2009 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

kizlar 12. haftadan itibaren ultrasyonla bakilinca cinsiyet belli olabiliyormus, burda 14. haftadan itibarn ozel bir doktor varmis 35 euroya bakiyormus cok sevindim ogrenince ya:) 3 haftaya kadar ogrenebilcem kismet olursa yani cok heyecanlihihoyyyt

Aslına bakarsanız bende tereddütte kaldım..çok olumlu şeylerde okudum çok olumsuz şeylerde..yüzde yüz garanti bir test değilmiş sanırım..ama yinede yaptıracağım tabiki...içimizde kalmasın..

bu testleri yaptirdiktan sonra diyelimki sakat olma ihtimali var dediler yuzde yuz hicbir doktor diyemiyorum tabi bunu, bir tedavisi varmi o saatten sonra? YOK tek yapabilecekleri bebegin yasamini sonlandirmak , eli ayagi belli olmus hareketlenmis bebisimi yuzde yuz veremedikleri bir sonuc icin hayatina son verebilirmiyim? HAYIR
eee sonuc 9 ay boyunca stres ve uzuntuyle gecirilmis bir hamislik ,birde amniyosentezin dusuge yol acabilecegi riskinide dusunerek ben yaptirmayi dusunmuyorum...

Son düzenleme:

16 eylül ben de kendimi hamiş gibi hissedemiyorum midesi bulananları görüyorum ben hamile miyim diye düşünüyorum işte.1.gebeliğimi sonlandırmak zorunda kalmıştım o nedenle buna fazla sevinemiyorum korkuyorum bi de kalp atışını falan görmedim ya işte duygusal duygusal bekliyorumkaydirigubbakcemile5kaydirigubbakcemile5

canım ikili ve üçlü test kan tahliliyle bakılıyor düşüğe sebep olamaz o yüzden. şimdi birde 4lü test var, benim dr. ikili ve dörtlü dedi. diyelimki bunlarda risk yüksek çıktı o zaman amniyo sentez yapılıyor ki onun sonucu %100. amniyosentezin %1 düşük ihtimali var.

canim yanlis yazmisim amniyosentezin dusuge yol acabilecegini doktorum soylemisti onu demek istemistim 3lu test demisim:) ayrica bir sitede de okumustum cok fazlada olmasa dusukten baska bircok riski varmis o yaptirdigimiz testler risk tasidigimizi gosterirse baska testlerde uygulanmak istenilecektir, herkezin ashsi dusuncesi tabi ama ben bu saatten sonra bebisimden vazgecmek istemeyecegim icin , bu testlerin sonucunu almak bana ne avantaj saglayacak diye dusunuyorum, dezavantajlarindan baska birsey goremiyorum ama benim dusunemedigim veya bilmedigim birsey varsa herhangi bir avantajini bilen bilgi verirse sevinirim

nazancım tabiiki tamamen kişisel düşünceler bu testleri yaptırıp yaptırmamak. Allaha ağır varmasın ama biz eşimle 2 testide yaptırmaya karar verdik. (2li ve 4lü) eğer riskli bir durum oluşursa amniyosentez de yaptırırız muhtemelen. bence iş sadece bebeğin hayatına son vermek değil, bebek yaşarsa yaşayacağı sıkıntılarıda düşünmek lazım. biz anne baba olarak yaşadığımız sürece evladımızdır koruyup kollamakda boynumuzun borcudur ama ya bize birşey olduğunda? kim bakacak? hayatını nasıl idame ettirecek? ve daha bir sürü problem. Allah cümle kullarına sağlıklı evlatlar nasip etsin böyle bir durumda ikileme düşürmesin ama eğer ki bir takım testlerle bu problem ortaya çıkabiliyorsa ben değerlendirmekten yanayım.

