2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

mehaba arkadaşlar.
gülhan çok geçmiş olsun.Allah beterinden korusun.
Selma bence geçmiş olman çok iyi olmuş.okulun yeni olması senin için avantaj. oturmuş bir düzen yok siz oturtcaksınız ne güzel.350- 400 arası da olması da çok iyi.çok zeki öğrenciler çok zorlar fen lisesinde olduğunu düşün başın ağrır.
gizem çok saol iyiyim şimdilik canım.haftaya kontrole gidicem inşallah bişey çıkmaz çok korkuyorum.Allah'a sığındım yalvarıyorum.Bu arada gözün aydın annenler yanındaymış.mutluluğun daim olsun.
herkesi öpüyorum.

sağol selmacım iyiyim çok şükür..seninde günlerin çok yoğunmuş..demekki hayırlısı buymuş canım..herşeyn yok mudur iyi ve kötü tarafı ela nasıl kreşe devam ediyomu ..bizde 29 ekim telaşı var şimdi muharremlerin sınıfının şiir ve şarkıları var...bi taraftan düğün telaşımız var yan dairemde oturan eltimin kzıı evleniyo haftaya ..
ridacım sesin çıkmıyo nasıl geçiyo tatilin
özlemcim sağol canım..Allah cümlemiiz beterinden korusun..
diğer arkadaşlarım sizleride öptüm

ikracım yeni işiniz hayırlı, uğurlu ve bereketli olsun inşaallah.... Rabbim gönlünüze göre versin ....

kızlar hepinize çok teşekkür ediyorum..esracım yeni işiniz hayırlı uğurlu olsun dediğin gibi Allah utandırmasın inşallah..

merhaba kızlar
gülhan çok geçmiş olsun uucuz atlatmışınız çok şükür
esra sizinde yeni işiniz hayırlı olsun
selma bende küçük gösteriyorum aslında çok da minyon değilim ama yaşımı göstermiyorum.öğretmenlikde dezavantaj ama çok da öenmli değil bence zamanla alışırlar sana ama bence çok yumuşak davranma gençlere pek gülme yüzlerine .kendini başta kabul ettirmen gerekiyor nasıl bir izlenim bıraksan öyle gidiyor .kaç saat derse giriyosun programın nasıl
kader canım sağol dileklerin için evet annemler geldi çok mutluyum iş sende gelirsin tatilde
özlem ssen nasılsın sağlığın nasıl.evet çok yogunuz o yüzden her gün giremiyorum

kızlar çok teşekkür ederim inşallah rabbim utandırmaz yoğun bi şekilde açılış işlemleri ofis kurulumuyla uğraşıyoruz bakalım işimizde inşallah iyi olur herkesi çok öptüm görüşmek üzere

kızlar hepinize iyi geceler,
bir konuda kafam biraz karıştı fikirlerinize ihtiyacım var :KK43:( benim cadı ilk defa bakıcı konusunda problem çıkarıyor bakıcıyı sevmiyor ve bunu da sürekli olarak ifade ediyor sürekli " emineyi sevmiyorum" ve "emine iğrenç" diyor kıza benim yanımda "git burdan" diyor.
aslında biz işteyken kıza hiç bir zorluk çıkarmıyor tam tersine yemeğini (kahvaltı hariç) gayet güzel yiyor ama ben işten geldiğimde kıza "git burdan seni istemiyorum" diyor kız gittikten sonra ise bana sürekli olarak yukarıdaki lafları söylüyor :KK43:(((
aslında kız kötü bir kız değil heline kötü davranıyor diyemem sadece biraz yavaş , aşırı sakin ... benim cadı biraz hareketli sürekli aksiyon olsun istiyor kovalamaca, saklambaç vb. oyunlar istiyor .
kreşe vereyim desem 4 yaşından sonra alıyorlar kızın işine son versem yeni bir bakıcı bulması mesele kız 21 yaşında bir genç kız ve burası çok küçük bir yer insanlar bunu farklı şekilde yorumlayabilirler ve bir takım yanlış anlaşılmalara da sebebiyet vermek istemiyorum . kızla konuşayım diyorum (ki çoğu kez imalarda bulunuyorum) ama sonuçta kızın genel yapısı çok sakin ....
ne yapacağım kızlar bir fikri olan var mı ?

