2008 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

evt haklısın o konuda zaten ben en başından beri resmi kaldım ama işte o tartışma olmasaydı bunlar yaşanmayacaktı ben halen kayınvalideme siz derim..anne bile diemem kolay kolay...ama yaşandı işte can sıkıcı..

avatarımı değiştirdim..oğlum canım bitanem..onu az önce döverek uyuttum kendimden utanıyorum..( ancak yaptıklarına dayanamadım, sabredemedim..üzgünümmm

ah kıyamam yavrum benim bi daha yapma annesi yaptığı yaramazlıkları okudum ama sabredecen başka yolu yok anlamıyor çünkü.ridacım muhammedin yeni resmi harika ne kadar cin olmuş ya halbuki nasıl akıllı bir bebekti yaptığı yaramazlıkları okudum çok iyi anlıyorum seni benim evimi görsen gülermisin ağlarmısın bilmem benim bu evimde belki fotolarını göndermiştim hatırlıyorsanmutfak misafir odası birlikte.oturma odam ise ayrıca bir odada yani bende misafir odasında oturdum şu anda vitrinim altındaki çekmeceler söküldü konsolumun camlı kısımlarını kırdı orta sehpamın çekmecelerini söktü bu sadce misafir odamda diğer yerleri anlatamayım.
şimdi belki özellikle çoçuğunuz laf anlıyorsa bu davranışları yapmıyorsa diyeceksiniz sende bırakma engel ol dikkatini şu yöne çek bu yöne çek diye ama olmuyor işte laf anlamayan çoçuk yapma etmeyle anlamıyır inatçı çoçuk kafasına taktısa dikaktini de başka yöne çekemiyounuz.burda biraz çoçuğun mizacı kendini gösteriyor ridacım ama şunu söyleyeyim hayatımda arda kadar düzene karşı çoçuk görmedim.tüm dolaplarımı sadece dökmek için döküyordu mutfak dolaplarımdaki tüm tencereleri yere atıp dolabın içinde zıplıyordu banyodaki klozete el sokuyordu her türlü ayrıntıya dokunmak istiyordu yolda yürürkenher yere saldırıyordu ama şimdi 2-3 aydır o davranışlarında çok değişme var artık her yere saldırmıyor klozete dokunmuyor dolapları boşaltmıyor en azında bu davranışlarında çok değişme var. ama ben yapma etme demiyodum dolapları boşaltınca o boşaltıyodu ben topluyodum daha ben toplamadan bidaha boşaltıyodu:) ama çok şükür geçti demekki artık büyüyorlar ya ama şu anki en büyük olayımız inat

off ya bi sürü yazdım silindi
selma en güzelini yapmışsın resmi olmak en iyisi bencede.ama olayı artık unut çok basit bir olay unutulacak bişiy.
selma bizim tatille ilgili sorularına v-cevap verememiştim ardayı annemlere bıraktık çok aramamış aslında annelere çok düşkün bayılıyor onlara ama tabiki biz arayınca çıldırıyoda hemen tlfnıu alıydu koşmaya başlıyomuş.evet çok güzel geçti seyatimiz ama oğlumu çok özledim çok düşündüm bi seneye ya gitmeyiz yada ardayı da götürüüz diye düşünüyorum ama belli olmaz yinede:)
eşim de öğretmen benim gibi

gicemciğim yoruldum valla okurken. Allah yardımcın olsun iyi dayanmış sabretmişsin. sabırda zaman gibi herşeyin ilacı demek. çok şükür bırakmış çoğu şeyi. inadıda bırakır en kısa zamanda inş.

ooo burdayızz:9 kızlar nasılsınız

evettttt bu gece kalabalığız.bugün aradayla alışveriş merkezine gittik ilk defa bizi perişan etmedi çıldırmadı tabiki çoçuk yani durmadı bazen arada arabaasından atladı ama olsun bu günkü performasından memnunum.ama kızlar ardanın gözleri rahatsız ya sulanıyo kızarıyor kardeşim dr o alerji diye ilaç yazı ama yine de yarın göz dr una götürecez belki konjktif olmuştur diyor