Kızlar gunayydiinnn hayırlı cumalar efenim herkeslere kaydirigubbakcemile5
kzlar evet ya;allahım korusun ama,oran yuksek ciksa bile kimse sonlandiramazki o kadar canlanmis artik bebek cok zor bir durum Allah hepimizi korusun.
o yuzdennn aklimiza kotu seyler getirmeden iyi seyler dusunelim,bol dua edelim.
en azindan ben kendim icin boyle dusunuyorum.ama testleri yinede yaptiracagim sebebide su;
gazetelerde filan cikti benim doktorumun basindan gecen bi olay,bebek 16 haftalikken tarama testlerinde bagirsakta sorun oldugunu farketmis doktorum ve cocugu dogar dogmaz yenidogan yogun bakimda ameliyata almislar.coksukur bebek simdi cok iyi
hani olurda boyle bi dogum sonrasi mudahale gerekecekmi diye (allah korusun) yaptiricam yine testleri ama sadece bunun icin..

kızlar dün doktora gidip ilk kez bebeişimle tanıştık, keseyi de gördük, 5+5 günlük hamileymişim. aslında bir kaç gün erken gitmiştim doktora mecburiyetten ama doktor hayret sizinki hızlı cıktı dedi ve kalp atışlarınıda gösterdi bize....harika bir duyguymus bu... 2 hafta sonra tekrar gidicem, şimdiden sabırsızlanıyorum.... allahım hepimize kucağımıza almayı nasip etsin ve olmayanlarada en kısa zamanda versin. aminnnn

herkese günaydınnnnnnnnnnnn
bende kan tahlili yaptırmıştım genel troid şeker bağışıklık kan sayımı hepsi normal sadece biraz demir eksikmiş onuda ilerde takviye yapıcaz dedi.Zaten şu an multivitamin kullanıyorum.Onda da varmış demir.

herkese günaydınnn
doktora gidip güzel haberlerle dönen arkadaşlar gözünüz aydın mutluluğunuz daim olsun

Günaydın arkideşleeeeer. Gözünaydın canım. Evet o günler geçmek bilmiyor. Bende bugün öğlen dr.a gidicem. Kontrolümüz geldi. İnşallah bebişimi hareketli görebilirim. Azcık tatlı bişeyler yiyim bari o zaman hareketli oluyomuş. Şöyle bize el kol sallasınkaydirigubbakcemile3

Valla kime inanıcaz şaştık. kafamçokkarıştıYada hangisi doğru-hangisi yanlış.....
Bazı dr.lar yaptırıyo,bazıları gerek yok diyo...........klava:öffffffffffffffffffffffffffffffffff

evet yapanlar ve yapmayanlar var ben doktoruma güveniyorum o yüzden bi tereddüt yaşamıyorum.Üçlü ve dötlü testleri yapıp yapmıyacağını heyecandan sormayı unuttum bazı dr.lar ikili gereksiz görüyo ama diğerlerini yaptırıyor.Hakkımızda herşeyin hayırlısı olsun ve Allah hepimize sağlıklı evlatlar versin.

herkese hayırlı cumalar güzel hamişler.....canm testlerden bahsetmişsiniz ben kesinlikle yaptırmayı düşünüyorum 2 kili ve 3 lü testleri inanın çıkıyo ben ilk bebeğimi yaptırmasaydım öğrenemezdim öğrendik ve ona göre tedavi uygulandı ama yinie kucağıma alamadım..elimize böyle fırsat varken yani daha önce tespiti varken neden önce yaptırmayayım.....rabbim bebişlerimizi korusun

Arkadaşlar sizde sürekli bebeğinize bişey olucakmış gibi korku yaşıyor musunuz? Bir de allah korusunkalbi filan dursa nereden anlıycaz acaba? ufffffffffffffffff ((( Bu kadar da takılmaz ki sinir oluyorum kendime...

Arkadaşlar sizde sürekli bebeğinize bişey olucakmış gibi korku yaşıyor musunuz? Bir de allah korusunkalbi filan dursa nereden anlıycaz acaba? ufffffffffffffffff ((( Bu kadar da takılmaz ki sinir oluyorum kendime...

1-2 gündür bende öyleyim, sanki ne bileyim ya bişey olcakmış gibi. Allah korusun bebişlerimizi. ardı ardına çok bebeğini kaybeden oldu sitede sanırım onunda etkisi var.

galetea gözün aydın bebeğini sağ salim görmüşsün..bende bu hafta gideceğim bende çok heyecanlıyım

evet aynı şeyleri bende düşünüyorum bazen..bu kadar takıntılı olmakta iyi değil biliyorum ama annelik böyle bişey işte..düşük olsa hemen kan gelirmi,allah korusun kalbi dursa ne hisseder insan anlarmı..gibi sorular geliyor bazen aklıma..ilk 3 ay önemli olduğu için bunları düşünüyoruz sanıırm..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…