2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

slm güzeller bi kaç sayfa okuyayım dedim baya üzüldüm arkadaşlar dikat edelim kendimize ve bende uyuyamıorum bu aralar ama hamileliğiğin en rahat aylarındayız keyfini çıkarmamız lazım enelcim hayat ist. çok geçmiş olsun arkadaşlar .......benim karnım çok çatladıı çok alakasız oldu am özel bişeyler kullanan varmı ben bebek yağı kakao yağı kullanıorum gerçi doktorum çatlama ya çok müsait oldumu söledi çok kuru bi cildim varda bnm onun dışında iyi gidio hamileliğim dört gözle annemin gelmesini bekiorum çok özledim ve hamileyken ilk görecek bni 1 hafta daha beklicem antalyadan gelicek kısmetse bebeğim çok hareketli ben baya hissediorum şuan bile oynuo özeliklle yatığımda çok hissediorum çok güzel bi duyguymuş çok mutluyum hepinizi çokkkkkk öpüorum

cnm excipial hyro icine evigen ampul kirdirdi doktorum benim, excipial hyro ya da lyposu var( lypo daha yaglıdır) bu bence dunyadaki en iyi vucut nemlendiricisidir, her eczanede bulabilrsin 150 ml falan fiyati da 10-15 ytl arası birsey, evigen ise E vitamini ampulu

bu ikisi nem deposudur.ama doktorunun da dedigi gibi olacaksa catlak, ne yapsan da olacaktir,ama uzulme sekerim teknoloji ilerledi artık kozmetik urunleriyle bile catlaklari gorunmeyecek kadar inceltebiliyorlar, simdi su hamisligin tadini cikaralim, bebislerimiz misil misil uyurken bu forumlarda catlak tedavilerini de tartisiyor olacagiz insallahhhh:)

hayalist ve enelcim cok gecmisler olsun ikinize de...

günaydınnnnnn herkeze annelerr bu haftayıda bitirdik sayılır kızlarr herkez her geçen gün büyüyen karınlarıyla bebişlerin hareketleriyle ve yavaş yavaş başlayan küçük hazırlıklara hamişliğin tadını çıkarıyodur umarım bu gününüz diğer en güzell geçen günlerinizden daha güzel geçsinn öpüldünüzzzz...

hayalist ve enel çok geçmiş olsun kendinize dikkat ededin
ege-deniz canım bencede iyi yapmamışın onu almakla çünkü ben sağlık ocağına gittiğimde ebe bile bulamadı benim tosunun kalp atışını böyle panik yapıp kendini üzeceksen dinleme bence

arkadaşlar günaydınlar ben sizlere bir şey sormak istiyordum bu doğum çizelgenizi nasıl yapıyorsunuz bakabileceğim bir yer varmı acaba şimdiden tşkrler

RAİNXXX 2009 mart annelerinin 198.sayfalarında anlatılıyor oraya bak.
EGEDENİZ çok üZÜLDÜM O KÖTÜ HEYECANI YAŞAMANA BEN DE DEĞİŞİK BİR VERSİYONUNU YAŞADIĞIM İÇİN SENİ ÇOK İYİ ANLIYORUM.aaa büyük yazmışım.bence onu geri gönder.arada ses vermezse gene çok stres yapıp kendini doktorda bulacaksın.ben de almayı düşündüm ama korktum.ya seniin bebişi hissediyor musun?
bu arada göbüşten dolayı sırt üstü yatamıyorum ve sağıma yada soluma yatıyorum ancak bu kezde kolumu yastığın altına koyuyorum sabaha doğru ağrıyo ve ben başlıyorum kabus görmeye.ya çok üzülüyorum.stresimden rüyada ağlamamdan bebeğime bişey olcak diye ve bebeğim de etkilenecek diye...ya nasıl uyumalıyım ya! acil çözüm bulmalıyım...

günaydın kızlar herkes iyidr umarım...bugün hava çok güzel...babamızla yürüyüşe çıkacağız..hihoyyyt eğer hava güzel olursa ormana gideceğiz demiştik bol bol oksijen alırız iştekaydirigubbakcemile2

burser çatlak olmaması için bol bol su içmelisinki vucudun susuz kalmasın...oda çok kurutur cildi..benim daha kocaman karnım çıkmadı ama sonunda çıkmaya başladı:CüvCüv:ay eşimde bende mutlu olduk çıkıncaaha ne kadar eskisi gibi gezeceğim merak ediyordum...ben çatlak içinbadem yağıyla şu bildiğimiz yağlı kremleri karıştırdım..nivea arko gibi..onu sürüyorum..bazen nemlendirici sürüyorum..excipial lipo bende de vardı uzun zaman önce almıştım...üniversitede soğuk sert geçerdi ellerim çok çatlardı çaresini onunla bulmuştum..çokta bereketli bişey bitmek bilmedi kaç senedir ama annemde kaldı..gidince alırım artık..bide vazelin iyiymiş

