçen hafta ordan aldımm hem çok şık kıyafetler hemde fiyatlarıda uygunnn a.s.

Son düzenleme:
ee kıslar hala bebeişlerinize bişiler almaya başlamadınız mı yafuu ben cuma günü memlekete gidiyorum kayınvalidem kesin bişiler almıştır bide battaniye ördürüyorduk oda bitti gelince foto çeker gönderirim sizee

arkadaslar ben hastane çıkışı falan almak istiyorum annem yavaş yavaş biberon nevresim kıyafet almaya başlayalım diyo ama ben korkuyorum bişey olacakmış gibi bi his var içimde ne yapayım kızlar annem çok hevesli alaım diyor benim 8. ve 12. haftada lekelenmem olmuştu miyom varda bende ondan sizce ne yapayım alsakmı yokssa kötü bişey olacak korkusuyla bekleyeyimmi annem bekleme diyo olacaksa zaten doğsa bile yaşamaz ölür mesela öylede oluyo diyo o korkuyla yaşanmaz dedi sizin düşünceleriniz nerler???

a.s.:nazar:
arkadaslar ben hastane çıkışı falan almak istiyorum annem yavaş yavaş biberon nevresim kıyafet almaya başlayalım diyo ama ben korkuyorum bişey olacakmış gibi bi his var içimde ne yapayım kızlar annem çok hevesli alaım diyor benim 8. ve 12. haftada lekelenmem olmuştu miyom varda bende ondan sizce ne yapayım alsakmı yokssa kötü bişey olacak korkusuyla bekleyeyimmi annem bekleme diyo olacaksa zaten doğsa bile yaşamaz ölür mesela öylede oluyo diyo o korkuyla yaşanmaz dedi sizin düşünceleriniz nerler???

canım bence acele etme biraz daha bekle derim hevesini anlıyorum ama hazırlıklar için bana göre erken inşallah sağlıklı bir şekilde hepimiz bebişlerimizi kucağımıza alırız a.s.

allahtan hep hayırlısını isteyelim rabbim hepimize sağlıklı doğumlar versin inşallah.olacağı varsa zaten olur bence geçte alsan erkende alsan bişi farketmez.olacağın önüne geçemiyosun.ben derimki fırsatını bulduğun zaman bişiler al.yani şöle mesela çarşıya gezmeye gittin bi tulum al.işin oldu giittin bitanede daha al.yani fırsatını buldukça almaya başla hususi gitme bence.ben öle yaptım ilk tulum aldım bayram alışverişine gitmiştik kendimize bişiler aldık bari dedim oğlumun ilk kıyafetini alayım bunun gibi yani.zaten zaman öle çabuk geçiyo ki anlamıyo 5. ayın bittikten sonrada daha sıklaştırırsın alışverişini zaten gerisi geliyo...sonra biraz daha büyüsün büyüsün dersin bu sefer zamanın kısıtlı kalır yetiştiremezsin helede imkanların benim gibi zorsa fırsatını buldukça almaya başladım şimdi memelekete gidince kayınvalidemle alacağız zaten bide ben yelek örüyorum böle böle zaman şıp diye bitecek soonraaa bebeğimiz kollarımızdaaa.ayyy çok heyecanlıyım:emir_bebek::emir_bebek:

Herkese merhabalar...
Bende 18 haftalık hamileyim. Allahın izniyle bir kızım olacak. Valla bende ilk başta almiyim sağdan soldan hep diyorlar ne olur olmaz sonra bebeğe birşey olursa üzülürsün diye. Ama ilk hamileliğim insan çok hevesleniyor. Hoşuma gittikçe bir şeyler alıyorum çok keyifli...

evet arkadaşlar bende 6.ay sonuna kadar almıcaktım ama geçen eşime bişeyler alırken dayanamadım bende tulum çıtçıtlı uzun kısa kollu badiler alt patikli pijama bir tanaede set halina hastane çıkışı aldım.bide çok uygun bulup çıtçıtlı polar battaniye aldım.inşallah hayırlısıyla giyer bebişlerimiz.

