2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kızlara doktora gitm
bebişim 250 gr olmuş
15 cm
cinsiyetini göstermedi yarın tekrar gidecem tahlil istedi bide zeka testi
yarın yaptıracam 3 lüyü umarım bi sorun çıkmaz umarım bu sefer gözterir cinsiyetini

hadi gözün aydin fistik..
gösterir insallah cinsiyetini.. saglikli olsunda..
masallah
:nazar:

ya çok teşekkür ederim bu detaylı ultrasyon kaçıncı haftada yapılıyor ve detaylı ultrasyon bebeğin iç orgasnları ve gelişimini mi gösteriyor.yani normal ultrasyon aletiyle yapılıyor de mi? yani ben başka doktora gideceğim ya diğer doktora da illa gitmem gerekir mi diye sordum.:içelim:

Şimdi bu cihaz her dr un muayenehanesinde olmayabiliyor.Ben medipole gidiyorum dr umun muayenehanesinde detaylı cihaz yok beni yine aynı hastanenin başka dr una yönlendiriyor bu gibi şeyler için.Bazı arkadaşlar özel kuruluşlarda yaptırıyor.Bu işlem 20dk ile 30dk arasında gerçekleştiriliyormuş.Bebeğinin kan akışından tutta,kalbi vs. bütün organları baştan aşağı taranıyormuş.Herhangi bir anamoliye karşı önlem.Ben mesela 22. haftada gidicem dr bana 22ile 23. haftalar arası randevu al demişti. Ben de 22. haftaya aldım.Ayrıca bu işlem dvd ye kaydediliyormuş bazı yerlerde sana çıkarken veriyorlar bebeğini evde bol bol seyredebiliyorsun canım :) Bunlardan önce benim 4lü testim yapıldı eğer onda bir risk çıksaydı detaylı ultrasonun tarihini öne alıcaklardı canım.Sen bence bu aralar bir dr a git testlerini yaptır sonra onlar seni yönlendirsin...

nazancim & boddim cok gecmis olsun canlarım...

bocekcimm hayırlı ugurlu olsun, bizimki de pek oralı olmadı ya oysa ki cok heyecanlıydık acık gorus var diye

bizim kontrolumuz de cumartesiydi.

bizim oglan da annesi gibi semirmis biraz.yine tum paketi meydandaydı ve yine yuzunu kapattı.

kafatası kemiklesmesine baktı iyiymis.
idrar torbası doluymus, yani bobrekleri calismaya baslamis dedi.
bacak boyu uzunmus, babaya cekmis dedi.

cok sukur bir anormallik yokmus, doppler icin 23. haftada git dedi birkac yer onerdi.

bu arada ben medical parktan randevu aldım, doktorumu cok sevmeme ragmen hastane gereksiz pahalı oldugu icin degistirmek durumundayım. medial park temiz ve ilgili bir hastane gibi geldi bana.aranızda bu hastaneye giden veya bilgisi olan kimse var mı??

Canım gözün aydın maşallah oğluşuna :)

selam hamişler...ben de şimdi işten geldim hop oturdum başına.ya benim dün akşamdan beri kasığımda ara ara bıçak saplaması gibi ağrılar oluyo.ya normal mi?sizde de oluyor mu?bazen ama sancı şeklinde çok kısa sürüyor

oo betülcüğüm bu saatte mi işten geliyorsun ne güzel :) ben sabah 7.30 servise biniyorum akşam 7.30 evdeyim. :KK43:

bu arada o sancı bendede var

nazancim & boddim cok gecmis olsun canlarım...

bocekcimm hayırlı ugurlu olsun, bizimki de pek oralı olmadı ya oysa ki cok heyecanlıydık acık gorus var diye

bizim kontrolumuz de cumartesiydi.

bizim oglan da annesi gibi semirmis biraz.yine tum paketi meydandaydı ve yine yuzunu kapattı.

kafatası kemiklesmesine baktı iyiymis.
idrar torbası doluymus, yani bobrekleri calismaya baslamis dedi.
bacak boyu uzunmus, babaya cekmis dedi.

cok sukur bir anormallik yokmus, doppler icin 23. haftada git dedi birkac yer onerdi.

bu arada ben medical parktan randevu aldım, doktorumu cok sevmeme ragmen hastane gereksiz pahalı oldugu icin degistirmek durumundayım. medial park temiz ve ilgili bir hastane gibi geldi bana.aranızda bu hastaneye giden veya bilgisi olan kimse var mı??

canım ben medical park göztepe şubesine gidiyorum.

kızlara doktora gitm
bebişim 250 gr olmuş
15 cm
yarın yaptıracam 3 lüyü umarım bi sorun çıkmaz umarım bu sefer gözterir cinsiyetini

hayırlı ugurlu olsun sekerim insallah.

