2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

merhaba arkadaslar.basim çok donuyor bugun gozlerimi zor açik tutuyorum.ne oluyor bana ya.

benimde bulantım yok bu ikinci gebeliğim bi oğlum var ilk gebeliğimde bulantım fazlaydı bulantının ne olduğunu iyi bilirim o yüzden böyle iyiyim inşallah böyle devam ed:dance:er.

bidibidim gözünaydın canım. Hepimiz bütün testleri hayırlısıyla atlatalım,güzel haberler alalım inşallah. Daha önümüzde 2'li,3'lü testler var.

buketçim benim dr..ikili testi yapmıyacağını gereksiz olduğunu hatta sağlıksız bir test dedi bende yapmıyacam.

Bende çok berbattım 5.haftadan sonra başlamıştı kusmalarım..Doktor serum önermişti ama ben panik oluyorum biraz bu yüzden kabul etmemiştim ama serum korkun yoksa iyi hissetmeni sağlayabilir..özellikle son iki hafta iğrençti benim için ama bu son bir kaç gündür bulantımla baş edebiliyorum enerjim çok yükseldi eminim seninde yavaş yavaş geçicektir yani inşallah geçer ...Geçiyor zaman yavaşta olsa geliyo bebişler..:hooray:

buketçim benim dr..ikili testi yapmıyacağını gereksiz olduğunu hatta sağlıksız bir test dedi bende yapmıyacam.

Valla kime inanıcaz şaştık. kafamçokkarıştıYada hangisi doğru-hangisi yanlış.....
Bazı dr.lar yaptırıyo,bazıları gerek yok diyo...........klava:öffffffffffffffffffffffffffffffffff

aaa ilk defa duyuyorum onermediklerini 2li testi.
neden sakincaliymis acaba yaa merak ettim.
genel kanı yaptiracak heralde degilmi.:uhm:

HAMİŞ LİSTESİ

yelcan1982.....................19 Mayıs............1 Mart
glcncrn...........................20 Mayıs............1 Mart
xnazanx.........................20 Mayıs............2 Mart
pembiş...........................21 Mayıs............13 Mart
ayshınce.........................24 Mayıs...........28 Şubat
fundadeniz......................24 Mayıs............28 Şubat
cerez..............................25 Mayıs...........1 Mart
bavse.............................26 Mayis............2 Mart
buket-26.........................26 Mayıs............2 Mart
eköseoğlu.......................26 Mayıs............2 Mart
pilar08............................26 Mayıs............2 Mart
heidi28...........................28 Mayis............4 Mart
İCl@l.............................28 Mayıs............4 Mart
rehavet...........................29 Mayıs............5 Mart
selence..........................29 Mayıs............5 Mart
ruhe_haben.....................29 Mayıs............5 Mart
annesininkuzusu.............29 Mayıs............5 Mart
aycacoskun....................29 Mayıs............5 Mart
melek81.........................29 Mayıs............5 Mart
luffee..............................29 Mayıs........... 5 Mart
Saruboceq......................30 Mayıs............6 Mart
ledaelara........................30 Mayıs............6 Mart
acıbiber2053...................30 Mayıs............6 Mart
zeyno 2..........................30 Mayıs............6 Mart
paylaşım........................30 Mayıs...........13 Mart
ikiz................................30 Mayıs............6 Mart
ELF-RCP........................31 Mayıs...........7 Mart
gulperi............................31 Mayıs............7 Mart
bidibidim.........................31 Mayıs...........7 Mart
ALMESTİN......................1 Haziran...........8 Mart
asiş................................2 Haziran...........9 Mart
mimikam.........................2 Haziran...........9 Mart
enel17.............................2 Haziran..........13 Mart
karabiberim......................3 Haziran..........10 Mart
izmirlimmm......................3 Haziran..........10 Mart
mystory...........................3 Haziran..........10 Mart
kozet..............................4 Haziran...........11 Mart
veyza..............................4 Haziran...........11 Mart
duygun............................5 Haziiran..........12 Mart
muhterem........................5 Haziran...........12 Mart
elale................................6 Haziran..........13 Mart
babyborn.........................6 Haziran..........13 Mart
bemt...............................6 Haziran..........13 Mart
umudum01......................6 Haziran...........13 Mart
beatrise...........................7 Haziran..........14 Mart
Doudou...........................7 Haziran...........14 Mart
Kızıl Deniz.......................8 Haziran..........15 Mart
Sibel07............................10 Haziran.........17 Mart
burcusenk.......................10 Haziran.........17 Mart
kapkara..........................10 Haziran.........17 Mart
adayadayı.......................10 Haziran.........17 Mart
Ardayasbu......................11 Haziran.........18 Mart
uglywife..........................12 haziran..........19 Mart
sudemnur........................12 Haziran.........19 Mart
existhunder.....................12 Haziran.........19 Mart
cananca51......................13 Haziran..........20 Mart
tebessüm22....................13 Haziran..........20 Mart
16 eylül...........................15 Haziran.........22 Mart
babyfacee.......................16 Haziran.........23 Mart
uğur ve eylül....................16 Haziran.........23 Mart
subora............................17 Haziran..........24 Mart
e-u.................................18 Haziran..........25 Mart
*annem*kızıyor................18 Haziran..........25 Mart
yadaji.............................19 Haziran..........26 Mart
asude84..........................19 Haziran.........26 Mart
elif_bs.............................20 Haziran.........27 Mart
HAYATist........................21 Haziran.........28 Mart
çiçesu.............................21 Haziran.........28 Mart
afb..................................22 Haziran.........29 Mart
MTS...............................23 Haziran..........30 Mart
iklimsu............................23 Haziran.........30 Mart
Lazanya..........................23 Haziran.........30 Mart
barzey............................23 Haziran..........30 Mart
ege-deniz........................24 Haziran..........31 Mart
öykübebek......................25 Haziran..........20 Mart
albanian..........................25 Haziran..........1 Nisan
RUMELİLİ........................26 Haziran..........2 Nisan
galatea79........................26 Haziran..........2 Nisan
betül19...........................29 Haziran..........5 Nisan

