2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

kızlar ben bazen (ki bu aralar daha sık) helini kaybetme korkusu yaşıyorum. tamam tüm anneler evladını kaybetme endişesini taşır ama bu bazen uykumu kaçırıyor :KK43: geceleri uyandığım zaman aklıma öyle şeyler geliyor ki kendimi ağlarken buluyorum... bir de büyüdükçe ona daha da bağlanıyorum sanki , bir de dillendi ki sormayın geçen arkadaşa güne gitmiştim orda oynarken külotlu çorabını yırtmış kendisine söylediğimde bana " yenisini alırız anne " dedi ve odadan çıktı ama öyle bir edayla söyledi ki arkadaşlar o haline bayıldılar :) işim giderek zorlaşıyor her şeye bir cevap, bir açıklama istiyor ....

kadercim zaman zaman bende düşünürüm..odalarımız ayrı birazda uzak gidip baktığımda kötü bi halde bulacakmışım gibi gelir..kaderden olacaktan kaçılmaz ama gelde anlat içimize.eşimle olan sorunlarımı ben anlatmaktan sizde dinlemekten bıktınız ama bu sefer iş ciddi galiba.öncelikle şunu söyliyim sizin içkiye bakış açınız nasıldır .ben babamda içtiği için oldum olası nefret ederim eşimde çok içmesede genelde içer...neyse konuya geleyim ..pazar günü eltimin kızı evlendi ..kına günü içti saçma sapan hareketler yaptı yeğenidir dedim sesimi çıkartmadım..düğünde de içti yine sesimi çıkartmadım..ondan önce geldim ben eve onunla gelenler alaylu bi şeklide cadde de oynaya oynaya geldi deyince çileden çıktım sinir oldum..ve akrabalarını toplayıp evde devam etti...ama patlıcam sinirden düğün evi yan taraf neyse herkes dağıldı bi ben kaldım eve gidemiyorum çocuğun önlüğü yıkancak ertesi gün okul var işlerim var..kayınvalidem eltim falan oturuyoruz kayınvalidem ben gdip söyliyimmi kalksınlar artık dedi söyle dedim ses çıkmadı sonra ben gittim saydım sinirden dağıldılar..ondan sonra eşimle birbirimize girdik ağzıma geleni saydım oda saydı..p tesiden beri yok normalde 2 gün içinde geliyodu çalışırken msj larıa cvp vermiyo aramıyo hiç bilmiyorum napıyo..durum pek iç açıcı değil..Allah sonumuzu hayır etsin

Son düzenleme:
Gülhancım öncelikle Allah sabır versin ve yardım etsin.ama hiç korkma tilkinin dönüp dolaşıp geleceği yer kürkçü dükkanı.sen haklısın.kayınvalidenin sana yardımcı olması şart.ne demek herkesi toplayıp evde içmek.oğlunun yaptıkları ortada onun kulağını çekmesi lazım.sen de fazla msj falan çekip üstüne gitme.annesini babasını devreye sok.gerekeni yapsınlar.sen üstüne düştükçe daha da önemsemesin kendini.Allah ıslah etsin onu.kendini de fazla üzme herşey zamanla yoluna girer

