2009 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

yol çok eziyeti oluyo gülincim, antalyadan ist. geldik arabayla ama bi de bana sor, bi ara tam 1 buçuk saat ağladı durmadan, yaa artık tatil matil hayal, ben bi de seneye 2 no planı yapıyorum, artık emekli olunca yaparım tatili :))

günaydın kızlar.yazıların çoğu silinmiş.forum eski haline dönmüş..
kimse yok günaydın diyim ben ilk geleenee.kahvaltımızı yaptık yağmuru uyutup evi temizlicem görüşrüz...

Günaydın.oh beee kk eski haline geri dönmüş süper.neydı o dunkü hali.çok fenaydı valla.yaşasın.

oleyyyyy eski haline dönmüşşşş topikkkkk neydi o öyle yaaaaaa berbatttt tı ohhhh ::))

kızlar bana dua edın.bugün okula gidip tayin istiycem.ay yeter 8 yıldır aynı okuldayım.artık başka yerde çalışmak istiyorum.inşallah çıkar.

merhaba kızlar naber?
müminecim geçmiş olsun inşallah güzel geçer ameliyatı.
ayşeceylin size de geçmiş olsun ama o kullandığın ilacı çok sürmemek gerek diye biliyorum kortizonlu ya başka ne yapılır bilmiyorum pişik için bi eczanelere sor belk,i özel karışımları falan vardır
gülincim hayyırlı olsun ben de istedim tayin başka bi okula
bize gelince tatile devam bizim cadı dah iyi derdi havuzmuş havuza girince çok mutlu oluyo ama havuz yasak idrar yolu iltihabı olduğu için ama denize sokamıyoruz korkuyo havuzu görünce de çıldırıyo biz de soktuk doktorumuz duymasın yasak demişti.
mız mız falan idare ediyoz işte ama 5 yaşına kadar falan gitmeyiz heralde tatile gerçekten çocukla çok zor

ayy ne güzel havuzu seviyo demek
çok zordur bebekle tatil hadi bakalım kolay gelsin
iyi eğlenceler size

olimpos canım yine de dikkat edin, arkadaşımın 1 buçuk yaşında kızı var o da idrar yolu enf. kapmış havuzdan, dediğin gibi deinzden de korkuyolar, eve şişme havuz mu alsak diyorum ama yazın bitmesine de az kaldı, var mı hiç evde şişme havuz kullanan?

bu aralar azra da iyice azıttı çok mızı mız azılar sürüyo heralde, bi de emeklediği halde ben başka odaya geçince arkmdan geleceği yere ağlıyo, bugün o kadar çok ağladı ki bi ara terden sırılsıklam olmuş, var mı böyle bi sorun yaşayan

ya bizde armutluyu ya da fıstıklıyı düşünüyorduk, yer yokmu şimdi
gidemessem çok üzülürüm.

yirmilik dişim gömükmüş, geçen gece sabaha kadar uyuyamadım, şişti antibiyotik kullanıyorum.
şişlik indiği zaman küçük bir ameliyatla alacaklar dişimi, diş ağrısı çok zor.

dün misafirlerim vardı 16 kişi çoluk çocuk tam bir curcuna :)
bugünde başka bir misafirim geleccek,çocukla ikram hazırlamak çok zor, mert zaten eve biri geldiğinde kucağımdan inmez, misafir hazırlamak zorunda kalıyor herşeyi.

mrb.kızlar bende haziran annesiyim hamileliğimden beri sizi takip ediyorum başlarda yazıyodum ama sonraları fırsat bulup hiç yazamadım .
olymposs benim oğlumda 1,5 aylık ve 3 aylıkken idrar yolu enf.geçirdi voiding yaptırdık ve malesef çift taraflı 4.derece böbrek reflüsü çıktı.Şİmdi devamlı takip altında eğer kendi kendine iyileşmezse 1,5 yaşında ameliyat olacak malesef çok ciddi bir rahatsızlık.Sanada yaptır demişlerdi diye okumuştum lütfen ihmal etme.Sakın endişelenme ama genelde %80 temiz çıkıyor.Benim hamileliğimdede anlaşılmıştı ama doğduğunda yok dediler sonra enf.olunca voidingde anlaşıldı.Enfeksiyon deyip geçmeyin eğer ateşliyse böbreğe zarar veriyor.Benim ikiside ateşliydi.Dediğim gibi sakın endişelenme %80 temiz çıkıyor ki bence senin kızındada bişey yok ama sen yinede ihmal etme çocuklarımızın sağlığı çok önemli.Benim oğlum 4.ayından beri enf.olmaması için her gece antibiyotik içiyor.Seni üzmek için yazmadım lütfen yine söylüyorum endişe etme bişey yoktur ama sen yinede önlemini al ve baktır
.

