2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

herkese gunaydin kızlar..
ben sefim yuzunden igrenc basladim guna sagolsun ama sizin gununuz aydin olsun...

denizcim gozun aydin.
lavinyacim gecmis olsun

elifciğim takma kafana kimseyi canım bebişi düşün bir kulağından girsin diğerinden çıksın

elifciğim takma kafana kimseyi canım bebişi düşün bir kulağından girsin diğerinden çıksın

a.s.
oyle yapiyorum canım. yoksa burasi cekilmez gercekten. her aksilikte hemen minik danami aklima getirip unutmaya calisiyorum.
kaldi 11 haftam ya sabir diyorum..

a.s.
oyle yapiyorum canım. yoksa burasi cekilmez gercekten. her aksilikte hemen minik danami aklima getirip unutmaya calisiyorum.
kaldi 11 haftam ya sabir diyorum..

32. haftanda izne ayrılacakmısın ben doğurana kadar çalışmayı planlıyorum sonra o 8 haftayıda boddimle geçirmek için

32. haftanda izne ayrılacakmısın ben doğurana kadar çalışmayı planlıyorum sonra o 8 haftayıda boddimle geçirmek için

esmacim ben 32 dedimi ayrilicam.
cunki zaten ayrilmayi dusunuyordum buradan.
bebek olunca bari dogum izninde maasimi aliyim diye katlaniyorum su anda.
zaten biraz dinlenmeye cok ihtiyacim var.
evde de ufak tefek isler var filan derken o 8 hafta gecer bana hemen.
4 ay maasimi aldiktan sonrada istifami vericem zaten.

elif cim sorun ne olursa olsun asla üzülme takmıyorum havasına gir onlar daha çok cıldırır.Sen meleğını düşün onu hayal et ve mutlu ol gerisi yalan boşverrrrrr...

kızlar benim çalıştığım yer çok mükemmel ama bi sorun var kreşi yok.bebiş ne olacak diye kara kara düşünmeye başladık kreşe versem el kadar çocuk gerci mecbur kalırsam veririm ama bilmiyorum eşim çalışmamı hiç istemiyor o zmn bakanım zaman ne gösterecek...

esmacim ben 32 dedimi ayrilicam.
cunki zaten ayrilmayi dusunuyordum buradan.
bebek olunca bari dogum izninde maasimi aliyim diye katlaniyorum su anda.
zaten biraz dinlenmeye cok ihtiyacim var.
evde de ufak tefek isler var filan derken o 8 hafta gecer bana hemen.
4 ay maasimi aldiktan sonrada istifami vericem zaten.

efet o zaman haklısın canım en iyisi az kalmış dayan o zaman kaydirigubbakcemile5

kızlar benim çalıştığım yer çok mükemmel ama bi sorun var kreşi yok.bebiş ne olacak diye kara kara düşünmeye başladık kreşe versem el kadar çocuk gerci mecbur kalırsam veririm ama bilmiyorum eşim çalışmamı hiç istemiyor o zmn bakanım zaman ne gösterecek...

Benim fikrim bir bebeğe en iyi annesi bakar...:emir_bebek:

bence bu cok goreceli bir kavram.
eger benim isim ve isyerim iyi olsaydi, burayi sevsem ve gelecegimde kariyerimle ilgili seyler gorebilseydim. ya da
annem veya esimin annesi yakınımda olsaydi ben de calisirdim.
ancak ben buradan nefret ediyorum, zaten ayrilacaktim. ve annemde esimin anneside surekli gelip kalamazlar bizde farkli bir sehirde oturuyorlar. bir yabancıya da o kadar kucuk bebegi birakamam.
birazda dinlenmek istiyorum 10 yildir cok yogun calistim. bizim sektor ar-ge cok yorucu bi sektor.
biraz kafa dagitmaya ihtiyacim vardi.
bebek bana bu anlamda da cok iyi gelicek.
ama insallah 2 yasina gelip krese basladiginda yeniden calisicam.