kader cim şaşırdım bende bu duruma..gerçekten ne yapılabilir? kreş ihtimali hiç yoksa eğer ve genel anlamda kızdan memnunsanız helin i ikna etmeye çalışsan...
ela da öyleydi bakıcı ile başbaşalarken sorun yoktu ama ben bakıcı ve ela olduğumuzda bakıcıya karşı tepkiliydi..acaba helinin bu davranışı yeni birini denediğinde de devam eder mi? eğer ona da böyle davranacaksa bakıcı değiştirmeninde sonu yok gibi görünüyor...
arada bakıcı parka felan çıkarsa ya da sen böyle pasteller boyalar alsan bakıcı onları yaptırsa...bakıcıyı bu anlamda yönlendirsen o da dediklerini yaparsa helinin fikri değişir mi acaba?
dur biraz daha dülşüneyim bu durumu aklıma bişey gelir mi ki...

selmacım,
bu ilçede çocuğu götürebileceğim tek park var ve o da eve epey bir uzak ama yine de havayı güzel buldukça çay bahçesine çıkıyorlar ve helin resim yapmayı çok seviyor hatta kıza da söymlüyorum resim yaptırsın diye ama sanırım bizim kız kendisiyle kuduracak birini arıyor kız da epey bir sakin olduğu için benim cadıyı pek açmıyor.
ama şu anda görünen aynı bakıcıyla devam edileceği ya bakalım artık ......

merhaba arkadaşlar..kadercim genelde bakıp çıkıyorum çocuklar nereye gitsem peşimde gölge o yüzden hiç bişey yapasım gelmiyo..dün çamaşır astım kapıyı kilitledim gelmesinler diye ben çamaşır asana kadar odada sağlam bişey kalmıyo..sizin bakıcı bana benziyomuş.:)) Allah kimseyi bana benzetmesin çekingenlik yüzünden hep karamsar kaldım..girişken deli dolu konuşkan insanlara bayılırım çocukta haklı dolayısıyla peşinden hoplayacak zıplayacak insan istiyo ama karakterde değişmiyo ki inşallah zamanla anlaşırlar

selmacım sen nasılsın,
gizem tuğba özlem esra sizler nasılsınız
ridacım hala memlekette sanırım
hepinizi öptüm
bu arada öğretmen arkadaşlar 29 Ekimi kutladınızmı muharremler çok ii hazırlanmıştı ama hava çok soğuktu iptal olacaktı... ben gidemedim giden varmı biliyorum

selam arkadaşlar,
şu an amcamlardayım..hemen girip bir slm vermek istedim...geçmişi okuma fırsatım olmadı..hepinizi hasretle ve sevgiyle kucaklıyorum..iki çocukla olan yolculuğum sıfır uykusuzlukla son derece yorgun olarak tamamlandı..ama sağ selamet kavuştum aileme..hepinizi öpüyorum hoşçakalın fırsatbulursam yine yazacağım..

rida cım nihayet bir sesini aldık...
doğrudur iki çocukla yolculuk ancak öyle olur...
neyse ki kavuşmuşsun gözünüz aydın...bol bol hasret giderirsin artık....
benimde var gidesim bi yerlere de bakalım....bayramda ancak....ikizim nişanlanıyor bayramda allah ın izniyle...istanbul a da geçeceğiz bize de yoğun olacak...
okul yorucu bugün sabahtan 3 saat dersim vardı en rahat günüm bugün...
öptüm hepinizi...

