2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

valla allah sabir versin kizlar.
ben 6 yillik evliyim.yemegi ben yaptiysam bulasiklari makinaya o koyar,camasirlari o asar,
temizlik yapmiyoruz biz abla geliyor ama oldu da ekstra bisey olursa ne yaparsak beraber yatariz.oturmaz oyle ben is yaparken.
bitek mutfakta beceriksiz yemek yapmaya yanasmiyor hic :jeyyar:

Ayrıca ZAKKUM orda mısın sana doktor ismi göndermiştim ulaşmamış sanırım

evet canm gelmedi, hastaneyi aradım orda görevli bi kız çaktırmadan anlattı doktorları, fahri beyi çok övdü. şimdi on bakıyorum ama nette bişi bulamadım. prof. muş ve süper iyiymiş...

Canım benim doktorum Herman İşçi. O da öğretim üyesi çok bilgili özellikle riskli gebelikler konusunda. 6 yıldır kendisiyle birlikte hareket ediyorum. Herkonuda içini rahatlatan yanından bile ayrılmak istemeyeceğin biri. Süper bir elektrik veriyor ve ne olsa şıp diye anlıyor. İnternetten de araştırabilirsin istersen ama bir görünmeni mutlaka tavsiye ederim.

kızlar bişey soracağım cam siliyormusunuz. 4 tane cam sildim acaip sancı girdim uzanıyorum şimdi....

Canım bende cam silmek istiyorum ama tek başıma cesaret edemiyorum. O kadar çok cam var ki. Oturma odası ve mutfak boydan boya cam. Ev zaten çok büyük temizliği bile tek zor yapıyorum şu halde. Haftasonu eşim evde olunca yapmaya niyetlendim. Hamilelerin çok fazla uzanması doğru olmaz belki ondan kasılmışsındır ama mutlaka dinlen devam etme bence.

Canım benim doktorum Herman İşçi. O da öğretim üyesi çok bilgili özellikle riskli gebelikler konusunda. 6 yıldır kendisiyle birlikte hareket ediyorum. Herkonuda içini rahatlatan yanından bile ayrılmak istemeyeceğin biri. Süper bir elektrik veriyor ve ne olsa şıp diye anlıyor. İnternetten de araştırabilirsin istersen ama bir görünmeni mutlaka tavsiye ederim.

teşekkürler canım, not aldım, eşimle de konuşayım. çalıştığı hastanede 2 ay önce arkadaşım doğum yaptı. ulaşımı biraz zor ama araştıracağız. hakkında da çok güzel yazılar var. gözüm kaldı resmen...

bu arada benim eşim de yaptığım bazı yakınmalarda "hamileliğini bahane ediyosun gibi geliyo" diyo. evet en büyük bahanem o şu anda napayım:) sıkmayalım canımızı...

Valla eşime en son büyük bir kıyamet kopardım beni sen hiç anlamıyorsun diye :jeyyar: O zaman bu zaman üstüme gelemiyo. Zaten iş güç yapmam konularında hep hassastı kendimi yormama çok kızardı bu konuda çok üstüme düştü sağolsun. Sadece hamilelik psikolojisini yarattığım küçük kıyametimle anlattım. Şimdi artık "sen haklısın canım, sen başımın tacısın, sen olmasan ben ne yaparım" diye yağ yapıyor. Olsun bu da hoşuma gitmiyo değil kaydirigubbakcemile2

Valla eşime en son büyük bir kıyamet kopardım beni sen hiç anlamıyorsun diye :jeyyar: O zaman bu zaman üstüme gelemiyo. Zaten iş güç yapmam konularında hep hassastı kendimi yormama çok kızardı bu konuda çok üstüme düştü sağolsun. Sadece hamilelik psikolojisini yarattığım küçük kıyametimle anlattım. Şimdi artık "sen haklısın canım, sen başımın tacısın, sen olmasan ben ne yaparım" diye yağ yapıyor. Olsun bu da hoşuma gitmiyo değil kaydirigubbakcemile2

e senden tüyo alalım bari, ben yapı gereği çok bağıramam. başka bi yol göstersen:)

slm erken gebelik belirtileriniz neydi öğrenebilirmiyim. adetime 2 gün kaldı ve benim akıntım var ve ara ara sağ kasığım ağrıyor sanırım bu ayda olma

