2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

mrb arkadaşlar hepinize iyi ve bebişlerinizle mutlu günler arkadaşlar size birşey sormak istiyorum 1 ay önce doktora gittiğimde 7+2 idi pazartesi bebeğim 11+2 olması gerelirken 12+2 göründü bu çok güzel bişey doktorum 6.5 cm dedi ve 75 gr dedi çok sağlıklı dedi ama bugün nette baktım bu hafta olması gereken ağırlık birçok sitede 14-25 gr olarak gösteriliyor bebişim çok mu şişman acaba bu arada ben 45 kiloda hamile kaldım hala aynı kilodayım ama yemekten yana pek sorunumu yok yani canım ne isterse yiyorum biraz uzun oldu galiba ama merak ettim sizin bebeklerinizin boyu ve kilosunu

hoşgeldin canım ne kadar dingin bi gün ya böle etrafa boş boş bakıyorum canım sıkkın iş yerinden maaş problemi yaşıoyorum ama sigortam için bekliorum dolsunda en azından yaralanıyım doğumda diye heee olmasa da bi şekilde hal olur ama neden sigorta imkanım varken sabır ediorum bu iğrenç yere patronlarım takıklar bana bir an önce gitmemi istiolar hamileyim ya şimdi benim çıkmam için ellerinden geleni yapıolar bende sabır edince deli oluolar ama napıyım yani heppp stres başka bişey yok valla çok gerginimm bu mübarek günde iyi değil böle bi gerginlik ama napıyım

jnm hiç sitres yapma rahat ol.eğer oyle bir düşünceleri varsa bırak onlar seni çıkarsın tazminarınıda çatır çatır alır yersin. :jeyyar: hiç üzülme sen dik dur işlerini 4 - 4 lük yap.vicdansız herifler. nedeme ya prygamber efendimiz bile bi hadisinde canışanın alnının teri kurumadan onun hakkını verin diyor.sen dikkat et bebişe bişi olmasın jnm sanada tak tak nereye kadar jnm salla birazda deliliğe vur gitsin yerimseniben üzüme jnm bizler yanındayız. :teselli:

mrb arkadaşlar hepinize iyi ve bebişlerinizle mutlu günler arkadaşlar size birşey sormak istiyorum 1 ay önce doktora gittiğimde 7+2 idi pazartesi bebeğim 11+2 olması gerelirken 12+2 göründü bu çok güzel bişey doktorum 6.5 cm dedi ve 75 gr dedi çok sağlıklı dedi ama bugün nette baktım bu hafta olması gereken ağırlık birçok sitede 14-25 gr olarak gösteriliyor bebişim çok mu şişman acaba bu arada ben 45 kiloda hamile kaldım hala aynı kilodayım ama yemekten yana pek sorunumu yok yani canım ne isterse yiyorum biraz uzun oldu galiba ama merak ettim sizin bebeklerinizin boyu ve kilosunu

Canım bende çok takmıştım farklı çıkıyordu hesabım ultrasona göre. Ama doktorum herzaman için ultrason sonucu doğrudur diyor. Çünkü bebeğin gelişimine göre hafta ayarlaması yapıyormuş. Yani bebek büyükse haftanda fazla çıkıyor. 2 hafta sonra git yine farklı çıkacaktır. Çok önemli değil seninki biraz tosuncuk olacak sanırım. :emir_bebek:

saol canım annesi çok zayıf bebek tosun olacak :nazar::nazar: eşimde diyor doktor normal dedi takma bu kadar o bi siteden bakmış bana gösterdi 70 gr olabilir yazıyor anlamadım valla benneyaptımki

jnm hiç sitres yapma rahat ol.eğer oyle bir düşünceleri varsa bırak onlar seni çıkarsın tazminarınıda çatır çatır alır yersin. :jeyyar: hiç üzülme sen dik dur işlerini 4 - 4 lük yap.vicdansız herifler. nedeme ya prygamber efendimiz bile bi hadisinde canışanın alnının teri kurumadan onun hakkını verin diyor.sen dikkat et bebişe bişi olmasın jnm sanada tak tak nereye kadar jnm salla birazda deliliğe vur gitsin yerimseniben üzüme jnm bizler yanındayız. :teselli:

