2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

aaa cok sasirdim cerezcim;ilk defa sevmeyen birini goruyorum
esim hamileligimin basindan beri icine ceviz findik doldurup doldurup yediriyor kuru incirleri.

cocuklugumdan beri sevmem..
hic yemedim aslinda.. ama günlerce masamin üstünde dursa merak edip yemem de

yiyin yiyin kalsiyum bile varmış içinde ben de çok süt içemiyorum hem süt hem balık niyetine bebeklerin beyin gelişimine şifa olsuncokacimcoookhihoyyyt:emir_bebek:

kışı özledim ben sıcaktan uyuyamıyorum doğru düzgün.-tatlicadiarzu- kış gelse dizilerimiz başlasa Lost başlasa vakit geçse bebişlerimiz büyüse fazla kilo almasak şıp diye kolaycana doğuruversekhihoyyytkaydirigubbakcemile2 tanrım ne çok isteğim var:Saruboceq::eek:

bugün o kadar dalgınımki bakın nedemişim

teyzem kaç haftalık diye sordu bebeği bende en son baktığımda 10+6 günlüktü,3 gün geçti aradan bende 10+9 günlük dedi-tatlicadiarzu-kaydirigubbakcemile3 teyzemde o nasıl oluyo kız dedi 11+2 olmasın o dedi..bir an saflaştım valla evet öyle oluyor dedim.... gülmeye başladık sonra kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

özellikle neler yiyorsunuz?ben meyveye düştüm bu hamileliğimde.yemeye doyamıyorum resmen.ayrıca peyniri çok tüketiyorum

özellikle neler yiyorsunuz?ben meyveye düştüm bu hamileliğimde.yemeye doyamıyorum resmen.ayrıca peyniri çok tüketiyorum

krem / kasar / beyaz ne bulursam peynir yiyorum bol ben.bide zeytin.
ama agirlikli olarak sebze meyva yemeye calisiyorum.
haftada iki aksam balik yapiyorum.
oglen yemekhanede sebze salata aliyorum,haftada iki aksamda kofte yapiyorum.
hamurisi borek tatli hic yemedim desem yeri.
sadece bir hafta coook kotuydu midem o zaman cubuk kraker yedim.birde haftada iki en fazla uc dondurma hakkım var o kadarkaydirigubbakcemile2

bulantım azalacağı yerde artar oldu arkadaşlar.bu böyle artarsa işim iş.konuşunca daha çok bulanıyor.önümüzde ki hafta okullar açılıyor bol bol konuşucam inşallah biter bulantılarım.yani evde sürekli dinlendiğim için rahatmışım.pazartesi ve bugün çok yorgunluk hissettim.

bulantım azalacağı yerde artar oldu arkadaşlar.bu böyle artarsa işim iş.konuşunca daha çok bulanıyor.önümüzde ki hafta okullar açılıyor bol bol konuşucam inşallah biter bulantılarım.yani evde sürekli dinlendiğim için rahatmışım.pazartesi ve bugün çok yorgunluk hissettim.

geçmiş olsun canım o bulantıları ben 11. haftaya kadar çektim ne kadar kötü olduğunu bilirim. şimdi bile ara ara oluyor ama yoğun değil. allah sana da sabır versin tez zamanda kurtul bulantılardan inşallah

canım benim bulantılarımda daha yeni yeni geçiyor.ara ara rahat ediyorum.inşallah tamamen kesilir.bende istediklerimi yemek istiyorum yaaa. :kızgın:

kızlar bizim iftara 15 dk. kaldı ben şimdilik kaçıyorum herkese afiyet olsun kendinize iyi bakın hepinizi kocaman öptümm..........

selence ve enel 17 cevap için sağolun.ben 11+2 im inşallah geçer.
kızlar çatlak için ilki krem ismi vardı geçenlerde doktora sordum.sizinde bilginiz olsun

Madecassol kremi kullanabilirsin ,acnelyse kullanma dedi.ilgilenenlere duyrulur.madecassolu denemeye başlıycam faydası olursa yazarım.olmazsada çatlak bi anne olmayada razıyım.:emir_bebek:

bi sorum daha var bu ikili test için sıkışık olmak gerekiyormu.haftaya gidiceğim de.

Değerli Kardeşimiz;

Hamilelik çok hassas bir mevzu olduğundan, oruç olayına doktorla birlikte karar vermek uygundur. İlk ve sonuncu 3 ayda oruç tutmamalıdır. Sağlıklı bir hamilelikte, eğer Ramazan hamileliğin 4. ve 6. ayları arasındaysa, uzman doktorun yakın müşahadesi altında oruç tutabilir.

Oruç tuttuğu takdirde kendisine yahut çocuğuna bir zarar geleceğinden korkan hâmile veya emzikli kadın, oruç tutmayıp sonradan kazâ eder. Emzirdiği çocuğun başkasının çocuğu olması hükmü değiştirmez.

Uzman ve dindar bir doktorun vereceği karara göre hareket etmenizi tavsiye ederiz.
Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet Editör

Teşekkürler bun açıklama için:-) ben de bugün dr. a sordum, bana tutma dedi, susuz kalırmış bebek, ben de kararsız kaldım

hehe unutmusum,herkese gunaydinlar,guzel gunler kızlarcimmm :CüvCüv: kaydirigubbakcemile3
ben dun kafami kaldiramadim mide bulantisindan ya,he bulaniyor hem ne yesem cayır cayır yaniyor.
bitecek diye beklerken yeniden hortladi bulanti benneyaptımki

:1hug:günaydınnnnnnnnnnnnnnnnn
arkidişlerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrkaydirigubbakcemile5
tabiiiiiiiii minik meleklerede:emir_bebek::emir_bebek:

günaydın kızlarlaelaelaelaelae
biz bugün kan vercez hamsikuşumla bizim kan uyuşmazlığımız var babasıyla :emir_bebek:her konuda uyuştuk bir tek kan kaldıydı onda uyuşamadıkkaydirigubbakcemile3 tahlile gideceğim için açım heyecanla kahvaltı etmeyi bekliyorumhihoyyytcokacimcoooköptüm sizleriŞeniz

cokacimcoookyaaaaaaaaaaaaa kimse yokmu hamşleler uyanın yaaaaaaaaaaaaaaaaa
bebişler acıktıııııııııııııııııııııııııı........:emir_bebek:ne yalan söyleyim bende çook açım

günaydın kızlarlaelaelaelaelae
biz bugün kan vercez hamsikuşumla bizim kan uyuşmazlığımız var babasıyla :emir_bebek:her konuda uyuştuk bir tek kan kaldıydı onda uyuşamadıkkaydirigubbakcemile3 tahlile gideceğim için açım heyecanla kahvaltı etmeyi bekliyorumhihoyyytcokacimcoooköptüm sizleriŞeniz

acmi gidiliyormus??bizimde kan uyusmazligimiz var,doktor 2 li icin kan aldigi zaman bakacak ona da,haftaya gidecegiz ama bize hic ac gelin filan dememisti.
hehe ben zaten tartida 250 gramda az cikiyim doktordan firca yemiyim diye her halukarda ac gidiyorum gerci hihoyyythihoyyyt
beni duyanda adamcagizi sert kotu biri zannedecek melek aslinda.elimden gelse hergun arar sorar muhabbet etmek isterim doktorumla.

Son düzenleme:
X