HAMİŞ LİSTESİ

nilocan...........................23 Mayıs...............27 Şubat
ayshınce........................24 Mayıs...............28 Şubat
fundadeniz......................24 Mayıs...............28 Şubat
xnazanx.........................20 Mayıs...............28 Şubat
glcncrn...........................20 Mayıs..............1 Mart
yelcan1982.....................19 Mayıs..............1 Mart
cerez.............................25 Mayıs..............1 Mart
bavse.............................26 Mayis..............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs..............2 Mart
Boddim..........................26 Mayıs..............2 Mart..........cinsiyet.....Erkek
pilar08............................26 Mayıs..............2 Mart
SİBSeR..........................27 Mart................3 Mart..........cinsiyet.....Kız
heidi28...........................28 Mayis..............4 Mart
İCl@l.............................28 Mayıs...............4 Mart..........cinsiyet.....Erkek
yağmur80.......................28 Mayıs..............4 Mart
serapilhan......................28 Mayıs...............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs..............5 Mart
selence..........................29 Mayıs..............5 Mart..........cinsiyet.....Kız
ruhe_haben.....................29 Mayıs..............5 Mart
annesininkuzusu.............29 Mayıs..............5 Mart
aycacoskun....................29 Mayıs..............5 Mart
melek81.........................29 Mayıs..............5 Mart
luffee..............................29 Mayıs..............5 Mart..........cinsiyet.....Erkek
sheylaa..........................29 Mayıs..............5 Mart
Saruboceq......................30 Mayıs..............6 Mart..........cinsiyet.....Kız
ledaelara........................30 Mayıs..............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs..............6 Mart
zeyno 2..........................30 Mayıs..............6 Mart
ikiz................................30 Mayıs..............6 Mart
rebeca............................3 Haziran.............6 Mart
ELF-RCP........................31 Mayıs..............7 Mart..........cinsiyet.....Erkek
gulperi............................31 Mayıs..............7 Mart
bidibidim.........................31 Mayıs..............7 Mart
deniz bayhan..................31 Mayıs..............7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran.............8 Mart
asiş................................2 Haziran.............9 Mart
mimikam.........................2 Haziran.............9 Mart
karabiberim......................3 Haziran............10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran............10 Mart
mystory...........................3 Haziran............10 Mart..........cinsiyet.....Kız
niloşş..............................3 Haziran.............10 Mart
kozet..............................4 Haziran.............11 Mart
veyza..............................4 Haziran.............11 Mart
duygun............................5 Haziiran............12 Mart
muhterem........................5 Haziran.............12 Mart
pembiş............................21 Mayıs..............13 Mart
paylaşım.........................30 Mayıs..............13 Mart
enel17.............................2 Haziran.............13 Mart
elale................................6 Haziran.............13 Mart..........cinsiyet.....Erkek
bemt...............................6 Haziran.............13 Mart
umudum01......................6 Haziran..............13 Mart..........cinsiyet.....Erkek
little_suzy.......................6 Haziran..............13 Mart..........cinsiyet.....Erkek
CCEK.............................6 Haziran..............13 Mart
Doudou...........................7 Haziran..............14 Mart
nilaylay...........................7 Haziran..............14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran.............15 Mart..........cinsiyet.....Erkek
LAVİNİA..........................8 Haziran.............15 Mart..........cinsiyet.....Kız
akser..............................9 Haziran.............16 Mart
burcusenk.......................10 Haziran...........17 Mart..........cinsiyet.....Kız
kapkara..........................10 Haziran...........17 Mart
adayadayı.......................10 Haziran...........17 Mart
kuzuum..........................10 Haziran...........17 Mart
surrender48.....................10 Haziran...........17 Mart..........cinsiyet.....Kız
Ardayasbu......................11 Haziran...........18 Mart
uglywife..........................12 haziran...........19 Mart
sudemnur........................12 Haziran..........19 Mart
edali368..........................12 Haziran..........19 Mart
cananca51......................13 Haziran...........20 Mart
tebessüm22....................13 Haziran...........20 Mart
ayseeee__......................13 Haziran...........20 Mart
bebekecem17..................13 Haziran..........20 Mart
cyberyasar......................13 Haziran..........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran..........22 Mart..........cinsiyet.....Erkek
huriye aydın.....................15 Haziran..........22 Mart
babyfacee.......................16 Haziran...........23 Mart
uğur ve eylül....................16 Haziran...........23 Mart
çiğtanesi.........................16 Haziran...........23 Mart
nehiray...........................16 Haziran..........23 Mart
osslem...........................16 Haziran..........23 Mart
existhunder.....................12 Haziran..........24 Mart
subora............................17 Haziran...........24 Mart
burser.............................17 Haziran...........24 Mart
e-u.................................18 Haziran...........25 Mart
*annem*kızıyor................18 Haziran...........25 Mart
yadaji.............................19 Haziran...........26 Mart
asude84.........................19 Haziran...........26 Mart
elif_bs............................20 Haziran...........27 Mart
DOGA6..........................20 Haziran...........27 Mart..........cinsiyet.....Kız
EYDİEN.........................20 Haziran...........27 Mart
osslem...........................20 Haziran...........27 Mart
çiçesu............................21 Haziran...........28 Mart
@ycel............................21 Haziran...........28 Mart
öykübebek......................25 Haziran...........28 Mart..........cinsiyet.....Kız
eskpınar.........................25 Haziran...........28 Mart
afb.................................22 Haziran...........29 Mart
limbi33...........................22 Haziran...........29 Mart
MTS..............................23 Haziran...........30 Mart
iklimsu...........................23 Haziran...........30 Mart
Lazanya.........................23 Haziran...........30 Mart
barzey...........................23 Haziran...........30 Mart
che_guevera_.................23 Haziran...........30 Mart
ege-deniz.......................24 Haziran...........31 Mart
albanian.........................25 Haziran...........1 Nisan
zakkum6644...................14 Mayıs.............1 Nisan
galatea79.......................26 Haziran...........2 Nisan
HAYATist.......................28 Haziran...........4 Nisan
betül19...........................29 Haziran...........5 Nisan
gökçennn...............................?......................?.........cinsiyet..........Erkek

