2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

günaydın kızlar birşey yok falan derken bulantılar başladı dün sadece sabah kahvaltı yapabildim başka hiçbirşey yiyemedim işin kötüsü suda içemiyorum su içince felaket bulantı yapıyor şu günleri bir atlatsaydım hepimiz inşallah biran evvel atlatıp şu 2.trimestere geçerizde!en rahat o dönem...beatrise güzel haberlerini bekliyorum canım dualarım seninle.....

bende 10 gündür filan var, diğer çocuğumda hiç olmazsa ekşi filan da olsa bir şeyler yiyebilmiştim bunda hiç ama hiçbir şey istemiyor canım, midem iyi olsa ağzımdaki apacı tad ve halsizlik geçmiyor, ben de artık dayanamıyorum çünkü yiyemeyince de yorgun oluyorum

arkadaşlar dün olan kanamamla gebeliğim ne yazık ki sonlandı. Bebişimin kesesi gelişmemiş ve vucüt atmaya çalışıyormuş böyle olunca. Beni listeden çıkarabilirsiniz yani.
Hamile olarak geçirdiğim günlerim çok güzeldi. İnşallah bir dahakinde sağlıklı olur.
Hepinizi öpüyorum.

Allah böyle uygun görmüş tuğbacım..demekki bir sorun vardıki vücudun onu atıyor..üzülme..yakın zamanda tekrar hamile kalıp sağlıklı bir gebelik geçirmeni dilerim..

Arkadaşlar peki panik atak rahatsızlığı olan var mı aranızda?

Bende 2-3 yıl önce vardı...ilaçlar falan atlattım...şimdi iyiyim..ama ara sıra çok nadirde olsa geri geliyor özellikle yazın..sıcaklar bastırdıkça...bu konuda doktora görünmeyi düşünüyorum tekrarlarmı acaba diye...umarım soruzsuz geçiririm...sende varmı şu an?

Kızlar doktordan geldim kalp atışlarını gördük çok şükür herşey yolunda dedi ama 2,5 kilo vermişim daha fazla vermiceksin hatta artık zorlada olsa yiyeceksin dedi özellikle protein alacaksın dedi

tebrikler.azar azar sık sık yemeni tavsiye ediyorum bulantılar birazda psikolojik aklımızdan çıkarırsak daha rahat oluruz.:dance:

arkadaşlar dün olan kanamamla gebeliğim ne yazık ki sonlandı. Bebişimin kesesi gelişmemiş ve vucüt atmaya çalışıyormuş böyle olunca. Beni listeden çıkarabilirsiniz yani.
Hamile olarak geçirdiğim günlerim çok güzeldi. İnşallah bir dahakinde sağlıklı olur.
Hepinizi öpüyorum.

cok gecmis olsun canim hayirlisi buymus demekki ins birdahaki sefere saglikla alirsin bebeginni kucagina Allahim birdaha yasatmasin

Arkadaşlar peki panik atak rahatsızlığı olan var mı aranızda?

Evet ben geçen sene çok kötü bir kriz geçirmiştim,çarpıntı ,nefes alamama ,öleceğim sanmıştım kalbim çok hızlı atıyordu,kolumun uyuştuğunu hissediyordum ..çok korkmuştum bunun dışında içimde nedeni belli olmayan bir mutsuzluk duygusu vardı.Evdeydim yalnızdım uzun süre yatıp ağladım sonra patronumu,kocamı,annemi arayıp hepsinide kalp krizi geçiriyorum diye korkuttum eşim yurtdışındaydı çok çaresiz hissetti kendisini,annem anladı psikolojimin bozulduğunu çık dışarıya dolaş biraz geçmesse git doktora diye azarladı, bir kaç saat sonra sakinleşip normale döndüm.İlaç kullanmadım ama tekrar da etmedi.Çok sevimsiz bir duyguydu asla tekrar yaşamak istemem..senağlama

tuğba çok geçmiş olsun. üzme kendini herşeyde vardır bir hayır. 16 Eylül sen keseyi gördün mü ne kadar. ya arkadaşlar ben çarşamba günü doktora gittim. beni doktor deli etti daha çok küçük bakmayalım daha şimdiden dedi gönderdi. sadece kan tahlili istedi. bende bebişim göremedim diye çok sinirlendim bir daha gitmiycem ona:eek:klava:

tuğba çok geçmiş olsun. üzme kendini herşeyde vardır bir hayır. 16 Eylül sen keseyi gördün mü ne kadar. ya arkadaşlar ben çarşamba günü doktora gittim. beni doktor deli etti daha çok küçük bakmayalım daha şimdiden dedi gönderdi. sadece kan tahlili istedi. bende bebişim göremedim diye çok sinirlendim bir daha gitmiycem ona:eek:klava:

babyface ben 4 hafta 6 günlük falandım ilk doktora gittiğimde...doktor görünmez ama biz genel kontrol için bir bakalım ultrasonla dedi..sonra güldü ve küçücük bir kese görünüyor dedi...resmini çekti bebeşin:)bir daha bhcg testide istemedi kese göründükten sonra gerek yok dedi..2 hafta sonra gel dedi..şimdi 5 hafta 5 günlüğüm..bugün bir arkadaşım başka bir doktoru tavsiye etti bana mutlaka onunla devam et hamileliğinde dedi..randevu bile aldık bugün saat 5 te gidicem acaba kalp atışlarını duyarmıyımki?duyamasamda görürüm belki..