Bende kızlar 5 ve 6ayına kadar bişey almayacağım diyorum ama inşallah dayanabilirm.ablamlar aldılar cıtcıtlı badiler tişörtler falan ayy öyle güzellerki dünde kayınvalidemle konuştum kocaman oyuncak ayı aldım dedi söylemiycektim bayramda göstercektim ama dayanamadım dedi ay insan çok heycanlanıyor:))

kızlar hazırlıklar başlamış küçük küçük ne güzel fotolarını ekleyelim de görelim cicileri:)))))

evet kızlar bebişlerinizin cicilerini bizlerde görelim.
ben dün aldıklarımın fotoğraflarını nasıl eklicem yardım lütfen.

ohh ohh ne güzel almışsınız ya o zaman bende alayım dimi ya bişey olmaz alhın izniyle..

yine burada kadınlar kulübünde bi arkadaş söylemişti. kimdi hatırlamıyorum bana darılmasın ama çok güzel bir fikir verdi bana. şöyle demişti: hayatta her an her şey olabilir ama biz ona göre yaşamıyoruz. aynı şey düğün içinde geçerli. nikaha 3 gün kala ayrılan bi sürü insan var ama ya ayrılırsak diye yatak odası takımı almayalım demiyoruz gibi bir şey söylemişti. o kadar hak verdim ki. benim nikahtan 15 gün 20 gün, 1 hafta önce dönen öyle çok tanıdığım oldu ki. davetiyeler basılmış her şey hazır. bütün bir evin eşyası geri satıldı, ona buna dağıtıldı. ama yine de buna bakıp aman dur almayalım demiyoruz. bence bebişler için de geçerli bu. o yüzden Allaha emanet olup her şeyi ufak ufak yapalım diyorum ben yerimseniben:nazar::nazar::nazar:

yine burada kadınlar kulübünde bi arkadaş söylemişti. kimdi hatırlamıyorum bana darılmasın ama çok güzel bir fikir verdi bana. şöyle demişti: hayatta her an her şey olabilir ama biz ona göre yaşamıyoruz. aynı şey düğün içinde geçerli. nikaha 3 gün kala ayrılan bi sürü insan var ama ya ayrılırsak diye yatak odası takımı almayalım demiyoruz gibi bir şey söylemişti. o kadar hak verdim ki. benim nikahtan 15 gün 20 gün, 1 hafta önce dönen öyle çok tanıdığım oldu ki. davetiyeler basılmış her şey hazır. bütün bir evin eşyası geri satıldı, ona buna dağıtıldı. ama yine de buna bakıp aman dur almayalım demiyoruz. bence bebişler için de geçerli bu. o yüzden Allaha emanet olup her şeyi ufak ufak yapalım diyorum ben yerimseniben:nazar::nazar::nazar:

canım düşününce gerçekten doğru söylemiş,ablamın kayınvalideside bana başladınmı hazırlıklara dedi bende çok erken daha dedim sn biran önce başla böle düşünmek iyi değildir herşeyi hayıra yor,gelen kısmetiyle gelir,olacağı varsa doğduktan sonrada olur kızım sen başla,başla demişti herşey Allahtan ama insan ya bişey olursa onları gördükçe yıkılırım diye düşünüyor

cnm valla bunu sana kim söylediyse çok güzel söylemiş ve sanada çok teşekkür ederim bana bunu aktardıgın için beni bunalıma girmekden kurtardın bilmem farkındamısın burdan herkes şunu aldım bunu aldım dedikçe benim içim gidiyordu ama bende 4 cm miyom var lekelenmem oluyo kesin düşecek gidecek ben almıyım diyordum ama şimdi öyle düşünmüyorum sayende eger Allah bu bebegi bana bağışlayacaksa hiç bir şey olmayacak bu sitede ne kadar çok kanaması olupda bebegini kucaklayan çok insan var inş bende kucağıma alabileceğim.. yazdıkalrın için Allh senden razı olsun çok teşekkür ederim canım kaydirigubbakcemile5

X