2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ederim.Bugün ebe geldi eve sağlık ocağından aşım haftaya yapılacakmış.İnşallah çok acılı olmaz.

Aşı tetenoz aşısı hamilelikte iki kere yapılıyor.Ameliyat yapılacakya.Sezeryan olmasa bile herhangi bir dikişe karşı önlem.

selence merhaba bende 18.ci haftadayım benimde bebişim mart sonu gibi olacak bu vurdurmuş olduğun aşı ne aşısı sorabilirmiyim vede nerde vurdun?herkese selamlar hamiş annelera.s.

merhaba tetanoz aşısı 1 ay arayla 2 doz vuruluyor senin ve bebeğin sağlığı için tedbir sağlık ocağına kaydını yaptıracaksın orda vuruyorlar zaten

Geçmiş olsun diyen herkese teşekkür ederim.Bugün ebe geldi eve sağlık ocağından aşım haftaya yapılacakmış.İnşallah çok acılı olmaz.

merak etme hayat vurulurken hiç duymuyorsun sonrasında 2 gün ağrıyabilir dediler ama daha şimdilik ağrı falan yok inşallahda olmaz

merhaba tetanoz aşısı 1 ay arayla 2 doz vuruluyor senin ve bebeğin sağlığı için tedbir sağlık ocağına kaydını yaptıracaksın orda vuruyorlar zaten
teşekkür ederim henüz sağlık ocağına kayıt yaptırmamıştım dr'um aşıdan hiç bahsetmedi ilk hamileliğimde hatırlayamadım aşının vurulup vurulmadığımı aradan uzun zaman geçti burda sağlık ocağında kayıt yapmaya bile gerek görmüyorlar nedense?

ya ben bugün sağlık ocağına gittim bana orda aile hekimi kasım sonu dedi geç değil mi?tetenoz aşısı.
bu aşı hangi haftalarda yapılırsa iyi? geç yapılırsa problem olur mu?

ya ben bugün sağlık ocağına gittim bana orda aile hekimi kasım sonu dedi geç değil mi?tetenoz aşısı.
bu aşı hangi haftalarda yapılırsa iyi? geç yapılırsa problem olur mu?

yok canım geç olurmu bak ben bugün vuruldum 22+2 yim 5. ayı doldurursan daha iyi oluyor

teşekkür ederim henüz sağlık ocağına kayıt yaptırmamıştım dr'um aşıdan hiç bahsetmedi ilk hamileliğimde hatırlayamadım aşının vurulup vurulmadığımı aradan uzun zaman geçti burda sağlık ocağında kayıt yapmaya bile gerek görmüyorlar nedense?

doktorlar aşıyı hiç söylemiyor sormazsan zaten hem sen neredesin?

ben konyadayım selence sadece hastaneye gidebildim özele gidemedim (eşim burda olmadığı için )konyayı fazla bilemediğim için eşimin gelmesini bekliyorum

ben konyadayım selence sadece hastaneye gidebildim özele gidemedim (eşim burda olmadığı için )konyayı fazla bilemediğim için eşimin gelmesini bekliyorum

anladım canım ama yakınlarında bir sağlık ocağı varsa mutlaka gidip kaydını yaptır aç gidersen tüm kan ve idrar tahlillerinide yapıyorlar bebeğin kalp atışlarını dinletiyorlar
ihmal etme bence

çok tşkr ederim pazartesi umarım yaparlar kaydı en iyi akşamlar sizlerin olsun şimdilik bana musade görüşmek üzere arkadaşlar

merhaba kizlarr oncelikle hayatist cok gecmis olsun umarim bidaha yasamazsin boyle sorunlari. bu arada aksam aksam yuregim agzima geldi, bebegin kalp atislarini dinlemek icin internetten bi cihaz almistim bugun geldi aksam kocisle heyecan icinde cihazi kurduk kulakliklari taktik ama bebisimin kalp sesini duyamadik benimkini duyoyorduk ama kiziminki yoktu elim ayagim buz kesti zaten kipirdamiyor diye huzursuzdum offf o an hersey bitti kizim gitti dedimberbat bir andi hemen doktora gittik baska bi doktor vardi sakin ol dedi eminim bi sorun yok falan dedi ama oda ikincide buldu bebegin kalp atislarini o arada benim tansiyon falan gitti yani herhalde hayatimda duydugum en guzel sesti. 1 dk kadar dinletti 160 atiyomus dk da sonra ciktik geldik eve hala elim ayagim buz gibi. Allahim evlatlarimizi bize bagislasin.

