2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Akşamüzeri Dr.a gittik. Kuzucuğum kocaman olmuş maaşallah. 550 gr.
Annemide götürdük torununu gördü ilk defa. Kuzucumda torpil yaptı sanki ananesine hareketliydi yine heryerini gösterdi,ellerini minik ayaklarını,pipisini yine,gözleri,burnu,hele ağzını açıp kapatışı vardı ayyy. Çok tatlı yawrum koklaya koklaya öpesim geldi. Amniyos sıvısı normal dedi,rahim ağzım kapalıymış. Çok şükür herşey normalmiş.Gelişimi güzel dedi dr. amcası ama benim gelişimimi biraz fazla buldu.
Hamurişini,tatlıyı keseceksin hızlı gidiyorsun dedi. Ekmeğe fazla dayanmıştım bir haftadır,hemen farketmiş. Yarından itibaren kısıyorum mecburen.
Elevite devam bide yanına ferrum fort başlıycam. Şeker yüklemesi yaptırıcam. Sağlık ocakları yapıyormuş. İkinci aşım için gidince yaptırırım.
Neyse ben biraz yokluğumdaki sayfaları okuyayım. 19 sayfa doldurmusunuz zaten yine. Maaşallah.

Annemide götürdük torununu gördü ilk defa. Kuzucumda torpil yaptı sanki ananesine hareketliydi yine heryerini gösterdi,ellerini minik ayaklarını,pipisini yine,gözleri,burnu,hele ağzını açıp kapatışı vardı ayyy. Çok tatlı yawrum koklaya koklaya öpesim geldi. Amniyos sıvısı normal dedi,rahim ağzım kapalıymış. Çok şükür herşey normalmiş.Gelişimi güzel dedi dr. amcası ama benim gelişimimi biraz fazla buldu.
Hamurişini,tatlıyı keseceksin hızlı gidiyorsun dedi. Ekmeğe fazla dayanmıştım bir haftadır,hemen farketmiş. Yarından itibaren kısıyorum mecburen.
Elevite devam bide yanına ferrum fort başlıycam. Şeker yüklemesi yaptırıcam. Sağlık ocakları yapıyormuş. İkinci aşım için gidince yaptırırım.
Neyse ben biraz yokluğumdaki sayfaları okuyayım. 19 sayfa doldurmusunuz zaten yine. Maaşallah.

slm kızlar yatmadan once bi ugrayım dedim :1hug: buketcim neguzel görmüşsün bebeğini saglıklı sıhhatlı devam eder ınsallah gelişimleri benım 2 haftam var bebegımi görmeme bende bi görebılsem senınkisi gıbı harketlerını 12. haftadan berı görmuom :çok üzgünüm:

ayy maşallah oğluşuna da sanadakaydirigubbakcemile3.böcükle seninki büyük maşallahları var bizimki kaç acaba:uhm:
bende ekmeği kahvaltı dışında hiç yemiyorum.pilav makarna yemiyorum çoook nadir 2 kaşık falan...bide bu şeker yüklemesi için kesin bir zaman varmı biliyormusun..benim 2.aşım yaklaşık 1 ay sonra o zamn mı yaptırsam acaba

ayy maşallah oğluşuna da sanadakaydirigubbakcemile3.böcükle seninki büyük maşallahları var bizimki kaç acaba:uhm:
bende ekmeği kahvaltı dışında hiç yemiyorum.pilav makarna yemiyorum çoook nadir 2 kaşık falan...bide bu şeker yüklemesi için kesin bir zaman varmı biliyormusun..benim 2.aşım yaklaşık 1 ay sonra o zamn mı yaptırsam acaba

şeker yuklemesi ne oluyor ben ilk hamıleliğimde yaptırmadım hiç ılk defa duydum :CADIARZU

Sağol canım inşallah sağlıkla büyürler.
Benim aşım 6 kasımda. Dr.um o zaman gittiğinde yüklemeyide yaptır dedi. Sanırım 24. haftada yapılıyor.