as ridacım..ii olmana sevindim..bol bol hasret gider eve dönünce zor olacak işin.:)
selmacım hayırlı olsun nişanınız..biz artık evdeyiz..zaten pek gitmiyorduk şimdi hiçe indi:KK43: eşimin bi pazar günü var arabada yok onuda kafasına göre geçirmek istiyo..biz işte hiç bişeyden memnun kalmıyoruz..işi olsun çalışsın tek dedik ama hergünde aynı olmuyoki

iyi geceler kızlar,
epeydir sadece bir göz atıp çıkıyorum nihayet bir şeyler yazmaya fırsatım oldu :)
burada işler tahmin ettiğimden daha fazla zaman alıyor köyde hem öğrenci sayısının azlığı hem de öğlenleri okulda olmam eve gelecek işleri epey azaltıyordu ama burda öğrenci sayısı köye göre daha fazla (gerçi fazla değil 21 tane) artı öğlenleri eve gitmek beni daha fazla yoruyor. üstelik her öğlen eve geldiğimde kızım "anne işin bitti mi?" diye soruyor ve okul tekrar gitmemi istemiyor :KK43:( evden çıkışımız dersen o da ayrı bir tantana .... hele geçen gün o kadar ağladı ki içim cızladı :KK43:((((
bana kalsa öğlen eve gitmem hem helinin psikolojisi alt üst hem benim ayrıca o yorgunluğun üzerine git sofra kur sofra topla daha yorgun olarak okula dönüyorum ... sevgili eşim(!) dışarıda yemek yiyemiyor hem midesi rahatsızmış hem de maddi olarak düşünmek lazımmış :KK22:
bu haftayı da böyle geçirdik bakalım haftaya ne olacak duruma göre değişecek.......
hepinizi çok öpüyorum
yarın çoook işim var evi yine ayağa kaldıracağım helinle beraber :KK53:

herkese merhabalar.günlerdir yazan yok herkes çok yoğun galiba ya da Rida' yokken toplanılmıyor.gerçekten yokluğu farkediliyor.özellikle ben korkulu ve üzüntülü zamanlarımda bana yaptığı yorumları ,duaları hiç unutmuyorum inşallah çok iyidir ve kısa zamanda döner.ben her zamanki gibiyim.koşturmacaya devam.Allah bugünlerimizi aratmasın.umarım hepiniz ve çocuklar iyisinizdir.. herkesi öpüyorum

özlemcim merhaba
bizim de geçen hafta sınav haftamızdı ve oldukça yoğun bir tempodayım ve sanırım okullar kapanana kadar bu tempo devam edecek gibi :)) sen merak etme rida burda olmasa da onun da bizim de dualarımız seninle .. tahlil sonuçların nasıl ? iyi haberlerini bekliyoruz canım . güzel düşünelim de güzel olsun ....

selam kızlar...özlemcim okullar açıldı biz dağıldık ..okulagidip geliyoruz ödev yapıyoruz akşam oluyo.arada geliyorum bakıyoru ne var ne yok diye..tahlil sonuçların çıkmadı galiba bende selma ve kader gibi iyi haberlerini bekliyorum.geçen pazar eltimin kızı evlendi hergün benim yanımdaymış gibi içim buruk kaçgündür ne zor bişey gözünden sakın ver yabancı ellere:KK5: insan çocuğunu evlatlık vermeye kıyarmı onun gibi bişey işte Allah hepimizin çocukların ahayırlı kapılar açsın daha çok küçükler ama zaman su gibi akıp gidiyo..hepinize benden kocaman bi öpücük..kendinize ii bakın:KK16:

çok teşekkür ederim dualarınız için.Allah razı olsun hepinizden.doktora bir kere gitim 1 ay sonra tekrar gel bakalım dedi.korkarak 1 ay daha bekleyeceğim inşallah sonu hayır olsun.öpüyorum hepinizi

merhabalar,
gülhancım sen öyle diyorsun ama sen iki tane gelin alacan :)))) eşim de bazen ben bu kızı büyüdüğü zaman kocaya falan vermem diyor ya görecez bakalım .... off ya düşünmesi bile bazen içim bir tuhaf oluyor, ya kötü biri olursa, ya ona kötü davranırsa :KK43:( Allahım sen çocuklarımızı iyi insanlarla karşılaştır ....

X