canım Gülhanım,
öncelikle şahsım adına konuşayım derdini dinlemekten bıkmam çünkü burası benim için çok özel bir yer... insanların birbirlerini hiç görmeseler, tanımasalar dahi birbirlerine dert ortağı olabileceklerini ben burada gördüm. özellikle eşlerimizle ilgili olarak yaşadıklarımızı herkesle konuşamıyorsun, hele ailenle hiç konuşamıyorsun ama burası bizim derdimizi rahatlıkla anlatabileceğimiz , paylaşabileceğimiz bir yer o yüzden için rahat olsun..
içkiye bakış açım hiç sevmem seveni de sevmem :) şaka bir yana evlenmeden önce "kesinlikle içki olmaz " dedim hatta oldukça iyi bir talibimi sırf içki içiyor diye istemedim ama sonra içki içen hatta her akşam içen biriyle evlendim.. eşim hemen her gün içerdi ama öyle içip içip dağıtanlardan değil tam tersine uysal bir kedicik veya çok romantik oluyor .. önce sağlık sebebinden oldukça uzun zaman içmedi taa ki o uğursuz kavga(karakol komutanı)ve sonrasında sürgün olana kadar ... sonra yeniden başladı içmeye bir ara dini sebeplerden bıraktı ama burda tekrar başladı gerçi son bir aydır 4 veya 5 kere içmiştir. önceleri ben ona kızarsam ters teper diye çok fazla tepki göstermedim ama özellikle doğumdan sonra içki kokusundan da sigara kokusundan da çok fazla tiksindiğim için tepki gösteriyorum özellikle sırtımı dönüp yatırıyorum ama elimde değil acayip tiksiniyorum.
gelelim senin meselene açık konuşayım sana yine sabır kapılarından biri açılmış Allah yardımcın olsun canım.. özlemin dediği gibi eninde sonunda sana dönecek ve sen üzerine düşüp mesaj atma bırak önce o arasın bir de senin telini açmayabilir ama kayınvalidenin veya kaynının telefonunu açabilir en azından durumundan haberdar olursun canım.. Allah ıslah etsin ve Allah yardımcın olsun canım...

sağol özlemcim..ama kayınpederim rahmetli kayınvalidemde herşeyi herkese anlatır büyüttükçe büyütür kendi anneme de fazla bişey demedi..mecbur ikimiz çözücez eve gelse bakıcaz artık nolcaksa olcak..benimde hatalarım olduğu için msj çektim canım o kızgınlıkla beddua ettim..işte ilkokul mezunusun düşüncesizsin falan dedimm:KK43:

slm arkadaşlar.. hepinizi hasretle kucaklıyorum..yine kısıtlı zamanlarda yazmaya çalışıyorum..bayram sonunda nasipse dönüyorum..birçok şey yaşadım bu sürede..bunları sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum..geçmişi okuyamadım..ama hepsini okuyacağım..özlemcim sonuçların inşallah iyidir. Rabbim şifa versin..gülhan..esra..kader..selma..gizemm..tuğba..elif..özlemm...adını sayamadığım tüm arkadaşlara selam ve sevgiler...hepinizi öpüyorumm..selametle kalınn

gülhancım üzülme canım...inşallah detaylı görüşürüz..

merhaba kızlar
ridacımda gelmiş hoşgeldin diyorum
gülhancım inşallah eşinle sorunlar düzelmiştir bikaçgün geçmiş yazından düzeldiğini umut ediyorum düzelmediysede herşeyi zmana bırak aile büyükleri annesi babası devreye girsin derim ben onlar konuşsun en azından

kızlar şimdiden hepinizin bayramını kutluyorum rabbim ağız tadıyla çok güzel bi bayram geçirmemizi nasip etsin inşallah kurban kesen arkadaşlarıızın da kurbanları kabul olsun inşallah bütün mayıs bebeklerini ve annelerini öpüyorum

kadercim yazdıkların içii çok rahatlattı gerçekten de öyle özellikle benim çevremde kimseye bişey denmiyo..gerçekten çok bunalttılar beni..kaynanam geliyo eltin böyle dedi eltim geliyo kaynanam şöyle yaptı..eşime desem annesine annesi cümle aleme derdimi anlatabildiğim tek yer burası.sağolun hepiniz iyiki varsınız ..çok zorda olsa yüzyüze de tanışmak isterim sizlerle..eşim geldi tartışmadan yemeğini yedi yorgundu galiba erkenden yattı bende gittim yanına yattım kaç gündür kanepede belim ağrıdı..herşey iyi hoş sabah kahvaltıya kaynım geldi sofrada bana diyoki kocanı fena darıltmışsın dua et bayram yoksa yılbaşın akadar gelmeyecekti buyur burdan yak ..takrar aynı konu moral bozukluğu..öyle kötü huyları var ailecek gündemdeki şey konuşuldukça konuşulur..unutmak biraz zaman alacak sanırım:KK43: bazen bunların içinde pes edecekişim gibi geliyo..gerçekten o kadar zorki toplu halde yaşamak hiç bir şeyin gizli kalmıyo..neyse...ridacım gelmiş canım sabırsızlıkla anlatacaklarını bekliyoruz ..kızlar şimdi face varya tuğbacık ta uğramıyo burlara..geçen kardeşim açmıştı gördüm açıktı konuşamadım..selmacım sen nasılsın..nasıl gidiyo bayram telaşı