canım bakabilecek kimse yokmu yakınlarında annen kayınvaliden felan oğluşuma babannesi bakacak ne kadar memnun olmasamda başkasından iyi bakar

bence bu cok goreceli bir kavram.
eger benim isim ve isyerim iyi olsaydi, burayi sevsem ve gelecegimde kariyerimle ilgili seyler gorebilseydim. ya da
annem veya esimin annesi yakınımda olsaydi ben de calisirdim.
ancak ben buradan nefret ediyorum, zaten ayrilacaktim. ve annemde esimin anneside surekli gelip kalamazlar bizde farkli bir sehirde oturuyorlar. bir yabancıya da o kadar kucuk bebegi birakamam.
birazda dinlenmek istiyorum 10 yildir cok yogun calistim. bizim sektor ar-ge cok yorucu bi sektor.
biraz kafa dagitmaya ihtiyacim vardi.
bebek bana bu anlamda da cok iyi gelicek.
ama insallah 2 yasina gelip krese basladiginda yeniden calisicam.

haklısın elifciğim senin yerinde olsam bende aynısını yapardım hayatım ama ben zaten kayınvalidemle beraberim aynı evin içindeyiz tek düşüncem bebeğimi istediğim gibi yetiştirmeme karışmaz umarım

haklısın elifciğim senin yerinde olsam bende aynısını yapardım hayatım ama ben zaten kayınvalidemle beraberim aynı evin içindeyiz tek düşüncem bebeğimi istediğim gibi yetiştirmeme karışmaz umarım

gonlunce buyutebilirsin insallah bebegini tatlim..
benimde ilk 10 gun filan en korktugum sey bu. daha once bahsi gecmisti sanirim forumda. buyuklerin herseye cok karismalari beni delirtir yani.
tamam tecrubelerine saygimiz varda. bu da benim bebegim birak ben karar vereyim dimi.
soyle bi ilk kalabalik dagilsa annem bebek ben kalsak kendi kendimize super olur.
insallah kayinvaliden cok sorun cikarmaz Esmacim.yoluyla yordamıyla anlatmak lazim artik.bi de hani seninki surekli birliktelik. oyle 3 gun sonra gidecek aman susiyim desen de olmayacak.

günaydın kızlar...bende akşam giremeyenlerdenim....ya ben eşimle elveda rumeliyi çok seviyoruz...pür dikkat onu izledik...sonrada eşim bilg. başına geçti ben de uyudum..siteye filan girmek hayal oldu bana ... hheheheh ....

che çok sevindim tahlil sonuçlarının iyi çıkmasına...stres yaptığına değmedi canım...
çerez seninde güzel haberlerini bekliyoruz...

lavinia çok geçmiş olsun canım....

günaydın kızlar nasılsınız...benim size söylemek istediklerim var...bende çalışıyordum yoğunum diye bıraktım evlenince çünkü gerçekten evime eşime vakit ayıramayacak ve evlilikten hiçbirşey anlamayacaktım.kafam o kadar rahatladı ki...rahtaça uyumayı kendime vakit ayırmayı,evimle ilgilenmeyi çok özlemişim..tam bıktım derken hamile kaldım...şimdi yine evdeyim..ama ilerde çalışacağım fakat çocuğumu yetiştirmek istiyorum..çünkü en iyi terbiyeyi disiplini anne baba verir..tabi maddi yönden uygun değilsek mecbur çalışacağız ama durumu kötü olmayan arkadaşlara tavsiyem 3-4 yaşına kadar kendilerinin bakması..çünkü çocuğun karakterinin %85 i 0-6 yaşta oturuyor...benim annem çok kitap okumuş çocuk yetiştirmekle ilgili ve gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum..biz hem sevildiğimizi hissederdik hemde ailemizin bir bakışından anlardık herşeyi..şuan ablam çalışıyor..çocuk bakıcı elinde kreşte büyüdü ve ben çocuğun karakterini hiiiiiiç beğenmiyorum...onlar için çocukları çok iyi,çok akıllı falan ama ben kat kat iyilerini gördüm..eleştirememde başıma gelcek diye korkuyorum...çalıştıkları için vakit geçiremiyorlar ve çocuğun yaptıklarına ses çıkarmıyorlar...çok garip geliyor hayretle bakıyorum onlara...benim kesinlikle izin vermeyeceğim şeylerde ağzını açıp yapma oğlum,saygılı ol oğlum demiyorlar...onu gördükten sonra karar verdim 3-4 yaşına kadar bakarım dedim sonra çalışırım nasipse..yada çooook çok güvendiğiniz birine emanet edin çocuğu...anneniz olsa bile uyarın sizin verdiğiniz terbiyeyi disiplini yıkıcak davranışlarda bulunmasın şımartmasın..yoksa yine çok uğraşırız gerçekten...