bende dr dan geldim geleli bi miğde ağrısı çekiyorum. sanki bebiş miğdeme baskı yapıyor gibi nefes alamıyorum ve hep ağrıyor. annemle yürüyüşe çıktık yarım saat önce geldik. iyi geldi ama uzanınca başlıyor ağrı umarım uykusuz bi gece geçirmem. aşşada inmiş niye böyle oldu anlamadım( çokta hareketli neler karıştırıyor orda bilmiyorum artık zilli:)))

ay sorma tuğba sorma bu daha hiç bişiy ama işte sabretmekten başka yapacak bişiy yok sonucunda biraz durulsunda tek istediğim o.
sende dr a gitmişsin çokda az kalmış hadi sağlıkla gelsin yavrun.peki salı nolcak sedece nst ye mi gircen yanlış anlamadıysam 40. haftan doluyor
bu sıcaklarda çok zor oluyodur en son günleri hemde bir çoçukla daha da zor olur tabi annen gelmiş çok şükür

salı günüde kontrol edicek bi kaç gün daha beklicez olmazsa. açıklık olsa bi ilaç verip açıklığı hızlandırıp doğuma alıcakmış ama açıklık yok daha. evde klimalı odadayım bütün gün sıcakla hiç problemim yok buğrada 5 de geliyor oyalanıyoruz biraz zaman çabuk geçiyor bi bakmışsın uyku saati gelmiş. yani rahatım bi sıkıntımda yok ille çabuk gelsin demiyorum sadece normal doğum yapabileceğim şartlarım olsun yeter bana. hatırlıyormusun benim doğum şeklimi bilmiyorum ama doğum masasından acil sezeryana alınmıştım buğra bi türlü çıkmadığı için yerinden:) şimdi sezeryan sonrası normal doğum yapacağım için onun heyecanı var sadece herşey yolunda gitsin busefer başarabileyim diyehihoyyyt

kızlar ben kaçtım midem ağrıyorya pek rahat değilim yarın görüşürüz inş. iyigeceler herkeze öpüldünüz....

rida inan aynı hareketler amaç evi kiletmek düzeni bozmak arda da ne bulsa yere döküyor eliyle ayağıyla her yere yayıyordu.arda çiçeklere dokunmuyor bi tek sevmiyor gıcık alıyor nedense:)ama ben çiçek sevmem evimde çiçek yok am annemelrde var karışmıyor bazen terlik atıyor dokunamdığı için:).bonibon olayı ise tam bir feleket alsanaalsanasmile

hadi bakalım inş bu sefer normal doğurusun canım cesaretine hayran kaldım:).aman son günelrinin iyi geçmesine sevindim

selam kızlar,
ben yokken maşallah topiğimiz fokur fokur kaynamış :)
kızlar iki sabahtır sadece yazdıklarınıza göz atabildim dün sabah geredeye gittim ve resmi olarak ilşiğimi kestim sağolsun müdürüm herşeyi hazırlamış ben sadece imzaları atıp geldim içim buruk ayrıldım "Allahım bir an önce şurdan çıksak" diye nerdeyse gün saydığım yerden ayrılmak bu kadar zor gelir ( eşim bana "hemen duygusal moda girme" diye kızdı ama elimde değil ki ben oraya gelin geldim acı tatlı o kadar çok şey yaşadım ki.... en önemlisi küçük cadımı bolu da doğurdum.... ayrılıklar aslında ilk defa yaşadığım bir şey değil 14 senedir zaten evden ayrılmışım türkiyeyi gezip duruyorum ama yine de her ayrılık bana zor geliyor ((

kızlar valla maaşallahınız var hızınıza yetişemedim..bugün misafirlerim vardı ..öğle ikindi arası baktım kimse yazmamıştı ne ara kaynattınız:) hızlıca okudum ama unuttum aceleden pek bişety yazamıyorum

selmacım öncelikle senden başlayayım ;
canım yazının tamamını okudum ama maalesef cevaplamaya zamanım olmadı ama yazılanlara şöyle bir baktım zaten arkadaşlar benim yazacaklarımı yazmışlar. arkadaşlarımı bu konuda tebrik ediyorum vereliniortak :) en önemlisi eşin senin yanında ya gerisini takma ... sadece seni yanlış anlamaya müsait olan kayınvalidenin yanında biraz daha dikkatli olman canım... ama yine de ona karşı kendini soğutma çünkü bir soğursan gerisi hoş olamayan biçimlerde devam edebilir ve bu da doğal olarak canının daha da sıkılmasına neden olabilir ....

