2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

canım benim ben başından beri Mehtap hanıma gidiyorum. Hamile olduğumu öğrenince internetten 3 gün boyunca araştırdıktan sonra Mehtap hanımı tercih ettim. Mehtap hanım Medical de olduğu içinde Medicali seçtim. Şimdi hem doktor hem hastane önemli. İlk başta hastanenin yeni olması nedeniyle tereddütlerim vardı ama araştırmalarım ve gözlemlerime göre hastane güzel(randevu saatleri dışında) doğumhanesi ve odaları güzel. fiyatları da bir çok hastaneye göre normal.(normal 1000, sezeryan 1750).Medicali çok sevdim yani.
Mehtap hanıma gelince çok memnunum.Fakat tam hastaneye alıştım fiyatlar normal falan derken Mehtap hanımın aybaşı itibariyle ayrılacağını duydum.

Mehtap hanımın geçtiği hastane hem Avrupa yakasında hemde ssk ile anlaşması yok. Muayne 140 YTL. Dolayısıyla Mehtap hanımdan vazgeçmek durumunda kaldım.Sonkez 1 kasımda kontrole gidecem Mehtap hanıma

Can beye gelince deneyimli ve iyi bir doktor olduğunu çok duydum. Genelde olumlu geribildirimler aldım. Fakat biraz ukala bir tavrı varmış. seni çok konuşturmuyormuş. Buda benim için önemli faktör.

Hastanede kalırsam Gökmen bey ile devam etmeyi düşünüyorum.

Buarada ultrason Can bey de Mehtap hanımda da normal. Gökmen beyde 4 boyutlu(ama her zaman 4 boyutlu bakmıyorlar olanlarda bildiğim kadarıyla.) Bu arada ben ikili testimi de Gökmen beyde yaptırmıştım. Gökmen beyde de aklıma takılan çok genç olması(deneyim açısından) Ama dediğim gibi kalırsam hastanede ki kalacam gibi görünüyor. Gökmen bey ile devam edeceğim.

çok uzun oldu biliyorum ama bu arada 15 Kasım da Ücretsiz Hamilelik Eğitim semineri başlıyor hastanede. Ama isim yazdırmak lazım

verdigin bilgiler icin cok tesekkur ederim melekcim.

uzuldum mehtap hanımın ayrılmasına onunla devam ederim diye dusunuyordum.. ama sen uzulme ben de doktorumu cok seviyordum ama sonucta durum neyi gerektiriyorsa ona gore davranmak zorundayız bebislerimiz icin..

selam kızlar.sayfaları elimden geldiği kadar okumaya çalışıyorum.
hepinizi harika haberlerle gelmişsiniz doktordan.gülşahcım harika gidiyor herşey.rabbim sizi nazarlardan korusun,sonuna kadarda böyle olsun.sizleri okudukça moral buluyorum yazamasamda fazla.evdeyim yatıyorum.aklıma hastanede ve hastaneye yetişirkenki halim gelince ağlıyorum sürekli.ayağa kalkınca belim kasıklarımda hafif hafif sancılarım var.korku ve endişe içinde sürekli tuvalette kontrol yapıyorum.lekelenmelerim var artmasın diye dua ediyorum.sizleride üzmek istemem.
çerezcim desteğin için çok sağol canım.sizleri çok seviyorum.
hastanede yatarken sabaha karşı bebişler doğdu görmeliydiniz.biri kız biri erkek.ikisinede baktım.ne kadar tatlı,3,5 kilo olmalarına rağmen ne kadar küçüklerdi.kucağıma bile aldım.inanamadım bu mucizenin bende de olmasına.inşallah bizde o günler günleri yaşarız.onlar o kadar tatlı birer melek ki anlatamam.
bu kadar çok kanamam var diye herkes bebek sağlıklı olmaz gibi şeyler söylüyor kulağıma geliyor.çok üzülüyorum.dua ediyorum sürekli kendime sizlere.rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın.amin.
hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum.

o diyenler halt etmis niye saglikli olmuycakmis, ne alakasi varmis, cahil cahil konusuyolar iste , bakma sen onlara canim seninki hepimizinkinden saglikli, o kadar kanamalara ragmen annesine oyle bir tutunduki masallah subhanallah kizimiza:nazar:

Artık erkenden hava da kararıyorrrr off biz daha çalışıyoruz. Neyseki yarın öğleden sonra ve Çarşamba tatil

merhabalar güzel anneler.kac gündür giremedim evdeki camlari silecem diye belimi agrittim ama simdi daha iyiyim
Nazancim çok geçmiş olsun kardeşine acil şifalar diliyorum.
Boddimcim arkadaşlarının bebekleri için çok üzüldüm ama sen bebeğini düşün üzülme canim
Enelcim cok gecmis olsun sen moralini yüksek tut.olmumlu düsünceler olumlu seyler getirir.ben bunu hep deniyorum ve oluyor.
Saruboceq gözün aydın maşallah bebegine nazar degmesin.
Che umarim bebeginin cinsiyetini yarin ögrenirsin.hayirlisi olsun.

merhabalar güzel anneler.kac gündür giremedim evdeki camlari silecem diye belimi agrittim ama simdi daha iyiyim
Nazancim çok geçmiş olsun kardeşine acil şifalar diliyorum.
Boddimcim arkadaşlarının bebekleri için çok üzüldüm ama sen bebeğini düşün üzülme canim
Enelcim cok gecmis olsun sen moralini yüksek tut.olmumlu düsünceler olumlu seyler getirir.ben bunu hep deniyorum ve oluyor.
Saruboceq gözün aydın maşallah bebegine nazar degmesin.
Che umarim bebeginin cinsiyetini yarin ögrenirsin.hayirlisi olsun.

