2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

bakın şimdi sizi okudukça ben üzülüyorum yaaa benim dr neden bu kadar ilgili değil..sizi o için bu için hep çağırıyorlar.şu haftada gel bu haftada gel diyee..bize hiçbirşey demiyor kendimiz randevu alıyoruz öyle gidiyoruz...o vermiyor şu tarihte gel diyeee...bide siz her gittiğinizde para veriyormusunuz..yoksa 1 muayene ücretini aylık mı alıyor..mesela duydum bir kaç kişiden 150 ise bir gittiğinde veriyorlarmış.2-3 hafta sonra gideceklerse eğer ücret vermiyorlarmış.sizinde böylemi...offf biz kızımla oturup duruyoruz..bişey yaptığımız yok...dr a gittiğimizde de sadece boyu kilosu organları na bakıyor o kadar.ssen bişey sormadan o açıklama yapmıyor..ne güzel büyük şehirlerdesiniz avantajınız seçeneğiniz çok fazla...annem de diyor üzme kendini eskiden dr mu varmış ultrasonmu varmış diye...
canım ben hergittiğimde ödüyorum muayene ücretni ama benimkide ücretten sayılırsa ilk aylar 10 ytlydi son gittiğimde 7.50ytl ödedim 2li 3lü testlerimizi ve detaylı ultrasyonumuzuda 8 ytlye yaptırdık nerdn baksak benim şimidye kadar ödediğim para sizin bir test paranız bende özele gidiyorum ve çok ilgili doktorum o yüzden çok şanslıyız sen hangi şehirdesin
yarın tektra gidecem işte bide o zman bakacak
ne yesemde açsa bu bacaklarını
oy yerim onu kocaman olmuş

denizciğim ben son ultrasyonda çikolata yiyip gittim benim oğlan her yerini açti gösterdi sizde gördünüz sende dene bence bakalım senin ufaklık gösterecekmi gerçi benimki biraz terbiyesiz ama -tatlicadiarzu-

Canım evet dr muayene sırasında bir sonraki randevuyu kendisi veriyor.Genelde 1 aylık dönemlere denk geliyor.Her seferinde ücret ödüyoru bizde.Sadece muayeneden sonra 10 gün içerisinde ücretsiz kontrol hakkın var ama özel bir durum olmadıkça buna gerek kalmıyor.Yani bizde senin gibi her seferinde ödüyoruz.Dr seni tartıyor tansiyonunu ölçüyor sonra bebeği ultrasonla muayene ediyor ve herhangi bir şikayetin olup olmadığını soruyor.Ultrason çıktını alıp geliyorsun bu kadar :) Bir sonraki adımda neler yapman gerektiği hakkında bilgilendiriyor bir de yapılması gereken testler alman gereken vitaminler ilaçlar vs....

bizde gittiğimiz zaman beni tartıyor daha önceden kan tahlili yapıp gidiyorum..yakın zamanlarda idrar ve kan yapılmış oluyor onun sonuçlarını götürüyorum..bebeğe bakıyor ama bana şunu yap bunu yap bu haftada şu var falan demiyor.ben hep nette ki araştırmalarımla öğreniyorum bişeyler..son gittiğimde artık dedim kurbana kadar gitmeyeceğim...çünkü son gittiğimde organlarına bakmıştı bütün kemiklere falan sağlıklı bir sorunu yok demişti....kurbana kadar ebelere giderim bebeğimi dinlerim dedim duruş pozisyonunu söylerler...bide kan tahlilimi yaptırırım o kadar...ay sinir etti beni bu kadın of:kızgın:keşke şöyle ankara istanbul bursada falan olsaydım..yada annemin yanında.bizim ordaki kadın çok ilgiliydi ona gideceğim zamanı bekliyorum artık...bu arada şeker yüklemesi dedinizya benim açlık şekerim 76 çıktı dr iyi dedi ama yükledikten sonra nolur bilememkaydirigubbakcemile3

melekcim ben de mehtap hanımdan randevu aldım, bir de can beyden alacagım. sen memnun musun hastaneden doktorun kim?

renkli ultrason var mı?