3lu testi de atlatirsiniz alninizin akıyla sen ve bebisin

tabi ki fark etmez ama insan merak ediyor cinsiyetini

onu ogrenince de tipini merak etmeye baslıyor insan, bu daha da uzun bir surec, simdi ben hic renkli ultrasonda gormedim ogulcugumu ben de onun merakı icindeyim.

kızlara doktora gitm
bebişim 250 gr olmuş
15 cm

nasıl yani hala mı göstermedi :) neyseki sağlıklı olmasına sevindim canım

oo betülcüğüm bu saatte mi işten geliyorsun ne güzel :) ben sabah 7.30 servise biniyorum akşam 7.30 evdeyim. :KK43:

bu arada o sancı bendede var

offffffffffffffff nasıl yapıyorsun?allah yardımcın olsun çok zor hamile hamile.ben 3 40 da evdeyim ama sorsan çok yoruluyorum.sen nerde çalışıyorsun?ben öğretmenim o ndenle çalışma zamanım az boş günüm de var:CüvCüv:

che_guevera_ bizim ki 14-13 haftalık gibi gözterdi dr yüksek ihtimalle kız dedi ve kızımız geliyor.jnm hayırlısı ve sağlıklı olur inş jnm.MERAK ETME DİYEMİYORUM ÇÜNKÜ BENDE ÇOK SABIRSIZIM BU KONUDA.ama beklemekten başka çarede yok .zaman eniyisini gösterir jnm

canım ben medical park göztepe şubesine gidiyorum.

melekcim ben de mehtap hanımdan randevu aldım, bir de can beyden alacagım. sen memnun musun hastaneden doktorun kim?

renkli ultrason var mı?

hastaneden memnum musun? olumlu veya olumsuz ne diyebilirsin?
:sm_cool::sm_cool::sm_cool:
cok heyecanlandim bir suru sorum var:)

bakın şimdi sizi okudukça ben üzülüyorum yaaa benim dr neden bu kadar ilgili değil..sizi o için bu için hep çağırıyorlar.şu haftada gel bu haftada gel diyee..bize hiçbirşey demiyor kendimiz randevu alıyoruz öyle gidiyoruz...o vermiyor şu tarihte gel diyeee...bide siz her gittiğinizde para veriyormusunuz..yoksa 1 muayene ücretini aylık mı alıyor..mesela duydum bir kaç kişiden 150 ise bir gittiğinde veriyorlarmış.2-3 hafta sonra gideceklerse eğer ücret vermiyorlarmış.sizinde böylemi...offf biz kızımla oturup duruyoruz..bişey yaptığımız yok...dr a gittiğimizde de sadece boyu kilosu organları na bakıyor o kadar.ssen bişey sormadan o açıklama yapmıyor..ne güzel büyük şehirlerdesiniz avantajınız seçeneğiniz çok fazla...annem de diyor üzme kendini eskiden dr mu varmış ultrasonmu varmış diye...

yarın tektra gidecem işte bide o zman bakacak
ne yesemde açsa bu bacaklarını
oy yerim onu kocaman olmuş

bakın şimdi sizi okudukça ben üzülüyorum yaaa benim dr neden bu kadar ilgili değil..sizi o için bu için hep çağırıyorlar.şu haftada gel bu haftada gel diyee..bize hiçbirşey demiyor kendimiz randevu alıyoruz öyle gidiyoruz...o vermiyor şu tarihte gel diyeee...bide siz her gittiğinizde para veriyormusunuz..yoksa 1 muayene ücretini aylık mı alıyor..mesela duydum bir kaç kişiden 150 ise bir gittiğinde veriyorlarmış.2-3 hafta sonra gideceklerse eğer ücret vermiyorlarmış.sizinde böylemi...offf biz kızımla oturup duruyoruz..bişey yaptığımız yok...dr a gittiğimizde de sadece boyu kilosu organları na bakıyor o kadar.ssen bişey sormadan o açıklama yapmıyor..ne güzel büyük şehirlerdesiniz avantajınız seçeneğiniz çok fazla...annem de diyor üzme kendini eskiden dr mu varmış ultrasonmu varmış diye...

Canım evet dr muayene sırasında bir sonraki randevuyu kendisi veriyor.Genelde 1 aylık dönemlere denk geliyor.Her seferinde ücret ödüyoru bizde.Sadece muayeneden sonra 10 gün içerisinde ücretsiz kontrol hakkın var ama özel bir durum olmadıkça buna gerek kalmıyor.Yani bizde senin gibi her seferinde ödüyoruz.Dr seni tartıyor tansiyonunu ölçüyor sonra bebeği ultrasonla muayene ediyor ve herhangi bir şikayetin olup olmadığını soruyor.Ultrason çıktını alıp geliyorsun bu kadar :) Bir sonraki adımda neler yapman gerektiği hakkında bilgilendiriyor bir de yapılması gereken testler alman gereken vitaminler ilaçlar vs....

offffffffffffffff nasıl yapıyorsun?allah yardımcın olsun çok zor hamile hamile.ben 3 40 da evdeyim ama sorsan çok yoruluyorum.sen nerde çalışıyorsun?ben öğretmenim o ndenle çalışma zamanım az boş günüm de var:CüvCüv:

ohh ne güzel. zaten hep demişimdir öğretmen olmak varmış diye :)
canım ben de bir medya şirketinin insan kaynakları departmanında çalışıyorum. sabah 9 akşam 6 çalışıyoruz ama her gün köprü trafiği olunca en az 3 saat yolda zaman geçiyor.

X