Benim kanamalarım kısa kısa sürer ben iğne vurulunca geçerdi.En sonuncusu biraz uzun sürdü doktor 10 günlük rapor verdi yerinden hiç kalkmayacaksın dedi.O 1.5 kiloyuda o 10 günde aldım zaten.Tam iyileştim derken bu çarşamba ishal+kusma hastanede yatırıp serum bağladılar.İki gündrü yine raporluyum.Allah kimseye göstermesin çok zor geçti bu 2 gün

Geçmiş olsun canım. Allah bidaha yaşatmasın.

merhaba kizlarr oncelikle hayatist cok gecmis olsun umarim bidaha yasamazsin boyle sorunlari. bu arada aksam aksam yuregim agzima geldi, bebegin kalp atislarini dinlemek icin internetten bi cihaz almistim bugun geldi aksam kocisle heyecan icinde cihazi kurduk kulakliklari taktik ama bebisimin kalp sesini duyamadik benimkini duyoyorduk ama kiziminki yoktu elim ayagim buz kesti zaten kipirdamiyor diye huzursuzdum offf o an hersey bitti kizim gitti dedimberbat bir andi hemen doktora gittik baska bi doktor vardi sakin ol dedi eminim bi sorun yok falan dedi ama oda ikincide buldu bebegin kalp atislarini o arada benim tansiyon falan gitti yani herhalde hayatimda duydugum en guzel sesti. 1 dk kadar dinletti 160 atiyomus dk da sonra ciktik geldik eve hala elim ayagim buz gibi. Allahim evlatlarimizi bize bagislasin.

canim kiyamam gecmis olsun, iyi etmemissin o cihazi almakla, ikide birde dinlemeye kalkar duyamayinca herseferinde paniklersin sen simdi, takma bu kadar canim onlar bizle ve bizi birakmiycaklar Allahin izniyle

canim bende hissetmeye basladigimdan beri uyku pozisyonlarim degisti.. basta kizim sol tarafimdaydi.. saga dönöp yatiyordum.. bayada alismistim.. simdide sag tarafima kaydi cimcime.. mecburen sol tarafima dönüp yatiyorum.. ama alisamadim bu sefer.. deli oluyorum uykuya dalana kadar.. gecede uyaniyorum.. elim karnimda.. bizimki tekmeliyor..
ya uykusuz geceler icin daha erken.. kuzum bari dogana kadar rahat birak anneyi dimi ama
:CüvCüv:

daha dur canim bu en iyi zamanlarimiz iki, uc ay sonra gobuslerimizden hic uyuyamiycaz:)

Benim kanamalarım kısa kısa sürer ben iğne vurulunca geçerdi.En sonuncusu biraz uzun sürdü doktor 10 günlük rapor verdi yerinden hiç kalkmayacaksın dedi.O 1.5 kiloyuda o 10 günde aldım zaten.Tam iyileştim derken bu çarşamba ishal+kusma hastanede yatırıp serum bağladılar.İki gündrü yine raporluyum.Allah kimseye göstermesin çok zor geçti bu 2 gün

canim benim gecmis olsun, dikkat et kendine

günaydınlar herkese sanırım çok erken günaydın oldu ama tüm gece uyuyamadım kızlar.gece boyu tansiyonum 7 ye 4 ve kalp atışım 93 tü.çok hızlı nefes almaya başladığım için uyuyamadım.sanki o kadar nefes almama rağmen oksijen gitmiyor vücuduma kendimi çok yorgun hissediyordum.ablam tuzlu ayran yaptı.sadece kalp atışım 80 e indi.nefes durumum iyi ama tansiyonum hala aynı yükselmedi.yani uyku tutmadı anlayacağınız.şimdi tuzlu birşeyler yiyorum bakalım düzelcekmi?
sizler tatlı uykularınızı güzel alın bakayım.

canimm gecmis olsun, benim hep oyle tansiyonum 6-4, 7-5 kalp atislarim 100un uzerinde, cok carpintim oluyor iste, nefes alamiyorum, doktorlara soyleye soyleye dilimde tuy bitti, normal deyip postaliyolar her seferinde , ama ozellikle sabahlari kendimi hic iyi hissetmiyorum, Allah yardimcimiz olsun ne diyeyim

X