2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

kolay gelsin bakey eminecim bende dışarı çıkacam hafta sonuaanemlere gitmeyi düşün üyomda işim varaz bayrama kadar ordayım allahım nasip ederse

yağmura yayla çorbası yaptım bi kase ekmekli yedi maşallah...
uyudu sonra.bende uyumuşum biraz.ii geldi wallahi...
bakayım dedi size.kimse kalmamış.bende diğer topiclere bakayım bari...

off be kızlar öğleden beri bu kadar konuşulur mu?oku oku bitmedi
öğlen her yeri süpürdüm topladım sağolsun kızım anında batırdı eline mısır vermiştim kemirsin diye her yere dökmüş off ya sanki ev temizlenmemiş gibi her yer her yerde.

maşallah.
yemiyor diyorsun ama kilosu iyi maşallah, benimki yiyorda ne oluyor 9,500

ayşecim milupa içiyodu ya o bayağı kilo aldırıyo şimdi de bebelac devam sütü ve inek sütü içiyo.

Ee babkalım 2.3 ler nezman geliyo kardşlerrrrr ben en fazla 3 yaş olsun diyom sizler

ayy kaza maza olmazsa ben tek düşünüyorum bu bize yetti.sempatiksalakcinni

bzi genelde 10 da 11 de kalkıyoruz,bazen 12-1 e kadar yatıyoruz.yanlışmı kızlar, ama kalkınca kahvaltısını yapıyor 2-3 gibi yemek yiyor sonrada akşam yemek, aralarda meyve falan.

ay maşallah biz 8 de kalksak çok mutlu oluyorum.

ay hülya bizimki de çok zor uykuya dalıyo.moralini bozmak gibi olmasın ama uyku düzeni hayatı boyunca gidermiş doktorum programında söylemişlerdi.:gitme:

Ay demin okadar salladım melisi uymadı bak yer yastıkattım uyuyo maşşlah ay valla bukız inat gerçekten ya

aynı ece ya çok benziyo huyları senin kızla

kızlar çorba yapıcam yağmura ne yapsam acaba CADIARZU

hergün ben de bıktım düşünmekten tarhana yayla şehriye domates çorbası yapabilirsin.

ay maşşallah çok güzel yiyo ama daha küçük ya kıyamam okula erkenden başlıycak yani

akşamma ne var menüde

domates çorba taze fasulye var pek alakasız oldu ama kafayı yiycem artık ne pişirsem derdinden.
bugün kızıma yumurta yaptım yemedi demiştim ya yayla çorbası ısıttım şehriye ,bezelye ısıttım dün tavuk sote yapmıştım bir iki almıştı onu da ısıttım yok hiçbirini yemedi hepsi çöpe valla kafayı yiycem kızdım ama anlayan kim.bir de günaha giriyorum habire dök dök

özlemm olsun cnm dediğin gibi hergün ne yapcam derdii var bidee
bende
tavuk corbası
beyti kebap
bulgur pilavı
yoğurt,salata
höşmerimm

ay özlemcim ozmanda sanada allah kolaylık vesin bizimkiler zor çocuklar
elleriniz saglık kızlar

eminecim niye işi bıraktın demişin annem beyin kanaması geçirdi.kızıma da bakıcıyla birlikte o bakıyordu.şimdi ikisininde bakıcıya ihtiyacı var ve ben onları bakıcıya emanet edemedim.işten çıktım
tazminatımı verdiler saolsun.birde 8 ay işsizlik maaşı alıcam.çok şükür maşallah.

ayrıca kızımla olmaktan çok mutluyum.ev işine alışkın biri olmamama rağmen oturmaya bile vaktim olmuyor ama kızım peşimde dolandıkça dünyanın en mutlu insanı oluyorum elhamdülillah

patronum kendini topla tekrar konuşalım işle ilgili dediler.tekrar çalışmak istersem yardımcı olacaklarda saolsun rahatlattılar beni.

buarada kzıma gelince gündüz 2 kez uyuyordu 1 keze indirdi.huzursuzluk çok yaıpyor.bir tane diş çıkarıyor.günde 5-6 kez kaka yapıyor.bende muz muhallebi felan veriyorum ishali kessin diye

bide altını değiştirmemi istemiyor.poposunu yıkamama izin vermiyor.

selam kızlar ben geldmmm...
emine maşallah beyti falan pek hamaratsınn menüye bakılırsa....
özlemcm sorma hergün bıktım düşünmektenn.şükür hepsini yiyor çorbaların...
yayla yaptım yarında ondan yer,ondan sonra bakarız artık..

yağmur çok koşturuo bu yüzdende terliyo öksürük ondan sanırım.burnumuzda akıyor.
peditus werdim bende..inşallah ilerlemeden atlatırız..
ama maşallah keyfide yemeside yerinde şükür..