canim sanada cok gecmis olsun, cok yorma kendini her isi bir gunde yapicam diye ugrasma, her gun bir cam sil mesela yorma kendini:)

keske dedigin gibi yapsaydim canim ben de pisman oldum.evdeki bütün camlari sildim.perdeleri yikadim astim.hem de iki odanin cami yere kadar büyük.herkese ders olsun benim gibi yapmayin sakin.ama neyseki iyiyim simdi.tesekkür ederim

keske dedigin gibi yapsaydim canim ben de pisman oldum.evdeki bütün camlari sildim.perdeleri yikadim astim.hem de iki odanin cami yere kadar büyük.herkese ders olsun benim gibi yapmayin sakin.ama neyseki iyiyim simdi.tesekkür ederim

ahh be güzelim niye yoruyon o kadar kendini...ben en son hamileliğin başında yapmıştım hamile olduğu bilmeden ...camları silmiştim sonra yapmadım bir defa bayan getirdim sildirmeye şimdide kış geldi hiç uğraşamam zaten çalışıyorum artık doğuma kısmetse..ama evin iç temizliğini elimden geldiği kadar yapmaya çalışıyom ama inanınki yoruyor kızlar artık ....bir hafta sonum var oda temizlik ütü çamaşır geçip gidiyor h.içi ancak boğaz kavgası ve günün yorgunluğunu atmak kalıyor...hiçbirşey bizden kıymetli değil ne cam ne temizlik.. yerimseniben :kahve:

kızlar tam 18 sayfa okudum. :lepi:
enelcimm canım pozitif düşün öyle olsun. vücudun bunlardan etkilenir. özellikle hormonlar moral durumundan çok etkilenir.a.s.
sarıböcek bebişine maşallah.:nazar:
che canım inşallah bebişinin cinsiyetini öğrenirsin bu sefer.:emir_bebek:
:CüvCüv:benim bebişim bugün derste bir tekme attı ki irkildim birden. çocuklar bile şaşırdı bişey oldu sandılar. onlar benden heyecanlı bir görseniz. :asigim:eek:nlarrında hepsi benim birer çocuğum gibi.
hepinizi öpüyorum.a.s.

enelim çok üzüldüm böyle düşünmene ben..
sen şimdi misler gibi yat.prensesler gibi bakılıyorsun işte ne güzel.
kimsenin dediğine kulak asma.
bak şimdi müsait olduğunda al abdestini Aye-tel Kürsi Felak veNası yaz bir kağıda.
7 kat naylonlayıp sol tarafına as.
hem seni hem bebeğini korucak bu.
ama nolur moral bozukluğu yapma.
Allahın izniyle herşey yolunda.
sadece senin kız nazlanıyor annesi.
bu arada aşı yeni yeni sızlamaya başladı.bilginiz olsun

kızlar iyi haberler verenler adına çok sevindim, ama üzülenler beni de üzdü. enel, bende de benzer olmasa da risk vardı, herkes tüm 9 ayını hastanede yatarak geçirenler var şükret ve dikkat et demişlerdi. üzerinden 4 ay geçti. son teste göre risk yok, ama devam ediyo dikkat etmem gereken süre. sadece dinlen. bi arkadaşımda da kanama oldu. dinlendi baya bi, sonra düzeldi. şimdi bebeği ile vakit geçiriyo:)

bu arada hekat sen de benim kafadansın, ben de geçen hafta duramadım, tüm perde tülleri yıkadım, ütüledim, bi de yere kadar hepsi:S evi süpürdüm sildim, balkonu temziledim, camları sildim. 1 günde yaptım ama sonraki gün hep yattım:KK43: başlayınca bırakamıyo insan anlıyorum seni valla:)

canim, benim buyuk oglumun adi ahmet mete , bunuda Muhammed Emir koymak istiyorum bende, ruyamda gormustum adini soruyolardi Muhammed emir diyodum , ama iki hamile arkadasim var ikisininde oglu olacak benden once ikiside emir koymayi dusunuyomus ona uyuz oldum:)

canim Muhammed emin koy sende :)))) benim oglumun adida Muhammed yusuf bunuda ömer faruk istiyorum bakalim babamiz ne karar vercek henüz bisey demedi

canim Muhammed emin koy sende :)))) benim oglumun adida Muhammed yusuf bunuda ömer faruk istiyorum bakalim babamiz ne karar vercek henüz bisey demedi

canim bilmiyorum aslinda ruyamda gordugum icin koymak istiyorum ama diger iki arkadasim yakin arkadaslarim biri kasimda biri aralikta dogurucak ikiside emir koyarsa ben koymam, biri Emir diycek ucu birden bakicakkaydirigubbakcemile3 bugun Eren ismide aklima takildi manasi guzel, bakalim doguma kadar Muhammedin yanina guzel bir isim bulurum inslh:) ne guzel isimleri var ogullarin yusuf ismini cok seviyorum hep oglum olursa yusuf koyucam derdim, ilk oglumda dedesinin adini yaninada esimin cok istedigi ismi koyduk, bundada ruyamda muhammed goruyordum oglumun ismini Muhammed Yusuf koyayim dedim bende esime, agir gelmezmi cocuga ikiside peygamber ismi dedi

Selam arkadaşlar. Gündüz malum mutfak işlerim bitmedi. 1 haftayı geçti göçebe yaşıyorum.Allahtan havalar güzelde balkonda idare ettim yemek bulaşık işlerimi. Mermerit de takıldı bugün. Sırada çeşme ve fayanslar var. Biryandanda dolapların içini yerleştiriyorum yavaş yavaş...

X