şeker yuklemesi ne oluyor ben ilk hamıleliğimde yaptırmadım hiç ılk defa duydum :CADIARZU

bende bugün duydum inan-tatlicadiarzu- ama araştırdım burdan söyleyen arkadaşlar da oldu...sağlık ocağına aç gidiyormuşsun suya toz gibi glikoz koyup içiriyorlarmış...sonra şekerine bakıyorlarmış..gizli şekerin varsa diye...eğer bir sorun çıkarsa önlem alınıyormuş...yerimseniben

İclalcim aç karna gidiyorsun kan alıyorlar açlık şekerine bakıyorlar. Sanırım 1-2 saat sonra yani karnını doyuruyorsun yine kan alıyorlar tokluk şekerine bakıyorlar. Çıkan değerlere göre gebelik şeker riskine bakılıyor.

canim bilmiyorum aslinda ruyamda gordugum icin koymak istiyorum ama diger iki arkadasim yakin arkadaslarim biri kasimda biri aralikta dogurucak ikiside emir koyarsa ben koymam, biri Emir diycek ucu birden bakicakkaydirigubbakcemile3 bugun Eren ismide aklima takildi manasi guzel, bakalim doguma kadar Muhammedin yanina guzel bir isim bulurum inslh:) ne guzel isimleri var ogullarin yusuf ismini cok seviyorum hep oglum olursa yusuf koyucam derdim, ilk oglumda dedesinin adini yaninada esimin cok istedigi ismi koyduk, bundada ruyamda muhammed goruyordum oglumun ismini Muhammed Yusuf koyayim dedim bende esime, agir gelmezmi cocuga ikiside peygamber ismi dedi

canim etkilemek istemem ama niye agir gelsinki yaa ben pek inanmiyorum böyle agir gelir filan ne bileyim benim ccougu hocalarin cocuklarinin ismi ya peygamber ya evlliya ismi onlarinkine agir gelmiyoda bizimkine niye agir gelsin ben oglumun ismini koyacagim zaman hocama sormustum yok iste ismini öyle koyarsan ozman hic kizmiycan biri küfür etcek olsa günaha girersin felan diyolar diye hocamda alaksasi ok deid sonucta ismine degil sahsina oluyor sonucta küfür etmek kime olursa olsun günah yani etmesinler ogluma küfür banane :)) bazen kizinca Muhammed diye bagiriyorum sonradan tuhafima gidiyor ama alisiyo insan zamanla hem iste böyleikle daha cok dikkat edersin ve daha sabirli olursun ogluna karsi ne güzel benim hocam kendi oglunun isminide Muhammed Ahmet koymustu ikiside Peygamberimizin adi öyle yani karar sizin tabi ama ben oglumun ismini cok seviyorum seslenirken gurur veriyor bana ins oda büyüdümü oda gurur duyar isminle ve ismine yakisir bir sekilde yasar ins onu bu sekilde yetstirmem icin allah yardim eder bana,banada celi cümle ümmeti Muhammedede

Allah devamini getirsin canim

İclalcim aç karna gidiyorsun kan alıyorlar açlık şekerine bakıyorlar. Sanırım 1-2 saat sonra yani karnını doyuruyorsun yine kan alıyorlar tokluk şekerine bakıyorlar. Çıkan değerlere göre gebelik şeker riskine bakılıyor.

canim keske karnini doyursan ilk hamileligimde yapilmisti bana ac karnina gidiyosun ve ac ac bir bardak dolusu tatli suyu iciyosun iyy cok kötüydü ya bende yapicam ayin 6 sinda nasil dayanicam bilem ins kusmam

Merhaba Arkadaslar,

Erli gecli yazarim demistim size. Bugün doktora gittik iste aksamleyin.Herseyin cok sükür yolunda oldugunu ögrendik. Cinsiyetini hala ögrenemdik ama:KK43: Sanirm Türkiye´de olsaydim simdiye yüz defa ögrenmistim. Ama su an icin benim merak ettigim ilk sey saglikli olmasiydi,onu da ögrenmis olduk elhamdülillah. Bakalim asil 13 Kasimda genel kontrol var,detayli utrason.Sanirim o zmn artik anlasilir,cihaz cok daha iyi oldugu icin.Benden cok etrafim merak ediyor zaten.Bir de ilk torun ve ilk yigen olunca.Hayirlisi insallah.