kadercim kolay değil tabiki..bizde evimizden çıkıp başka bi mahalleye taşınınca çok ağlamıştım..

ridacım öncelikle betülümüzün dişi hayırlı olsun :) muhammed için de üzüldüm daha doğrusu hem senin hem de muhammed için üzüldüm inşaallah yaşadıkları ve yaşattıkları geçici bir süreçtir. sen yine de elinden geldiği kadar sabretmeye çalış ve dayak konusunda elini alıştırmamaya özen göster çünkü bir kere başladı mı maalesef gerisi geliyor onun bulunduğu odayı terket .. ne bileyim helin etrafımdaki diğer bebeklere göre oldukça uslu ama gel gör ki bazen zıvanadan çıkıyor işte o zaman çıldıracak gibi oluyorum ya dövecem ya da odadan çıkıp gidecem kendimi odaya kapatıyorum bu sefer kapının önünde başlıyor ağlamaya hele "özü dileyim" deyişi var ya beni bitiriyor kapıyı açar açmaz "öpcem" "tarılcam(sarılcam)" diyor sıpa istemeyince "özüy dileyim" diyor orda ben tereyağı gibi eriyorum bu da yetmezmiş gibi onu öpünce bana "sen çok tatlısın" diyor artık erimenin de ötesine geçiyorum buharlaşıyorum :))
ama ben bütün bu yaşananların geçici bir süreç olduğunu düşünüyorum ki inşaallah da öyledir ....

ay kaşla göz arasında kim gelmiş :)
gülhancım nasılsın canım? ya benim aklıma bir şey takıldı aslında böyle memleket ayrımcılığı yapılmasından nefret ederim ama kuzenimin eşi de sinoplu ve biraz pürüz bir tip acaba sinoplu erkeklerde mi var bir problem anlayamadım ... senin yaşadıkların da hiç kolay değil canım ama eşinin bu kadar vurdumduymaz davranmasına yine de çok iyi sabrediyorsun Allah sabrının verecektir inşaallah.ben öyle tahmin ediyorum ki ailesiyle birlikte kalan erkekler ailesine güvenip biraz daha srumsuz olabiliyorlar eşini bu saatten sonra değiştirmen çok zor hatta imkansız ama bak yaramaz da olsalar dünyalar tatlısı iki oğlun var ve onları elinden geldiği kadar en güzel şekilde yetiştirirsen inşaallah en güzel ödülünü onlarla alacaksın canım arkadaşım...

tubacım daha önce de yazmıştım yine yazıyorum Rabbim erkekleri bencillik hamuruyla yoğurmuş senin ne sıkıntılar için olduğun erkeklerin çok da umurlarında olmuyor maalesef.... aslında biz de biz onlar gibi bencil olabilsek eminim hayat bizim için daha kolay olacaktır . sıcaklık, oruç , işle ilgili herhangi bir stres tamam ama bütün bunlar yine de eşinin tavırlarına mazeret olamaz Allah yardımcın olsun canım.
bir de anladığım kadarıyla senin eşin biraz benim eşime benziyor özellikle tartışırken; konuşsam sinirleniyor konuşmasam sussam ona da çıldırıyor ve hatalı olsa bile gelip özür dilemek yerine hiçbir şey olmamış gibi devam etmeyi tercih ediyor. ya da gelip bir omuz atıyor (şakaymış)
bu arada hadi doğur gari valla ben burda klavye başında doğuracam :))

gizemcim helin de geçen sene etrafı dağıtma konusunda sinirleri tavana fırlatmıştı ne yapacağımı şaşırmıştım ama Allaha şükür şimdi o sinir zıplatan halleri yok denecek kadar azaldı ben bu konuyla ilgili araştırma yaptığımda bunun geçici bir süreç olduğunu çocuğun meraktan ve karşındakinin sinirlerini yoklama çalışmasından kaynaklandığını bir süre sonra azalacağından hatta kaybolacağından bahsediyordu . şükür biz atlattık darısı senin ve sevcanın başına ...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…