Hadi bakalım cinsiyetlerde belli olmaya başladı kaydirigubbakcemile5
:nazar: 10 erkek :nazar: 9 kız :nazar: Yokmu arttıran?

.....CCEK.....ekledim canım senide. Aramıza hoşgeldin. Dilerim sorunsuz bir hamilelik geçirirsin.

Listede adı olmayan arkadaşlar son adet tarihlerinizi verirseniz sizleride ekleyebilirim.

benim geç gebelik oldu, ama çok ümitlenmeni istemem daha erken ben 2-3 ay öyle hayal kırıklığına uğradım sonra hevesin gidiyo, üzülüyosun, strese giriyosun hiç gerek yok. ben normalde 14 haziranda adet olmalıydım. 14 mayıs sat'ım. ama gel görki 25 haziranda -7 temmuzda test yaptırdım negatif çıktı. ama 10 temmuzda idarr testinde pozitif çıktı. doktor da 6 haziranı sat olarak ilan etti. öyle belirsiz bi dönemle başladım:)

.....DOGA6 kızın hayırlı olsun.
.....Boddim seninde oğluşun hayırlı olsun.
.....caramio aramıza hoşgeldin.
.....eda1299 aramıza hoşgeldin.

nazancım geçmiş olsun canım. Allah oğlunu tez zamanda sağlığına kavuştursun inşallah.

sarıböcüğüm hayırlı haberlerini bekliyoruz canım.

e senden tüyo alalım bari, ben yapı gereği çok bağıramam. başka bi yol göstersen:)

kaydirigubbakcemile3 Yok canım bağırmadım. Hayatta bütün ümitleri darmadağın olmuş, hayalleri suya düşmüş, elinden şekeri alınmış bir çocuğun suratını düşün. İşte tam öyle yap :roflol: İşe yarıyo tavsiye ederim. Yine almıyosa kızıyorum tabi sert ve kesin konuşunca kaçacak yerleri kalmıyo :eek: Ben biraz cadıyım sanırım.

bugün bi rahatladım sormayın.size içimi doktum.
sonra ben sirlenince jnm çok sıkılca saçımın rengini değiştirirdim.patron anlamış sıkkın olduğumu sen kofore gitmiyon mu dedi.manevi dayım gibidir kendisi eşim 2.katta ben 4. katta aynı handayız.patrona dalgamı geçiyosunuz dedim.Senin jnn sıkkın git dedi. Koydu harclığımı cebime yolladı bende süs püs yaptırdım. boya yapılamadı tabi ama iş yerinde terör estirdim desem yeridir. Güle Güle geldim valla bi moral depoladım ki sormayın patron bile rahatladık artık dedi. Üzüldüm sonra ... :KK43: ama şimdi daha iiiyim. iyiki sizlerde varsınız.