esracım sağol canım..bende senin ve sevdiklerinin bayramını kutluyorum..düşünceklerin için sağolasın..

gülhan cım üzülme moralini yüksek tutmaya çalış...önemseme bu sözleri...sen içinden bu durumu bu insanları önemsemezsen daha rahat olusun...kocan konusunda ise biraz sessiz kal sular durulsun bakalım...allah yardımcın olsun...
ben istanbul dayım kızlar...perşembe gibi kastamonu ya geçeceğiz...bugün acaip alışveriş yaptım kıttan çıkmış gibi oldum ama fiyatlar o kadar uygun ki adana ya göre meğer kazıklanıyormuşuz fena halde...çizme bakacağım yarın da bakalım...ela burda babaanne yanında baya şımardı...ama ben rahat ediyorum açıkçası...

merhaba kızlar,
iki gündür internetim yoktu hoş olsa da iş güçten artı hastalıktan (öksürüğüm geçmedi hala) internet başına anca geçebildim. dün babamız bizi hopa ilçesinin kemalpaşa diye bir beldesi var oradaki alışveriş merkezine gittik eh işte diyebilirim fiyatlar da fena değildi ama ankara veya istanbulda aynı ürünler daha ucuza bulunabilir. kuzuya bot almak için gittik ama kafamıza göre bulamadık : (
bugün kuzuyla beraber kurabiye yaptık çok zevkliydi tavsiye ederim :)

ridacım senden haber almak güzel ... gerçi ayrıntılar varmış en kısa zamanda bekliyoruz :KK51: valla kıskandım desem yalan olmaz ailenle beraber geçireceğin her günün tadını çıkar canım.... muhammedi de betülü de öpüyorum ....

gülhancım eşinin eve dönmesine sevindim ama kaynının patavatsızlığına da çok kızdım ama dediğin gibi böyle bir arada yaşayınca ister istemez özel diye bir kavram olmuyor maalesef ve yapılan her şey konuşma malzemesi oluyor... dualarımdasın canım arkadaşım .... sakın ümitsizliğe kapılma, pes etme, en azından gidebileceğin son noktaya kadar devam et.. Rabbim ummadık zamanlarda ummadık kapılar açar...

Son düzenleme:
esracım,
çok güzel dileklerde bulunmuşsun teşekkür ederim sana da ağız tadıyla geçireceğin güzel bir bayram diliyorum ve ikrayı da çok öpüyorum canım ...
bu arada işleriniz nasıl gidiyor her şey yolundadır inşaallah ...

selmacım maşallah sana yine alışveriş merkezlerini fethetmişsin :) bizim yerimize de gez , dolaş canım... fiyattlar konusuna gelince her gittiğimiz yer birbirinden pahalı... hele burası daha da pahalı hem kıyafete ihtiyacım var hem de fiyatları görünce aman biraz daha idare edeyim diyorum en azından izmite veya trabzona gidersem orada hem daha çok çeşit hem de daha uygun fiyat imkanı var . elaya gelince bu kuzular hep aynı babaanne, anneanne, dede, teyze artık kim varsa onları görünce iyice coşuyorlar. hele geçen gün msn de görüntülü görüşme yaparken bile dedeyi gördü diye kudurdu cadı :)

kızlar hepinizinin bayramını kutluyorum..yorumlar için ayrıca yazağacağım..öptüm sizleri