neyse iigeceler kimse yok kendi kendime konuşmayayımm bende

neslıhancım duru ishalmı oldu cnm 5-6 kez kaka yapıyor demıssın dişlerden sanırım.
elıf sımay gunde 1 yada 2 kez yapıyor.bende doymuyormu acaba dıyorum hep?
sabah kahvaltı(kasık maması,yumurta,4 cıcıbebe,pekmez peynır günasırı)
çglen corba ne varsa artık.
3-4 gıbı sulu yemek
7 gibi cicibebeli yogurt
aksam bızımlede atıstırıyor
yatarkende mama
bunları yıyr kızım ama hala 9-10 kılo arasındayız.

ya kızlar mert her öğünden sonra kaka yapıyor sizinkilerdemi öyle, öyle çok doluca değil ama yediği kadar çıkarıyor işde, o yüzdenmi kilo almıyor acaba.

meyveyi falan nasıl veriyorsunuz kzılar, benim oğlan yetişkin adam gibi yiyor herşeyi, meyveyi bile ısırarak istiyor ama az yiyor ve sıkılıyor, püre rende yapsam çokca yer ve sıkılmaz.

karpuz yiyor. armutu elmayı rendeliyorum yemiyor. kendi yemek istiyor ben sadece ekmeği yemek suyuna banarsam yiyor birde yemeklerden çatalla veriyorum.

çorba içmediği için kabızlık sorunu yaşıyoruz bazen hep katı beslendiği için.

ilke doğru diyorsun ama yemek az bişey yiyor sonra emzir beni diye kucağıma yatıp bluzumu kaldırıyor ne yapılabilirki bu durumda. benim kolayımda gitmiyor valla, emzirmekten çok sıkıldım, birde oyun oynuyor artık sündürüyor yastık gibi yatıyor, bıraksa sevinicem.

hülya rezene çayı içirebiliyorsan yada humananın iyi geceler çayını dene. o içmiyorsa sen rezene iç hem süt artırıyor hemde uykuya geçiriyor. birde öğlen yatırdıktan ikindide falan uyutma uykusu gelsede 1 hafta oyala 10-11 de uykusu gelince uyuyacak.

merhaba kızlar nasılsınız?
benim oğlumda sabah 9 gibi kalkar 10 gibi kahvaltı yapar
yumurtayı zeytinyağında pişiriyorum, dönüşümlü olarak kaşarlı, domatesli, havuçlu yapıyorum
yarısını yiyor en fazla
labne peyniri 1 tatlı kaşığı, pekmez kolası , yada ballı limonlu şerbet bundan ne kadar içerse işte bir iki yudum okadar
öğlen 1 gibi uyuyor, 3 gibi kalkıyor , iki çeşit meyve muz şeftali gibi birazda ceviz bugün azcıkta tarçın koydum iştah açıyormuş bebeklerde , bununda yarısını yiyor,
4-5 gibi makarna pilav yada kısır bile olabilir, yere sofrabezini seriyorum tabağını koyuyorum kaşık veriyorum eline, yemeye çalışıyor ama yiyemiyor tabi bir iki pirinç tanesi yese bile kar sayıyorum
akşam iftar sofrasında çorba yada sulu yemek yapmaya çalışıyorum bir kase kadar yiyor

genelde hazırladığım şeyler çöpe gidiyor çok az yiyor ama memeye çok düşkün
ve bende istediği zaman emziriyorum napayım
ben faydasız artık görüşüne katılmıyorum , herkesin görüşü farklı tabi yanlış anlamayın
2 yaşına kadar sadece emziren anneler varmış hemde doktor kontrolünde

günaydınn kızlarr
erkenden kalktık yine babamız gece gitti 2günyok yineee
çok uykum varrr
neslihancımm geçmiş olsunnn cnmm annene

günaydın kızlar

özlemm olsun cnm dediğin gibi hergün ne yapcam derdii var bidee
bende
tavuk corbası
beyti kebap
bulgur pilavı
yoğurt,salata
höşmerimm
ellerine sağlık canım
vayyy beytiyi kendin yapabiliyon mu maşallah valla çok hamaratsın
hadi bakalım hayırlısı canım
biraz dinlen kızında büyüsün çalışısın gene

maşallah canım

beyti tarifiii
50 gram margarini erittim
1yufkayıı actımm
*margini sürdüm hepsinii
*köfte yoğurdumm yarım kilodan azdı kıyma birazz
*yufkayı bölceksinn ortadann
*köfte harcınıda 2ye
*geniş tarafa yerleştircenn
*rulo seklindee
*sarcan diğer tarafıdaa
*aynı sekildee
*yan yan kesip borcama dizdimm
*bir yumurta sarısını üstüne
*sürdümm
*fırına verdim üstüü kızardı
*sonra başka bir tavada 3kaşık kadar teregağını erttimm
*1 kaşık salcayıı da ekledimm sonra 1bardak suu soğacak
*pişen köftelerin üzerine döktüm 5dk daha fırınladımm
yoğurtla servis yapın bulgur yada pirinç pilavıı
eşim bayıldııı
*bu kadaar

denecnm arkadaşta yemiştim üstüne sos yapmamıştı domates rendelemiş saramsak katmıştı beğenmedim bende gerceğe uygun olsun diye tereyağlı sos yaptım lezzett kattı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…