Kizlar benim kayin validem alt katta eltim üst katta ben arada sözün özü evde dursam kesin çildiririm ...evde durduğumda size yazarim kizlar çildiriyorum diye:roflol: YA BENİM ANNEMDE BÜYÜKTEN zarar gelmez diyor tmm kayınvalidem pek karışmaz ama laf süler ama imalı dırek diil.bazen sinir oluyorum olmuyorum diil. bide ben bişi görmeden ne alırım nede onu evime sokarım eşime dedim öle gidip kafasına göre bişi almasın eve sokmam dedim .tmm dedi ama .kızlar boşa olur alsalarda madem gelinlerine bişi almak istiyolar torunlarına bişi alacaklar belki bizim özendiğimiz bişi vardır.o alınca biz alamıcaz .madem çok istiyolar almayı ya bizi de götürsünler yada bi sülesinler şunu bunu alcam diye demi ama.:CüvCüv:
annem bana ceyizime halı almıştı ben görmemiştim .,istemiyorum dedim evimede sokmadım şimdi onu kendi kullanıyo bana başka yerden benim istediğimi aldılar.tabiki insan çocuğunu da kendi kriterlerine göre yetiştirecek biraz cadılık yaptım ama öle :eek: sözün özü benim evde durmam olanaksız yani .:eek:

senin sartlarin zorluymus lavinyacim..
attal kayınvalide ustte elti :roflol:
beni duyanda cok cektim sanir.sagolsun kayınvalidem iyidir benim ama ben samimiyet sevmiyorum sorun o.:1shok:

günaydın kızlar nasılsınız...benim size söylemek istediklerim var...bende çalışıyordum yoğunum diye bıraktım evlenince çünkü gerçekten evime eşime vakit ayıramayacak ve evlilikten hiçbirşey anlamayacaktım.kafam o kadar rahatladı ki...rahtaça uyumayı kendime vakit ayırmayı,evimle ilgilenmeyi çok özlemişim..tam bıktım derken hamile kaldım...şimdi yine evdeyim..ama ilerde çalışacağım fakat çocuğumu yetiştirmek istiyorum..çünkü en iyi terbiyeyi disiplini anne baba verir..tabi maddi yönden uygun değilsek mecbur çalışacağız ama durumu kötü olmayan arkadaşlara tavsiyem 3-4 yaşına kadar kendilerinin bakması..çünkü çocuğun karakterinin %85 i 0-6 yaşta oturuyor...benim annem çok kitap okumuş çocuk yetiştirmekle ilgili ve gerçekten başarılı olduğunu düşünüyorum..biz hem sevildiğimizi hissederdik hemde ailemizin bir bakışından anlardık herşeyi..şuan ablam çalışıyor..çocuk bakıcı elinde kreşte büyüdü ve ben çocuğun karakterini hiiiiiiç beğenmiyorum...onlar için çocukları çok iyi,çok akıllı falan ama ben kat kat iyilerini gördüm..eleştirememde başıma gelcek diye korkuyorum...çalıştıkları için vakit geçiremiyorlar ve çocuğun yaptıklarına ses çıkarmıyorlar...çok garip geliyor hayretle bakıyorum onlara...benim kesinlikle izin vermeyeceğim şeylerde ağzını açıp yapma oğlum,saygılı ol oğlum demiyorlar...onu gördükten sonra karar verdim 3-4 yaşına kadar bakarım dedim sonra çalışırım nasipse..yada çooook çok güvendiğiniz birine emanet edin çocuğu...anneniz olsa bile uyarın sizin verdiğiniz terbiyeyi disiplini yıkıcak davranışlarda bulunmasın şımartmasın..yoksa yine çok uğraşırız gerçekten...