babyface ben 4 hafta 6 günlük falandım ilk doktora gittiğimde...doktor görünmez ama biz genel kontrol için bir bakalım ultrasonla dedi..sonra güldü ve küçücük bir kese görünüyor dedi...resmini çekti bebeşin:)bir daha bhcg testide istemedi kese göründükten sonra gerek yok dedi..2 hafta sonra gel dedi..şimdi 5 hafta 5 günlüğüm..bugün bir arkadaşım başka bir doktoru tavsiye etti bana mutlaka onunla devam et hamileliğinde dedi..randevu bile aldık bugün saat 5 te gidicem acaba kalp atışlarını duyarmıyımki?duyamasamda görürüm belki..

hadi bakalım hayırlısı canım bende bebişimi görmek çok istiyodum ama olmadı. göstermedi hain doktor.bende başka dktor buldum önümüzdeki hafta gidicem. özel hastaneye mi gidiyosunuz devlet hastanelerine mi arkadaşlar bunu yazarsanız sevinirim. ben devlet hastanelerindeki tutumu sevmiyorum özele gitmeyi düşünüyodum ama doğum ücreti ve testler baya yüklü oluyor dediler. acaba öylemidir.herkes fikir verirse hepimiz için çok iyi olur.

hadi bakalım hayırlısı canım bende bebişimi görmek çok istiyodum ama olmadı. göstermedi hain doktor.bende başka dktor buldum önümüzdeki hafta gidicem. özel hastaneye mi gidiyosunuz devlet hastanelerine mi arkadaşlar bunu yazarsanız sevinirim. ben devlet hastanelerindeki tutumu sevmiyorum özele gitmeyi düşünüyodum ama doğum ücreti ve testler baya yüklü oluyor dediler. acaba öylemidir.herkes fikir verirse hepimiz için çok iyi olur.

babyface ben özel hastaneye gidiyorum...özel doktorlar çok pahalı...özel hastane sadece test falan yapılacaksa ücret alıyor oda çok az bir miktar..ki burdaki hastanelerde rekabet var 4 testten 8 ytl aldılar en son bende şaşırdım....ultrason zaten bedava....ben bayan kadın doğumcuya gidiyodum arkadaşım aynı hastanede başkasını tavsiye etti birde ona görüüp kararımı verip öyle devam edeceğim..devlet hastaneleri bence çok ilgisizler..ssk ile anlaşması olan bir özel hastaneye gitmeni tavsiye ederim..

ben bebekten öncede tedavi gördüğüm zamanlar özel hastaneye gittim. ama bebek olunca sürekli devam edebileceğim bi doktormu acaba diye düşüncelere daldım. hayırlısı olsun diyorum artık. senin tedavi gördüğün yerde ne kadar doğum ücreti alıyolar araştırdın mı canım

ben bebekten öncede tedavi gördüğüm zamanlar özel hastaneye gittim. ama bebek olunca sürekli devam edebileceğim bi doktormu acaba diye düşüncelere daldım. hayırlısı olsun diyorum artık. senin tedavi gördüğün yerde ne kadar doğum ücreti alıyolar araştırdın mı canım

doğum ücretini hiç sormadım henüz..ama bugün gidince sorarım...ilk hamileliğimde özel doktora gidip (kendisi aynı zamnda ssk hastanesindede çalışıyodu)doğumu ssk hastanesinde yapmıştım..kolay bir doğumdu inşallah buda öyle olur...gerçekten doktor çok önemli ..bende bugün diğerinide bir göreyim karar vericem ikisi arasında

doğum ücretini hiç sormadım henüz..ama bugün gidince sorarım...ilk hamileliğimde özel doktora gidip (kendisi aynı zamnda ssk hastanesindede çalışıyodu)doğumu ssk hastanesinde yapmıştım..kolay bir doğumdu inşallah buda öyle olur...gerçekten doktor çok önemli ..bende bugün diğerinide bir göreyim karar vericem ikisi arasında

kafayı yiyecem doktor doktor diye. çok takıyorum kafama. 5+5 günlük oldu ben hala doğru düzgün bi doktor bulup gidemedim. artık bi karar vermem lazım benim. herkes için hayırlısı olsun sağlıkla dünyaya getirelim de.

Hepinizi öpüyorum.
gecmiş olsun canım allahım bırdaha bu acıyı yasatmasın :çok üzgünüm:

GÜZEL ANNE ADAYLARIIII HEPİNİZE MERHABALAR NASIL GDİYO HAMİŞİNİZ BEBİŞLER NASIL.... ya ben bu tansiyon düşülüğünü ne yapacam bilmiyorum sabah kaltğmdan bu yana elimde krakerle geziyorum pazartesi doktora didecem test flan yaptıracam ne için oluyomuş diye.daha bende ultrasyonda görmedim meleğimi daha küçük görünmez dediler 6 hafta 5 günlüğm yanlışmı yapıyorum ilk gittiğimde 3 haftalıktım doktorum sadece folic asit verdi ben hamile kalmadan 3 ay önce de içtim...nedeni ise ilk kaybettiğim bebişimde noral tüp yetersizliğnden doğan bi hastalıktı o yüzden HEPİNİZE MUTLU VE HUZURLU HAMİŞLER.....

kızlar herkes yazılmadığından bahsetmiş..bende mart annesiyim..
ben ve diğer arkadaşlarımın çoğu yıllık izindeler ve net kullanamıyorlar.
buralarda olsalar mutlaka yazarlar..
yeni aramıza katılan herkese hoşgeldiniz diyorum...

X