canım sağolun valla burasıda olmasa hiçç kafam dağılmıcak kk girince en azından biraz dağıtıorum kafamı rahatlıorum darallar basıo bana burda çünkü allahın bulsunlr bende öle diorum bu mübarek cuma ramazan günü böle diorum artık ne diyim bebekler bi büğse şöle sağlıkla kollarımıza alsakkk btün herşeyi unutucaz o kokusunu şöle hisetsemmm allahtan başka ne isteriz dimii ama sağlıkla kucağımıza alıcağımız günleri çabuk getir allahımmm

canım ben 11+5de gittiğimde boyu 12cmdi bende boyuna hayret ettim kilosunu söylemişdi onda yarın gideceğim bakalım ne diyecek dr teyzesi

selam kızlar.
sohbetleniz çok güzel.ama kimse beni merak etmemiş..bugün kontrolümüz vardı.
rahim içi kanamamız yok ama plesantanın içinde ufak bir kanamamız var.bakalım takipteyiz yine dedi doktorum.rapora devam.
saruböceq,boddim güzel haberlerle gelin inşallah.
lavinia canım benide dün gece köpekler kovaladı rüyamda.bu arada eşim mele gibidir bende adamla saçma saçma tartışmalara giriyorum.sanırım hormonların etkisi.eşim bana çok yardımcı olur.ben bu kadar zorluk çekiyorum diye keşke sonramı yapsaydık bebeği bile dedi.sen bu halde olunca ben çok üzüldüm dedi.kıyamam.
elif_bs canım geçmiş olsun.bende bazı sabahlarda boğaz ağrısıyla uyanıyorum.kronik faranjitim var.ama üşütmemeye çalışıyorum.elmaa çayı iç derim bende sana.
burcusenk sağol canım açıklamam için yeni birşey öğrendim senden.

bu arada doktorlarımdan biri bugün cinsiyet için yorum yaptı.bir çıkıntı var erkek gibi ama 10 gün sonra net belli olur dedi.yani %51 erkek %50 kız.bakalım daha belli değil.
hepinizi öpüyorum.

Arkadaşlar ev tarhanası alabilecek durumdaysanız veya yakınlarınızda yapan varsa mutlaka edinin. Bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş, ayrıca içerisinde birsürü vitamin varmış. Zaten sürekli içerdim daha bi çok içicem şimdi

Enelcim merak etmezmiyizzzzzz. Sen o kadar güçlü oldun ki onu da problemsiz atlatırsın Allah'ın izniyle baksana kocaman oldu bebişin. Geçmiş olsun canım.

Arkadaşlar ev tarhanası alabilecek durumdaysanız veya yakınlarınızda yapan varsa mutlaka edinin. Bağışıklık sistemini güçlendiriyormuş, ayrıca içerisinde birsürü vitamin varmış. Zaten sürekli içerdim daha bi çok içicem şimdi

benim var canım çokta severim sağol iyi oldu söylemen hergün içerim.eşim pek sevmiyor arada yapıyordum bende.

Enelcim merak etmezmiyizzzzzz. Sen o kadar güçlü oldun ki onu da problemsiz atlatırsın Allah'ın izniyle baksana kocaman oldu bebişin. Geçmiş olsun canım.

çok sağol canım.ama bu sefer bebeğin kesesinin içinde kanama endişeliyim.bebeğime bir zarar vermesini istemem.gerçi doktorum bu bebek çok büyük bir özellikle dünyaya gelicek çok güçlü olucak dedi.moral verdi ama bilmiyorum.böyle bir kanama alanıda ilk defa duyuyorum.işte ondan.

Benimki de sevmiyo canım ya, zar zor içirirdim ayda yılda bir. Ama ben kendime ayrı yapardım. Zaten yemekleri de ayırdık ramazan dolayısıyla :)

çok sağol canım.ama bu sefer bebeğin kesesinin içinde kanama endişeliyim.bebeğime bir zarar vermesini istemem.gerçi doktorum bu bebek çok büyük bir özellikle dünyaya gelicek çok güçlü olucak dedi.moral verdi ama bilmiyorum.böyle bir kanama alanıda ilk defa duyuyorum.işte ondan.