Listede adı olmayan arkadaşlar son adet tarihlerinizi verirseniz sizleride listemize ekleyebilirim.

cumartesi ilk kez doktor kontrolüm var kızlar ve kısmetse 6+2 olucam....sizce nelerle karşılaşırım......kese?bebeğim?kalp atışı.......hangisi,hangileri.....ne olur hepsi deyin:)))

cumartesi ilk kez doktor kontrolüm var kızlar ve kısmetse 6+2 olucam....sizce nelerle karşılaşırım......kese?bebeğim?kalp atışı.......hangisi,hangileri.....ne olur hepsi deyin:)))

Canım ilk kontrolünse keseyi ve bebeğini görebilirsin onun ölçülerini öğrenirsin.Kalp atışını görürsün ya da duyarsın.Ultrason çıktını alırsın.Bir sonraki kontrol tarihini öğrenirsin ve zamanın gelmesini iple çekersin a.s.

yani hepsini görebilirm demek ki.....kaydirigubbakcemile2 yaşasınnnn.....zaten cumartesi gelmek bilmedi bari gelince bolca güzellik görebiliyimde rahatlıyım.....çok teşekkür ederimmmkaydirigubbakcemile5

sendedemi olmadı buketçim..yalnız değilmişim demekki..hihoyyyt...doğru diyosun tadını çıkaralım mide bulantısı yaşayan arkadaşların ne çektiğini bir allah bilir birde onlar...

benimde bulantım yok bu ikinci gebeliğim bi oğlum var ilk gebeliğimde bulantım fazlaydı bulantının ne olduğunu iyi bilirim o yüzden böyle iyiyim inşallah böyle devam ed:dance:er.

ilk gebeliğimde neredeyse 2 ay yataktan çıkamamıştım devamlı istifra eder ve halsizlikle boğuşurdum..şimdi keyfimize bakalım o zaman

Aslına bakarsanız bende tereddütte kaldım..çok olumlu şeylerde okudum çok olumsuz şeylerde..yüzde yüz garanti bir test değilmiş sanırım..ama yinede yaptıracağım tabiki...içimizde kalmasın..

maşallah beatris göbek baya çımış benimde var bira ama günlük değişiyor tuvalete çıkmekle ilgili biraz.yoksa daha erkendir herhelde.gerçi benim ilk bebeğim 2. olanlar daha iyi bilir.kızlar ikili testi 12.haftada yapıyorlarmış.bakalım dr a daha sormadım gereklimi diye ama arkadaşlarımın çoğu yaptırmadı.3 lü testi ama kesin yaptırdılar

sibel canim benimde ilk bebegim.bugun çok şiş nedense.ama hamile degilken şişse bile asla bu kadar olmuyordu.hihoyyytarkadasimda bugun baya şişmiş dedi benimde hosuma gidiyor hani .ben iki kilo almişim.50 kiloydum 52 nin ustune çiktim.rabbim hepimizin bebişlerini korusun,onlari bize bagislasin.

İkili testte,Üçlü testte yüzde yüz şu şöyledir diyemiyor zaten..belli bir oranda var olan risk faktöründen bahsediyor..Benim ilk gebeliğimde üçlü testte değerlerler yüksek çıkmıştı doktor son derece kötü bir tablo çizmişti suni sanci veririz bebeği alırızlara getirmişti ben 23 yaşındaydım bebeğimde böyle bir sorun olabileceğine inanmadım sonuçta kesin denmiyordu da.Değerler normal sınırlardan yukarda deniyor du fakat 18.hafta demek karnının içinde net bir şekilde hareket edebilen bir insan demek yani sana ait sana bağlı senin çocuğun..ne olursa olsun o büyüklükte ki canlı olan çocuğunu öldürmek isteyebilecek anne bilmiyorum varmıdır amniyo sentezi istemedim çünkü düşük riski yaratıyor şeklinde okumuştum?ben o üçlü testten sonra ağlaya sızlaya bir tanı merkezinde ayrıntılı ultrasonografiye girdim oğlumun bedeni ölçüldü tartıldı oradaki uzman bedensel bir kusur bulamadı ve ben üçlü testte yüksek oranda risk veren bebeğimi tabi ki öldürmedim ve benim oğlum bugün 6 yaşında çok sağlıklı gayet akıllı bir çocuk bu da bende şu kanının oluşmasına neden oldu bu testlerden elde edilen sonuçlar soru işaretsiz kabul edilebilir sonuçlar olmaya biliyor..Ama tabiki bu bebeğimde de doktorun uygun bulduğu bebeğim için risk oluşturmayan tüm testleri yaptıracağım:.Sözün özü Allah tüm anne adaylarının bebeklerini korusun Yüce Rabbim hepimize sağlıklı çocuklar yetiştirmeyi nasip etsin..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…