Canım söylediğin şeylere sonuna kadar katılıyorum. Hepimiz aile ortamında büyüdük anne ile sürekli birlikte oldu çoğumuz, annenin bir bakışından anlardık herşeyi, onun kokusu, ilgisi şefkati ..........

Tabiki çalışan annelerde öyle asla tersini söylemiyorum fakat nebiliyim ya bebişimi evde bırakıp işe gitmek bana zor geliyor şimdiden :çok üzgünüm:

gonlunce buyutebilirsin insallah bebegini tatlim..
benimde ilk 10 gun filan en korktugum sey bu. daha once bahsi gecmisti sanirim forumda. buyuklerin herseye cok karismalari beni delirtir yani.
tamam tecrubelerine saygimiz varda. bu da benim bebegim birak ben karar vereyim dimi.
soyle bi ilk kalabalik dagilsa annem bebek ben kalsak kendi kendimize super olur.
insallah kayinvaliden cok sorun cikarmaz Esmacim.yoluyla yordamıyla anlatmak lazim artik.bi de hani seninki surekli birliktelik. oyle 3 gun sonra gidecek aman susiyim desen de olmayacak.

aynen yaaa bende deli olurum...kayın validem dedi martta hemen atlayıp geleceğimbenneyaptımkiben gerçi martta doğum yapacağımı hiç sanmıyorum hep şubat hissediyorum nedense...neyse annem zaten gelecek 40 ım çıkına kadar duracak...o annem gittikten sonra gelse süper olur..aslında eşimde hiç istemiyor...sonra gelsin istiyor..dünürlerin bebeği paylaşamayıp soğukluk yaratmasından korkuyor...yaa öyle şeyler yapmasınlar karışmasınlar lohusa lohusa sinirler zaten harap mahvolurum..arkadaşımda dedi kayınvaliden sonra gelsin annemle 2 si 3 gün kaldılar delirdim artık diyor..kayın validesine demiş anne sen sonra gelsenbenneyaptımkidaynamadım artık delircektim yoksa diyor...gerçekten ben 1 gece gittim yanlarına birliktelerken..ortada esen soğuk havayı hemen hissediyorsunuz..bi biri alıyor bi biri...öyle yapma yan çevir ters döndür kapıyı kapat üstünü ört kundak yap:eek:klava:bana fenalık gelmişti.umarım böyle şeyler yaşamayız yaaa:Saruboceq:

Canım söylediğin şeylere sonuna kadar katılıyorum. Hepimiz aile ortamında büyüdük anne ile sürekli birlikte oldu çoğumuz, annenin bir bakışından anlardık herşeyi, onun kokusu, ilgisi şefkati ..........

Tabiki çalışan annelerde öyle asla tersini söylemiyorum fakat nebiliyim ya bebişimi evde bırakıp işe gitmek bana zor geliyor şimdiden :çok üzgünüm:

canım çalışıpta çok güzel yetiştirende var hakkını yememek lazım ama gerçekten çok az..onu başarabilmek büyük beceri...çok sevdiğin için bişey diyemiyorsun diyor ablam..ben yazın çocuk yetiştirmeyle alakalı çok süper bir kitap buldum onu okuyordum..aman hiç okuma hiç bir işe yaramıyor.kitapta yazanları uygulayamıyorsun çünkü seni çocuk yönlendiriyor dedi:1shok:benim bildiğim anne baba çocuğu yönlendirir ama neyse:nazar:

dedim ya suratına hiçbirşey diyemiyorum hoşuna gitmeyecek çünkü...ben olsam benimde hoşuma gitmez ama şimdiden onun davranışlarını gözlemliyorum ve inşallah istediğim gibi yetiştiririm

X