ENELCiM,canim cok gecmis olsun. Ben uzun zamandir rahatsizlik nedeniyle giremedim,onun icin de haberim yoktu. Gecmis olsun canim. Allah sifa versin insallah.Lütfen moralini yüksek tut. Kac tane insan var öyle son anina kadar kanamalarla ve yatarak hamilelik atlatan. Basta benim teyzem. Hic söylenenlere itibar etme walla. Kuzenim gayette zeki bir cocuk,okul birincisi. Bu tarz vakaalar cocuktan degil, annenin anatomisinden kaynaklaniyor. Ya rahim yapisi, ya bünyesi sebep oluyor. Disardan yabanci birsey gelip yerlesmis olarak algiladigi icin vücut atmaya calisabiliyor mesala. Bunun cocukla ilgisi yok yani. Sen kafana takma canim. Sadece cocugun vücuduna karsi bir direnis gösteriyor,senin de katkinla bunu atlatacaktir eminim. Ama bu sürede buna inanip,saglikli ve sakin bir hal icinde olman lazim bebesine destek olmak icin,ok? kendine iyi bak canim.insallah hersey geride kalacaktir.dua et bol bol ve onunla konus. Annesini dinleyecektir :)

herkese iyi gclr.
görüsmek dilegiyle...

Son düzenleme:
Nazancim eger emir ismini cok seviyorsan ve illa kullanmak istersen,farklilik olmasi icin Emirhan sekilinde kullanabilirsin. Hem farklilik nedeniyle karismaz da :)
Muhammed Emirhan,güzel geliyor kulaga.

ayrica yusuflar hep güzel oluyor ve yumusak huylu oluyor. benim de cok sevdigim bir isimdir.

Ayrica eren ismini tasiyanlar cok hareketli oluyorlar,ayni furkanlar gibi. Benim de cok hosuma gitmesine rahgen eren ismi hep kafami karistirir onun icin. Ayirca isimlerden insanlarin karekteri etkileniyorlar. Onun icin zaten güzel isim koymak cocugun anne baba üzerindeki 3 hakkindan biridir.

güzel isimler bulamaniz dilegimle..

herkese günaydın uyku tutmadı
su testlere temiz çıksaydı rahatlayacaktım
bide aç karnına gidiliyor
ama ben acıktım haahaha
neyse hadi öptüm

günaydddııınnn..
denizcim bende erken kalktım.erken yatmıştık..
bende açım..
bide midem bulandı.biraz istifa ettim.
niyekine..
bugün olmam kızlar sonuçları akşama gelince paylaşırım.
kendinize ve bebişlerinize iyi bakın emi.

gunaydin herkese arkadaslarrr
denizcim temiz cikar merak etme, strese girme.
gulsahcim istiframi :1shok: allah allahhh usuttunmu acaba.olmaz insallah bi daha.
kızlar ne guzel bugun cogumuz yarim gun calisicaz yupppiiiii kaydirigubbakcemile5

Canım gözün aydın maşallah kuzuna :nazar::1hug:

günaydınnnnn kızlr herkeze slmmmm bu gününüz diğer en güzel geçen günlerinizden dahada güzel geçsinnn inşallahhhhhhhhhhh evet kimisi yarım gün çalışıyoo kimisi yarın çalışmıyo ama bennn burda hem bu gün çalışıcam hedme yrın nefret ediyorumm şu iş yerinden son 1.5 ayım zaten ondan sonra çıkıcam ama o zmanda buraya sık sık yazamam gerçi ben bulurum her gün yazıcak yer neyse kızlar herkez kendine iii bak baksın miğde bulantısı olanlar limonlu ıhlamur tek çözüm iyi gelio:):CüvCüv:

günaydınnnnn kızlr herkeze slmmmm bu gününüz diğer en güzel geçen günlerinizden dahada güzel geçsinnn inşallahhhhhhhhhhh evet kimisi yarım gün çalışıyoo kimisi yarın çalışmıyo ama bennn burda hem bu gün çalışıcam hedme yrın nefret ediyorumm şu iş yerinden son 1.5 ayım zaten ondan sonra çıkıcam ama o zmanda buraya sık sık yazamam gerçi ben bulurum her gün yazıcak yer neyse kızlar herkez kendine iii bak baksın miğde bulantısı olanlar limonlu ıhlamur tek çözüm iyi gelio:):CüvCüv:
aaa elifcim bende bende..dogum izninden sonra donmeyecegim buraya.
her olumsuzlukta amaann bosver kaldi su kadar hafta diyip kendimi avutuyorum.
sabirsizlikla 32. haftayı bekliyorum kaydirigubbakcemile2
kaldi 12 :eek:

X