hastaneden memnum musun? olumlu veya olumsuz ne diyebilirsin?
:sm_cool::sm_cool::sm_cool:
cok heyecanlandim bir suru sorum var:)

canım benim ben başından beri Mehtap hanıma gidiyorum. Hamile olduğumu öğrenince internetten 3 gün boyunca araştırdıktan sonra Mehtap hanımı tercih ettim. Mehtap hanım Medical de olduğu içinde Medicali seçtim. Şimdi hem doktor hem hastane önemli. İlk başta hastanenin yeni olması nedeniyle tereddütlerim vardı ama araştırmalarım ve gözlemlerime göre hastane güzel(randevu saatleri dışında) doğumhanesi ve odaları güzel. fiyatları da bir çok hastaneye göre normal.(normal 1000, sezeryan 1750).Medicali çok sevdim yani.
Mehtap hanıma gelince çok memnunum.Fakat tam hastaneye alıştım fiyatlar normal falan derken Mehtap hanımın aybaşı itibariyle ayrılacağını duydum.

Mehtap hanımın geçtiği hastane hem Avrupa yakasında hemde ssk ile anlaşması yok. Muayne 140 YTL. Dolayısıyla Mehtap hanımdan vazgeçmek durumunda kaldım.Sonkez 1 kasımda kontrole gidecem Mehtap hanıma

Can beye gelince deneyimli ve iyi bir doktor olduğunu çok duydum. Genelde olumlu geribildirimler aldım. Fakat biraz ukala bir tavrı varmış. seni çok konuşturmuyormuş. Buda benim için önemli faktör.

Hastanede kalırsam Gökmen bey ile devam etmeyi düşünüyorum.

Buarada ultrason Can bey de Mehtap hanımda da normal. Gökmen beyde 4 boyutlu(ama her zaman 4 boyutlu bakmıyorlar olanlarda bildiğim kadarıyla.) Bu arada ben ikili testimi de Gökmen beyde yaptırmıştım. Gökmen beyde de aklıma takılan çok genç olması(deneyim açısından) Ama dediğim gibi kalırsam hastanede ki kalacam gibi görünüyor. Gökmen bey ile devam edeceğim.

çok uzun oldu biliyorum ama bu arada 15 Kasım da Ücretsiz Hamilelik Eğitim semineri başlıyor hastanede. Ama isim yazdırmak lazım

kizlar az once bir arkadasim aradi, seni gordum ruyamda dogum yapmissin , bebeginin ismide altinci nur diyo, hayirli bir ruya gormussun dedim nurunu anladikta altinci ne oluyor kiz dedim, hem benim oglam olcak nur felan bozmazmi oglumu benim oglusumun adi muhammed olcak o malum olmustur belkide dedim , sizce ne olabilir bu ruyanin yorumu:)

canım ben hergittiğimde ödüyorum muayene ücretni ama benimkide ücretten sayılırsa ilk aylar 10 ytlydi son gittiğimde 7.50ytl ödedim 2li 3lü testlerimizi ve detaylı ultrasyonumuzuda 8 ytlye yaptırdık nerdn baksak benim şimidye kadar ödediğim para sizin bir test paranız bende özele gidiyorum ve çok ilgili doktorum o yüzden çok şanslıyız sen hangi şehirdesin
-
canım ne öle yaaaa hiç bişey şoklardayım:1shok:neden o kadar az..özel bir kuruma bağlısınızda o %10 falanmı ödüyor..ablamın öyleydide...ben balıkesirdeyim daha doğrusu bandırmadayım..zaten bayan dr yok öle birkaçtane olsada seçsek ..erkeğide hem eşim hem ben istemiyoruz...

kizlar az once bir arkadasim aradi, seni gordum ruyamda dogum yapmissin , bebeginin ismide altinci nur diyo, hayirli bir ruya gormussun dedim nurunu anladikta altinci ne oluyor kiz dedim, hem benim oglam olcak nur felan bozmazmi oglumu benim oglusumun adi muhammed olcak o malum olmustur belkide dedim , sizce ne olabilir bu ruyanin yorumu:)

nazancım ne güzel rüya görmüş öle..hihoyyyt bu arada muahmmed mükemmel bir isim...Peygamber efendimiz gibi güzel ahlaklı hayırlı bir insan olur inşallah.adıyla yaşasın...bende oğlum olsa ahmet emir koyacaktım..ahmet peygamber efendimizin isimlerinden diye istiyordum.emir de peygamber soyundan gelen demekmiş..