Hiçbişeyde kötü düşünme :eek:klava: Bizim birbirimize olan dualarımız tutar. Bizbize yeteriz biraz daha dikkat et yeter.

selam kızlar, enel ben pek vakıf olamıyorum sık sık kalkıyorum net başından konularda da kopuk kopuk cvp yazıyorum zaten. inşallah bir sorun çıkmayacak. içimizi ferah tutalım. hepimizin bebekleri için duacıyım. sağlıklı dünyaya gelirler umarım.

tarhanaaaa , hatırlattığın ii oldu canım. akşama ne yapsam diye düşünüyodum. hem çabuk da oluyo annem sağolsun bitince veriyo gani gani...

canlarım ben geldim.
bebeğim tam 120 gr.olmuş.tarttı doktorum onu..
gelişimi gene ilerde.pazartesi için üçlü test verdi.yaptırıcaz kısmetse.
çok sağlıklı dedi.elinmi emiyordu kızlar.
uyuyordu çok hareket etmedi bu sefer.biraz salladık filan.yok banamısın demedi..
arada bir ellerini ayaklarını hareket ettirdi.
:nazar:
fotoğrafınıda koyuyorum şimdi resimlerimizin yanına.
enelcim geçmiş olsun canım.kesede kanaması olupda doğum yapan çok kadın var.senin bebeğin gerçektende hayata sımsıkı tutundu.çok güçlü bir bebek olacak doktorunun dediği gibi..herşey iyi olacak.:a.s.:

çok sağolun kızlar bende elimden geldiğince düşünmemeye çalışıyorum.zaten kanamalara alıştım ben ama bebeğim ne yapacak rabbim yardımcısı olsun.annesinin bünyesi daha yeni alıştı ona.rahim içi kanamanın nedeni bebeği adapte olamamış vücudum.şimdi tam alıştı derken şimdide bebişin yanında tam içinde kanama alanı var.

canlarım ben geldim.
uyuyordu çok hareket etmedi bu sefer.biraz salladık filan.yok banamısın demedi..
enelcim geçmiş olsun canım.kesede kanaması olupda doğum yapan çok kadın var.senin bebeğin gerçektende hayata sımsıkı tutundu.çok güçlü bir bebek olacak doktorunun dediği gibi..herşey iyi olacak.:a.s.:

Hadi gözünaydın kocaman olmuş hergele. Bende hep 14,30 da gidiyorum ve her gittiğimde de uyuyor saatini mi değiştirsem acaba fisfisfis

canlarım ben geldim.

sağol canım bebeğinin iyi olmasına ne kadar sevindim anlatamam.üzülmüyorumm desem yeri vaar.şimdi ağlıyorum.bugün o kadar hareketliydiki sanki anne ben çok iyiyim beni merak etme der gibiydi.bizim için büyük mücadele olucak 9 ay.
lavinia ya diyorum bazen bende 5 kardeş atıcam doğunca ama kıyamam birlikte çok zor zamanlarımız oldu.kıyamam ben ona daha minnacık benden daha güçlü.rabbim yardımcımız olsun.senağlama senağlama

arkadaşlar doktorunuzla konuştunuz mu doğum ücretleri ne kadarmış? yani hastane dışında da ücret alıyolarmış ya onu soruyorum.

DİKKAT: bu arada bebeğinizin adını doğumdan önce mutlaka belirleyin. çünkü hastanede doğumdan sonra kaldığınız her gün ve alınan hizmet sizin için sosyal güvenlik kapsamında devam ederken bebeğiniz güvencesiz doğacağı için ummadığınız bir maliyetle karşılaşabilirsiniz. doğum sonrası hemen işlemleri yaptırmanızı tavsiye ederim...

canım üzülme ne olursun.kafanı da takma.
bebeğin gayet sağlıklı.bak doktorunda demiş.
peki kese içindeki kanamayı kesme şansları yokmu.yani ne yapacaklar

X