Selam arkadaşlar. Valla dünden beri yazılan sayfalara bakayım dedim. Maaşallah 20 sayfa birikmiş. Okuyayım dedim. Ama sanırım KK da sorun var yine sayfalar çok geç atlıyor. 2 saatte okuyabildim yaw.
Bazı arkadaşların sevinçlerini üzüntülerini kaçırdıysam affedin emi.

SLM kızlar ben geldim;
hoşgeldin canım ne kadar dingin bi gün ya böle etrafa boş boş bakıyorum canım sıkkın iş yerinden maaş problemi yaşıoyorum ama sigortam için bekliorum dolsunda en azından yaralanıyım doğumda diye heee olmasa da bi şekilde hal olur ama neden sigorta imkanım varken sabır ediorum bu iğrenç yere patronlarım takıklar bana bir an önce gitmemi istiolar hamileyim ya şimdi benim çıkmam için ellerinden geleni yapıolar bende sabır edince deli oluolar ama napıyım yani heppp stres başka bişey yok valla çok gerginimm bu mübarek günde iyi değil böle bi gerginlik ama napıyım

walla masallah burasi cadi kazanina dönmüs kizlar..esler, anneleri :roflol: ama hak etmediklerini kim söyleyebilir ki :roflol:

saka bir yana bu sikayetler hic bitmez..hatta onlara sorsaniz bizden de baska konusurlar kötükedihüso ama kayinvalide ile birlikte kalmak heralde cok zordur..sonucta ne kadar iiyi olursa olsun -ki mesele bundan da öte- evin üzerine ev kurulmaz...zor is ya..hele bir düsünün cocuk yetistirirken bile cok zor, senin dediginin o tam tersine söyleyecek.sonucta yasin da vermis oldugu bir etkiyle farkli oluyorlar,merhamet kismi mantigin önüne geciyorlar kesinlikle veee iki erk karsi karsiya geliyor cocugun karsisinda,cik isin icinden cikabilsen:bbo: cocuk simariyor, hatta bazen anneye cehpe aliyor..vs..zor is valla... insallah Allah sizlere kolayligini versin ne diyeyim...

es meselesine gelince de kizlar huylular huyundan vazgecmezler...bir de onlar pek ince fikirli degiller.söylemek uyarmak gerekiyor...uygun,esinizin anliyacagini düsündügünüz bir uslup ile ve hatta kismen empati yapmasini saglayarak konusun onlarla..eminim anlayacaklardir..biraz hata bizlerde de sanirim,hep bekliyoruz onlar anlasin istiyoruz sanirim öyle degil mi?
walla benimkine ben anlatiyorum,cok cok üst üste olmadigi sürece -yani dozaji fazla gelmedigi sürece-dinliyor ve hak veriyor :lepi:deneyin derim bi :içelim:

hadi herkese iyi günler :içelim:

Son düzenleme:
bugün bi rahatladım sormayın.size içimi doktum.
sonra ben sirlenince jnm çok sıkılca saçımın rengini değiştirirdim.patron anlamış sıkkın olduğumu sen kofore gitmiyon mu dedi.manevi dayım gibidir kendisi eşim 2.katta ben 4. katta aynı handayız.patrona dalgamı geçiyosunuz dedim.Senin jnn sıkkın git dedi. Koydu harclığımı cebime yolladı bende süs püs yaptırdım. boya yapılamadı tabi ama iş yerinde terör estirdim desem yeridir. Güle Güle geldim valla bi moral depoladım ki sormayın patron bile rahatladık artık dedi. Üzüldüm sonra ... :KK43: ama şimdi daha iiiyim. iyiki sizlerde varsınız.

Ooooooooooooooh sefan olsun. Yarasın Laviniama. Süslenmiş püslenmiş gezinip duruyo ortalıkta bak sen kuşuma. Aferin bak sevenlerin sağolsun. Ne iyi olmuş.

himmm anladım:) denerim. ama ben fazla şımarttım sanırım eşimi, geçen gün midem çok bulandı ve başım ağrıdı, ama ona demedim. işten geldi karnı ağrıyomuş, ilgi göstermedim diye küstü:KK43: e tabi hep onun derdini dinlersen kendini anlatmazsan böyle olur. suç bende:)

X