canım ne öle yaaaa hiç bişey şoklardayım:1shok:neden o kadar az..özel bir kuruma bağlısınızda o %10 falanmı ödüyor..ablamın öyleydide...ben balıkesirdeyim daha doğrusu bandırmadayım..zaten bayan dr yok öle birkaçtane olsada seçsek ..erkeğide hem eşim hem ben istemiyoruz...

canım ssklıyım ve özel hastaneye gidiyorum hemde hastanem sadece kadın doğum hastanesi çokda temiz sadece dr hastanenin en yoğun drki buda iyi olduğunun kanıtı bu yüzden beklemekden fazla sıkılmıyorum buda hastanemin linki bakmak istersen http://www.humahastanesi.com.tr/rehber3.asp

selam kızlar.sayfaları elimden geldiği kadar okumaya çalışıyorum.
hepinizi harika haberlerle gelmişsiniz doktordan.gülşahcım harika gidiyor herşey.rabbim sizi nazarlardan korusun,sonuna kadarda böyle olsun.sizleri okudukça moral buluyorum yazamasamda fazla.evdeyim yatıyorum.aklıma hastanede ve hastaneye yetişirkenki halim gelince ağlıyorum sürekli.ayağa kalkınca belim kasıklarımda hafif hafif sancılarım var.korku ve endişe içinde sürekli tuvalette kontrol yapıyorum.lekelenmelerim var artmasın diye dua ediyorum.sizleride üzmek istemem.
çerezcim desteğin için çok sağol canım.sizleri çok seviyorum.
hastanede yatarken sabaha karşı bebişler doğdu görmeliydiniz.biri kız biri erkek.ikisinede baktım.ne kadar tatlı,3,5 kilo olmalarına rağmen ne kadar küçüklerdi.kucağıma bile aldım.inanamadım bu mucizenin bende de olmasına.inşallah bizde o günler günleri yaşarız.onlar o kadar tatlı birer melek ki anlatamam.
bu kadar çok kanamam var diye herkes bebek sağlıklı olmaz gibi şeyler söylüyor kulağıma geliyor.çok üzülüyorum.dua ediyorum sürekli kendime sizlere.rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın.amin.
hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum.

selam kızlar, misafirlerim vardı az önce gittiler. aman böyle misafir hergün gelse. ikramlarını yapıp gelmişler, çayı kahveyi kendileri yaptı. servisi yaptılar, bulaşıkları yıkadılar, kendi evimde misafir gibi ağırlandım.
dr. dan gelen arkadaşlar oh ne güzel iyi haberlerle dönnmüşsünüz, çok sevindim.

arkadaşlar bizde ilkönce bi klinik e gidiyoduk.20 ytl ödüyorduk ssk geçiyordu,fakat ultrason cihazı çok eski modeldi ve oglumuzu net göremiyoduk bide devlet hastanesinde çalışan bi dr un muayyenehanesine gitmeye karar verdik çünkü devlet hastanesinde doğum yapmak istiyorum.şimdilik her ay 100 ytl veriyoruz ama 4 boyutlu bebeğimizi görüyoruz.ayrıca sadece dr a bıçak parası vererek devlet hastanesinde güvence altında ALLAHIN izniyle doğum yapıcam.insan özel hastaneye güvenemiyor para için olmuyan hastalıkları varmış gibi gösteriyolar.benim onlara hiç güvenim yok.

nazancım ne güzel rüya görmüş öle..hihoyyyt bu arada muahmmed mükemmel bir isim...Peygamber efendimiz gibi güzel ahlaklı hayırlı bir insan olur inşallah.adıyla yaşasın...bende oğlum olsa ahmet emir koyacaktım..ahmet peygamber efendimizin isimlerinden diye istiyordum.emir de peygamber soyundan gelen demekmiş..

canim, benim buyuk oglumun adi ahmet mete , bunuda Muhammed Emir koymak istiyorum bende, ruyamda gormustum adini soruyolardi Muhammed emir diyodum , ama iki hamile arkadasim var ikisininde oglu olacak benden once ikiside emir koymayi dusunuyomus ona uyuz oldum:)

enelcim sen o söylenenlere ve söyleyenlere kulak asma canım. senin kızın ne badireler atlattı bu günlere geldi, Allahın izniyle bundan sonra da sımsıkı tutunacak anneciğine. İnşallah hepimiz sağ salim sağlıklı bir biçimde alırız kuzularımızı kucağımıza. senin moralin çok önemli, kitap dergi falan oku yattığın yerde onlar nbir nebze değiştiriyor insanın kafasını. mother&baby ve hamileyiz biz dergilerini tavsiye ederim okumuyorsan, ben severek takip ediyorum.