canım yaa kötü deneyim olmuş...neyseki kızın iyi allaha şükür...bend egeçende sağlık ocağına gittim suyun içinden geliyordu ama ebeler sırtını bulmaya çalıştılar..sırtını bulunca oraya dayadılar o zaman anca net geldi sesi...156 ydı bizimkiside..bütün hayatlatrımızı onlarardadık şimdiden evlar nasıl birşeymiş yaa..herşeyin o oluyor..bütün planların hayallerin onun üzerine...hatta geriden gelecek kardeşleri üzerinekaydirigubbakcemile3(ben 3 tane istiyorumda)kaydirigubbakcemile2

oooohhhh rehavet canım 3 istiyorsun demek valla bana 2 yeter 2. bebeği sadece oğluşum yalnız kalmasın diye istiyorum gerçi babamıza baksak 2ç kız olursa 3.yü istiyo oğluna erkek kardeş olacak ama kusura bakmasın benden bu kadar

günaydın kızlar, bizim babiş 2. bile istemiyor. hep aklında tek çok cocuk var onun. ben kendim için değil bebişim için 2. yi istiyorum. bir kardeşi olsun iyi günde kötü günde yanında diye. kısmet bakalım, Allah doğacak bebişlerimize ömür versin, belki 1-2 yıla fikri değişir.

yaa canım aslında ben 1 kız 1 erkek olursa 3.yü düşünmüyorum ama eşim ikna etti...nedense ilerde iyi olacakmış.şimdi biz uzaktayız..2 şer kardeş..ailelerimiz uzakta hiçbir zamanda ynımızda olamayacaklar...3 tane olsak birimiz gidemese birimiz giderdi...mesela bayramlar..ben her bayrama gitmeye çalışıyorum..2 yağımız 1 pabuca giriyor resmen...onları nasıl yetiştireceğiz diyorum..çok öenmli karakterli bir evlat yetiştirmek hemde bu devirde:çok üzgünüm:sen çok ilgili bir anne olacaksın ben inanıyorum diyor..hem eskisi gibi cahil insanlar değilizki doğururp doğurup kendi kendilerine büyümesini beklemeyeceiz..3 ebölüneceğiz ama olsun diyor..
bence sende 2. yi düşünmekle çok ii etmişsin.ablamın oğlu tek ve düşünmüyorlar..ben bakamam yetiştiremem diyor..çocuk zaten bakıcıda kreşte büyüdü ne bileyim deişik bir karakter..bencil,hep benim dediğim olsun ister,herişini başkalarına yaptırtmaya çalışır.allahtan anne babasının sözünü dinliyor ama başkası umrunda değil..şu bardaı uzatırmısın dersin sen uzat der.ayaının dibindeki tpou senden ister sen daha yakınsın der..yaa ne bileyim nasıl düzelecek o çocuk..keşke kardeşi de olsaydı..yardımı paylaşmayı örenirdi..suç birazda ablamlarda...sanki 10 kardeşi varmış gibi paylaşmayı bilen tek çocuklarda gördüm.ama ablamlar her dediini yapıyorklava:

canım bence kardeş çok önemli eşini ikna etmeye bak...

herkeze güğnaydın güzel hamişlerrrrr
çok güzel bi sabah var burda bugün uzun bi aradan sonra eşim evde ve kahvaltı hazırlayacağız çok özlemişim yaaaa
çok acıktım çoook

bizim bu tüp bebek biliyorsunuz, kısmet belki 2. si arkadan kendiliğinden gelir. gelmezse dondurulmuş embriyolar da var. bir de çok kişiden duydum 1. si tüp bebek olup arkadan süprizzz deyip gelen yaramazları. öyle bişey olursa ne ala.

haklısın canım kesinlikle 2. şart bence 3. lükse giriyo ben 3.yü düşünemiyorum ama oğlum 5 yaşına gelsin oan kardeş kaesinlikle yapacağım hayyat yalnız kalmasına gönlüm elvermez

tüp bebeğin arkası hep öyle sürpriz oluyor benim 2-3 arkadaşım tüp bebek sonrası kendiliğinden hamile kaldı hatta biri tüp bebek sonrası epey bir aradan sonra hamile kaldıda acaba menopazamı giriyorum diye doktora gittiğinde hamile olduğunu öğrendi :ecrin_bebek:

günaydınnnn güzel anneler,
ege deniz canım yaşadığın deneyim çok zor bişi bizde ev arkadaşım hamileyken yaşamıştık. gece yarısı doktora. zor bulmuştu doktor. geçmiş olsun canım.
dün saat 10 da uyumuşum sabah 7 de cin gibi kalktım temizlik yaptım. hava yazdan kalma mükemmel. annecimle alışverişe gitcez.
bu arada bende kardeşi olmasından yanayım tek çocuk istemem.
bu erkek 2. de erkek olursa kız için 3.yüde istiyorum ben. kız çocuk çok istiyorum.
babamız 2 yeter diyor ama bilmem ki bende tam emin değilim hele bunu hayırlısıyla kucağımıza alalımda.
ben kardeşim olduğu için çok mutluyum onu çooooook seviyorum.a.s.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…