aaaaa dün iki arada bir derede yazdığım mesaj yok :KK43:(((
neyse ben bayramınızı bir daha kutlayayım .... hepiniz inşaallah sevdiklerinizle güzel , mutlu bayramlar geçirmişsinizdir... Rabbim sevdiklerimizle daha nice bayramlar geçirmeyi nasip etsin ...
inşaallah bu da silinmez :KK43:

selamlar arkadaşlarım..canım dostlarım...
hepinizin geçmiş kurban bayramını kutluyorum..sağlıkla mutlulukla nice bayramlara inşallah..sizleri çok özledim..
sonunda döndüm..yuvama..güzel şirin minik tatlı yuvama döndüm..muhammed bile evde bir oraya bir buraya koşturup durdu sevincinden..balkondaki bisikletine biniverdi hemencecik:KK66:)
ilk gün biraz uykudan sonra kapı çaldı uyandığımda sağ göğsümde şiddetli bir ağrı vardı..ayağa kalktığımda ise tüm vücudum titriyordu..kayınvalidemler gelmişti..hastaydım ama mecburen ayakta kalmaya çalıştım..yemekten sonra teyzemler amcamlar geldi..çay ve meyve ikramından ve bir süre sohbetten sonra teyzem sen yat dinlen biz gidelim dedi..kuzenler de mutfağa girdi Allah razı olsun..kayınvalideler yatılı kaldılar onların yatağını da eşim hazırladı..sabaha kadar halisünasyonlar gördüm..kızımı emzirmekte zorlandım..üşüyordum, titriyordum..çok kötüydü yaaa..

iki büklüm geldik otobüste..ilk kez bir aracımızın olmamasına bu kadar şiddetli üzüldüm..! hep sol tarafı verdim kızıma emmesi için diğer tarafı veremeyince sıtma oldum resmen ve göğüs kanallarım tıkandı..
bugün henüz bir parça daha iyi sayılırım..ev toz içindeydi..o gün bişey yapamadım misafirler gitti akşama kadar kendime gelemedim..akşam biraz temizlik yaptım..eşim kızdı yarın sabah yaparsın diye..kalanı da ertesi gün yaptım..

memleket günleri çok hareketliydi..bayramın 4.günü evimdeydim..muhammedin 10 günden fazla süren ateşi dışında herşey mükemmeldi..ama ablam beni çok etkiledi..eşi ablamı hiç anlamayan cahil medeniyetsiz..kültürsüz..hatta merhametsiz ve hatta vicdansiz bir insan..imtihan dünyası ama insan bazen tıkanıyor ve ne yapacağını ne diyeceğini bilemiyor..canım ablam beni yalnız bırakmamak için eşinden gizli !geldi ben de onu ziyaret ettim sıklıkla..ama doyamadık birbirimize yeğenlerimize...

ben dönerken nasıl ağladılar, nasıl üzüldüler..herkes ordaydı hemen hemen..otogardaki o manzarayı hiç unutmayacağım...

bir de arkadaşlar eşim işinden ayrıldı..memlekete yanıma geldi..10 gün kaldı bizimle.. bugün yeni bir işe başladı..bunun detaylarını elifcim merak etmişti ona mail atmıştım ordan birazını kopyalayarak bilgi veririm..çünkü detay yazmaya zaman olmuyor çocuklar nedeniyle..

hepinizi öpüyorum..
okuduğum kadarıyla..gülhancım eşinle ilgili başlarda biraz dertlenmişsin..inşallah herşey yoluna girmiştir..içki tüm kötülüklerin anasıdır hadisi ne kadar doğru..rabbim ıslah etsin canım..

selmacım yeni okulunda görevbaşı yapmış olman beni bile heyecanlandırdı..inşallah güzel bir eğitim öğretim yılı geçirirsiniz..

ve tabiki..kadercim..gizemcim, özlemcim, esracım, tubişim..hepinizi çok özledim..adını unuttuğum tüm dostlarımı hasretle kucaklıyorum geçmişten bişey o kuyamadım üzgünüm..selamlar sevgiler..

X