valla bilemiyorum.hayırdır inşallah diyelim hayır olsun canımkaydirigubbakcemile3

enelciğim çok geçmiş olsun geçmişe bakamamışdım görmemişim allahım kızını size bağışlasın az kaldı annesi dinlen söylenenleride boşver inşallah sağlıkla kucağına alacaksın kızını

Hepinizi harika haberlerle gelmişsiniz doktordan.gülşahcım harika gidiyor herşey.rabbim sizi nazarlardan korusun,sonuna kadarda böyle olsun.sizleri okudukça moral buluyorum yazamasamda fazla.evdeyim yatıyorum.aklıma hastanede ve hastaneye yetişirkenki halim gelince ağlıyorum sürekli.ayağa kalkınca belim kasıklarımda hafif hafif sancılarım var.korku ve endişe içinde sürekli tuvalette kontrol yapıyorum.lekelenmelerim var artmasın diye dua ediyorum.sizleride üzmek istemem.
Hastanede yatarken sabaha karşı bebişler doğdu görmeliydiniz.biri kız biri erkek.ikisinede baktım.ne kadar tatlı,3,5 kilo olmalarına rağmen ne kadar küçüklerdi.kucağıma bile aldım.inanamadım bu mucizenin bende de olmasına.inşallah bizde o günler günleri yaşarız.onlar o kadar tatlı birer melek ki anlatamam.
Bu kadar çok kanamam var diye herkes bebek sağlıklı olmaz gibi şeyler söylüyor kulağıma geliyor.çok üzülüyorum.dua ediyorum sürekli kendime sizlere.rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın.amin.
Hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum.

geçmiş olsun canim..kendini üzme fazla..iyi şeyler düşün.iyi şeyler olsun....

kızlar hepinize iyi akşamlar kendinize ve bebişlerinize dikkat edin allaha emanet olun hepiniz yarın görüşürüz öpüyorum hepinizi

çook teşekkürederim.oğlumu kucağımda görecegim günü heyecan içinde bekliyorum.tahminim sizde öylesiniz.nasıl bi mutluluk.Allah hepimize nasip etsin.herkese hayırlı doğumlar olsun...

hepinizi harika haberlerle gelmişsiniz doktordan.gülşahcım harika gidiyor herşey.rabbim sizi nazarlardan korusun,sonuna kadarda böyle olsun.sizleri okudukça moral buluyorum yazamasamda fazla.evdeyim yatıyorum.aklıma hastanede ve hastaneye yetişirkenki halim gelince ağlıyorum sürekli.ayağa kalkınca belim kasıklarımda hafif hafif sancılarım var.korku ve endişe içinde sürekli tuvalette kontrol yapıyorum.lekelenmelerim var artmasın diye dua ediyorum.sizleride üzmek istemem.
hastanede yatarken sabaha karşı bebişler doğdu görmeliydiniz.biri kız biri erkek.ikisinede baktım.ne kadar tatlı,3,5 kilo olmalarına rağmen ne kadar küçüklerdi.kucağıma bile aldım.inanamadım bu mucizenin bende de olmasına.inşallah bizde o günler günleri yaşarız.onlar o kadar tatlı birer melek ki anlatamam.
bu kadar çok kanamam var diye herkes bebek sağlıklı olmaz gibi şeyler söylüyor kulağıma geliyor.çok üzülüyorum.dua ediyorum sürekli kendime sizlere.rabbim emeklerimizi boşa çıkarmasın.amin.
hepinizi ve meleklerinizi öpüyorum.

canım benim iyi olmana sevindim. dualarımız seninle. Sanırım en büyük problemi sen yaşıyorsun :KK43:

deniz hosgeldin
enel aklina kotu seyler gelmesin lutfen.. cok gecmis olsun
hadi kızlarcim bende kactim..iyi aksamlar.
cok sukur bir pazartesiyi daha atlattik.:eek:

X