slm kızlar.mümine ve filiz teşekkür ederim.gıttım okula hakkımda hayırlısı olur inşallah.derin de azra gibi.o bi de yürüyo ama genelde arkamı dönup yurumeye başlayınca deli gibi bağırıp ağlamaya başlıyo.alıcakmışım hanımefendıyi onu ıstıyo herhalde.

kızlar benim oğlumda 9 aylıkken idarar yolu enf geçirdi, sonra antibiyotik kullandık tekrar idrar verdik geçti dedi. sonra 1 ay sonra atelendi ve doktor idrar istedi, enf. geçirmişti dediğimde ultrasona gönderdi böbrekler temiz çıkmıştı. ama oğlum idraraını yapmadı öyle kaldı.
belirtileri nedir bu hastalığın. doktorum ateş bulantı kusma işdahsızlık yapar dedi.
bizim şuan iççin sadece işdah sorunuzmuz var ama anne sütüne güvenerek bişey yemiyor emiyor hep.

sizler nasıl anladınız rutin kontroldemi?

derın de dr kılo almamasından şüphelenmişti.etkılermış kg alımını.bı de kusma vardı derınde.zaten yavrum doğduğundan beri bı o zaman kustu deli gibi.üşüttük mü acaba demiştim ama enfeksıyon yaparmış.antibıyotık kullandık bı daha tekrarlamadı çok şükür.

Bu hastalık derken böbrek reflüsünü söylüyorsun heralde.Enfeksiyon tek belirtisi.İlk önce ultrason kontrolü sonrada voidingle kesin tanı yapıldı benim 3.ultrasonda görüldü ama dediğim gibi benim oğlumda hamileykende vardı sorun içerde idrar birikiyodu buda doğunca enfeksiyon yapmaya başladı.Siz endişe etmeyin lütfen 100 de 1 görülen bi rahatsızlık ultrasonda bişey çıkmadıysa sorun yoktur ama tekrar enf.olursa ultrasonu tekrarlattır.Kızlar buraya yazdım ama pişmanda oldum lütfen endişelenmeyin her enf.bu demek değil.Ultrasonda içerde idrar birikmiyorsa sorun yoktur.

merhaba kızlar,
azra ameliyatmı olcakmış, müminecim geçmiş olsun şimdiden
ben pek uğrayamıyorum yusuf kayra çok yoruyor bütün gün peşinde koşmaktan harap oldum
yemeğide zorla yiyor bir yandan oyalamak gerekiyor oyuncaklar falan bir yandan kaşık hop ağzına
sanırım bütün bebişler böyle, sağlıklı olsunlarda yeterki napalım uğraşçaz
bizde tatile gitmiştik, sağolsun oğluşum hiç durmadı ne yolda ne orda
otelde yemeklerde kırılmadık bardak kalmadı
çatal kaşıkları fırlattı
benim cep telefonumu bozdu
denizden korktu, kumsalda oynuyor kovayla falan ama kumları yemeye kalkıyor
ordada duramadık
3 günde döndük

kızlar hergün kuzular ne yedi yazarsak fikir olur birbirimize

bugün yusuf kayra sabah, 2 tatlı kaşığı pekmez ,3 tatlı kaşığı labne peyniri yedi sadece
mısırunu süt ve bir yumurtayla krep omlet arası bişey yaptım ama yemedi
sıcaklardanda iştahı yok yavrumun , uyudu uyandı öğlende
yemediği omleti ve bir şeftaliyi çektim rondoda , meyve püresi niyetine yedirdim balkondan bakarken
akşam 8 gibide kabak çorbası yaptım bulgurlu kıymalı
ondan yarım kase yedi , emdi uyudu

benim kuzum hala emdiği için yoğun olarak 3-4 saatte acıkmıyor
4 saati geçiyor bazen iki beslenme arası
acıkıncada güzel yiyor ,
doktorumuz dedi bunu bırak acıksın, acıkınca yemek yemesi gerektiğini öğrensin dedi

neyse kaçtım ben öptüm sizi ve bebişleri

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…